Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sandra Nováková - Adam Novák

Sandra Nováková,*15.4.1982 - herečka

 

Sandra Nováková se narodila 15.dubna 1982 v Praze, je tedy o 2 roky mladší než její bratr Adam Novák (1980), který je také hercem. Účinkovali spolu například v seriálu "Správná šestka" nebo v "Bylo nás pět", kde Sandra ztvárnila jednu z hlavních postav - Evičku Svobodovou. Dále Sandra hrála ve filmech "Jezevec nosí pochybnosti", "Poslední přesun", "Eliška má ráda divočinu", "Kytice", "Muž, který vycházel z hrobu".

V posledních letech hraje v českém úspěšném seriálu "Ordinace v růžové zahradě", kde hraje sestru v nemocnici Gábinu. V roce 2007 se objevuje ve filmu Pusinky, kde hraje hlavní roli dívky Karoliny. Také si zahrála v druhém dílu Soukromích pastí.
Je svobodná, jejím přítelem byl o 11 let starší filmový producent Jan Nejedlý, s nímž se na začatku roku 2013 rozešla.

S Petrou Nesvačilovou založila šansonovo-jazzové večery, kde také zpívají.

Autor: ashley5, maggie61

zdroj Osobnosti,cz

Kvůli milenci změnila profesi: Kráska z Ordinace dala seriálům jako herečka sbohem

9. srpna 2014 15:30

Tak tohle dokáže jenom láska. Populární herečka Sandra Nováková (32) změnila kvůli svému novému partnerovi, režisérovi Vojtěchovi Moravcovi, profesi. Místo toho, aby zářila v novém seriálu Vinaři, který bude uvádět TV Prima, před kamerou, přesídlila na druhou stranu a má na starosti produkci a public relation. Co se proboha stalo?

"Ve Vinařích jsem měla jen malou, epizodní roli. Ale to bychom se s přítelem, který je režíruje, neviděli půl roku. Tak jsem si vyškemrala tohle místo a mám na starosti product placement a to, aby herci dávali médiím rozhovory, což sama nemám moc ráda," svěřila nám Sandra, která je až po uši zamilovaná a na Moravu, kde se točí, se prakticky nastěhovala i se svým psem.

A co ostatní seriály? Slyšeli jsme totiž, že se do děje Ordinace v růžové zahradě opět vrací její postava. "To je pravda, koncem srpna se začíná zase točit a moje postava se vrací uzdravená. Ale její dějová linka pomalu a už opravdu definitivně končí," přiznala herečka, která se objeví i v seriálu Neviditelní na České televizi. "Ale tam už jsem taky dotočila," uzavřela s tím, že se tedy zatím bude věnovat produkční práci, než přijde něco nového. 

Saša Šeflová, Super.cz

 
Sandra s rodinkou na dovolené

Sandra s rodinkou na dovolené Foto: archiv S. Novákové

Sandra Nováková s rodinou už je zpět z příšerné dovolené v Egyptě: Takhle si stěžují na tamní jídlo

30. prosince 2016 19:53

Na pekelnou dovolenou v Egyptě, o které již Super.cz psal, Sandra Nováková (34) s partnerem Vojtěchem Moravcem hned tak nezapomenou. Rodinka už je sice zpět v Česku, ale pobyt mají stále před očima. "Jak se říká, zážitek nemusí být pozitivní, ale musí být silnej," napsala Sandra, když sdílela příspěvek svého druha, který se tentokrát týkal stravování.

"Dodatek k dovolený: Snad protože sám rád vařím. Snad protože rád dobře zaplatím za kvalitní jídlo v dobré restauraci. Možná si chci jen postěžovat nebo chci upozornit, že se tohle děje. I kdyby byl důvod jakýkoliv, myslím, že je nutné napsat něco o způsobu stravování, který jsem za poslední týden musel strpět v hotelu, který se zaštiťuje světovým jménem a pěti hvězdičkami. Snad protože jsem zaplatil dost, abych se přesně tomuhle vyhnul," píše Vojtěch.

"Není to ani tak o nepříliš čistých ubrusech nebo drobečkách, kterých si všimneš, když se snažíš ulovit číšníka na objednávku pití. Není to ani o tom, že když spotřebuješ příbory na stole, tak musíš vyhledat číšníka a požádat ho o další vidličku a on dělá vtipy, že chce euro. Možná to není ani o tom, že všechny mísy v rautu jsou stále zabalené v potravinářské fólii a jí se musíš prohrabat k jídlu. Je to o tom, že nedojedené talíře neodnáší někam za plentu, ale vozí plastový pytel mezi hosty a jim na očích do nich shrnují zbytky. Ty cizí špinavé talíře postávají jeden na druhém ve vysokých komínech a ty je vidíš, když jíš," pokračuje.

"Fakt, že hned vedle grilu stojí modrá plastová popelnice, stejná jako máme v Praze na zahradě, je zarážející. Když pak přijdeš ke kuchaři, který tu popelnici otevře, zavře a pak kousek posune v těch stejných gumových rukavičkách, jakými pak nabírá syrové maso, které klade na plotnu, tak si toho prostě všimneš a začneš vidět i další věci," navázal.

"Třeba ty okoralé jednohubky, které vypadají stejně jako ty, co tu nebyly včera, ale předevčírem ano. Ten salát, který je z nepochopitelného důvodu servírován v celých hlávkách. A jak tomu číšníkovi jedna hlávka upadla na zem a on ji jakoby nic zvednul a dal k těm ostatním, které neupadly," pozastavuje se.

"Odpustíš jim i vysušeného krocana, ale ne, že na tři dorty různých barev a příchutí máš jen jednu dortovou lžíci. Proč ty dorty nejsou nakrájené a musíš je pižlat tou tříbarevnou lžící? Proč jsou všechny horký jídla tak trošku studený? Proč je vařená zelenina bez barvy a ta grilovaná vždy připálená? Proč ty játra smaží tak dlouho? Proč od příletu sedím na záchodě, když jsem se, dbalý rad, nedotkl tamní vody, ani ledu ani ovoce, co se nedá oloupat… Uf, to se mi ulevilo," uzavřel svoji litanii Moravec. 

Saša Šeflová , Super.cz

 

Sandra NovákováSuper.cz

Ukončila mateřskou a ustřihla si ofinu: Jak Sandře Novákové sluší účes pro nový seriál?

11. března 2017 15:20

Tím, že nastoupila jako jedna ze zdravotních sester do nového seriálu Modrý kód, herečka Sandra Nováková (34) regulérně ukončila mateřskou dovolenou. "Ono to vypadá, že až teď, ale my už natáčíme tři čtvrtě roku, od konce prázdnin, tak už jsem v pracovním procesu docela dlouho," upřesnila Sandra.

 

Na obrazovkách ji uvidíme s ofinou. Není to žádná paruka, vlasy si nechala ostříhat, a byl to dokonce její nápad. "Byla jsem usedlá v jednom účesu, který jsem měla celá léta a neměnila jsem ho. Změna byla kvůli seriálu, protože jsem potřebovala tu fyzickou stránku nějak oddělit od dosavadní," sdělila.

"Je to i pro diváky, aby dokázali vnímat, že je to z doktorského prostředí, ale jsem jiná. Hraju doktorku, a ten charakter je velmi odlišný, tak jsem to chtěla odlišit i jiným účesem," připomněla svoji postavu z Ordinace v růžové zahradě, která díky opakováním běží na obrazovce pořád dokola.

"Původně jsem dokonce chtěla být zrzavá, ale to se nepovedlo, protože černá barva byla do těch vlasů zarytá, tak jsme dosáhli jenom lehkého zesvětlení. Jsem s tím, bohužel, celkově spokojená, protože teď budu spjatá s touhle negativní postavou, ale ta ofina mě hrozně baví," uzavřela. 

Saša Šeflová , Super.cz

 

Adam Novák.*17.6.1980 - herec

 

Adam Novák se narodil 17.6.1980. Vystudoval Uměleckou průmyslovou školu scénografickou.
Proslavil se především rolí Petra Bajzy v seriálu Bylo nás pět.

Nyní se věnuje výtvarné tvorbě a hraje v divadle Rokoko ve hře Rychlé šípy. Žije v Praze a je ženatý.

zdroj Osobnosti,cz

Herečka a režisér jsou jedno tělo, jedna duše.

Herečka a režisér jsou jedno tělo, jedna duše. Michaela Feuereislová

To je něco: Aby mohla být se svým o 4 roky mladším milencem, vyprosila si známá česká herečka místo v seriálu

10. listopadu 2014 13:57

Po půl roce se Sandra Nováková (32) z Moravy, kde její přítel, režisér Vojtěch Moravec, točil seriál Vinaři, vrátila do Prahy. Herečka na place nefungovala pouze jako morální podpora svého partnera, ale našla si zde i své zaměstnání. „Ustýskala bych se, kdybychom se tolik měsíců neviděli. Vyprosila jsem si tam práci u produkce a pracovala jsem tam,“ vysvětluje Sandra, která si v seriálu zahrála jednu epizodní roli a naplno se věnovala úloze produkční.

 
Dvojici nedělalo problém, že se šest měsíců denně setkávala na natáčení a jejich pozice režiséra a produkční byla dost protichůdná. „Moje funkce byla docela nevděčná, protože jsem zodpovídala za to, že mi v seriálu natočí reklamní produkt, což každý režisér nenávidí, protože mu to kazí dílo,“ vysvětluje Sandra a s úsměvem dodává: „Přesto mě měl Vojta rád a nehádal se se mnou.“

Pro herečku to nebylo poprvé, co fungovala na pozici produkční. „Mám za sebou projekt Barování, který mám na starost organizačně. Sebe zde nestavím do pozice zpěvačky, ale je na mně organizace večera, a tak jsem na tuhle práci zvyklá. Tady jsem se naučila něco nového a moc mě to bavilo. Chtěla bych se tomu věnovat dál, abych nemusela být závislá jen na herectví,“ říká Sandra Nováková, se kterou jsme si povídali na otevření Terapeutické zahrady ve Fakultní nemocnici Motol, kterou Nadační fond Pink Bubble nechal postavit a věnoval nemocnici pro dlouhodobě hospitalizované děti. 

 

Jiří Čeladník, Super.cz

Herečka si zlomila nos, a to dokonce dvakrát po sobě.

Herečka si zlomila nos, a to dokonce dvakrát po sobě. Michaela Feuereislová

Poznali byste to na roztomilé tvářičce? Hvězda Ordinace má za sebou drsné zranění

15. listopadu 2014 14:55

V dětství se herečka Sandra Nováková (32) bála zdravotnických zařízení jako čert kříže a byla přešťastná, že jako malá holka nemusela být nikdy hospitalizovaná.

 
 
 

Když ale navštívila nově otevřenou terapeutickou zahradu v nemocnici v Motole, tak by si prý klidně vyzkoušela roli pacientky. „Tady je to tak hezky udělané, že si nepřipadám ani jako v nemocnici. Když už jsem ale musela jít na nějaké vyšetření, tak jsem to prožívala s hysterickým záchvatem. Když jsem byla malá, tak jsem se do nemocnice nedostala, ale podívala jsem se tam až na stará kolena,“ říká Sandra.

Sympatická brunetka nám prozradila, že se jí podařilo zlomit si dvakrát nos. „Nejde to úplně vidět, protože je zlomený asi dobře. Byl zlomený nejdřív na jednu stranu a pak na druhou,“ smála se Sandra, která omylem narazila do futer. 

 

Jiří Čeladník, Super.cz

Dočká se zamilovaná Sandra Nováková od přítele žádosti o ruku? Zatím to tak nevypadá

19. března 2015 5:55

Herečka Sandra Nováková (32) žije již dva roky s přítelem, režisérem Vojtou Moravcem. Na svatbu to ale zatím nevypadá. Jedny zásnuby už má Sandra za sebou, byla zasnoubená s Janem Nejedlým, se kterým žila pět let.

Jak to vidí se současným partnerem? "To není otázka na ženskou. Tohle nemůžu ovlivnit, to musí přijít nějaká nabídka. Důležité je, že se máme rádi. Ale nejsme spolu tak dlouho, abychom udělali takový krok," řekla Super.cz Sandra, která s partnerem dorazila do obchodu pro psí mazlíčky, který finančně podporuje útulek, ze kterého pochází fenka Sandry Bambule.

"Vojta mě doprovází, když jde o dobrou věc. Doprovází mě tam, kde to má smysl. Dneska jsme tady kvůli Dogpointu, ze kterého pochází můj pes. Před třemi lety jsem přijala nabídku na focení kalendáře a dostala jsem Bambuli na pózování. Výsledek byl, že jsem si odfotila a psa si s sebou odnesla domů. Byla ještě štěně, měla za sebou ale negativní zkušenost, psychika tehdy byla hodně špatná. Po třech letech, co ji mám, je úplně zahojená," dodala Nováková. 

Gabriela Wolfová, Super.cz

 
Sandra Nováková a Vojtěch Moravec

Sandra Nováková a Vojtěch Moravec Hermína

Evička z Bylo nás pět září štěstím: Čeká první dítě!

30. června 2015 21:07

Herečka Sandra Nováková (33), známá ze seriálu Bylo nás pět, v dospělosti pak například z Ordinace v růžové zahradě, čeká první dítě. Otcem je její přítel, osmadvacetiletý režisér Vojtěch Moravec.

Šťastnou novinku Nováková prozradila reportérce VIP zpráv. „Já jsem v pátém měsíci,“ sdělila radostně třiatřicetiletá herečka.

Nováková byla dříve zasnoubená s Janem Nejedlým, štěstí však našla u o pět let mladšího Moravce, se kterým chodí od roku 2013. 

Jana Hofmanová, Super.cz

Na miminko se Sandra Nováková i její partner těší.

Na miminko se Sandra Nováková i její partner těší. Michaela Feuereislová

Těhotná Sandra Nováková vyrazila na premiéru bondovky: Podle velikosti bříška už to má za pár

4. listopadu 2015 5:55

Známých osobností na slavnostní české premiéře nové bondovky s názvem Spectre bylo požehnaně. Snímek si nenechala ujít ani těhotná Sandra Nováková (33), kterou doprovodil partner, režisér Vojtěch Moravec.

Sympatická herečka sice po příchodu rozdávala úsměvy na všechny strany, ale jinak příliš sdílná nebyla. Sandra odmítala rozhovory, po žádosti o pár slov do našeho média se vymluvila vskutku originálně: „Já se hrozně omlouvám, ale spěchám se vyčůrat,” vyhrkla ze sebe s úsměvem herečka a zmizela v prostorách vinohradského multiplexu.

Je známo, že těhotné ženy mívají v tomto směru problémy s výdrží. Doufáme tedy, že herečka bez problémů zvládla více než dvouhodinovou projekci. 

Jiří Čeladník , Super.cz

Těhotná Sandra Nováková prozradila, jakým způsobem přivede na svět první dítě: Partner bude u porodu a moc si ho za to vážím

23. listopadu 2015 10:45
Jednou z posledních veřejných akcí, které navštívila Sandra Nováková jako těhotná, bylo představení grantového projektu Společně, který nabízí těhotným a kojícím maminkám v Praze řadu příležitostí nejen pro získání cenných informací v tomto vzácném životním období. Jiří Čeladník, Super.cz

Sandro, jak se cítíte před porodem? Stále vás nic neomezuje?

Cítím se kupodivu pořád moc dobře. Samozřejmě mě stále se zvětšující břicho omezuje v pohybu, při běžných domácích pracích se rychle zadýchávám, ale to k těhotenství patří, takže je vlastně zbytečné si na to stěžovat. Mám ale vážně štěstí, že mě žádné jiné komplikace spojené s pokročilým stadiem těhotenství netrápí, a vlastně za celých devět měsíců netrápily.

Vyrážíte v těchto dnech ještě často do společnosti, nebo jste kvůli této bohulibé akci udělala výjimku?

No...vlastně...pořád funguju normálně. Nesedím doma a nečekám, až to přijde. Protože až to přijde, myslím, že bude stejně dost času přemístit se z konkrétního místa na místo vhodnější pro tu situaci. (usmívá se).

Budete rodit opravdu zakrátko. Máte tedy doma vše připravené na miminko?

Samotnou mě to překvapuje, ale ano, mám. Myslela jsem, že jsem ten typ ženy, která většinu věcí bude dohánět až za provozu, ale evidentně mě těhotenství zasáhlo víc, než jsem čekala.

Bude váš partner Vojtěch Moravec u porodu?

Ano. A moc si ho za tu odvahu vážím.

Už máte rozmyšlené, jestli bude porod probíhat přirozenou cestou? A máte v plánu nějakou alternativní cestu?

Jak bude probíhat...to je vážně v oblacích. Přála bych si samozřejmě tu nejpřirozenější cestu, bez užití analgetik, atd. Ale jedna věc je, jak bych si to přála, a druhá věc je, zda se mi to splní. Jestli bolest opravdu vydržím, jestli nenastanou komplikace... Prostě o tom si závěry dělat vážně netroufám.

Účastníte se setkání na téma zdravý životní styl a výživa budoucích maminek. Jak jste vy sama dodržovala během těhotenství zdravou životosprávu?

Přestala jsem se odbývat, začala jsem pravidelně a pestře jíst, ale hlavně jsem začala naslouchat svému tělu a jeho potřebám.

A změnila jste radikálně jídelníček?

Ačkoliv jsem vždy preferovala zdravější stravu, i mně se stávalo, že jsem na jídlo byla schopná zapomenout. To naštěstí v těhotenství nejde. Tenhle hlad se nedá obelstít nebo ošidit. Takže jsem zpravidelnila přísun všeho, co jsem měla vždycky ráda. Ryby, maso, zeleninu, ovoce, ovocné a zeleninové šťávy, mléčné výrobky, luštěniny. Většinou ale vždy podle toho, na co jsem měla chuť. Je až neuvěřitelné, jak moc se mi zbystřily smysly a jak si tělo v různých stadiích těhotenství říkalo, co mu chybí. Naposledy jsem měla období jogurtů. Posléze jsem se dočetla, že se miminku v té době zpevňují kosti, že bych měla konzumovat více vápníku. Takhle jsem to kupodivu měla celé těhotenství. Je vážně paradoxní, že se nyní během těhotenství cítím energičtěji, zdravěji a odpočatěji než dřív. 

Jiří Čeladník , Super.cz

Sandra Nováková byla kmotrou CD kapely Circus Problem

Sandra Nováková byla kmotrou CD kapely Circus Problem Foto: Karel Fořt/ Circus Problem

Bývalá hvězda Ordinace je už 10 měsíců mámou: Novou roli si užívá, ale když na to přijde, umí propařit večer

16. října 2016 6:25

Herečka Sandra Nováková (34) je už deset měsíců mámou syna Mikuláše. A i když si dělá srandu, že od té doby mluví jenom v citoslovcích, mateřství si užívá. Občas je ale potřeba vyrazit si mezi lidi...

V létě jsme herečku potkali na večírku seriálu Ohnivý kuře, kam doprovodila partnera a otce malého Mikuláše, režiséra Vojtěcha Moravce, a pochvalovala si, že je právě pouze doprovodem a ne jednou z hlavních tváří akce. Tou nebyla ani v pondělí v Lucerna Music Baru, kam přišla na pozvání kapely Circus Problem, aby pokřtila jejich novou desku Inner Fools.

Od kmotrů se vždy čeká pár slov a i Sandra se před samotným křtem chopila mikrofonu. „Já jsem matka na mateřské a už deset měsíců mluvím jenom v citoslovcích. A začala jsem se bát lidí, takže bych k tomuhle cédéčku řekla jen tohle: Kdybych neměla kluka a syna, tak bych s tímhle cédéčkem chtěla žít a plodit další cédéčka,“ smála se.

Během vyprodaného koncertu Circus Problem věnovali 15 100 Kč na podporu aktivit organizace Green Doors, která pomáhá lidem se schizofrenií na cestě zpět do běžného života. 

Lucie Sieglová , Super.cz

Sandra Nováková

Sandra Nováková Foto: archiv FTV Prima

Doktor Cvach v sukních: Sandra Nováková hraje v seriálu protekční mrchu. A partner ji režíruje

28. února 2017 16:00

Další tváří nového seriálu z doktorského prostředí je po Sabině Laurinové (44) a Evě Josefíkové (27) herečka Sandra Nováková (34). Ta si mezi členy štábu ihned vysloužila přezdívku doktor Cvach v sukních.

V seriálu se totiž maminka ročního synka Mikuláše promění v prvotřídní protekční mrchu. Coby seriálová doktorka Alexandra Růžičková sice vystudovala medicínu, ale bylo to s odřenýma ušima a zatím se jí nedaří udělat ani první atestaci.

V týmu urgentního oddělení nemá doktorka Růžičková pochopitelně moc přátel, je arogantní a často dělá chyby. Za zády jí však vždy stojí její matka - starostka v podání Kateřiny Brožové (49), která ji díky svému postavení z každého průšvihu vždy vytáhne.

„Sašu bych si jako kamarádku nevybrala ani v nejhorším snu,“ říká Sandra s úsměvem. Jinak si ale práci na seriálu pochvaluje.

„Lékařů si neskutečně vážím. Jsou to pro mne doslova hrdinové. Seriály z nemocničního prostředí mne navíc vždy bavily,“ dodává.

Na place je herečka pod dohledem a taktovkou svého životního partnera Vojtěcha Moravce, který je jedním z režisérů seriálu. Ten si jejich první větší pracovní spolupráci pochvaluje.

„Moc jsem se na to těšil, protože Sandra je skvělá herečka, která zvládne zahrát všechno a je s ní u toho legrace. Ve skutečném životě má k seriálové Saše ale opravdu daleko. Na rozdíl od ní je přející a milá,“ uzavřel Moravec s úsměvem. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 

Ukončila mateřskou a ustřihla si ofinu: Jak Sandře Novákové sluší účes pro nový seriál?

11. března 2017 15:20

Tím, že nastoupila jako jedna ze zdravotních sester do nového seriálu Modrý kód, herečka Sandra Nováková (34) regulérně ukončila mateřskou dovolenou. "Ono to vypadá, že až teď, ale my už natáčíme tři čtvrtě roku, od konce prázdnin, tak už jsem v pracovním procesu docela dlouho," upřesnila Sandra.

Na obrazovkách ji uvidíme s ofinou. Není to žádná paruka, vlasy si nechala ostříhat, a byl to dokonce její nápad. "Byla jsem usedlá v jednom účesu, který jsem měla celá léta a neměnila jsem ho. Změna byla kvůli seriálu, protože jsem potřebovala tu fyzickou stránku nějak oddělit od dosavadní," sdělila.

"Je to i pro diváky, aby dokázali vnímat, že je to z doktorského prostředí, ale jsem jiná. Hraju doktorku, a ten charakter je velmi odlišný, tak jsem to chtěla odlišit i jiným účesem," připomněla svoji postavu z Ordinace v růžové zahradě, která díky opakováním běží na obrazovce pořád dokola.

"Původně jsem dokonce chtěla být zrzavá, ale to se nepovedlo, protože černá barva byla do těch vlasů zarytá, tak jsme dosáhli jenom lehkého zesvětlení. Jsem s tím, bohužel, celkově spokojená, protože teď budu spjatá s touhle negativní postavou, ale ta ofina mě hrozně baví," uzavřela. 

Saša Šeflová , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář