Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petr Oliva - Dagmar Čárová

Petr Oliva,*14.2.1943 -  herec, dabér

 

Petr Oliva studoval na pražské AMU, fakulta divadelní, obor herectví, v roce 1964. Hrát ve filmu začal také v roce 1964 (Víťa ve filmu Atentát). Spíše než herectví ho ale proslavil jeho dabing. Hlas, kterým disponuje, může zrovna tak propůjčit komikovi Pierre Richardovi, tak i drsňákovi Bodiemu z kultovních Profesionálů. V současné době je hercem a principálem Pražského (ne)závislého divadla. Má syna Pavla (1986).

Petr Oliva byl manželem Reginy Rázlové.

Jako dabér daboval také Roberta Redforda ve filmu Žít po svém.

Autor: kriphep, dg

Zdroj osobnosti,cz

Dagmar Čárová,*3.6.1958 - herečka, dabérka

 

Dagmar Čárová se narodila v roce 1958 v Litoměři. Vystudovala Gymnázium Jana Nerudy s divadelní tradicí a poté DAMU – byla v posledním ročníku prof. Nedbala. Poté byla 10 let v angažmá v Divadle E. F. Buriana. Od roku 1993 je na volné noze, jezdí na zájezdová představení s různými divadelními agenturami.

Nejvíce se věnuje dabingu (propůjčila hlas mimo jiné Sandře Bullock nebo Jodie Foster). Sporadicky spolupracuje s televizí.

Zdroj Osobnosti,cz

  9. ledna 2014 • 05:00

Hvězda Ordinace Petr Oliva: Zavrhl své tři děti!

Petr Oliva hraje v Ordinaci podplukovníka Kalinu.
Petr Oliva hraje v Ordinaci podplukovníka Kalinu. (TV Nova)
 

 
 
 

 

Petr Oliva (70), dabér a představitel plukovníka Kaliny ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, má ke svým dětem z předchozích manželství zajímavý postoj. Všechny tři děti zavrhnul poté, co se rozvedl s jejich matkami.

 

„Táta mě naposledy viděl, když mi byl rok,“ řekla Blesku malířka Adéla Olivová (36), kterou má počtvrté ženatý herec se svou třetí manželkou – Reginou Rázlovou (66). Podle všeho Oliva poté, co opustí nějakou ženu, prostě spálí mosty nejen k dané dámě, ale i dětem, které s ní měl. „Když byl Adéle rok, odešel prostě za jinou a byl konec,“ řekla k tomu věcně Rázlová.

A stejně jako Adéla dopadly podle deníku i děti z druhé manželství Olivy. „Rozvedl se a s dětmi se už potom vůbec nestýkal. Přitom mu to nikdo nezakazoval,“ řekl zdroj Blesku. Sám herec na dotaz, proč se alespoň s Adélou nestýká, odpověděl: „Vždyť jsem ji neviděl snad pětatřicet nebo více let. Pouta se prostě nějak zpřetrhala.“

Autor:  ph, mir

zdroj Aha,cz

 

 
10. května 2015 • 12:00

Dabérka Dagmar Čárová: Musela jsem se praštit do hlavy, než jsem si začala s Olivou!

Hlas Dagmar Čárové znají z TV seriálů snad všichni.
Hlas Dagmar Čárové znají z TV seriálů snad všichni. (Foto: Aha! - ara)
 
 

Jméno Dagmar Čárová (56) je v českém dabingu pojem a jen stěží si bez něj dokážeme zahraniční seriály a filmy vůbec představit. V poslední době můžeme tuto sympatickou herečku vidět i v úspěšném televizním seriálu Policie Modrava, kde ztvárnila recepční stále shánějící toho pravého muže. Jak je na tom v tomto ohledu doopravdy a proč už zhruba rok nedabuje, nám herečka prozradila speciálně pro Nedělní Aha!.

V Modravě hrajete ženu, která má smůlu na chlapy. Jak je tomu ve vašem případě?
V seriálu hraju opravdu paní, která má pech na muže, ale mě se to netýká. Mám spokojené manželství, jsem v něm ráda, šťastná a myslím, že můj muž splňuje představy, jaké jsem kdysi měla. Takže se tím totálně liším od této postavy.“

Musím připomenout, že váš manžel je herec Petr Oliva. Jak a kdy jste se vlastně seznámili?
Stalo se tak v divadle při hře Krysař a za velmi dramatických okolností. Hrála jsem Agnes, on krysaře a při premiéře jsem si rozbila hlavu. Odvezl mě na Bulovku, kde mi hlavu sešili, a od té doby to mezi námi funguje. Kolegové a kolegyně sice sázeli na to, že spolu dlouho nevydržíme, ale všechny sázky přišly vniveč. V lednu jsme oslavili třicet společných let.“

Tak to už je na diplom.
Skoro.“ (smích).

Recepční v Modravě hrajete podle skutečné postavy. Poznala jste dotyčnou ženu osobně?
Ne, ale pan režisér mi o ní vyprávěl. Byla recepční v hotelu, kde jsme točili. Znali ji tam, a tím pádem se ke mně chovali jako ke kolegyni, která ji vlastně zastupuje. recepci mě zasvětili byli vstřícní.“

Vaše jméno zná díky dabingu v republice snad každý. Máte ponětí, kolika filmům a seriálům jste propůjčila svůj hlas? Vedete si nějakou statistiku?
Nikdy jsem to nepočítala. Ale od těch 90. letech jsem byla snad ve všech seriálech, které hýbaly světem. Manuela, Esmeralda, Melrose Place. Lidé tím žili, stačilo někde promluvit a okamžitě reagovali. Jé, to je ta z Melrose Place. Byly to krásné chvíle ai báječná parta lidí. Pracovali jsme od rána do večera, tenkrát se ještě dělaly dialogy, dnes už každý dabuje sám.

autor ben

zdroj Aha,cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář