Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pavel Vítek - Janis Sidovský

Pavel Vítek,*30.9.1962 - herec, zpěvák

 

Pavel Vítek navštěvoval sportovní školu a později gymnázium. V té době začal amatérsky zpívat s místní kapelou po tancovačkách a rozhodl se stát umělcem.

O málokterém zpěvákovi české populární hudby se může říct, že umí vstát jak Fénix z popela jako o Pavlu Vítkovi. Po závratně úspěšném startu na konci osmdesátých let se ztratil, aby se znovu triumfálně vrátil mezi komerčně nejúspěšnější elitu v 1.polovině devadesátých let a pak ještě znovu jako muzikálová hvězda koncem poslední dekády dvacátého století.

V první polovině roku 2007 boduje v hitparádě rozhlasové stanice Radiožurnál jeho hit, I LOVE YOU BABY.

Autor: karlesz

zdroj Osobnosti,cz

Pavel Vítek Super.cz

V Plesu upírů hraje staříka, ale ve skutečnosti je pořád dost bujný: Po 50 Pavel Vítek vyhledává adrenalinové zážitky

9. března 2017 9:17

V muzikálu Ples upírů sice hraje Pavel Vítek starého profesora, který sotva leze, ve skutečnosti má ale skvělou kondičku a vyhledává adrenalinové zážitky. To se potvrdilo, když spolu s dalšími protagonisty muzikálu vyrazil na Matějskou pouť.

Zatímco Marian Vojtko (43), Bohuš Matuš (43) nebo Jiří Zonyga jen tak postávali a odmítali všechny nebezpečnější atrakce, Pavel se na ně s mladinkou Natálií Grossovou (14) doslova hnal. "Vrátil jsem se do dětských let a vrhl se na tu nejvíc adrenalinovou atrakci, která byla v dosahu, Natálka mě nemusela ani moc přemlouvat. Když tedy to autíčko začalo rotovat do všech směrů, vystoupit se z toho nedalo, ale nebál jsem se. Na adrenalinové věci jsem docela trénovaný," řekl Super.cz.

"Vždycky jsem měl rád, když jsem si mohl skočit, kam se nemá. Mám v plánu vyzkoušet si bungee jumping i skok z letadla padákem," překvapil nás zpěvák. "Byl jsem i na raftech v Rakousku, zrovna byla větší voda, tak jsem si to pořádně užil," vyprávěl s tím, že jeho životní partner s ním jeho zájmy bohužel nesdílí. 

Saša Šeflová , Super.cz

Janis Sidovský,*21.1.1968 producent, manažer

 

Narodil se řecko-českým rodičům v Pardubicích. Původně chtěl být tanečník, ale na maminčinu radu, že jíst se bude pořád, vystudoval Střední průmyslovou školu potravinářské technologie. S tancem ale nepřestal a stal se okresním, krajským i republikovým vítězem v párovém moderním tanci (společně s Radmilou Novotnou, rok 1984). Díky tomuto úspěchu získal angažmá v taneční skupině Pop balet Věry Veselé, s níž absolvoval vystoupení s předními hvězdami českého popu v Německu, Rakousku, Rusku, Polsku a Maďarsku. Jako tanečník vystupoval v mnoha televizních pořadech (Sejdeme se na Výsluní, Televarieté) a začal studovat obor divadelní věda na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

V roce 1992 produkoval pro vydavatelství Monitor EMI album Pavla Vítka Vůně tvý kůže, které patří mezi 20 nejprodávanějších alb roku 1993. Následně jej oslovil choreograf Richard Hes k promotérské spolupráci na muzikálu West Side Story. O dva roky později pro Karla Svobodu propagoval muzikál Dracula, který se stal nejúspěšnějším českým muzikálem všech dob. Sidovskému otevřel dveře do šoubyznysu a stal se specialistou na public relations a divadelní marketing. Začal spoluprcovat také s hvězdami pop music jako mediální manažer. V letech 1996 - 2008 jeho služeb využili – Daniel Hůlka, Leona Machálková, Iveta Bartošová, Helena Vondráčková, Hana Zagorová, Michal David, Jitka Zelenková, Black Milk, Zuzana Norisová a mnozí další.

Sidovský je od poloviny devadesátých let až dosud českými médii považován za jednu z nejvlivnějších osobností v českém šoubyznysu.(zdroj: 50 nejvlivnějších v českém šoubyznysu)

Své zkušenosti zúročil v přednáškách pro odborníky public relations (Letenský zámeček, Seminář Bulvarizace médií, rok 2005), pro vysokoškolské studenty (Vysoká škola ekonomická v roce 2005, Univerzita J. A. Komenského v Praze, rok 2007) i pro veřejnost (Forum 2000, Veletrh neziskových organizací, téma Celebrity v neziskovém sektoru, Tyršův dům, rok 2007). Na podzim roku 2007 založil gay portál. Od února 2008 přednáší na katedře sociální a masové komunikace University J. A. Komenského v Praze předmět "PR v kultuře a šoubyznysu". V květnu 2008 byl podruhé hostem Veletrhu neziskových organizací, které pořádá Forum 2000.

V lednu 2008 se stal mluvčím nové digitální televize Barrandov TV, kde byl od března pověřen řízením marketingu a PR, a v červenci 2008 byl zvolen místopředsedou představenstva akciové společnosti Barrandov Televizní Studio, držitelem licence zmíněné televize.

zdroj Osobnosti,cz

Víme, jak to mají doma Pavel Vítek s partnerem: Ukázali, kdo doma velí a kdo pleje záhonky!

30. června 2014 10:03

Zpěvák Pavel Vítek prozradil podrobnosti dlouholetého soužití s partnerem Janisem Sidovským. Jak to doma hvězdný pár má? "Dnes je venku asi 37 stupňů. Chtěl jsem si vzít na párty muzikálu Mamma Mia šortky, ale doma mi to zakázali. Janis mi řekl, že by se to sem nehodilo. Možná by žárlil," prozradil Super.cz Pavel. "Asi bych neměl tak poslouchat," dodal se smíchem.

A jaké bude mít zpěvák léto? "Budu makat nejen na projektech, ale taky na zahradě. Janis bude maximálně sedět pod altánem a chválit mi to," směje se Pavel a Janis přitakává, že chválení mu jde na zahradě ze všeho nejlépe.

"Je fakt, že když zasadím kedlubny, postavím nějaký chodníček, tak Janis přijde a hrozně hezky mi to pochválí. Tak jako nikdo," dodává Vítek. "Ano, my to máme takhle nastavené. Ale už dlouho. Jsem vůdčí typ, a to je princip našeho vztahu," dodal se smíchem Sidovský. 

Gabriela Wolfová, Super.cz

Před pěti lety ještě hrál osmnáctiletého studenta: Známý český zpěvák slaví 52, ale rozhodně na to nevypadá

3. října 2014 8:57

Ještě před pěti lety hrál v muzikálu Bídníci osmnáctiletého studenta Mária. Je to skoro neuvěřitelné, ale zpěvák Pavel Vítek na premiéře jiného muzikálu, Horečky sobotní noci, oslavil už 52. narozeniny. Na to, aby v Horečce vystupoval, si už ale netroufl. Hlavně kvůli náročným tanečním kreacím.

"V mládí jsem miloval tenhle film a uměl jsem skoro všechny taneční kreace, které předváděl John Travolta. Sám jsem v různých televizních pořadech tančil, třeba s UNEem. A díky tomu, že mi jednou křoví tancoval Janis, tak jsme se před osmadvaceti lety seznámili a dosud jsme spolu," řekl k tanci a zároveň partnerovi Janisovi Sidovskému Pavel.

"A tenhle muzikál je takový elixír mládí. Já si věk moc nepřipouštím, jsem pořád mezi mladými lidmi a je to o tom, jak se člověk cítí. Navíc si každé ráno řeknu to, co jednou v rozhovoru řekla Květa Fialová: Být šťastný je povinnost. A snažím se podle toho řídit," uzavřel debatu o tom, jak se ve svých dvaapadesáti letech cítí. 

Saša Šeflová, Super.cz

Další, kdo přibral o svátcích: Tenhle český zpěvák boj s váhou po padesátce nevzdal, běhá a drží dietu

20. ledna 2015 10:56

S důsledky vánočního hodování dodnes bojuje zpěvák Pavel Vítek. Protože jeho partner Janis Sidovský měl o svátcích střevní chřipku, snědl toho ještě o něco víc než normálně, aby se dobroty nemusely vyhazovat.

 
"Já jsem cvičil a hubnul už předtím, ale mezi svátky jsem podlehl kouzlu cukroví, kterého jsme dostali spoustu. Moc jsem nepřibral, ale byla by škoda nepokračovat v tom dál. Takže teď běhám obden a tělo si samo řeklo, že by momentálně chtělo víc zeleniny a ovoce než těžkých jídel," řekl nám Pavel.

"K téhle stravě jsem donutil i Janise, ale velká práce s ním nebyla. Ze stravy ale nevynecháváme ani maso. Zastávám názor, že člověk je všežravec, tak má jíst všechno, ale přiměřeně. Snažím se řídit starým českým příslovím - Jez do polosyta a pij do polopita," upřesnil.

Zahlodala v nás pochybnost, zda za lednové hubnutí nemůže i to, že se s partnerem chystají jako každoročně někam do exotiky a Pavel chce vypadat dobře v plavkách. "Jel bych hned, ale teď mě čeká plesová sezóna. Ale už jsme doma bloudili prstem po mapě a zapíchl se nám na Bali. Tak uvidíme, zda to vyjde," uzavřel zpěvák. 

 

Saša Šeflová, Super.cz

 

Žádná žena v domácnosti, ale hazardér: Zpěvák Vítek svého muže přivádí do infarktových stavů

27. března 2015 8:56

Kdo je u nich doma větší chlap, je jasné už dávno, zpěvák Pavel Vítek a jeho manžel, producent Janis Sidovský, se to redakci Super.cz nestyděli už před časem říci. A proto možná někoho překvapí, že Pavel přitom jinak není žádná uťáplá kuchtička od sporáku, ale docela odvážný týpek!

Vítek s kolegy z jednoho muzikálu absolvoval adrenalinový výlet v jednom severočeském resortu, kde se rozpovídal.

„Adrenalinové záležitosti přímo vyhledávám. Dřív mě bavilo třeba se šnorchlem pokořit pětimetrovou hloubku, v moři jsem si pohladil velkou karetu nebo se setkal s rejnokem. A tady jsem si vyzkoušel offroad. Instruktor mě pochválil. Na čtyřkolkách jsem jel poprvé a byl to neskutečný zážitek,“ vyznal se Pavel, který tak očividně nemá jen „rád vůni tvý kůže“, ale i dobrodružství, kvůli nimž má pojištění s plněním na pořádnou sumu.

Má sice prý pud sebezáchovy, přesto si jeho druh asi myslí něco jiného. „Jsem divočejší než on. Když řádím, jen přihlíží a říká mi, že jsem blázen a abych byl opatrný, což stejně nejsem,“ směje se. 

David Zápal, Super.cz

 
 
Janis Sidovský a Pavel Vítek oslavili s přáteli třicet let společného života.

Janis Sidovský a Pavel Vítek oslavili s přáteli třicet let společného života.Herminapress

Jeden z nejstabilnějších párů oslavil třicet let společného života. Vítkovi a Sidovskému přišel gratulovat zástup celebrit

14. srpna 2017 20:00

Patří mezi nejstabilnější a zároveň také všeobecně nejoblíbenější páry českého šoubyznysu. Když Pavel Vítek se svým partnerem Janisem Sidovským slavili výročí třiceti let od seznámení, dorazila na jejich párty na hradě Karlštejn opravdu početná skupina osobností.

 

„Oslava se moc povedla,” komentoval s nadšením Pavel Vítek povedený večírek, který navazoval na představení muzikálu Noc na Karlštejně. „Dostali jsme spoustu dárků, ale nejdůležitější je, že si kamarádi udělali čas a přijeli za námi,” říká zpěvák, kterému s partnerem udělali velkou radost jeho kolegové z muzikálu Noc na Karlštejně, kteří pro ně jen s kytarou zpívali staré české hity od Matušky až po Olympic.

Vloni touto dobou slavili muzikálový zpěvák a známý producent desetileté výročí svatby, letos zase třicet let společné cesty životem.

Po představení veleúspěšného muzikálu Noc na Karlštejně se proto sešli přátelé a známí Janise a Pavla a výročí společně oslavili.

Mezi hosty na večírku byla opravdu velká spousta celebrit. Valná většina se fotila hned u vstupu u fotostěny zdobené stovkou pravých růží na pozadí golfové trávy. Gratulovat dvojici přišli například Regina Rázlová, Leona Machálková, Jitka Zelenková, Petr Vlasák, Roman Tomeš, Václav Knop a dalších padesát hostů z podnikatelského a uměleckého světa. Je jasné, že mezi gratulanty byl i celý soubor muzikálu Noci na Karlštejně: Hana Holišová, Ivana Korolová, Tomáš Smička, Daniel Bambas, Miloslav Mejzlík. 

Jiří Čeladník , Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

prostě komentář

(elis, 7. 11. 2016 22:24)

Je mi sice "jen" 16 ale,Pavel je pro mně vzorem. I Janise mám moc ráda.Miluju Pavlovy písničky.Oba jsou moc sympatičtí :). Pavel je a byl mým idolem.

Re: prostě komentář

(elis, 7. 11. 2016 22:26)

A vaše kecy nikoho nezajímají,je to čistě můj názor a stojím si za ním!

Komentar

(Lenka, 24. 4. 2015 1:30)

Pavel Víitek je velice dobrý spěvák a tanečník,velmi sinpaticky človek.Je i velmi talentovaný i na jízdu na čtyrkolce.A myslim si že má velice krásnou zahrátku.Janis Sidovsky je velmi chytrý a sinpaticky člověk.
Oba jsou velice přijemni lide.
Myslím ,že jsou velice simpatičti manželé.
Přejim hodně štestí v osobním i profesním životě.

Re: Komentar

(Val, 2. 11. 2016 12:24)

Aj,tady opravdu náš rodný jazyk pláče...