Jdi na obsah Jdi na menu
 


Saša Rašilov - Saša Rašilov - Václav Rašilov

Saša Rašilov,*6.9.1891 - 4.5.1955 - herec, komik

 

Saša Rašilov, vlastním jménem Wenzel Rasch rytíř von Hesen byl český herec-komik, klaun a kabaretiér, děd herce Saši Rašilova mladšího a jeho bratra Václava Rašilova, dlouholetý člen činohry Národního divadla v Praze.

Pocházel ze zchudlé šlechtické rodiny, otec mu zemřel v deseti letech, v dětství jeho rodina bydlela na pražském Žižkově. V mládí se vyučil typografem. Z první světové války se vrátil v roce 1916 poté, co úspěšně dokázal nasimulovat závažnou nervovou chorobu a byl superarbitrován (podle svědectví jeho hereckého kolegy Františka Smolíka, který s ním za války sloužil u stejného útvaru). Po svém návratu do Prahy doby začal vystupovat v různých pražských kabaretech (Rokoko, BUN, Revoluční scéna a Červená sedma).

Ale už od roku 1921 z popudu tehdejšího šéfrežiséra Karla Hugo Hilara se stal členem činohry souboru Národního divadla v Praze, kde působil prakticky až do své smrti v roce 1955. Z vystupování v kabaretu nabyl mnoho praktických hereckých zkušeností, zejména schopnosti improvizovat a navázat kontakt s diváky. Měl pozoruhodnou schopnost osobitě přetvářet klasické divadelní role podle svého naturelu, což ho posléze udělalo velice populárním.

V české kinematografii začal působit už před první světovou válkou v roce 1913 ještě v průkopnických dobách českého němého filmu. Nicméně film jako takový příliš rád neměl, neboť mu zde především scházeli diváci a divadelní publikum.

zdroj Osobnosti,cz

 

Saša Rašilov,*26.7.1972 - herec, dabér

 

Narodil se 26. 7. 1972, studoval na hudebně-dramatickém oddělení pražské konzervatoře a na DAMU herectví. V letech 1991 – 1993 jsme ho mohli vidět ve Studiu GAG Borise Hybnera, v období 1994 – 2002 byl členem pražského Divadla Komedie, hostoval v Divadle E. F. Buriana a ve Spolku Kašpar. V současnosti hraje v Divadle Na zábradlí. Ve spolupráci s Divadlem v Řeznické připravil se svou ženou Vandou Hybnerovou tři autorské a režijní projekty – Kolotoč, Pokus Pes a Židle, spolu s ní také vytvořil pro divadlo Ponec představení Poslední dvě cigarety na motivy novely Horace McCoye - Koně se přece střílejí.

Po hostování na prknech Národního divadla se stal stálým členem jeho souboru - Cyrano z Bergeracu, Dobrý člověk ze Sečuanu, Lakomec, Naši furianti, Stísněná 22.

V televizi si zahrál například ve filmech Nenávist, Lékárníkovic holka, Jak chutná láska a v seriálech Život na zámku nebo Nemocnice na kraji města po dvaceti letech. Ztvárnil také role v celovečerních filmech Šakalí léta (režie J. Hřebejk, 1993), Řád (režie P. Hvižď, 1994) a Samotáři (režie D. Ondříček, 2000). Velké úspěchy má též v dabingu, v roce 2003 získal Cenu Františka Filipovského za nejlepší dabing.

Saša Rašilov pochází z herecké dynastie. Jeho otec se Saša Rašilov ml. byl kameramanem, jeho dědeček Saša Rašilov st. herecem, o tři roky mladší bratr Václav Rašilov je také herec a sestra pracuje v televizi. Herectví se u nich dědí z generace na generaci.

Autor: dg další autoři

zdroj Osobnosti,cz

 

Vystudoval hudebně-dramatické oddělení Pražské konzervatoře (u prof. Heleny Lehké-Rejškové) a posléze ještě (1990-94) herectví na DAMU u prof. Luboše Pistoriuse a Jiřího Adamíry). V letech 1991-94 už hrál ve Studiu GAG Borise Hybnera (Al v trilogii Na konci zahrady jménem Hollywood) a od roku 1994 do roku 2002 byl členem pražského Divadla Komedie (Student Arkenholz v Sonátě duchů, Semiramis v Dceři vichřice, Andrej Prozorov ve Třech sestrách, Demetrius ve Snu noci svatojánské). Hostoval i na dalších scénách (v Divadle E. F. Buriana: Nicolas v Ardele, ve Spolku Kašpar: Leopold ve Vychovateli a titulní Clavijo, v Divadle Na zábradlí: Přítel v JE SuiS, se svoji manželkou Vandou Hybnerovou realizoval čtyři autorské a režijní projekty: Kolotoč, Pokus Pes čili Potwor a Židle v Divadle v Řeznické a Poslední dvě cigarety v Divadle Ponec).

Se souborem Činohry Národního divadla hrál poprvé ještě v době svých studií (1988) Tomáše, vévodu z Clarencu v Shakespearově Králi Jindřichu IV. Řádným členem činohry Národního divadla je od roku 2002. Uvedl se zde jako Kristian v Rostandově Cyranovi z Bergeracu, dále hrál Muže ve Volánkové Stísněné 22, Jang Suna v Brechtově Dobrém člověku ze Sečuanu, Kleanta v Molierově Lakomci, Ferdinanda v Schillerových Úkladech a lásce, Karla Kudrličku ve Stroupežnického Našich furiantech, Jakuba Mílu / Jiřího v adaptaci Němcové BabičkyGeorge, vévodu z Clarence v Shakespearově Richardovi III.Hovstada v Ibsenově Nepříteli lidu, Jamieho v Nicholsonově hře Na ústupu aj.

V současnosti je možné ho vidět v Národním divadle v již zmíněném Cyranovi z Bergeracu, na jevišti Stavovského divadla představuje Chlestakova v Gogolově Revizorovi, Medveděnka v Čechovově Rackovi a Tělegina v Čechovově Strýčkovi Váňovi, Jiřího Voborského v Šamberkově Jedenáctém přikázání.

FILM A TELEVIZE

Mimo divadelní jeviště ho diváci znají z řady filmů a televizních inscenací a seriálů. Filmografie: Šakalí léta (1993, režie J. Hřebejk), Řád (1994, režie P. Hvižď), Život na zámku (TV seriál 1996, režie J. Hanuš), Nenávist (TV 1999), Samotáři (2000, režie D. Ondříček), Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (TV seriál, 2003, režie H. Bočan), Rodinná pouta (TV seriál 2004–6), I ve smrti sami (TV 2004, režie D. Klein), Tajné sny (TV 2004, režie J. Herz), Duše jako kaviár (2004, režie R. Cieslar), In nomine patris (TV 2004, režie J. Polišenský), Milenci a vrazi (2004, režie V. Polesný), Román pro ženy (2005) a Účastníci zájezdu (2006, oba filmy podle předlohy M. Viewegha, režie F. Renč), Velmi křehké vztahy (TV seriál 2007) ad.

OCENĚNÍ

V roce 2003 získal Cenu Františka Filipovského za nejlepší mužský herecký výkon v dabingu.

zdroj ND Praha,cz

 

 

 

Saša Rašilov s přítelkyní

Saša Rašilov s přítelkyníHerminapress

Saša Rašilov září spokojeností: Do společnosti vyvedl přítelkyni s pořádným těhotenským bříškem

13. května 2017 13:52

U stánku České televize na probíhajícím veletrhu Svět knihy se uskutečnil křest trojdévédéčka dramatické série Bohéma, inspirované osudy našich předních herců, na kterém nechyběli protagonisté seriálu Vladimír Javorský a Saša Rašilov (44). Ten byl i kmotrem nosiče a postaral se o překvapení dne, když dorazil i s přítelkyní, herečkou Lídou Němečkovou, která je v pokročilém stádiu těhotenství.

 

O soukromí herec s médií nehovoří, váhal dokonce, jestli se s Lídou nechat vyfotit. Nakonec krátce zapózovali. Rašilov na fotkách vypadá velmi spokojeně.

O práci se herec naopak rozhovořil rád. „Předělat mě na tehdejšího miláčka žen nebylo v maskérně jednoduché, ale povedlo se. Filmy s Oldřichem Novým patří mezi desítku mých nejoblíbenějších. Strašně rád mám Pytlákovu schovanku, Fantoma Morrisvillu nebo komedii Eva tropí hlouposti,“ uvedl na křtu Rašilov, který v Bohémě ztvárnil právě Nového.

Spokojenost ve vztahu, rovněž s mladším partnerem, prožívá i Rašilovova bývalá manželka Vanda Hybnerová, se kterou má herec dcery Antonii a Josefínu. 

Super.cz

 

Václav Rašilov,*14.2.1976 - herec, dabér

Saša Rašilov strávil večer v hospodě: Vzal dcery na pivo!

26. října 2014 ● 05:30

Vztah s Vandou Hybnerovou (46) je už nenávratně pryč, tak se Saša Rašilov (42) snaží udržet zbytek své rodiny. Se svými dcerami Toničkou (16) a Josefínou (20) tráví večery po hospodách.

 
 

V roli otce a kamaráda je Saša klaďas, holky s sebou bere místo chlapů na »jedno«. Pranic mu nevadí, že starší dcera kouří a mladší, která v prosinci oslaví teprve sedmnácté narozeniny, by v nálevně neměla vůbec co pohledávat.

Důležité je, aby na něho nezanevřely, protože opustil jejich matku kvůli mladší milence, podnikatelce Veře Miťkové (33). S Vandou se totiž už nepotkává ani na divadelních prknech.

Povedená rodina si podle čtenáře Blesku večer užila. „Pan Rašilov ve velmi podnapilém stavu objednával dívkám pivo,“ napsal nám čtenář do redakce.

Saša Rašilov je táta pohodář. Dcery vzal do hospody a objednal jim i pivo!
 

 

Autor: kl

zdroj Blesk,cz

Saša Rašilov v hlavní roli sitkomu: Kdopak mu bude hrát manželku?

6. února 2015 18:19

Česká televize začala natáčet nový sitkom, adaptaci amerického seriálu Everybody loves Raymond (Raymonda má každý rád), s názvem Rudyho má každý rád a hlavní úlohu svěřila herci Sašovi Rašilovovi (42). Sedne mu komediální poloha?

 
 
 

„Rudy je sportovní komentátor, ale především je to otec od rodiny. Rudy je mírotvůrce a někdy i hromosvod, na který se všichni obracejí. Je středobodem, jehož optikou ty příběhy vnímáme, a proto si myslím, že se v něm, i v těch situacích, které jsou doslova krystalické, spousta lidí může najít. Předloha je totiž velmi kvalitní, ověřená a úspěšná. Člověk, který ji vymyslel, je stand-up komik, který všechny tyto situace zažil ve svém rodinném prostředí, postupně je převáděl na jeviště, až se z toho nakonec stal hraný seriál. A převod do českého prostředí je podle mě naprosto plynulý,“ říká o projektu jeho hlavní hrdina.

Na place se potká s mnoha dalšími známými jmény, například Evou Holubovou (Rudyho matka), Oldřichem Navrátilem (otec), Jitkou Schneiderovou (41) (manželka) či Davidem Novotným (soused).

„Každý díl je o jedné situaci, kterou ze svého okolí a rodiny všichni dobře znají. I proto jsou všechny adaptace tohoto seriálu po světě tak úspěšné, protože jsou tyto situace všude úplně stejné. Humor tohoto seriálu je velmi dobře přenosný,“ míní režisér ‚Rudyho‘ Petr Zahrádka. 

 

Jana Hofmanová, Super.cz

 

Rašilov už nemá milenku ani psa: Neštěkne po něm už ani Bertík

12. května 2015 ● 12:57

Černý pes Bertík, kterého ještě před rokem a půl venčil Saša Rašilov (42) se svou milenkou Věrou Miťkovou, dnes už má úplně jiného páníčka. Věra, kvůli které se Rašilov rozvedl s Vandou Hybnerovou, od herce utekla k novému izraelskému milenci i se svým psem.

 

Nový páníček, Izraelec Micha Leinwand, psa exmilenky Saši Rašilova Věry Miťkové řádně rozmazluje. Vzal ho ke kadeřníkovi. „V salonu Bertíka pěkně hýčkají,“ pochlubil se na sociální síti a jako důkaz přidal fotografii, na níž Bertíka muchluje Rašilovova exmilenka Miťková.

Ta s Izraelcem randí už několik měsíců a svůj vztah dokonce oznámili i na sociální síti. Saša Rašilov tak zůstal sám jako kůl v plotě. A to ještě začátkem loňského roku doufal, že mu láska s Věrou vydrží do konce života. Dokonce kvůli ní opustil rodinu a s manželkou Vandou Hybnerovou se po dvaceti letech rozvedl.

Možná i proto Vanda Hybnerová v posledních měsících vypadá čím dál líp. Zatímco ona už má bolavé srdce z rozvodu zahojené a užívá si po boku nového muže Jakuba Choury, po opuštěném Rašilovovi už nyní neštěkne ani pes.


 

 

Autor: taj

zdroj Blesk,cz

Našel Saša Rašilov konečně tu pravou?

Našel Saša Rašilov konečně tu pravou? Foto: Empresa Media / Profimedia

Usmálo se na něj konečně štěstí? Saša Rašilov zářil jako sluníčko vedle této usměvavé blondýnky

26. října 2015 15:37

Herec Saša Rašilov (43) po rozpadu dvacetiletého manželství s Vandou Hybnerovou (47) možná konečně našel tu pravou.

Oficiálně je sympatický herec pořád nezadaný, ale nedávno ho fotografové načapali po boku usměvavé blondýnky, kterou doprovodil do kina a večer se s ní potuloval Prahou. Oba se smáli od ucha k uchu a Rašilov působil velmi spokojeně.

V posledních měsících se mu přitom v lásce vůbec nedařilo. Chvilku sice randil s Věrou Miťkovou, kvůli níž Hybnerovou nadobro opustil, ale milenka mu nakonec dala košem a vdala se za atraktivního izraelského podnikatele.

Rašilov tak zůstal sám jako kůl v plotě, zatímco Hybnerová našla štěstí v náruči pohledného závodníka rallye Jakuba. Zda se Sašovi blýská na lepší časy po boku sympatické blondýnky, ukáže až čas... 

Anna Veškrnová, Super.cz

Herec Saša Rašilov se raduje z narození dcery Marie.

Herec Saša Rašilov se raduje z narození dcery Marie.Foto: MyBabyStore (2x)

Saša Rašilov víc jak měsíc tajil, že se stal potřetí otcem. Dceři dali s partnerkou krásné české jméno

1. září 2017 10:11

Potřetí se stal otcem. Saša Rašilov (45) si od rozpadu svého manželství s Vandou Hybnerovou snaží střežit své soukromí, a tak novináři ani neměli šanci přijít na to, že jeho partnerka Lída Němečková herci porodila jejich prvního společného potomka.

 

Radostná informace se provalila ve chvíli, když Rašilov fotil vlasovou proměnu se známou fotografkou Lucií Robinson. Jeho sympatická partnerka ho přišla do salonu na pražských Vinohradech pozdravit a již se nepyšnila bříškem, ale přijela rovnou s kočárkem. „Ano, je to tak. 20. července se nám narodila dcera Marie," svěřil se Super.cz herec, který byl přímo u porodu v porodnici v pražském Podolí.

„Nejsme zastánci alternativních porodů, a tak jsem na slovo poslouchali pana primáře Hynka Heřmana," uvedl Rašilov. K hladkému průběhu porodu nejspíš přispěla skutečnost, že Lída před porodem pravidelně cvičila jogalates. „Porod proběhl přirozenou cestou. Lékař přišel ve chvíli, kdy se miminko narodilo za pomoci porodní asistentky," vzpomíná Saša.

Z focení pak Rašilov odcházel s dcerou v kočárku a modrým odstínem vlasů, který se měl brzy vymýt. „Byl jsem nadšený střihem i modrou barvou,” komentoval proměnu Saša Rašilov. Z fotek je patrné, že ještě větší radost má samozřejmě z malého caparta. 

Jiří Čeladník , Super.cz

 
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář