Jdi na obsah Jdi na menu
 


Martin Sitta - Romana Sittová

Martin Sitta,*18.11,1968 - herec

 

Martin Sitta pochází z Jičína. Absolvoval herectví na pražské DAMU.

První angažmá bylo v Činoherním studiu Ústí nad Labem, v letech 1995 až 1999 účinkoval v pražském Činoherním klubu (Třetí zvonění), v Divadelním spolku Kašpar (Hamlet), v souboru CD 94 na scéně Divadla v Celetné. V současnosti působí ve Švandově divadle například v představeních Škola pro ženy, Periferie, Mandragora, Lebka z Connemary, v minulosti v představeních Hadí klubko, Zabiják Joe, Žebrácká opera. Účinkoval v rámci Letních shakespearovských slavností v představeních Othello nebo Marná lásky snaha.

Hrál ve filmech Prachy dělaj člověka, Účastníci zájezdu, Babí léto, Tmavomodrý svět, Anděl Exit nebo Je třeba zabít Sekala.

zdroj Osobnosti,cz

Romana Sittová,*3.10.1966 - herečka

 sestra herce M. Sitty. Vystudovala gymnázium v Mnichově Hradišti a po absolvování herectví na DAMU (1989) se její domovskou scénou stalo na osm let Studio Ypsilon (Bůh, Mozart v Praze, Někdo to hodně rád). Roku 2005 se představila po boku S. ZindulkyM. Hofmanna na pódiu Divadla Viola v revue Večírek na Seině. Před kamerou začínala v tv. pohádkách (O hloupé Bětce, 1990; O nebojácné havířce, 1990 ad.), seriálu Saturnin (1994) a Jirešově psychologickém snímku Učitel tance (1994). Zatím největší film. příležitost dostala v postavě manželky opileckého sochaře (T. Hanák) ve Vorlově hořké komedii Kamenný most (1996). Na obrazovce uváděla s Janem Szymikem hudební pořad ČT Dechovka (2003) a zapojila se i do seriálové produkce (Ordinace v růžové zahradě, 2005; Vyprávěj, 2009). V 90. letech na audiokazety – jako Fifinka – nahrála s M. Ebenem aj. herci některé příběhy z populárního komiksu Čtyřlístek.

zdroj ČF Miloš Fikejz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář