Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petr Novotný - Pavel Novotný

Petr Novotný,*6.8.1947 - herec, bavič, moderátor

Petr Novotný se narodil 6. 8. 1947 v Olomouci a v současné době žije v Praze. Je ženatý a má 3 děti vlastní a 1 adoptivní. Věnuje se podnikání, rádiu i televizi, a když zbývá čas cestuje nebo se věnuje adrenalinové zábavě.

Jeho povolání je bavič, moderátor, producent, podnikatel, herec, kuchař a i když o sobě říká, že neumí zpívat, tak i zpěvák. Jeho dráha moderátora začala u kapely Greenhorns a později působil po mnoho let jako spíkr skupiny Fešáci, u které je vlastně stále. Na televizi Nova jsme mohli Petra Novotného zaznamenat ve dvou zábavných pořadech, a to NOVOTY a později DOBROTY. Velmi rád se věnuje vaření i o tom měl pořad spolu s Jiřinou Bohdalovou a Josefem Aloisem Náhlovským. Produkuje mnoho akcí přičemž ta největší byla asi Nedvědi na Strahově. Jeho firma zastupuje celou řadu známých a populárních osobností.

Mezi jeho koníčky patří cestování, ale především na těchto cestách shromažďuje informace a příběhy, které poté knižně vydává a na svém kontě má nejednu cestopisnou knihu i kuchařku. Je neustálým optimistou a dá se říci, že vyhledává dobrodružné a adrenalinem nabité akce. Jedna taková, kterou přišel asi nejvíce do povědomí lidí, je skok bungee jumping na Máchově jezeře, kde si rozbil hlavu o dno jezera a od té doby má výraznou jizvu na čele. Je hráčem slavného fotbalového klubu Amfora, složeného ze slavných osobností, kteří hrají exhibiční zápasy jak u nás, tak i v zahraničí.

Pár slovy by se dal Petr Novotný shrnout asi takto: optimismem věčně nabitý člověk, který od myšlenky realizace nějakého projektu k činu, má pár vteřin.

R "Komro" O

zdroj ČSFD,cz

 

Bavič Petr Novotný nedokáže hrát: Mrtvice si vybrala krutou daň!

Všichni si přáli, aby to bylo jinak. Ale mrtvice v případě výřečného Petra Novotného (66) zasáhla nejcitlivější místo - řeč!
8. června 2014 ● 14:47

Všichni si přáli, aby to bylo jinak. Ale mrtvice v případě výřečného Petra Novotného (66) zasáhla nejcitlivější místo - řeč! „Nedokážu najít správná slova,“ přiznal bavič.

 
 

Režisér Tomáš Magnusek (29) čekal s roztočenou komedií Modelky s. r. o. na Petra Novotného od října loňského roku, kdy herce postihla mrtvice.

Konec nadějí

„Připravíme pro Petra ty nejlepší podmínky. Moc stojím o to, aby roli dotočil,“ řekl Blesku ještě v březnu Magnusek. Věřil, že bude líp. Režisérův sen se ale bohužel nevyplnil. Ve středu byl poslední natáčecí den. I když se Petr Novotný snažil, seč mohl, zradila ho paměť a svou roli nezvládl. Zásah mrtvice byl silnější než všechna zbožná přání.

„Moje hlava si dělá, co chce,“ byl smutný herec. Před kameru se sice při poslední klapce statečně postavil, ale už jen beze slov. Význam jeho role musí odříkat někdo jiný.

Autor: hoh
zdroj Blesk,cz
 
 
Petr Novotný

Petr Novotný Michaela Feuereislová

Slavný český bavič utekl hrobníkovi z lopaty: Petr Novotný vyhrál souboj se zubatou, vyhnul se i operaci

9. února 2017 20:42

Bývalá největší hvězda televize Nova Petr Novotný (69), který koncem roku zkolaboval, dokonce mu selhaly životně důležité orgány, dostal infarkt a bojoval o život, se ze všeho jako zázrakem vyhrabal. I když chvílemi jeho nejbližší měli skutečně strach, teď už se zdá, že boj o život definitivně vyhrál!

„Otec je už z IKEMu, kde byl kvůli infarktu, zpátky v Ústřední vojenské nemocnici, a vyhlíží dobu, kdy bude moci na rehabilitace. Původně měl mít ještě jednu operaci, její hrozba je ale zažehnaná. Každým dnem se lepší. Za takových pět týdnů bude moci domů. Tohle kolo zvládl a nic vážného mu snad už nehrozí,“ řekl Super.cz bavičův syn Pavel Novotný (35), přezdívaný jako „protekční spratek“.

„Chvílemi nás zlobil, vypadalo to všelijak, dokonce při všech těch problémech zhubl deset kilogramů, ale teď je vše na nejlepší cestě. Celá rodina jsme rádi,“ dodal synátor baviče, který před lety svými pořady k televizním obrazovkám vždy přilákal rekordní počet diváků. 

David Zápal , Super.cz

Petr Novotný

Petr Novotný Michaela Feuereislová

Po čtyřech operacích a boji o život je pryč ze špitálu: Bavič Novotný, jehož už málem pohřbívali, dostal chodítko

10. března 2017 7:57

Legendární bavič Petr Novotný (69), který od konce minulého roku bojoval o život, když mu postupně selhalo hned několik důležitých orgánů a postihl ho také infarkt, se raduje jako blecha. Po dvou měsících na lůžku se totiž dostal domů mezi své nejbližší.

„Táta je doma od středy. Je šťastný, hrozně pookřál. Fyzicky je na tom hůř. Má za sebou čtyři těžké operace a dvojitý bypass. Obtížně se pohybuje, zatím samozřejmě není úplně soběstačný. Ale není z něj mrzák nebo ležák. Dokonce má chodítko, ale nepoužívá ho. Všude si dojde. Sice obtížně, ale zvládne to,“ řekl Super.cz syn Pavel Novotný (35).

„Do tří měsíců podle mě bude ve stejném stavu jako před kolapsem. Má nařízenou dietu a nový plný hrníček léků. Musí se pohybovat, denně ujít pět kilometrů. Tak jsem na něj zvědavý. Matka se sestrou ho zcela správně pérují, já jsem naopak jeho advokát a zastánce. Podporuju ho ve zlobení,“ přidal mladý Novotný.

Jeho tátovi se prý špatně mluví, podle syna ale žádné následky velmi náročného období, v němž bojoval o přežití, nenastanou. 

David Zápal , Super.cz

 

 
 

Pavel Novotný,*18.3.1981 - herec, moderátor, novinář

 

Petr Novotný má pořád problémy s pamětí


Sedmašedesátiletý herec a moderátor stále bojuje s následky mozkové příhody, kterou prodělal loni v říjnu.

 
 
 
zdroj: Archiv

Petr Novotný na včerejší premiéře komedie Modelky s.r.o. přiznal, že si vůbec nepamatuje, jakou roli v ní ztvárnil.

"Nevybavím si ani o čem ten film je. Na druhou stranu bude pro mě projekce o to zajímavější," svěřil Blesku.

Novotný rovněž uvedl, že po mrtvici vůbec nemohl mluvit. "Naštěstí se mi tato funkce obnovila, ale někdy ještě hledám správný výraz," přiznal.

Jistou ironií osudu je, že předloni svému synovi Pavlovi nadělil pod stromeček logopeda.

"On se ale dost urazil. No a uběhlo pár měsíců a musel on shánět logopeda mně. Život je neuvěřitelnej," komentoval to před časem úspěšný bavič.

Petr Novotný

Petr Novotný Hermína

Nechutné: Médii se nese zpráva o smrti baviče Petra Novotného

22. dubna 2015 16:58

Před rokem a půl málem přišel o život, když ho těsně před nástupem do letadla postihla mozková mrtvice. Bavič Petr Novotný (67) skoro jen zázrakem přežil, a přestože mu dodnes dělá potíže mluva, jinak se zotavil. Nyní ale česká média kdosi přesvědčivě ujišťuje o tom, že je po smrti!

 
„Dobrý den, mám pro vás tip, ověřte si zprávu, že Petr Novotný zemřel,“ rozesílá do médií anonym, který se podepisuje smyšleným ženským jménem.

Stačil ale jeden telefonát a je vše jasné. „Jsem naprosto v pořádku, cítím se fantasticky,“ vzkazuje svým fanouškům viditelně dobře naladěný Novotný, kterého zpráva o vlastním skonu nesmírně pobavila. Zato jeho blízké málem skolil infarkt. Když se totiž jeho děti nemohly zprvu dovolat otci, zkoušely i matku, která vždy mobil zvedá, ale ta zpočátku také neodpovídala. Naštěstí se brzy celá fáma ukázala jako nepravdivá.

Petru Novotnému se možná i ulevilo, neboť se tvrdí, že když někoho falešně předčasně pohřbí, zajistí mu tím dlouhověkost.

Podobně před lety pohřbili i matku představenou z Kameňáku Václava Glazara. I on měl ze svého „úmrtí“ děsnou švandu, a přes stávající zdravotní potíže se mu relativně dobře daří i mnoho roků poté, co měl údajně odejít na věčnost. 

David Zápal, Super.cz

Petr Novotný

Petr Novotný Michaela Feuereislová

Bavič Petr Novotný skončil v nemocnici: Táta bude dobrej, věří jeho syn

29. prosince 2016 18:41

Baviče Petra Novotného (69) dnes odvezla záchranka do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Špatně se cítil už od včerejška. „Včera mu bylo fakt hodně blbě, proležel máminu oslavu narozenin, usmál se za celý den jen jednou, když jsem mu sdělil, že jsem potvrdil jeho účast na listopadové padesátce Fešáků a naznačil mu, že mu v srpnu uspořádám oslavu kulatin, což ho děsí a čím to bude větší, tím víc bude nas*aný,“ napsal na sociální síti jeho syn Pavel. Co přesně otci je, neuvedl, sdělil ale, že operaci stav jeho táty nevyžaduje.

„Táta bude dobrej, teď teda moc není, navíc nasnáší nemocnice ještě víc než funusy, protože v nemocnicích ‚na něj mluví lidi a je tam smutno‘, ale já mu tam zítra naženu se ségrou všech pár vnoučat a hned bude zase důvod žít,“ věří syn baviče, kterému se prý přitížilo po smrti kamaráda z Fešáků Honzy Turka, píše Blesk.

Petr Novotný, známý z pořadů Novoty či Dobroty či ze zmíněné skupiny Fešáci, prodělal v říjnu 2013 na ruzyňském letišti těžkou mozkovou příhodu. „Duševně to vypadá, že je všechno v pořádku. Vnímá, všemu rozumí, odpovídá. Fyzicky je to horší, ale také to jde dopředu. Už třeba hýbe končetinou, kterou nehýbal. Dělá pokroky,“ řekl tehdy pár dní poté jeho syn Pavel.

Vedle Pavla má Petr Novotný s manželkou Mirkou ještě syna Lukáše a dcery Lenku a Soňu, která doufá, že ji táta v červenci odvede k oltáři... 

Lucie Sieglová , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář