Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pavel Soukup - Patricie Soukupová

Pavel Soukup,*31.12.1948 - herec, dabér

Pavel Soukup je český herec, dabér, voiceover, muž s měkkým a podmanivým hlasem.

Po gymnáziu vystudoval fakultu žurnalistiky na Univerzitě Karlově v Praze (ukončil ji v roce 1972) a divadelní fakultu AMU (ukončil ji v roce 1974). Prošel divadly v Olomouci (1974 – 1978), Liberci (1978 – 1982) a Městskými divadly v Praze (1982 – 1986). Později se stal členem souboru Hudebního divadla v Karlíně.

Účinkuje v televizním propagačním pásmu věnovanému zvýšení bezpečnosti silničního provozu na českých silnicích natočeném ve spolupráci s organizací BESIP.

Věnuje se rovněž dabingu.

zdroj Osobnosti,cz

15. června 2014 • 18:40

Hvězda Cest domů Pavel Soukup: Víkendový boj o život!

Pavel Soukup
Pavel Soukup (Foto Prima)
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Původní plán klidného víkendu stráveného na chatě se změnil v peklo. Herec Pavel Soukup (65) si nejdřív stěžoval pouze na bolesti břicha a nakonec zkolaboval a musel být převezen do nemocnice!

 
 
 

Co se tedy stalo? Soukup odehrál o víkendu dvě představení v muzikálu a následně odjel na chatu. Tam mu volala manželka Isabela. „Když jsem Pavlovi volala, měl do mobilu divný hlas.  Ptala jsem se ho samozřejmě, co se děje, ale odbyl mě, že ho jen trochu bolí břicho,“ svěřila se dále Soukupová Blesku.

Zapracovala ženská intuice a manželka se i s dcerou Patricií vydala na chatu. „Ještě že jsme to udělaly. Našly jsme ho v křečích na zemi,“ popsala vyděšená manželka a následně ihned zavolala sanitku. Zjistili, že mu praskl vřed na dvanácterníku a krvácel do břicha. Operovali ho ne za 5 minut 12, ale přímo ve 12!“

Autor:  hoh, mpa

zdroj Aha,cz

Soukup pláchl z nemocnice: Chci zemřít jedině doma!

Herec Pavel Soukup utekl po operaci z nemocnice.
17. června 2014 ● 06:21

Neudrželi by ho na posteli ani párem volů. Herec Pavel Soukup (65) nemocnice nesnáší a ani prasklý vřed mu nezabránil v rychlém útěku domů.

 
 
 

Soukup, kterého znají diváci Cest domů jako kapitána Vejnara, má snad z nemocnic hotovou fóbii. „Samozřejmě jsem vděčný lékařům i sestřičkám. Vím, že jsem měl namále, ale já to prostředí opravdu nemám rád. Necítím se v něm dobře,“ svěřil se herec.

„Bojím se, že tam umřu. Když už mám ale zemřít, tak jedině doma,“ prohlásil rezolutně. Přemluvil doktory v kolínské nemocnici a nechal se manželkou Isabelou odvézt domů do Prahy. „Je to blázen,“ říká o manželovi Isabela.

Míří do dabingu

Ještě se ani nevzpamatovala ze strachu o jeho život a on zatím už vesele plánuje, jak se vrátí do práce. Naštěstí pomalu začínají divadelní prázdniny, protože jeviště by herec opravdu nezvládl.

I tak ale chce Soukup už v sobotu točit v rozhlase a taky se chystá do dabingového studia. „Smlouvu s agenturou jsme nepodepsali. Víme, že nejde klást hromadné podmínky. Socialismus v honorářích neexistuje,“ říká Isabela. Bude muže raději doprovázet a trochu ho hlídat.

Prokletá chalupa

Co všechno si tam Pavel Soukup udělal?

2005 a 2006
Už dvakrát si luxusní značkovou sekyrou od manželky přesekl holenní kost! Po roce se trefil na stejné místo.

2008
Spadl ze žebříku, když ze štítu chalupy odstraňoval ptačí hnízdo. Roztříštil si patu a byl 3 měsíce o berlích.

2011
Když vařil v pořadu VIP Prostřeno!, měl zánět slinivky. Odmítl kapačky v nemocnici a stoupl si k plotně...

Červen 2014
Chtěl si odjet odpočinout na chalupu, ale měl bolesti břicha, které podcenil. Dcera s manželkou ho našla doslova za pět minut dvanáct. Rychle přivolali záchranku.

Autor: Hana Höschlová

zdroj Blesk,cz

Patricie Soukupová,*6.2.1995 - herečka, dabérka

 

Narozena 6.2.1995 v Praze. Herectví se věnuje od dětství. Začínala dabingem, postupně se objevovala i v zábavních pořadech, či seriálech.

Studovala základní jazykovou školu, v roce 2008 přešla na Gymnázium na Pražačce do německé třídy, avšak nebyla příliš spokojena, tak se vrátila zpět na základní školu, kterou úspěšně dokončila.

Od roku 2010 studuje státní konzervatoř v Praze, obor hudebně-dramatický.
Mimo herectví se věnuje baletu, bojovým sportům a zpěvu.

Mohli jsme ji spatřit v seriálu Vyprávěj (2011) v roli Moniky, v seriálu Rodina a já a od roku 2012 také v seriálu Cesty domů v roli Pavlíny Boudové.

Autor: Persias

zdroj Osobnosti,cz

  18. června 2014 • 12:00

Manželka herce Soukupa o Čenském: Odhalil mi vážnou nemoc a vyléčil mě!

Jan Čenský hraje v Ordinaci primáře Suchého. Svou lékařskou radou ale dokázal pomoci kolegyni i v reálném životě.
Jan Čenský hraje v Ordinaci primáře Suchého. Svou lékařskou radou ale dokázal pomoci kolegyni i v reálném životě. (Foto TV Nova, ara)
 
 
 

To se fakt povedlo. Isabela Soukupová (47), manželka herce Pavla Soukupa (65), prozradila, že když točila Ordinaci, byla těžce nemocná. „Až Honza Čenský mě vyléčil. Určil správnou diagnózu,“ svěřila deníku Aha! herečka.

Isabela tehdy mívala často horečky, navíc stále přibývala na váze. „Hodně mě to stresovalo. Lékaři pořád nemohli na nic přijít. Já už pomalu nic nejedla, protože jsem tloustla i po vodě,“ postěžovala si. Kvůli hladovění byla stále unavená a vyčerpaná. „Byla jsem na dně i psychicky,“ přiznala Isabela.
Všechno se ale změnilo, když nastoupila do seriálu Ordinace v růžové zahradě. Hrála v něm Kláru Švarcovou, manželku hejtmana a švagrovou Boba Švarce v podání Martina Zounara (47).  


„V přestávkách natáčení jsme si povídali o všem možném. Přišla řeč i na mou podivnou nemoc. Honza Čenský, který hraje primáře Suchého, se na mě podíval, zamyslel se a řekl – podle mě máš něco se štítnou žlázou...,“ vzpomíná Isabela. Jako správný tonoucí se chytla stébla a – vyšlo to! „Vyšetření ukázalo, že Honza měl pravdu. Dostala jsem vhodné léky a jsem už v pořádku. Dodnes jsem Honzovi moc vděčná,“ uzavírá herečka. Ráda by se zase někdy do seriálové Kamenice vrátila, i když už naštěstí žádným neduhem netrpí.

Tihle už by taky mohli »operovat«...
Martin Zounar (47) – MUDr. Bohdan Švarc
Představitel Boba Švarce už na sobě pozoruje, že ho role zdravotnicky vzdělává. „Při natáčení se používají prasečí kůže. Už jsem, myslím, v šití ran tak zběhlý, že bych dokázal ošetřit tržnou ránu i v civilu,“ tvrdí Zounar.


Dana Morávková (42) – MUDr. Zdena Suchá
Herečka byla kvůli roli v Ordinaci dokonce dvakrát u skutečné operace srdce. Před každým doktorským natáčením si také hledá na internetu, oč v záběru půjde a co vlastně bude coby kardioložka na sále provádět.

Martin Stránský (44) – MUDr. Ota Kovář
Herec, který jako doktor přešel z Ordinace do Počátků, snáší pohled na krev dobře a zásady první pomoci zná už od školy. „Taky jsem už od odborných poradců pochytil některé zdravotnické termíny,“ pochlubil se.

Autor:  hoh

zdroj Aha,cz

 

 

 

 

 

 

 

25. června 2014 • 12:00

Vážně nemocný Soukup vyslovil přání: Chce vidět jednoho slavného muže!

»Český Mel Gibson« Pavel Soukup se zotavuje po operaci břicha.
»Český Mel Gibson« Pavel Soukup se zotavuje po operaci břicha. (ČTK, ara )
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

Ještě nikdy se oscarový herec Mel Gibson (58) u nás neukázal, ale už 4. července se projde po červeném koberci v Karlových Varech. Jeho český dabér Pavel Soukup (65) se proto musí rychle uzdravit!

Český herec totiž před dvěma týdny skončil na operačním sále, protože mu krvácelo do břicha. Nyní je v domácím léčení a už přemýšlí, co americko-australskému herci, který ve Varech převezme Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii, řekne, když ho potká.

„Pár jeho filmů jsem počeštil. Ale on ani jeden můj,“ směje se Soukup. „Kdybychom šli na pivo, možná bychom se pohádali, kdo z nás je lepší. A já bych zase nevyhrál,“ vtipkuje Soukup, který zatím netuší, zda se kvůli zdraví do Varů dostane.

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo Mela Gibsona získat a věříme, že to pro diváky bude podobný zážitek jako loni John Travolta,“ řekla Aha! mluvčí MFF Karlovy Vary Uljana Donátová.

Autor:  kl, hoh

zdroj Aha,cz

 

 

 

 

 

 

Jak si žije Pavel Soukup: V malebné roubence se zastavil čas!

 
11. září 2014 ● 05:00

Jakmile má český herec a převážně dabér Pavel Soukup (65) chvilku volna, sbalí si tašku a vyráží na svou milovanou chaloupku. Právě tam mu před nedávnem praskl vřed na dvanácterníku. Vnitřek roubenky herec s pětičlennou rodinnou udržují jako za starých časů.

 

Soukupovi se snaží udržet interiér chaloupky v takovém stylu, v jakém byla původně. Na stropech jsou masivní trámy, které ladí s barvou ostatního nábytku. Ten je vyroben z tmavého dřeva. I přesto, že má herec manželku a čtyři děti, u jídelního stolu jsou pouze čtyři židle.

Místnosti dominuje tmavě hnědá kredenc, ve které jsou vystaveny klasické „cibuláky“. Kredenc ale také slouží jako menší knihovna a odkládací plocha. Na ní je postaveno několik mosazným nádob. Mezi okny je malá komoda, na které jsou vyskládány lahve s různými pálenkami. Na zdech visí několik malých obrázků a hodiny, lustr je plátěný. V obou rozích jsou pohodlná křesla.

Úzká kuchyně je od další místnosti oddělena kamenným barem s dřevěnou deskou a třemi barovými židlemi. I tady se svítí starožitným lustrem. Horní část chalupy, kde dřív byla půda, je celé z dřevěných palubek. V horním patře je pohovka, postel, psací stůl, několik komod a dětský koutek s hračkami. Do této místnosti vedou dřevěné schody.

Pavel Soukup má evidentně zálibu ve výtvarném umění, jelikož zdi po celé chalupě jsou zaplněny obrazy s různými kresbami či nalepenými věcmi. Kolem roubenky je rozsáhlá zahrada, kde je vždy upravený trávník. Pro Soukupa je tak venkovní posezení s rodinou tím nejlepším odpočinkem, jaký si může přát.  

 
 
 
Autor: tesk
zdroj Blesk,cz

Náplast na bolest pro Pavla Soukupa: Z nemocnice do Ordinace!

 
11. října 2014 ● 08:26

Nejprve ho coby kapitána Vejnara nechali scenáristé Cest domů umřít, a pak Pavel Soukup (65) v létě sám málem zemřel na krvácení do břicha. Teď ovšem jako náplast na bolest dostal roli v Ordinaci v růžové zahradě!

 
 

Nabídka herce postavila po prodělaném traumatu na nohy účinněji než několik kapaček dohromady. „Role přišla nečekaně a vzbudila mou zvědavost, protože se ještě píše. Je to pro mne ale ohromně zajímavé, doufám, že nezklamu,“ svěřil Blesku Soukup s tím, že nesmí ani naznačit, koho bude hrát.

Nemá to být jen epizodka, ale postava zásadního významu! Jenže herec se již v seriálu objevil, dokonce hned v jeho počátcích. Zahrál si zde inženýra Vlka, za jehož manželkou Helenou (Miroslava Pleštilová) mu chodil sukničkář Michal Šebek v podání Romana Zacha. Půjde o návrat ke staré roli nebo o úplně novou postavu?

S nabídkami se teď Soukupovi najednou doslova roztrhl pytel: Vedle »růžovky « si zahraje taky v seriálu TV Barrandov Stopy života. Tam dostal roli úchyla, který týrá ženy.

 

 

 
 
 
Autor: höh

zdroj Blesk,cz

25. ledna 2015 • 12:00

Hrdý táta Pavel Soukup (66): Jeho dcera Pamela (13) se postarala o senzaci!

Pamela v titulní roli muzikálu Let snů Lili.
Pamela v titulní roli muzikálu Let snů Lili. (Foto Aha! – David Kundrát a Městské divadlo Brno)
 
 
 
 

Další herec v rodině. Mladší dcera Pavla Soukupa (66) získala titulní roli v muzikálu Let snů Lili. „Vždycky jsem říkal, že nám jednou ukáže,“ prohlásil navýsost spokojený táta o Pamele (13).

 
 
 
 

Herec má už velkou radost z nové role bezdomovce v Ordinaci v růžové zahradě. Teď jásá nad Pamelou. „Sama odjela do Brna na konkurz. Dostala se do company. Ale to jí nestačilo, nacvičila si jen tak pro sebe hlavní roli Lili,“ prozradil deníku Aha! Soukup.


Pamela to na generálce bez zkoušení rozbalila a ze sboru se dostala rovnou na pozici sólistky. Režisér Petr Gazdík (41) jí dal titulní roli Lili – třináctileté holčičky, kterou babička vezme na cestu do Říše elfů. Na jevišti se sejde například s herečkami Alenou Antalovou (42) či režisérovou matkou Janou Gazdíkovou (71). Premiéra je v Městském divadle v Brně už 24. ledna.

 

Hraje celá rodina
Pamelina starší sestra Patricie (19) má už od dětství zkušenosti s dabingem. Vidět jste ji mohli také v seriálech Vyprávěj, Ententýky a Cesty domů.

 
Soukup bojuje se svým chatrným zdravím.

Soukup bojuje se svým chatrným zdravím. Foto: Bontonfilm

Uzdravený Soukup vyvedl celou rodinu na premiéru: Stala se mu ale nepříjemná věc na toaletě

9. února 2015 8:54

Když už Pavel Soukup vyrazí do společnosti, doprovází ho většinou jeho manželka a dcery. Ani na premiéře snímku Mortdecai: Grandiózní případ tomu nebylo jinak. Herci, který je známý kvůli svému zastřenému hlasu hlavně jako dabér, opět dělala společnost žena Isabela a dcery Patricie a Pamela.

 
 
 

Rodina s doprovodem byla tak velkou skupinkou, že zabrala značnou část řady pro VIP hosty v kině Lucerna. „Krimikomedie nikdy nezklame. Tady bylo napětí i humor, až černý, což mám rád. Jednoznačně se mi to líbilo. Je to film, který časem vyzraje. Ideální pro relaxaci. Doporučuji k němu dobrou večeři, skleničku vína a hurá do sálu. Odejdete osvěženi,“ pochvaloval si herec.

Soukup před projekcí pobíhal po foyer jako čamrda, zdravil se se svými přáteli Bohušem Matušem a Marianem Vojtkem. Dokonce pózoval se stylizovaným knírkem na špejli, což mělo odkazovat na hlavní postavu snímku.

Celkový zážitek z večera mu však pokazila malá 'nehoda'. Před promítáním filmu Soukup navštívil pánské toalety, kde nešťastně zavrávoral a málem upadl na jednoho z mužů vykonávajících potřebu. Snad šlo jen o chvilkovou nevolnost a nic závažného, co by mělo spojitost s jeho nedávnými zdravotními komplikacemi (herec prodělal zánět slinivky a utekl hrobníkovi z lopaty po prasknutí vředu), v tom není. 

 

Jiří Čeladník, Super.cz

 

Pavel Soukup

Pavel Soukup Hermína

Herec Pavel Soukup přestal dýchat v divadle: Museli ho oživovat, skončil ve vážném stavu v nemocnici

6. června 2015 21:16

Poslední léta má samý zdravotní malér! Populární herec a dabér Pavel Soukup (jeho hlasem mluvil Sylvester Stallone i Arnold Schwarzenegger, ale také mnozí další) zkolaboval přímo v divadle Goja. Byl tam coby divák, zničehonic zůstal ležet bez dechu v hledišti a zachránilo ho možná jen to, že mu několik diváků nezávisle na sobě rychle přivolalo lékařskou pomoc. Sanitka ho odvezla do vinohradské nemocnice na anesteziologické a resuscitační oddělení (ARO).

Soukupovi se udělalo zle přímo při představení Fantom opery. „Hned několik lidí telefonovalo pro pomoc, děkuju jim moc,“ řekla Blesku hercova manželka Isabela Soukupová. Lékaři herce museli oživovat, brzy však podruhé zkolaboval. Proto na nic nečekali a se zapnutou houkačkou ho bleskurychle převezli na ARO.

Loni v červnu Soukup bojoval o život po silném krvácení do břicha kvůli vředu. Doktoři tehdy osm hodin bojovali, aby ho udrželi mezi živými. Před sedmi lety zase laboroval s následky roztříštěné paty. 

David Zápal, Super.cz

  8. června 2015 • 05:00

Pavel Soukup (66) stále v nemocnici: Jaké má vyhlídky?

Pavel Soukup se zotavuje po sobotním kolapsu v divadle.
Pavel Soukup se zotavuje po sobotním kolapsu v divadle. (Foto TV Nova)
 
 
 
 

 Lékaři stále hledají příčinu náhlého kolapsu Pavla Soukupa. Herec známý jako Koliha z Ordinace zkolaboval v sobotu v divadle a odvezla ho záchranka. „Asi jde o srdeční příhodu,“ prozradila Aha! manželka Isabela Soukupová (48).

 

Herec se stále necítí podle jeho ženy dobře. I když je vše ještě ve fázi testů, jeví se lékařům jako nejpravděpodobnější srdeční příhoda. Proto se Pavla už ujal kardiolog. Až udělá další potřebná vyšetření, která potvrdí jeho diagnózu, navrhuje voperovat herci kardiostimulátor. Pavel Soukup tak zůstává na ARO pod dohledem lékařů. O dalším postupu se rozhodne v nejbližších hodinách.

autor hoh

zdroj Aha,cz

Herec Soukup po kolapsu zná diagnózu: Srdce mu může spravit elektrický šok

9. června 2015 ● 13:51

Už je jasno! Za zhroucením Pavla Soukupa (66) je zřejmě fibrilace síní, tedy srdeční arytmie. Herec si odmítal zdravotní problémy připouštět, podle manželky Isabely (48) ale měl chvilkové slabosti už nějaký čas.

 
 

„Nebylo to v takové míře jako v GoJa Music Hall, kdy přestal dýchat,“ řekla Blesku Soukupová. Slabost na něj přišla v hledišti a nedýchal údajně celé tři minuty! Kardiolog se podle výsledků dosavadních testů domnívá, že jde s největší pravděpodobností o fibrilaci srdečních síní.

Srdce v takovém případě pracuje rychleji a hlavně nepravidelně. „Jsem hlavně ráda, že si Pavel už uvědomil, že se musí nechat léčit. On chtěl totiž pořád domů,“ přiznala Isabela.

 
 

Ta chodí za manželem na ARO vinohradské nemocnice každý den i s dcerami. Za tátou se byl podívat i syn Adam z prvního manželství s herečkou Zuzanou Geislerovou (63).

Co je fibrilace ?

Fibrilace síní je nejčastější druh arytmie srdce. Neohrožuje sice bezprostředně na životě, ale významně zvyšuje riziko výskytu mozkových příhod nebo srdečního selhání v důsledku snadnějšího vzniku krevní sraženiny v síních!

Fibrilace se projeví bušením srdce a snížením výkonnosti při tělesné zátěži, anebo taky nijak. Léčba je složitá – lze ji potlačovat léky, pokusit se srdce „napravit“ elektrickým výbojem nebo mu pomáhat zavedením ablačních katetrů.

 
 
 
Autor: hoh
zdroj Blesk,cz

Šokující fakta o zástavě srdce Pavla Soukupa: Záchranářku vykázali z divadla!

Pavel Soukup s manželkou Isabelou ve chvíli, kdy po hercově kolapsu opouštěli nemocnici.
 
3. července 2015 ● 19:04

Před měsícem zkolaboval herec Pavel Soukup (66) během divadelního představení. Sesunul se k zemi a dlouhé tři minuty nedýchal. Jeho žena Isabela (48), která byla s ním, tvrdí, že se mělo přerušit představení, kde byli s manželem jako diváci. To se však nestalo.

Vše se odehrálo 6. června a nebyla to žádná prkotina. Herec měl zástavu dechu i srdce! Že s ním není něco v pořádku, si všimli i diváci. A okamžitě volali záchranku. Hercova žena volat nemohla, měla totiž vypnutý telefon. „Nebyl čas zadávat PIN. Žádala jsem hlavně, aby zastavili hru a rozsvítili světlo,“ řekla Aha! Isabela.

Její muž měl nakonec vlastně štěstí v neštěstí, protože nedaleko něj sedělo několik žen z týmu krajské záchranné služby. Ty okamžitě začaly v oživování a pokračovaly, než byl Pavel Soukup převezen do vinohradské nemocnice.

 

Celá kauza ale měla ještě dohru. Hercovu ženu Isabelu urazily výroky některých lidí z divadla, a proto si vyžádala od pražské záchranné služby nahrávku celé akce. „Byli jsme vykázáni,“ hlásila tehdy záchranářka na dispečink. „Vše se odehrávalo v hledišti mezi lidmi. Nikdo mi nechtěl říct, co se stalo. Dělali na mě pšššt, jako že ruším představení,“ říkala pak záchranářka.

Autor: taj
zdroj Blesk,cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář