Jdi na obsah Jdi na menu
 


Martin Zahálka - Lucie Juřičková - Tomáš Juřička

Martin Zahálka,*1.12.1958 - herec, dabér

 

Martin Zahálka je český herec a dabér.
Nyní hraje v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. hejtmana Radka Beneše, který se později zamiluje do mladé doktorky Terezy Valšíkové, se kterou v seriálu má poměr, potom je spolu uvidí jeho syn Dr. Lukáš Beneš. Martin ještě daboval v různých filmech a seriálech, např. v seriálu Medicopter 117 nadaboval postavu Dr. Marka Harlanda. Pak ještě daboval ve filmu Malý Nicky Satan Junior. Jeho manželka je herečka a dabérka Lucie Juřičková která hraje v seriálu Ulice pani ředitelku Boženu Puklickou.

Autor: tanecek7, jeri

zdroj Osobnosti,cz

Lucie Juřičková,*25.5.1965 - herečka, dabérka

 

Lucie Juřičková je česká herečka, sestra herce Tomáše Juřičky a manželka herce Martina Zahálky. Pochází z herecké rodiny (matka byla sólistkou plzeňské operety), od malička vystupovala v dětském sboru plzeňské opery. Ještě před absolutoriem hudebně-dramatického oddělení Státní konzervatoře v Praze hrála v Divadle Jiřího Wolkra. V roce 1988 nastoupila angažmá v Divadle J.K.Tyla v Plzni.

Od roku 1991 je členkou Divadle na Vinohradech. Hrála ve filmech: Samorost, Noc smaragdového měsíce, Jak básníci přicházejí o iluze, Slané cukríky. Seriály: Třetí patro, Četnické humoresky, v pohádce Jak chutná láska. Hojně ji zaměstnává činnost v dabingu: seriály Beverly Hills 90210, Okouzlení, Sex ve městě.

Autor: jansovka

zdroj Osobnosti,cz

Tomá Juřička,*26.1.1960 - herec, dabér

 

Narodil se v Jihlavě. Nejslavnější jeho rolí byla zajisté ta televizní v seriálu Sanitka, kde sehrál mladšího z Janderů. Přestože se narodil v Jihlavě, vyrůstal v Plzni. Tam žil až do svých 15 let. Jeho otec byl rozhlasovým režisérem a tuto činnost právě v Plzni vykonával. Matka měla angažmá v plzeňské opeře. Tomáš má ještě o pět let mladší sestru Lucii. Herecké prostředí bylo pro Tomáše naprosto přirozené. V osmi letech začal hrát v dětské činoherní skupině. Později pokračoval na prknech plzeňského divadla.

V patnácti letech přijel do Prahy dělat zkoušky na konzervatoř. A měl i při ní štěstí. Ihned dostal roli v televizní hře režisérky Evy Sadkové Ať hodí kamenem. Na konzervatoři v letech 1975 – 1981 vystudoval hudebně-dramatický obor. Už během studií hostoval v Divadle E. F. Buriana. Získal roli v televizním seriálu Zkoušky z dospělosti. Často natáčel v ostravském televizním studiu. V polovině osmdesátých let přišla největší jeho role v seriálu Sanitka. Po natáčení seriálu se stal členem divadelního souboru v Divadle Jiřího Wolkera, ve kterém působil 13 let. Pracovní vytížení vedlo k tomu, že natáčel míń a míň.

Téměř upadl do zapomnění. Dnes se většinou věnuje dabingu (Eddie Murphy, Will Smith, Chris Tucker, Oslík ve Shrekovi atd.). Stal se i členem realizačního týmu v ČT, který vytváří tv pořad Kouzelná školka. Namlouvá žlutého skřítka z Famfárie.

Působí též jako režisér zájezdového představení (Duchu jsi přítomen?). Na Starém Městě v Praze si otevřel malé Rodinné muzeum pohlednic.

Je ženatý (manželka Lucie) a má tři dcery (Žofii, Bětu a Justýnu).
člen: Hvezdyn

Autor: dg

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář