Jdi na obsah Jdi na menu
 


Romana Goščíková

 Romana Goščíková,*1982

Narodila se ve znamení štíra v roce 1982 v Ostravě, kde také, již coby studentka víceletého gymnázia, složila přijímací zkoušky na hudebně- dramatický obor Janáčkovy konzervatoře. Po maturitě na gymnáziu, které dokončovala souběžně se studiem prvních dvou ročníků herectví, přestoupila díky natáčení Tv filmu Svatá noc na Pražskou konzervatoř, kde absolvovala pod vedením Jany Preissové a Jaroslava Satoranského. Hrála mj. v Černém divadle Jiřího Srnce, v dalších Tv filmech Jiřího KrejčíkaSlečna JulieOsudové peníze, v projektech Besipu v režii Mirjam Landy, ale do povědomí diváků se dostala rolí v seriálu Ošklivka Katka. V té době také dokončila studium divadelní vědy na FFUK, hrála v divadle Ta Fantastika, hlavní roli Alenky v Alence v říši divů, v představeních zájezdového Divadla Různých Jmen, kde se stala ředitelkou a nyní produkuje dvě inscenace ročně. Zároveň se věnuje i moderování (pořady Sazky, soukromé akce), natáčení reklam i seriálů.

ČSFD.cz

Karel Janák a Romana Goščíková se vzali.

Karel Janák a Romana Goščíková se vzali.Herminapress

Režisér Snowboarďáků se oženil: Vzal si tuhle krásnou herečku a šéfku divadla

21. srpna 2017 13:54

Režisér Snowboarďáků Karel Janák (47) do toho praštil. Jeho vyvolenou se stala krásná herečka, producentka a ředitelka Divadla Radka Brzobohatého Romana Goščíková (35).

 

Veselka proběhla v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Horních Počernicích a jak ženichovi, tak nevěstě, to moc slušelo.

Po oficiální části se konal mejdan pro příbuzné a kamarády. Nechyběl ani únos nevěsty. Únosci sami však měli docela smůlu. Ženich nevěstu totiž nehledal nijak naslepo, ale použil k tomu technologii GPS.

Novomanželé spolu žijí už čtyři roky, a tak se přímo nabízela otázka, kdy si pořídí potomky.

„Děťátko samozřejmě, ale ne okamžitě. Možná k tomu dojde na svatební cestě, někdy po Vánocích, kdy bude čas si vyrazit. Oba jsme milovníci dobrodružství, takže jedna z variant je okruh kolem Annapurny v Himálaji a mohli bychom tedy, pokud to klapne, mít vysokohorského potomka," nechala se nedávno slyšet herečka, která si zahrála například v seriálu Ošklivka Katka. 

Anna Veškrnová , Super.cz

Karel Janák,*24.9.1970 - režisér

Karel Janák vystudoval fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou na ČVUT Praha. Filmovou a televizní fakultu Akademie muzických umění Praha. Už jeho školní filmy si odnesly řadu cen - Kateřina sama doma (1995) získala Cenu Českého literárního fondu a čestné uznání Festivalu FAMU, Sad (1996) stejné ocenění a navíc Cenu poroty na MFF Eurofilm St. Etienne ve Francii. 

Jeho celovečerní televizní debut Vetřelci v Coloradu (2001) získal na nejvýznamnějším specializovaném festivalu v Německu - v Chemnitzu hned tři ocenění: Hlavní cenu dětské poroty, Zvláštní uznání hlavní poroty dospělých a Cenu diváků! 

Kromě toho se věnuje reklamám a propagačním snímkům. Například pro TV NOVA realizoval kampaně a reklamní snímky k megafilmům Titanic, Den nezávislosti a Indiana Jones. (Za Titaniczískal na festivalu Promax v Seville Golden Promax, cenu „Nejlepší filmové promo v Evropě“, napodruhé získal Silver Promax v Kolíně nad Rýnem za film Den nezávislosti.) Právě v době natáčení filmu Snowboarďáci (2004) získal v Římě další cenu Golden Promax za upoutávku na filmy o Indiana Jonesovi. V této oblasti hojně spolupracuje i s HBO. Realizoval i reklamní kampaně pro Sazku (Vánoční kometa, GSM dobíjení, Keno, Jackpot), Opavii (Milionář), Nestlé (Jo-Jo) a Českou pojišťovnu. 

Jeho filmový debut - Snowboarďáci se stal jedním z nejnavštěvovanějších filmů roku 2004. V březnu 2006 přichází do kin jeho další snímek s názvem Rafťáci, ve kterém se v hlavních rolích představí opět hvězdy filmu SnowboarďáciVojta Kotek a Jiří Mádl.

Autor:cmela

zdroj osobnosti,cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář