Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petr Svojtka ml. - Kateřina Macháčková

Petr Svojtka ml.,*1972 - režisér

V Městských divadlech pražských od 2006

Pochází z rodiny několika generací divadelníků. Vystudoval divadelní režii na DAMU v Praze (2000), ale také novinařinu. Významnou zkušeností pro něj byla stáž v Royal Court Theatre v Londýně v roce 1997. Stal se spoluzakladatelem Divadelního sdružení CD 94. Od té doby se datuje autorsko-režijní spolupráce s Jiřím Janků (V zajetí filmu, Narozen 28. října, Prokletí rodu Baskervillů aj.). Jako hostující režisér pracoval na mnoha scénách  u nás i v zahraničí. K jeho režijním počinům patří např. Lichého Fanfán Tulipán (Pardubice), Giraudouxova Ondina, Rostandův Cyrano z Bergeracu (Liberec), Gogolova Ženitba (Český Těšín), Carrièrova Terasa (Most), Pinterova Zrada (Zlín), Zelenkovy Příběhy obyčejného šílenství (Plzeň). V Dánsku vytvořil koprodukční komedii Jeppe z vršku a mezinárodní klaunérii Trio. V letech 2002-2006 byl uměleckým šéfem Středočeského divadla Kladno, kde režíroval mj. Shakespearova Romea a Julii a Richarda III., Maryšu bratří Mrštíků, Gogolova Revizora, Widmerovy Top Dogs ad. Společně s Jiřím Janků zde založili tradici Malých kladenských Dionýsií. Od roku 2003 režijně spolupracuje s Divadlem na Vinohradech – Gozziho Král jelenem, Buchsteinerovo Tango sólo a McDonaghova Kráska z Leenane. V Divadle pod Palmovkou režíroval hru R. Nashe Pozor, jaguár! a Sex noci svatojánské W. Allena. V srpnu 2006 přijal místo uměleckého šéfa Městských divadel pražských, kde zároveň režíruje a pro něž společně s Jiřím Janků vytvořil původní projekty U nás v Kocourkově, České Vánoce, Superčlověk, Fialové Květy štěstí, Viktor K. či Bedřich Smetana: The Greatest Hits.

zdroj Dovadlo ABC,cz

 Kateřina Macháčková,*30.11.1949 - herečka, publicistka, dabérka

 

Kateřina Macháčková se narodila v roce 1949 v Praze. Její otec je známý herec Miroslav Macháček. Vystudovala herectví na pražském DAMU (1968-1972) a poté se stala členkou Divadla pod Palmovkou, kde působí dodnes a kde se objevila např. jako Anežka ve hře Škola pro ženy, Marie Grekovová ve hře Platonov nebo jako Julie Filipovna v Letních hostech.

Nejvíce se ale proslavila na televizní obrazovce. Zahrála si např. v seriálech CIRKUS HUMBERTO (1988) nebo DYNASTIE NOVÁKU (1982). Její největší seriálovou rolí byla bezesporu role profesorky Králové v seriálu režiséra J. Hanuše ŽIVOT NA ZÄMKU, kde si zahrála manželku Tomáše Töpfera.

Z filmů, ve kterých se Kateřina Macháčková objevila, můžeme jmenovat např. MOTŸLÍ ČAS (1990), DVA LIDI V ZOO (1990) nebo POSLEDNÍ PLES NA ROŽNOVSKÉ PLOVÁRNĚ (1974) režiséra I. Nováka.

Kromě herectví se také věnuje dabingu. Svůj hlas propůjčila např. matce Kevina (Macaulay Culkin) ve známých rodinných komediích Sám doma 1 a 2.

Kateřina Macháčková má dceru Helenu a syna Petra.

zdroj Osobnosti,cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář