Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pavel Rímský - Kryštof Rimský

Pavel Rímský,*28.2.1949 - herec, dabér

 

Umělecké geny zdědil po otci, divadelním režiséru Pavlu Rímském. V mládí ho sice vychovávali dědeček s babičkou, ale před kumštem ho stejně neochránili. Kolem třinácti totiž propadl big beatu i trochu divokému způsobu života, takže později byl vyloučen z několika gymnázií. Když už to vypadalo, že se může se středoškolským vzděláním nadobro rozloučit, přijali ho na obor herectví na brněnské konzervatoři. Jenže zde se situace po roce a půl opakovala. Záhy na to byl naštěstí přijat na brněnskou JAMU, na niž se mohl přihlásit i bez maturity. Tuto školu k velké radosti rodičů již zdárně dokončil.

Po absolutoriu získal angažmá v divadle v Hradci Králové. Později nějaký čas účinkoval spolu s kamarády v divadle pod stanem nazvaném Dílna 24, které bylo trnem v oku tehdejšímu režimu. Po zákazu Dílny nedostal žádnou hereckou příležitost, a tak dělal asi rok nočního recepčního v pražském hotelu. Pak se vrátil do Hradce Králové, kde pracoval například s Janem Grossmanem, Josefem Kroftou nebo Miroslavem Krobotem. Následovala další angažmá v oblastních i pražských divadlech, například v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, Městských divadlech pražských, Realistickém divadle (dnešní Švandovo divadlo), či hostování v Divadle v Dlouhé, až v roce 1997 zakotvil ve stálém angažmá v Divadle na Vinohradech.

Od roku 1977 se celkem pravidelně objevuje také ve filmech, televizních inscenacích nebo seriálech. Vidět jsme jej mohli například ve snímcích Koncert, Citlivá místa, Kamarád do deště II - Příběh z Brooklynu, Učitel tance, Hanele a Ro(c)k podvraťáků či v seriálech Dobrodružství kriminalistiky, Četnické humoresky, Bazén, Příkopy a samozřejmě v Ulici (zde hraje epizodní roli také jeho syn Kryštof). Od září rozšíří také řady hrdinů seriálu Pojišťovna štěstí.

Se svým charismatickým a podmanivým hlasem se prosadil rovněž v dabingu, kde patří mezi nejvyhledávanější herce.

Ve svém volnu rád cestuje (oblíbil si zejména Řecko a Provence), stará se o obrovskou zahradu na chalupě nebo si posedí s přáteli nad sklenkou dobrého vína.

Autor: praziv

zdroj Osobnosti,cz

Kryštof Rímský,*13.8.1975 - herec

 

Absolvent katedry alternativního herectví pražské DAMU dosud účinkoval především jako divadelní herec (hrál i v Hamletovi a Romeovi a Julii na Pražském hradě v rámci Letních shakespearovských slavností). Je ve stálém angažmá Činoherního studia v Ústí nad Labem. Hrál v televizních filmech Svědek a Hodný chlapec a objevuje se i v seriálech Rodinná pouta nebo Ulice.

zdroj Osobnosti,cz

Kamila Janovičová a Denisa Pfauserová

Kamila Janovičová a Denisa Pfauserová Foto: Archiv TV Nova

Dvě půvabné herečky se v seriálu Ulice svlékly a skončily v posteli s kolegou

2. února 2017 17:25

Kryštofu Rímskému se v práci, při natáčení Ulice, splnil sen mnoha mužů - probudit se vedle dvou krásných žen. ‚Postelovou‘ scénu s ním natočily Denisa Pfauserová a Kamila Janovičová.

„Komu by se to nelíbilo,“ smál se Rímský po natáčení, které vzhledem k tomu, že jde o seriál pro všechny věkové kategorie a běžící vpodvečer, nebylo nijak zvlášť odvážné. I tak ale herečky šly do spodního prádla, z čehož tak nadšené, jako jejich kolega, rozhodně nebyly.

„Nemám tyhle scény moc ráda, jsem stydlivá, takže než jsem přišla do ateliéru, byla jsem nervózní. Ale jakmile začalo natáčení, stud zmizel, najednou jsem za roli a ne za sebe,“ okomentovala scénu Janovičová, kterou diváci seriálu znají jako Radku, která usiluje o Márovo (Rímský) srdce.

To by ale ráda dobyla i druhá aktérka Olinka v podání Pfauserové, takže i její šaty šly při hře na pravdu (nebo úkol) dolů. „Já tyhle hry nemám ráda, naposledy jsem ji hrála asi ve dvanácti, scénář mi připomněl, že ji určitě znovu hrát nechci,“ dodala Pfauserová. 

Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář