Jdi na obsah Jdi na menu
 


Robert Jašków - Petra Bartošová

17. 5. 2014

Robert Jašków,*4.12.1969 - herec

 

Dětství strávil s matkou v Peci pod Sněžkou. Přírodní prostředí jej ovlivnilo, láska k přírodě mu zůstala dodnes. Sám tvrdí, že jej k herectví přivedla pětka z chemie, kterou dostal ve třetím ročníku na gymnáziu, ročník opakoval. Aby se „nenudil“, přihlásila jej učitelka na recitační soutěž, kterou vyhrál. Začal se věnovat ochotnickému divadlu a po absolvování trutnovského gymnázia odešel studovat DAMU. Studoval s Tomášem Pavelkou. Klárou Pollertovou-Trojanovou. Společně se svými kolegy z DAMU po absolutoriu odchází do jednoho divadla a účinkují v Ústí nad Labem.

Jašków sice není v televizi neznámou tváří, ale mnohem více se věnuje divadlu (mj. Švandovo divadlo). Můžeme ho vidět například po boku bratrů Dlouhých ve hře Elling a Kjell Bjarne aneb Chvála bláznovství, Bomby, prachy a láska aj.

Z televizních rolí mezi nejznámější patří veterinář Hroch (Ranč u Zelené sedmy III.), učitel ve filmu Smrt pedofila, mezi další filmy patří Ene Bene, Uniforma, Explicitní důkaz, Happy End a další.

Nyní hraje v seriálu Tv Nova Ulice mafiánského bosse Vasila Ševčenka. Hraje teké v seriálu Nemocnice na kraji města po 20 letech doktora Novosada.

Naposledy se objevil v cyklu TV Nova Soukromé pasti.

Autor: praziv, eslash

zdroj Osobnosti,cz

 

 

   

Vystudoval DAMU, pod vedením Jaroslava Vostrého, Petra Čepka a Věry Galatíkové. Působil v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, později v Praze v divadle Labyrint a v CD94 v Celetné ulici. Členem Švandova divadla je od roku 2002. Získal cenu Telemanie za roli profesora Daňka ve filmu Ivana Pokorného Smrt pedofila.

S partnerkou, herečkou Petrou Bartošovou, má syny Jana a Jakuba a dceru Marjánku.

 

Divadlo (výběr):

Divadlo Labyrint: Romeo a Julie, Don Juan se vrací z války

Divadlo Komedie: Arkádie

Činoherní klub: Král nekrál, Zkrocení zlé ženy, Utrpení mladého Medarda

Divadlo pod Palmovkou: Pitvora

Letní shakespearovské slavnosti: Jindřich IV, Othello

CD 94: Tři mušketýři, V zajetí filmu

CD2002: Hrbáč aneb Neversův bod

Divadlo Kalich: Elling a Kjell Bjarne aneb Chvála bláznovství

 

Film: Diamantové meče, Ene Bene, Kousek nebe, Labyrint, Poslední vlak, Bobule, Dešťová víla, Záblesky chladné neděle, Dědictví II aneb Kurvaseneříká, Malé lži (studentský film), Strach (krátkometrážní film)

 

Televize (výběr): Zdivočelá země (TV seriál), Ranč U zelené sedmy (TV seriál), Byl jsem mladistvým intelektuálem (TV film), Smrt pedofila (TV film), Zastřený hlas (TV film), Město bez dechu (TV film), Redakce (TV seriál), Ulice (TV seriál), Soukromé pasti (TV seriál), Kriminálka Anděl (TV seriál), Ententýky (TV seriál), České století (TV seriál), Expozitura (TV seriál)

Robert Jašków

Robert Jašków Foto: Archiv FTV Prima

Proslavila ho Expozitura, teď bude hrát na Primě. Vypadá jako grázl na první dobrou?

16. ledna 2015 21:02

Expozitura jej katapultovala do povědomí televizního diváctva, zahrál si také v Kriminálce Anděl (a desítkách dalších televizních projektů). Nyní přijal Robert Jašków (45) nabídku z Primy. O své roli Pana P v Cestách domů říká, že je to cynický a dost nebezpečný chlap, kterého budou diváci buď nenávidět, nebo obdivovat.

 
„To tak bývá, některým lidem podobní chlapíci, kteří mají moc a sílu, imponují, naopak jiní jimi opovrhují. Pan P rozhodně není hodný pán, ale člověk bez skrupulí, který se neštítí ničeho. Což předvede hned v prvních dílech. Je to hajzl na první dobrou, rozhodně nemá vývoj, že by se špatným člověkem postupně stával,“ popisuje svou postavu. „Přesto se ho snažím hrát trochu lidsky, ne jenom jako zákeřného chlapa, který k někomu přijde a vrazí mu kudlu do zad,“ říká herec.

Jašków záporáky hraje rád (a stejně rádi jej do takových rolí obsazují režiséři) a dle svého mínění i věrohodně, s čímž nelze nesouhlasit. 

 

Jana Hofmanová, Super.cz

  5. dubna 2015 • 05:00

»Pan P.« Robert Jašków (45): Probral s námi rodinné poměry a jednu horkou novinku! To jsme zírali…

Robert Jašków
Robert Jašków (Aha! - Petr Novotný)
 
 
 
 

Známe ho jako bezcitného mafiána, ale i jako neúplatného policistu. Herec Robert Jašków (45), který v poslední době budí emoce v roli padoucha pan P. v televizním seriálu Cesty domů, je ve skutečnosti vzorná hlava rodiny, otec tří dětí. Nedělnímu Aha! prozradil, kdy se konečně ožení…

 

V seriálech hrajete často záporáky a mafiány. V současné době vás můžeme vidět například v primáckých Cestách domů, kde ztvárňujete padoucha pana P. Setkáváte se s reakcemi lidí na tyto postavy?
„Je to fenomén, který jen těžko chápu. I když vás někteří lidé vidí naživo, pořád jste pro ně ten v té bedně za sklem. Několikrát se mi stalo, že dotyčný stojí třeba metr ode mě a volá na kolegu: »Fando, pojď sem, to je on! To je ten Vasil! To je ten pan P!«. A oba pak na mě koukají jako na televizi. To ztělesnění figur a to, jak lidé přestanou vnímat, že jde o herce, to se mi stává často. Ale je potřeba podotknout, že nehraji jenom záporáky.“

K těm záporným rolím. Jak je vnímají vaše děti?
„Naštěstí jsou již dost velké na to, aby chápaly, že táta je v televizi. Nejstaršímu Honzovi je sedm, Kubíčkovi pět a půl a Marijánce jsou dnes čtyři roky. Dříve byl problém, vysvětlit tomu dětskému mozečku, že je to všechno jenom jako. Když mě třeba viděli, jak se líbám a objímám s kolegyní v nějakém seriálu, nebo když jsem se s někým v televizi popral. Nekoukají pochopitelně na vše, seriál Expozituru jsem jim, až na některé kousíčky, nepouštěl. Líbilo se jim například, jak se táta s někým honí v autě na dálnici a jiná do něho vrážejí. To byly nadšené.“

Máte početnou rodinu a stále nejste ženatý. Hodláte na tomto stavu v nejbližší době něco měnit?
„S mojí drahou jsme spolu sedmnáct let a máme tři děti. Jsme skvělá partička a jsme rádi, že se ty děti pro nás rozhodly. Jsem totiž hluboce přesvědčený, že si nás jako rodiče vybraly. Řekly si, hele, to jsou docela fajn lidi a přišly za námi. Co se týče svatby, nebudu konkrétní, ale vypadá to, že se k něčemu schyluje.“

Doma pomáháte?
„Samozřejmě. Nejsem z těch, co by jenom nosili domů peníze. Také nepotřebuji mít doma ta dvě U. Uvařeno a uklizeno. Rovnoměrně a spravedlivě se o vše dělíme, ať už je to úklid, nebo utírání dětských prdýlek.“

autor Jaroslav Benda

zdroj Aha,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář