Jdi na obsah Jdi na menu
 


Milan Hein - Marta Skarlandtová

Milan Hein,*13.8.1946 - herec, moderátor

 

Milan Hein, narozený 13. srpna 1946 v Hranicích na Moravě, je český divadelní publicista, herec, moderátor a divadelní podnikatel, bratr moderátorky Marty Skarlandtové-Heinové, majitel a provozovatel pražského Divadla Ungelt.

Koncem 60. let studoval žurnalistiku na Karlově univerzitě, svá studia však nedokončil. v letech 1970 až 1973 pracoval jako herec v Divadle v Českém Těšíně. Od roku 1973 pak působil jako umělec ve svobodném povolání. Od roku 1984 spolupracoval na autorských divadelních představeních se svojí sestrou, moderátorkou a tlumočnicí Martou Skarlantovou-Heinovou.

S moderováním a konferováním začínal už v 60. letech, později spolupracoval při uvádění různých pořadů Československé televize. Během sametové revoluce působil v Československé televizi jako televizní reportér. Na počátku 90. let uváděl v České televizi pořad Nedělní ráno.
V roce 1994 vydal v úzké spolupráci s Milošem Kopeckým knihu Co za to stálo.
Od roku 1995 je majitelem, dramaturgem a provozovatelem pražského Divadla Ungelt (v pražském Týně na Starém městě pražském).

Autor: matejhruska

zdroj Osobnosti,cz

Marta Skarlandtová, 1948 - hlasatelka, moderátorka

 

Marta Skarlandtová je dlouholetá televizní hlasatelka, moderátorka, tlumočnice, scénáristka a překladatelka.

Jejím bratrem je herec Milan Hein, v roce 1975 se vdala za Zdeňka Skarlandta, kytaristu countryové skupiny Kamarádi táborových ohňů.

Od roku 1965 až do roku 1994 pracovala v České televizi (dříve Československé televizi) a patřila zde mezi vůbec nejoblíbenější české televizní hlasatelky a moderátorky. V Československé televizi byla zavedena jakožto specialistka na vícejazyčné moderování mezinárodních společenských akcí (například na soutěže a festivaly společenského tance). Po roce 1994 moderovala i scénáristicky zajišťovala v České televizi (coby externí spolupracovnice) televizní pořad Dobré ráno, jehož vysílání bylo definitivně zrušeno v roce 2000.

Autor: igorek1974

zdroj Osobnosti,cz

3. července 2014 • 05:00

Hlasatelka Marta Skarlandtová přiznala: Styděla se za homosexuálního bratra Milana Heina!

Marta Skarlandtová a její bratr Milan Hein
Marta Skarlandtová a její bratr Milan Hein (ara)
 
 
 
 

 

 

Legendární moderátorce a hlasatelce Martě Skarlandtové (66) prozradil její bratr Milan Hein (67) jako první, že je gay. Ona ho pak bránila před otcem i okolím, ale i tak přiznává, že byly chvíle, kdy se za něj styděla.

I když se Milan stal mistrem kraje v boxu, tak svou energii dokázal rozdělit mezi drsný bojový sport i tanec. Se sestrou společně navštěvovali hodiny baletu. „Jako děti jsme s Milanem chodili všude většinou pořád spolu. Naši nám kladli na srdce, že jsme bratr a sestra. Abychom si na to zvykli už jako děti a zůstalo nám to i poté, co tu jednou nebudou,“ začíná Skarlandtová na serveru iDnes.cz.

„Chodili jsme i do baletu a Milan ten balet velmi prožíval i na ulici. Já jsem se za něj v tom okamžiku trochu styděla,“ přiznává bývalá moderátorka. Ta práci v televizi pověsila na hřebík a momentálně se spíše věnuje vnoučatům, překládání a psaní her. Její bratr Milan je principálem pražského divadla Ungelt a v poslední době se věnuje i herectví.  

Autor:  mpa

zdroj Aha,cz

 

 

 
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář