Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naomi Watts - Liev Schreiber

Naomi Watts,*28.9.1968 - herečka

 

Je dcerou bývalého zvukaře a manažera skupiny Pink Floyd Petera Wattse. Po otcově smrti se na začátku 80. let přestěhovala s matkou do Austrálie, kde navštěvovala herecké kurzy.

Uplatnila se ve filmu i v TV, kde např. vytvořila větší úlohu v úspěšném dramatickém seriálu Home and Away (1992, Doma a pryč). V roce 1992 přesídlila do Los Angeles. Ztělesnila např. Jet Girl ve film. adaptaci kultovního comicsu Pancéřová holka a jednu z hlavních rolí vykladačky snů Kate Russellové v TV sci-fi seriálu The Sleepwalkers (1997, Poutníci po snech), ale na skutečnou příležitost čekala téměř deset let. Stala se jí dvojrole Betty/Diany, za jejíž ztvárnění ve snímku Mulholland Drive (r. D. Lynch) získala mj. Cenu Národní filmové rady a Cenu Národní společnosti filmových kritiků.

Hrála titulní úlohu herečky v krátkém filmu s autobiografickými rysy Ellie Parker (2001; r. Scott Coffey), na jehož produkci se podílela.

Se svým přítelem,hercem Lievem Schreiberem(známe ho z Vřískotu) má syna Alexandrea Peta,který se narodil 26.července 2007.

zdroj Osobnosti,cz

Liev Schreiber,*4.10.1967 - herec, režisér

 

Liev Schreiber získal v roce 2005 cenu Tony za roli Rickyho Romy v divadelní adaptaci filmu Konkurenti, kterou na Broadwayi zrežíroval David Mamet. Jako režisér debutoval filmem Naprosto osvětleno, k němuž také podle knižního bestselleru Jonathana Safrana Foera napsal scénář.

V roce 2004 si zahrál ve sci-fi thrilleru Jonathana Demmeho Manchurianský kandidát, v němž ztvárnil syna vlivné senátorky Eleanor Prentiss Shaw v podání Meryl Streep. Mezi jeho další filmy patří Nejhorší obavy, Kate a Leopold, Hamlet, Hurikán v ringu, Procházka po Měsíci, Soumrak, Koule, Vřískot 1, 2 a 3, Blázni a poloblázni a Výkupné. Na kontě má rovněž nezávislé filmy jako Žranice, Haló, tady Denisa, Cesta do města, Party Girl, Řeči, řeči…, Šílená láska a Spring Forward, u nějž zastal také roli producenta.

Přestože jej zajímala především divadelní scénáristika, studoval Schreiber na britské Royal Academy of Dramatic Arts rok herectví. V roce 1992 získal magisterský titul na Yale. Na kontě má několik divadelních her, které mu vynesly mj. cenu Obie.

Na televizní obrazovce se představil jako Orson Wells ve filmu RKO 281, za nějž byl nominován na Emmy a Zlatý glóbus, a dramatu Lackawana Blues s Halle Berry, Jeffreym Wrightem a Rosie Perez.

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

2děti

(konvalinka, 15. 8. 2015 18:53)


Liev Schreiber pro mě v současné době pan herec v seriálu Ray Donovan.