Jdi na obsah Jdi na menu
 


Otakar Brousek st. - Otakar Brousek ml. - Jaroslava Brousková - Ladislav Potměšil - Ondřej Brousek - Anna Remkováová

Otakar Brousek st. *28.9.1924 - 14.3.2014 - herec

V mládí hodně sportoval, hrál na housle a zajímal se o literaturu a divadlo. Začínal vlastně jako naprostý ochotník bez jakéhokoliv formálního divadelního vzdělání, amatérsky hrál i režiroval. Ihned po 2. světové válce v roce 1945 začínal jakožto herec a inspicient v divadle na Kladně, odkud pak v roce 1946 přešel do Studia Národního divadla v Praze. Po absolvování vojenské základní služby v Armádním uměleckém souboru a působení v Armádním rozhlasu krátce hrál ve smíchovském Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého, odkud odešel na šest let do Divadla E.F.Buriana. Poté působil a dodnes stále hraje ve Vinohradském divadle.

Jedná se o herce s minořádně krásnou dikcí a vysoce kultivovaným hereckým projevem, který je i výborný recitátor, koferenciér, dabér a voiceover.

Jeho žena Luka Rubaničová je bývalá tanečnice a herečka, obě jeho děti, syn Otakar Brousek mladší a dcera Jaroslava Brousková jsou herci

.Zdroj Osobnosti,cz

 Jaroslava Brousková,*18.7.1950 - herečka, dabérka

 

Jaroslava Brousková je česká herečka a dabérka.
Narodila se v roce 1950 do herecké rodiny. Je dcera Otakara Brouska st. a sestra Otakara Brouska ml. Poprvé se před kamerou objevila v sedmnácti letech v romanci Malé letní blues, ve které si jí všimli filmaři a obsadili jí do poměrně velkých rolí moderních mladých žen do dnes již zapomenutých filmů Takže ahoj a Dvě věci pro život. Hrála také v zájezdových představeních Národního divadla. Vystudovala herectví na DAMU. Poté nastoupila do Krajského divadla v Kolíně.

Od 90. let se věnuje dabingu, můžeme jí slyšet např. v roli policejní šéfové Anny Engelhardtové v německém seriálu Kobra 11.

Je vdaná za herce Ladislava Potměšila (seznámili se v roce 1970 na konkurzu filmu Dvě věci pro život), má s ním dva syny.
 

Autor: praziv

Zdroj Osobnosti,cz

Otakar Brousek ml,*8.5.1957 - herec, dabér

 

Otakar Brousek ml. se narodil v roce 1957 a vyrůstal v Dejvicích. Absolvoval hudebně dramatické oddělení pražské konzervatoře a roku 1978 vstoupil do angažmá v kladenském divadle. Za 12 let na tamním jevišti prokázal mimořádnou všestrannost. Hrál klasické role světového repertoáru včetně Hamleta, komediální žánr i muzikál. Ze slavných postav světového hudebního divadla nastudoval například Célestina-Floridora v operetě Mam’zelle Nitouche.

Do Městských divadel pražských přišel v roce 1990, po rozdělení souboru o rok později zakotvil v Divadle ABC a od té doby patří jeho populárním stálicím. Je jedním z nejvýraznějších pokračovatelů herectví konverzační komedie, tedy žánru, který má na jevišti Divadla ABC silnou tradici.

V divadle ABC se objevuje např. ve hrách Frederick (Kníže z Pillementu), Ideální manžel (Sir Robert Chiltern), Tři muži ve člunu a pes (George), Třikrát život (Henri), Únos Sabinek (Karel Bradáček) nebo Žena v bílém (Sir Percival Glyde).

Otakar Brousek si také zahrál v několika českých filmech, jmenovitě např. Hop a je tu lidoop (1977), Svatba upírů (1993) nebo v úspěšném filmu Snowboardaci (2004) režiséra Karla Janáka. V tomto filmu ztvárnil roli otce jednoho ze dvou hlavních hrdinů Rendyho (Vojta Kotek

Zdroj Osobnosti,cz

Ladislav Potměšil,*2.9.1945 - herec

 

Ladislav Potměšil od dětství zpíval v pěveckých souborech, hrál ve filmu i divadle. Vystudoval na DAMU, roku 1969, a na dlouhou dobu se stal členem souboru RDNZ. Už jako student hrál v Realistickém divadle Z. Nejedlého na Smíchově a to až do roku 1988. Následující dvě sezony hrál v divadle S. K. Neumanna v Libni, potom dvě sezony v Divadelní společnosti Josefa Dvořáka. Od roku 1993 hraje v Divadle na Vinohradech.

Ladislav Potměšil předvedl profesionální herecké umění ve spoustě filmů jako např. Discopříběh 1, Discopříběh 2, Byl jednou jeden polda 1, Byl jednou jeden polda 2, Byl jednou jeden polda 3 a v součastné době hraje doktora Čížka v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

zdroj Osobnosti,cz

 Vynechali byste svatbu vlastního syna, kdybyste zrovna neleželi na smrtelné posteli nebo nebyli uvízlí na severním pólu? Herec Otakar Brousek (54) to udělal. A dokonce už podruhé! Než aby v neděli přihlížel, jak jeho syn – herec a muzikant Ondřej (30) – říká Ano kolegyni Anně Remkové (31), s níž čeká dítě, raději točil seriál Ulice pro televizi Nova!

zdroj Blesk,cz

 

Ladislav Potměšil

Ladislav PotměšilFoto: FTV Prima

Nejhorší rok jeho života: Hvězda Hospody a Discopříběhu se pokouší naučit znovu chodit!

23. července 2017 12:34

Diváci ho milují coby špeditéra Václava Nováka v právě reprízovaném seriálu Hospoda, mají rádi i jeho otce Karla Horáčka v Discopříběhu nebo ho obdivují jako majora Maisnera v trilogii Byl jednou jeden polda. Jenže Ladislav Potměšil teď místo žití ve vzpomínkách řeší úplně jiné věci: po vážné operaci se snaží naučit úplně obyčejné základy chůze!

 

„Jsem po velmi těžké operaci a učím se znovu chodit,“ řekl Nedělnímu Aha!. Ve svém stavu a zdraví se ale vůbec nechtěl dál šťourat a rychle se rozloučil.

Potměšil se podrobil operaci, při níž mu vzali nemocnou část obratle bederní páteře. Kdyby mu zákrok neprovedli, ochrnul by. Pak ale přišly opakující se záněty v těle, jež jeho stav ještě zhoršovaly.

Naštěstí už je ale po pěti měsících utrpení ze špitálu doma a pečuje o něj rodina.

Kvůli nemoci přišel o práci v seriálech. Herce, který od bláznivých rolí plynule přešel k těm vážnějším a charakternějším, to však nijak moc netrápí. Největším jeho přáním je totiž zotavit se tak, aby byl skoro ve stejném stavu, jako dřív. Nic jiného není důležité! 

David Zápal , Super.cz

 

Ondřej Brousek,*28.3.1981 - herec, hudebník, skladatel

 

Ondřej Brousek je český filmový herec, hudebník a skladatel.

Ondřej Brousek se narodil v Praze v herecké rodině Brousků. Je synem Otakara Brouska ml. a herečky Zuzany Mixové. 25. září 2011 se oženil s Annou Remkovou. Od dětství ho bavila hudba. Od hudby ho ale odradilo tvrdé cvičení a tak se věnuje herectví. Vystudoval hudebně-dramatický obor na pražské konzervatoři. Po úspěšném studiu začal vystupovat v Divadle Na Fidlovačce. Zde působí nejen jako herec, ale i jako skladatel hudby. Mezi jeho nejhranější hry v divadle patří Přelet nad kukaččím hnízdem a Cyrano z Bergeracu.

Je členem kapely Monkey Business.

Zdroj Osobnosti,cz

Anna Remková,* 28.4.1980 - herečka dabérka

Ladislav Potměšil si zahraje sedláka.

Ladislav Potměšil si zahraje sedláka. Foto: Archiv FTV Prima

Jak se vám líbí jako sedlák? Doktůrek Ladislav Potměšil si opět nechal narůst knír i vlasy a zapózoval s vykrmenými králíky

2. června 2014 11:54

Oblíbený herec Ladislav Potměšil je v seriálech spjat zejména s postavami mužů v bílém plášti. V seriálu Ordinace v růžové zahradě hrál postaršího gynekologa Aleše Čížka a bílý plášť oblékl také po svém přestupu na Primu, kde v seriálu Cesty domů ztvárňuje internistu Petra Kosíka.

Ve zbrusu novém primáckém seriálu Svatby v Benátkách se s ním však diváci setkají v úplně jiné roli. Potměšil si zahraje sedláka Aloise Drozda!

„Po doktoru Kosíkovi jsem moc rád, že mám možnost zahrát si úplně jiný typ role - sedláka. Abych tyto dva pány co nejvíc od sebe odlišil, nechal jsem si narůst knír a nosím o něco delší vlasy. Alois Drozd se mi hraje moc dobře, je to krásně a vtipně napsaná postava. A zase je to pták,“ vtipkuje herec.

Alois Drozd je zemitý a stále ještě charizmatický majitel statku, jehož slovo má ve vsi pořád velkou váhu. Mezi kamarády je oblíbený pro svou přímočarou povahu a pevné životní postoje, a také proto, že nezkazí žádnou legraci.

Seriálovou manželkou Ladislava Potměšila je herečka Hana Gregorová, která bude představovat jeho protipól. Zatímco jeho nejvíc zajímá, jak mu dupou králíci, ona nade vše miluje divadlo a poezii. Jeden bez druhého by ale nemohli být. „Je na nich vidět, že i přes časté špičkování se mají rádi. A to je důležité,“ uzavírá Potměšil. 

Anna Veškrnová, Super.cz

11. srpna 2014 • 05:00

Komplikace při natáčení Svateb v Benátkách: Potměšil má strach!

Během focení k seriálu ho králící nejvíce poškrábali, ale herec si musel zachovat úsměv na rtech.
Během focení k seriálu ho králící nejvíce poškrábali, ale herec si musel zachovat úsměv na rtech. (FTV Prima)
 
 Jakmile vidí králíka, zmocní se ho strach. Herec Ladislav Potměšil (68) hraje sice vášnivého chovatele králíků Aloise Drozda, ale nejraději by se stal pěstitelem neškodných květin. Když natáčí s králíky, teče z něj krev.

„Já se bojím, takže jsem opatrný. Ale profíci mi pomáhají. Dneska už jsem zraněný. Škrábají, zaplaťbánbůh nekoušou,“ svěřil se herec, kterému musel štáb dokonce během promo focení s ušáky shánět obvazy. Škrábance od králičích drápů jsou tedy u Potměšila na denním pořádku.

Autor zej

zdrj Aha,cz


8. září 2014 • 12:00

Otakar Brousek ml. se musel zbavit svých miláčků: A pak pořádně zacvakat!

Otakar Brousek ml. si pořídil nové zuby za půl milionu.
Otakar Brousek ml. si pořídil nové zuby za půl milionu. (Martin Hykl, David Kundrát, Marek Pátek)
 
 Úsměv Otakara Brouska mladšího (57) je zase o něco zářivější. Během letní divadelní přestávky si totiž nechal udělat kompletní rekonstrukci chrupu, která ho stála půl milionu.
 

Herec totiž trpí permanentní zánětlivostí, což v důsledku znamenalo, že mu nejprve vyndali šest zubů a následně dostal zuby vyndavací. „Pak jsem podstoupil zákrok. Ani to nebolelo, našel jsem si kliniku, kde to dělají bezbolestně. Fakt to nebolí, jenomže to něco stojí,“ řekl týdeníku Sedmička Ťulda, který prozradil i to, kde na drahý zákrok sehnal peníze.

Autor:  ph

zdroj Aha,cz

   9. října 2014 • 05:00

Přiznání Otakara Brouska mladšího: Slavný otec z něj byl zoufalý!

Otakar Brousek ml. dělal tátovi starosti tím, že vůbec nemluvil.
Otakar Brousek ml. dělal tátovi starosti tím, že vůbec nemluvil. (Aha! - Marek Pátek, Pavel Machan)
 
Už je to přes půl roku, co navždy odešel skvělý herec a dabér Otakar Brousek (†89). Jeho syn Otakar na něj často a rád vzpomíná. A to i na chvíle, které nebyly úplně pohodové. Třeba když z něj byl otec nešťastný.

„Táta měl se mnou starosti. Byl jsem nemluvné dítě, do tří let jsem snad neřekl ani slovo. Táta nevěděl, co se mnou má dělat,“ líčí pokračovatel slavného rodu v pořadu Co mi nedá spát, který dnes večer odvysílá TV Barrandov. Otakar Brousek mladší také vysvětlil, co s ním tehdy táta vlastně dělal, jak se snažil situaci vyřešit.

 

Autor:  ph

zdroj Aha,cz

16. února 2015 • 12:00

Ladislav Potměšil alias Petr Kosík: Končí v Cestách domů?!

Ladislav Potměšil
Ladislav Potměšil (Aha! – Daniel Černovský, ara)
 
 
 

Vše mimoděk prosáklo ve chvíli, kdy bylo zveřejněno, že se do seriálu vrací Simona Postlerová (50) a tedy i její postavy Paciny. Tu scénáristé původně poslali do Velké Británie a zdálo se, že tím pádem je jí v seriálu konec.

autor ph

zdroj Aha,cz

Ladislav Potměšil

Ladislav PotměšilFoto: Archiv FTV Prima

Táta z Discopříběhu, který přišel o kus páteře a hrozilo mu ochrnutí: Pět měsíců pekla ve špitále!

8. května 2017 18:30

Herec Ladislav Potměšil, jehož diváci znají z filmů Byl jednou jeden polda, ze seriálu Ordinace a z Discopříběhů, loni musel na vážnou a nebezpečnou operaci, při níž mu odebrali část páteře. Pokud by se tak nestalo, hrozilo mu prý ochrnutí a dokonce se páteř mohla zlomit!

 

Herec nakonec strávil v motolské nemocnici celých pět měsíců. Po operaci se totiž přidaly nebezpečné komplikace, měl zánět v celém těle, který opravdu jeho zdraví při rekonvalescenci nepřidal. Lékaři prý byli zlatí a opravdu mu pomohli, umělec si prý přesto užil své.

Nyní se však konečně dostal domů.

„Trvalo to opravdu dlouho, tatínek už je ale pár dnů konečně doma, maminka se o něho vzorně stará a celá rodina ho neustále navštěvuje,“ cituje Blesk syna Jana Potměšila, který je dramaturgem, podílel se například na StarDance.

Potměšil starší je bojovník. Jiný by se dávno složil, ale herec se choval statečně a všechny nesnáze přežil prakticky bez úhony. Nyní doma prý už poctivě cvičí, aby urychlil úplný návrat do života.

Jestli se ještě vrátí k hraní, o tom nikdo nyní nechce spekulovat. Fanoušků, kteří by si to přáli, má ale hodně! 

David Zápal , Super.cz

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

c,i,5

(ing,zdeněk,skotnica, 13. 12. 2019 7:08)

a,at,ten,nový,rok,je
pro,vas,štastný,děkuji

c,i,5

(ing,zdeněk,skotnica, 13. 12. 2019 7:07)

no,otakar,brousek,byl
jednim,z,daberu
ktereho,tato
země,měla,už,bohužel
neni,mezi
nami
14,3,2020.bude
uš,6,let,co,odešel,do,hereckeho,nebe
no,ted,k,veseljšimu,tematu
zitra,bude,tomu
80,let
co,oslavi,naš,mudr
arnošt
blažej,z,nemocnice
na,kraji,města,80,let,je,tomu
tak,josef,abrham,se
narodil,14,12,1939,zlin
narodil,se,14,12,ano,onje,ftip.14,12
přjde,cigan,hajaš,12,no,ted,ktomu
josef,abrham,ma,narozeni,14,12,1939
ano,dobře,hral,i,achyla,nerudneho
kdy,to,serial,byl,byl,jednou,jeden,dum
kdy,tento,serial,ukazal,československemu
narodu,jaka,byla,prvni,republika,kdy
jiři,vala,zahral,si,maliře,dlaska,ktery,byl,levičak
čily,bolševik,ale,nybyl,takový,řikaš
a,zas,dělaš,jnak,což,je,caliguluv,sindrom
což,jeto,povaha,ktera,muže,hodně,ubližit
no,nechce,se,věřit,že,zaklepe
na,dveře,80,let,tak,mily,dalibore,vráno
z,filmu,vrchni,prchni,až,zitrava,ze
svou,ženou,libuškou,7.6.1953.přpijet
budete,ktomu,to,jubileu,tak,hodně,krasných
roli,at,se,všechno,splni,do,dalšich,let,hodně,štěsti
zdravi,hodně,krasných,roli,a,štastne,a,vesele,vanoce
vam,přeji,a,štastny,novy,rok,2020.přeji

c,i,5

(ing,zdeněk,skotnica, 13. 12. 2019 6:49)

no,myslim,si,jak,to,řikal,miloš
jakeš,dyt,nikdo,nechce
ty,podminky,jake
byli,za,prvni,republiky
vite
rozděleni,československa
bylo,ne
spravne
i,to,jak,jsmese
k,československým,legionařum
chovali,špatně,dyt,oni,se,zasloužily
o,naš,československý,stat,a,jakeš
uvedl,otevřeni,dolu,frenštat,pod,rahoštěm
je,chyby,dyt,ty,beskidy,kde
by,zbojnik,ondraš,kterym,bohatym,bral
a,chudym,daval,že,těžit,,bytam,chyba,byla
kdyš,mluvime,o,zbojnicich,na,slovensku
to,byl,juraj,janošik

c,i,5

(ing,zdeněk,skotnica, 13. 12. 2019 6:42)

no.podivejte
se,ano,komunsticka
strana,čech,a,moravy
byse,zrušit
neměla
dyt,ano,překonali,toto,stigma
od,lidi,řikaš,a,zas,to,dělaš,jinak
no,podivejme
se,co,řici,jse,chtěli,dyt,ti,členove
teto,strany,vymořou
časem,no,a,nebo,mladi,je,volit
začnou,ano,ale,už,ta,strana
nesmi,dělat,chýby,ktere,si,přiznat
nedokazala
a,doplacet,na,lidi,řikaš,a,zas
to,dělaš,jinak,což,špatne,je
no,dyt,vaclav,havel,chtěl,aby
komunstycka,strana,v,izolaci,byla
ale,podivejme
se,takhle,postavme
se,k,tomu,jakto,chodi,u,jiných
stran,komustyckých,i,v,zahraniči
ano,třeba,změnit,chocou
něco,třeba,v,italiji
ale,nemaji,lidi,kteři,řikaji,a,zas,to,dělaji,jinak
podivejte,se,ty,ostatni,strany,přiznali
třeba,chyby,at,byli,nezakone,myslim,si,že,komustycka
strana,by,se,zrušit,neměla,nebot,je,součast,naši
sceny,politycke,řekněme,si,bude,ještě,trvat,hodně
let,neš,vyreši,co,udělala,za,chyby

c,i,5

(ing,zdeněk,skotnica, 13. 12. 2019 6:26)

no,řici,o,otakaru,brouskovi
byse,dalo,hodně
ano,za,sveho,života
tedy,roku,2002,vydal,myslim
že,to,napsal,ing,milan,cais,knihu
otakar,brousek,nejen,osobě
však,co,se,mi,na,otakaru
brouskovi,libilo,že,uměl,poezii,ano
machuv,maj,ano,však,take,namluvil,film
volta,dysneje,sněhurka,z,roku,1938,ano
a,vite,že,dabing,prvni,byl,jiš,roku,1938
a,32,předabovan,čily,roku,1970,ato
neni,všechno,otakar,brosek,mluvil,i,majora,couliho
v,serialu,profesonalove,a,musim,řici,z,kvěle,prvnim,daberem
byl,jiři,adamira,ale,ten,nas,tušim,že,byla,soboota,nas,opustil
14,8,1993,věk,67,let,zajimave,je,že,sinem,byl,pojistneho
matematika,jenš,byl,legionařem,za,prvni,světove
valky,dyt,vnuk,marek,adamira,řekl,v,rozhovoru,svem
o,dědovi,že,děda,si,jako,legionař,dělal,načrtky,takže
natěch,načrtcich,vidět,je,natěch,obrazcich,jak,vypadal
život,na,dalnem,východě,no,zpět,k,puvodnimu,prvni
manželka,jaroslava,mu,odešla,ve,věku,42,let,po,těžke
nemoci,druha,manželka,otakara,brouska,se,jmenuje
lludmila,rubanovičova,ktera,se,narodila,ještě,v,sovětskem
svazu,jenš,museli,sovětský,svaz,opustit,před,lidmi
ktři,dělali,řikaš,a,zas,to,dělaš,jinak,což,znamena
caliguluv,sindrom,tim,zřejmě,trpěl,josef,gugosvily
visiaronovič,stalin,narozeny,roku,1879,zemřel,5,3,1953
na,moskovou,mrtvici,pravděpodobně,otraven,byl
však,nikyta,chruštov,na,sjězdu,komunistu,roku,1956
řekl,kolik,stalin,udělal,věci,takových,řikaž,a,zas,to,dělaš,jinak
dyt,toto,je,něco,hodně,odporneho,kdyš,nechtěl,aby
chudym,zle,bylo,tak,přoč,řikal,a,zas,to,dělal,jinak
toje,otaska,dyt,ani,historyci,ani,politologove
natohle,nedokaži,odpovědt,no,ted,k,jinemu,tematu
zitra,oslavi,svých,80,let,mudr,arnošt,blažej
ze,serialu,nemocnice
nakraji,města,který,vysilan,byl,v,druhe
polovině,70,let,stoleti,minuleho
ano,tchana,mumhral
jaroslav,moučka,ano,podivejte
se,jarolav,moučka,byl,ročnik
1923,takže,se,narodil,v,prvni,republice
vyučil,se,strojnim,zamečnikem,jeho,bratr
milan,moučka,pekařem,ale,vite
ted,udělamesi,přednašku,kolik,za,prvni
republiky
žily,lidi,o,žebračeni,byla,chudoba
však,on,sam,přiznal,jaroslav,moučka
že,prvni,republika,byla,pro,obyčejne,lidi
česke,i,slovenske,velice,špatna,byly,nemoci
obrna,tubrkuloza,hodně,lidi,končilo
při,nejmenčim,hodně
chudych,lidi,končilo,jako,invalide
kteři,tak,končily,vlivem,gangreny
jak,moučka,jaroslav,přiznal
se,vrozhovoru,chtěli,změnu,jsme
mysleli,jsme,že,bude,to,po,valce,jine
že,to,bude,lepši,ale,bohužel,jsme
si,to,myslleli,že,to,bude
jine,a,lepši,no,měl,jsem,bratra
milana,moučku
ktereho,měl,jsem,rad,ktery,byl
vyšetřovatelem,ve,vězeni,v,ruzini
a,kdyš,jsem,se,dozvěděl,co,děla
lidi,kteři,měli,jný,nazor,je,tyra
bohužel,kdyš,jsem,se
tohle,dzvěděl,mluvit,jsem,snim
přestal,neteř,jaroslava,moučky
jitka,byla,znasilněna,ktera
za,nevijatnených
okolnosti,před,dovršenim
let,zemřela,,za,nevyjastněných
okolnosti,zemřela
no,ted,položime,otaku
jednu,měli,byse,komunstycka
strana,tedy,měla,byse,komunstycka
strana,zakazat,no,oni,to,chtěli
udělat,po,revoluci,ale,po,revolučni
přeceda,komunstycke,strany,řekl
my,jsme,nechtěli,aby,to,bylo
jak,za,prvni,republiky
kdy,hodně,lidi,vyrustalo
v,bidě,ano,byly,i,metody,jak,udržet
moc,byly,i,nezakone
ano
ubližovalo,se,liudem,kteři
byli,v,legijich
československých
a,kteři.,pracovali,jako
bývali,legionaři,at,jiš,byli
to,francoušti,rušti
italšti,legionaři,v,těškem,prumyslu
ano,byli
to,dělnici,kteři,vyděli,jak,se,v,cizich
statech,zle,žije
no,ono,kdyby,někdo,komunsty,zrušit
chtěl,no,podivejte
se.ono,překonali,typy,lidi,kteři
byli,řikaš,a,zas,to,dělaš,jinak
což,špatne,je

Prosba

(Stichjana@seznam.cz, 2. 12. 2016 18:12)

Dobrý večer z Turnova Vás moc zdraví jedna Jana která by ráda získala autogram pana Vaclava Potměšila, jeho manželky, a pana Brouska. Tuldy. Ráda zašlu i ofrankovanou obálku jen nevím přesně kam. S pozdravem se loučí Jana Stichova Podháj 39, Turnov 51101

kral,krysa

(petr.špetik, 2. 9. 2015 5:02)

no,co,povědět,o,otakaru.brouskovi
že,se,dožil.požechnaneho,věku,89
narodil.se.28.9.1924,.v.lešanech
pote.z.lean.museli,odejit.před
2,světovou.valkou,protože.v,lešanech
žila,sylna,skupina,.německeho,obyvatelstva
,jak,řekl,přibuzni,tam.měli.kolonyal.tedy,zboži
zmišeneho,obchodu,tehdy,hodně,za,prvni,republiky
bylo.hodně,živnostniku,kteři,ty,vedly.no.jak,otakar
brosek.řekll.měli.tam,oni,totiš,sy,ten,obchod,založily
dědeček,z,babičkou,a,pomahala,jim,teta,emilka.
ktera,no,to,doplatila,tim,,že,když,němci,zabrali
lešany,tak,se,teta,emilka,pomatla,přišla,orozum
a.později,zemřela,v,ustavu,choromyslnych.čli
na,psychatryji.no.tehdy.jak,lidi.byli,odstunti
v,psychyatryckych,lečebnach,bylo,,podle,odhau
20000,lidi,ztoho.že,museli,opustit,svuj,domov
no.neštěsi,českeho.člověka,no,abych.se,vratil
k.otakaru,brouskovi,rodiče,otec,u,četnictva,četnictvo
se,skladalo,z,ruskych,legionařu,i,italskych,matka,alžběta
v,domacnosti,dožila,se,99,let,prvni,manželka.jaroslava
hrudikova,zemřela,ve,dva,čtyřiceti,letech,otakar,brousek
byl,i,v,činohře,narodniho,divadla,pote,emil.františek,burian
až,pote,divadlo,na,vinohradech.jmenujme,rychard,2,kde
hra,rili.mynystra,,lesni,samota.dobry,vojak,švejk,otakar,brousek
se,věnoval,i,dabingu.i.rozhlasu,kde,natoočil,doktor,vocn,sherlok,
holms.no,jmenujme,nemocnici,nakraji,města,film,zde,jsou,lvi
zpanila,jizda,a,mnoho,dalšich,v,divadle,si,zahral,roli.kapitana
spense,ve,hře,opřatelstvi,zajatych,japonci,kral.krysa,to,bylo
nejlepši.představeni,ktere,herci,mylovaly.a.ktere,se,hralo
přes.5.let,1974.až,1979.hru,napsal.jiři,hubač,narozen,1929
dnez,již.zesnuly.no.otakar,brosek,by,na,vinohradech,od.roku
1959.2012.do.svych,88.ve,svych..pote.prodělal.plicn.operaci.
zhniž,se,nezpamatoval.ke,konci,dělal,komentaře,ke,stardenc
zemře,,v,patek,14.3.2014.v.nedožitych,90,letech.čily.89.letech.ještě