Od té doby uběhlo dlouhých 28 let, někteří herci už odešli do hereckého nebe, ovšem hlavní hvězda Jiřina Bohdalová znovu oblékla kostým slavné Josefíny. Ve svých 83 letech řádí na jevišti jako zamlada.

Svou roli neúnavné vdovy po jednom z napoleonských vojáků, která chce po Napoleonovi dvacet tisíc korun jako ušlý zisk muže za léta vojenské služby, své opuštěné lože, výživné na děti, slzy, strach a stýskání pro ztrátu manžela, zvládá opět levou zadní. Komedii Generálka tentokrát uvede Divadlo Na Jezerce, kde bude mít premiéru 20. listopadu.

 

 
Autor: tesk
zdroj Blesk,cz
10. prosince 2014 • 12:00

Simona Stašová: Vážné zdravotní problémy! Ruší představení

 
 

Herečka nemůže mluvit! „Herečka ztratila hlas po nedělním uvedení hry v Mostě a musela vyhledat pomoc lékaře,“ informovalo Městské divadlo v Bruntále. Právě tam totiž měla herečka včera hrát v přestavení Filumena Marturano aneb Manželství po italsku.

Autor:  ph, vin

zdroj Aha,cz

Televarieté s Bohdalovou a Dvořákem slaví 45 let: Co ještě dokáže naši nejslavnější komičku pobavit?

9. února 2015 12:02

Herečka Jiřina Bohdalová (83) je na svůj věk neuvěřitelně vitální. V divadle nazkoušela hru Generálka, která měla premiéru v listopadu a každý měsíc ji minimálně pětkrát hraje před vyprodaným jevištěm Divadla Na Jezerce. Přesto ale najde čas podívat se i na jiná představení.

 
 
 

My ji potkali o víkendu, kdy na pozvání producenta Františka Janečka vyrazila na legendární muzikál Fantom opery. "Kdyby se mi to nelíbilo, tak bych s vámi ani nechtěla mluvit, protože se neumím přetvařovat. Ale jsem nadšená," řekla nám, když jsme ji požádali o rozhovor, Bohdalová.

"Už na začátku, když jel ten lustr, koukala jsem se na lidi a celé hlediště, včetně mě, ho sledovalo s otevřenými ústy, nevím, zda se strachem, jestli to slítne, nebo s obdivem. Představení mne okouzlilo, je na něm vidět obrovitá profesionalita. Když jsou kompletně všichni na jevišti, tak já se naschvál nekoukala na hlavní postavy, ale na ty drobné, a každý to splnil na sto procent," rozplývala se.

Často ovšem na představení kolegů nechodí. "Nemám toho zase tolik, ale já jsem ráda doma. Když už někam vyrazím, tak za něčím, co mi lidé řeknou, že je to opravdu dobré. A tohle je. A doufám, že si totéž řeknou i o mém představení," smála se Bohdalová.

Letos bude slavit neuvěřitelných pětačtyřicet let výročí pořad Televarieté, kde herečka excelovala spolu s již zesnulým kolegou Jiřím Dvořákem. "Vzpomínám na něj s láskou a s nostalgií. Ten jeho humor by měl někdo aspoň umět napodobit," říká herečka.

A jak se jí tedy líbí současná zábava? "Myslím, že to není ani tak o hercích, ale o pisatelích. O úhlu pohledu na humor. A mně se se ten dnešní humor zdá hodně vulgární," myslí si Bohdalová. 

 

Saša Šeflová, Super.cz

  10. února 2015 • 05:00

Kritická Jiřina Bohdalová (83): Opřela se do dnešní televizní zábavy!

Kromě natáčení filmů a hraní v divadle bavila Bohdalová diváky několik dekád i v pořadu Televarieté. Takové časy už nejdou vrátit zpátky a herečka dodnes dojatě vzpomíná na chvíle natáčení. „Vladimír byl nezaměnitelný. Takový humor, jaký měl, tady nikdo neumí. Parťáka, jako byl on, už v životě nepotkám,“ prohlásila nedávno.

A že by ocenila některé humorné pořady z posledních let? To jenom těžko. „Myslím, že to není ani tak o hercích, ale o pisatelích. O úhlu pohledu na humor. A mně se ten dnešní humor zdá hodně vulgární,“ svěřila se Bohdalka na serveru Super.cz.

zdroj Aha,cz
 
Simona Stašová a Michal Dlouhý v hlavní roli komedie Vím, že víš, že vím.

Simona Stašová a Michal Dlouhý v hlavní roli komedie Vím, že víš, že vím. Foto: Lenka Hatašová

Dračice Simona Stašová těsně před šedesátkou v sexy prádélku? Tady ji máte!

6. března 2015 5:55

I když se šedesátiny herečky Simony Stašové (59) kvapem blíží, její vzhled i životní elán, kterým srší, datu narození v její občance nenasvědčují. Vedle dalších aktivit momentálně Simona finišuje se zkoušením nové hry Vím, že víš, že vím, kde se po boku Michala Dlouhého opět vrací do své milované Itálie.

„Legendární italský film přeneseme do divadla ABC a na prkna českých divadel. Je to pro nás skutečně výjimečný počin. Ve hře jsou filmové dotáčky a my jsme je natočili přímo v Římě. Dnes už veteránem, červeným Fiátkem 500, jsme jezdili kolem Colosea a zajeli s ním i do Vatikánu," líčí svou současnou divadelní prioritu Simona Stašová.

Propagační vizuály k představení navíc oba protagonisté nafotili v jednom z pražských luxusních hotelů, a to přímo v negližé.

„Zpočátku jsem měla menší ostych, ale k této komedii negližé patří, a tak jsem si možná naposledy troufla," dodává se svým typickým smíchem herečka, kterou čeká kromě nové hry i role matky v připravovaném filmu Filipa Renče o Lídě Baarové. 

Jiří Nedvídek, Super.cz

Za týden oslaví 60 a má figuru snů: Simona Stašová ale tvrdí, že se jen snaží nevyvalovat břicho

13. března 2015 8:57

Za týden bude dceři Jiřiny Bohdalové (83), herečce Simoně Stašové (59), šedesát a už teď je vidět, že má kořínek po matce. Nikdo by jí věk nehádal a vypadá báječně. Stašová se ale oslavě nevyhýbá, plánuje rovnou dvě. Jednu doma s rodinou, další v domovském Divadle ABC.

"I kdybych se tomu chtěla vyhnout, ani bych nemohla, protože mi to každý připomíná. Šedesátka se nedá přeskočit. Nemohu to udělat už kvůli svým kamarádům a divadlu. Doufám, že to bude sranda," míní herečka, se kterou jsme se setkali v kosmetickém salonu.

"Když všichni pořád říkáte, jak skvěle vypadám, tak se o to musím starat. Nemůžu sedět doma a nečinně čekat, jak to bude všechno stárnout. Musím nějak tu přírodu oblafnout třeba pravidelnou a navíc příjemnou péčí. Na kosmetickou kúru chodím jednou za čtrnáct dní, usnu u toho a je to hodně příjemné. Používají jen přírodní kosmetiku bez chemie, tak mi to vyhovuje," vysvětlila.

A co dalšího pro sebe dělá? "Snažím se cvičit, ale každý den to nejde. Když jsem teď měla před premiérou, měla jsem denně za čtyři hodiny na jevišti cvičení až až. Ale bříško, to musím pořád tlačit do sebe. Když to všechno vyvalím, je to síla. Břišní svaly jsou ty nejdůležitější. Na jevišti mám takový polokorzet, takže ty lidi trochu oblafnu, že si řeknou, jakou mám postavičku. Ale nohy mám dobré, na ruce cvičím s činkami. Snažím se dělat to dvacet minut denně, ale někdy dám i tři čtvrtě hodiny," přiznala.

Herečka má za sebou premiéru divadelního představení s Michalem Dlouhým, které si velmi pochvaluje. "Za ty dvě hodiny si užiju to, co si nemůžu splnit v soukromí. Vychutnávám si to, Michala Dlouhého moc ráda pusinkuju. On tak voní a tak dobře hraje. To je vlastně krásný dárek k šedesátinám," smála se Stašová, kterou v květnu uvidíme i v novém filmu Život je život, v němž hraje spolu s Ondřejem Vetchým. 

Saša Šeflová, Super.cz

  19. března 2015 • 05:00

Novináři vyštrachali dokumenty z rozvodu Bohdalové s Brzobohatým: Prozrazují, jak si rozdělili majetek!

Radek Brzobohatý a Jiřina Bohdalová ve filmu Dáma na kolejích.
Radek Brzobohatý a Jiřina Bohdalová ve filmu Dáma na kolejích. (ara)
 
 Radoslav Brzobohatý (†79) a Jiřina Bohdalová (83) uzavřeli sňatek 6. června 1970. Slavný herecký pár k sobě našel cestu po poměrně dlouhém vzájemném oťukání, které ale bohužel nezajistilo jejich svazku dlouhodobé trvání. O necelých 12 let později už totiž stáli před rozvodovým soudem.

Byť není rozvod nic hezkého, oba herci se na jedné věci dokázali domluvit. Řekli si totiž, že o svém vztahu, problémech a rozchodu nebudou s nikým mluvit. A oba to dodrželi, když na novinářské otázky opakovaně odpovídali takto: „Domluvili jsme se, že o sobě nebudeme mluvit.“

Ten říká, že Jiřina Bohdalová přebrala do svého vlastnictví rodinný domek s parcelou v Hostivaři a také osobní automobil Fiat 127. Brzobohatému připadl rodinný domek s pozemku v obci Kořenov. Herec měl také podle dokumentu vyklidit vilu v Hostivaři zhruba do tří týdnů od rozvodu.