Jdi na obsah Jdi na menu
 


Taťana Cukrová - Markéta Cukrová

Taťana Cukrová,*21.8.1996 - herečka, zpěvačka, dabérka

 

Taťána je neteří např., slavné operní a operetní zpěvačky Markéty Cukrové, která sklidila úspěch v různých zemích světa - Polsko, Německo, Belgie, Itálie atd.. Táňa ovšem svou hudební kariéru začala na domácí scéně a to už v neuvěřitelných šesti letech a to hrou na klavír. O dva roky později začala docházet do dětského pěveckého sboru SMAJLÍK v Havířově a o rok později už dostala svou první nabídku do dětského muzikálu '' Dalmatin Barvička'' (dnes - Bílý Dalmatin). Jelikož ji srdce ale tahlo spíše k tanci a to jak k modernímu, tak k Jazzovému, rozhodla se svou pěveckou dráhu ukončit a vrátit se tak na dráhu taneční. Od roku 2007 tvořila taneční pár společně s Ladislavem Krejčířem a účastní se tak soutěží společně. V roce 2010 Táňa kvůli zranění dál v tanci nepokračuje. V létě roku 2010 se vrací opět k zpěvu ale už k sólovému a to k pí uč. Ludmile Jedličkové a později k frontmanovi kapely VOTHI nebo k semifinalistovi soutěže HLAS ČS - Petrovi Kutheilovi.

Zaměřuje se spíše na divadlední vystupování - muzikály, hudebně dramatické projekty. Již druhým rokem působí s hudební kapelou TOY a spolupracuje s kapelou WITCH. Na podzim roku 2013 se stala jednou z hlavních tváří prestižní slovenské modelingové agentury SLOVAKIA MODELS, se kterou nadále spolupracuje. Je účastnicí soutěže Miss Beauty 2014.

Krom zpěvu a tance si Táňa zkusila také zahrát epizodní nebo komparsové role například v seriálech - Obchoďák, Gympl s.r.o , Pojištovna štěstí atd.. Svou první televizní roli si zahrála ve filmu režisérky Marty Novákové - 8 hlav šílenství , který výjde na jaře roku 2015 do českých kin!
Propůjčila svůj hlas několika epizodním postavám a to hlavně na TV stanici Disney Chanell a to - Na parket Chicago, Farma RAK, Hodně štěstí Charlie, Rádio Rebel, Violetta a spousty dalších. Slyšet jste ji mohli také na TV stanicích jako je TV NOVA kde nadabovala epizodní role například do seriálu Kriminálka Miami nebo Kriminálka Las Vegas.

Od roku 2011 studuje obor Cukrářské práce na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti v Nymburku. V lednu roku 2014 byla přijata na konzervatoř v Praze - obor Hudebně dramatický - se zaměřením na Muzikál, kam v září tohoto roku nastupuje.

Na podzim 2014 bude nově moderovat pořad který můžete sledovat na TV Metropol

Zdroj: Osobnosti,cz

Markéta Cukrová,* - mezzosopranistka

Mezzosopranistka Markéta Cukrová patří mezi nejvyhledávanější české zpěvačky v oboru "staré" hudby. Je hostem mnoha uskupení interpretujících na špičkové úrovni hudbu středověkou (Mala Punica/Itálie, Club Mediéval/Belgie) a hudbu barokní (Collegium Marianum, Collegium 1704, Musica Florea, Ensemble Inégal, Czech Ensemble Baroque, Capella Regia, Arte dei Suonatori/Polsko, Wroclawská filharmonie/Polsko, Göttingen Festival Orchestra/Německo).
V minulém roce, za doprovodu kladívkového klavíru Mahana Esfahaniho, uvedla v koncertní řadě FOK recitál z tvorby klasicistních skladatelů Josepha Haydna a Jana Václava Křtitele Tomáška.
Sólově vystoupila na mnoha festivalech zvučných jmen (Musikverain Wien, Pražské Jaro, Dresden Festspiele, Resonanzen Wien, Bratislavské hudobné slávnosti, Miami Tropical Baroque, Laus Polyphoniae, Utrecht Early Music Festival, Biennale Alte Musik Berlin, Festival de la Chaise-Dieu a mnoha dalších.
Markéta hostuje na scéně Národního divadla v Praze, kde nastudovala operu Claudia Monteverdiho Orfeo (Euridice) pod taktovkou Roberta Giniho, operu Rinaldo od Georga Fridricha Händla (Eustazio) pod taktovkou Václava Lukse a Hry o Marii od Bohuslava Martinů pod vedením Jiřího Bělohlávka. V roce 2012 přijala pozvání Mezinárodního händelovského festivalu v německém Göttingenu ke spolupráci na Händlově rané opeře Amadigi di Gaula (Dardano) pod taktovkou Andrew Parrotta, v režii známé specialistky na barokní gestiku Sigrid T'Hooft.

zdroj Janáčkův máj,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář