Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pavel Batěk - Petr Batěk

Pavel Batěk,*3.1.1975 - herec

 

Během studia na DAMU zaujal především jako Pavel v autorské inscenaci Patrika Hartla Hovory o štěstí mezi čtyřma očima. Za tuto roli byl na mezinárodním festivalu Zlomvaz zvolen do užší čtyřčlenné nominace na Cenu Reflexu za nejlepší herecký výkon. Další výraznou rolí byl horkokrevný Avděj v Mášově Rváči (r. Jan Kačer).

Zahrál si po boku Ladislava Freje v komorním dramatu Caryl Churchillové Řada v Divadle na Vinohradech, kde se stal ještě před závěrečnými zkouškami na DAMU členem souboru. Na Vinohradech ztvárnil například Malcolma v Shakespearově Macbethovi či Malcolma McGregora v Yazbekově muzikálu Donaha!. V sezóně 2006/2007 by se měl objevit v roli irského teenagera Raye v McDonaghově dramatu Kráska z Leenane.

Mimo domovskou scénu si zahrál s bratrem Petrem Baťkem v Mrożkově Striptýzu (Studio Damúza v Eliadově knihovně Divadla Na zábradlí, r. Peter Chmela), s bývalým spolužákem Janem Holíkem v komorním dramatu Daniela MacIvora To i ono (r. Pavel Khek), Patrik Hartl ho obsadil do tří vedlejších postav v Johnsonově Absolventovi (Studio Dva).

Pavel Batěk také pravidelně vystupuje v létě na akci zvané: „Živé obrazy“, což jsou netradiční prohlídky zámků v Ústeckém kraji.

zdroj Osobnosti,cz

 

Petr BatěkSuper.cz

Starší bratr české seriálové hvězdy je také herec a větší fešák: Jdou si do podoby, ale je mezi nimi 20 cm rozdíl

12. dubna 2017 15:59

Herce Pavla Baťka známe z mnoha seriálů, kromě jiného z kriminálek Labyrint nebo Mordparta. Jen omezené množství televizních diváků ale ví, že má o dva roky staršího bratra Petra, jenž je také herec. S bratrem si zahrál například ve filmu Zejtra napořád.

 

Dvakrát rozvedený otec dvou dětí, který vyrostl o dvacet centimetrů víc než jeho mladší bráška, se věnuje zejména divadlu, proto o něm není tolik slyšet, momentálně hraje hned ve čtyřech, má taky svoji kapelu, tedy několik, přičemž v jedné vystupuje i s Pavlem.

Proč je tedy vlastně méně známý než jeho brácha? "To se takhle nedá říct. Já znám třeba lidi, kteří mě znají mnohem víc než mého bratra," smál se. "Ale odpověděli jste si sami, že to diktuje televize. Ten, kdo lidem častěji leze do obýváků přes televizní obrazovku v primetime, je více známý. Ale ještě to neznamená, že má práce víc než ten druhý," mínil.

To, zda má práce více, nebo méně než bratr, nedokáže posoudit. "To se takhle nedá říct. Ale já si nestěžuju. Na svůj věk a časové možnosti mám práce až moc," krčil rameny Petr Batěk, který momentálně po tříleté pauze natáčí nový film, komedii Jak se moří revizoři.

Podobná panu Andělovi z oblíbené staré komedie ale jeho postava nebude. "Tuhle komedii mám samozřejmě rád, ale podoba bude jen v profesi. Na scénáři, který jsem si několikrát pozorně pročetl, se mi líbilo, že postavy jsou živé a mají spoustu lidských zákoutí, a to mě baví odhalovat," svěřil.

Na tiskové konferenci k filmu zahrál na kytaru i písničku, kterou sám složil. "Celou filmovou muziku neskládám, ale protože se často realizuji v hudbě, tak jsme se s paní režisérkou Evou Toulovou domluvili, že když složím písničku, která se jí bude líbit, začlení ji do příběhu a opatříme ji i videoklipem z filmu," vysvětlil.

Ze snímku jsme viděli i několik ukázek, přičemž na jedné tančí Petr Batěk oděný jen do ručníku. Tanec ale jeho koníčkem není. "To byl takový protiúkol, tanec v ručníku tak často neprovozuji, ani mi to nedělá velkou radost, ale pokud to k té postavě patří, protože on je svým způsobem takovým rodinným šaškem a chová se teatrálně, tak v tom případě mi nedělá problémy to zahrát," upřesnil Batěk. 

Saša Šeflová , Super.cz

 

Petr Batěk,*27.5.1972 - herec, zpěvák, bubeník

 

V současné době je členem činohry Západočeského divadla v Chebu, kam odešel z Městského divadla v Mostě (2000-2008). Svou divadelní pouť začíná přibližně v roce 1994 v několika plzeňských neprofesionálních souborech jako například Dialog nebo Okřídlený vůl.

Od svých patnácti let se věnuje hudbě a jako hráč na bicí nástroje prošel několika hudebními skupinami (Hind Window, The End of Colours, The Doors revival, Tudor, Fatamorgana, Petr Kalandra memory band).

V jiných projektech hraje na kytaru a zpívá. Zkušenosti z oblasti loutkového a alternativního divadla si odnesl ze svého prvního angažmá v Divadle rozmanitostí.

Kromě herecké práce se již několik let zabývá přípravou a režií pouličního divadla zejména pro uměleckou agenturu Modua z Chomutova. Zkušenosti redaktora zpravodajství posbíral v roce 1999 v redakci Českého rozhlasu Plzeň, kde pracoval jako redaktor zpravodajství a často je uplatňuje doposud v roli moderátora...

Autor: phb

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář