Jdi na obsah Jdi na menu
 


Markéta Častvaj Plánková - Daniel Častvaj

Markéta Častvaj Plánková,*15.4.1978 - herečka, zpěvačka, moderátorka

 

Markéta Plánková je česká herečka, zpěvačka a moderátorka. Narodila se 15.dubna 1978 v Novém Městě na Moravě. Známou se stala především díky seriálovým rolím.

Je absolventkou kroměřížské hudební konzervatoře, poté se hlásila na JAMU. Tam to nevyšlo a až o něco později bala přijata na pražské DAMU - vystudovala Katedru alternativního a loutkového divadla. Během studií učila na konzervatoři a také začala hrát v ateliéru Jana Schmida. Velmi brzy pak byla obsazována do nejrůznějších rolí v inscenacích divadelního souboru Studia Ypsilon, kde účinkuje dodnes. Hrála v seriálu Zdivočelá země (2001). V roce 2005 jí do hlavní role svého televizního filmu Slečna Julie obsadil legendární režisér Jiří Krejčík.

Dva roky byla moderátorkou nedělního pohádkového pásma ČT pro děti Edův pohádkový balík. V seriálu Rodinná pouta hrála Hedviku Liškovou-Valentovou (vybral si ji někdejší režisér seriálu Jan Sládek). Hrála v seriálu Světla pasáže, který od února 2007 vysílala televize Nova. Od března 2008 do roku 2013 hrála v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Z divadelních rolí ve Studiu Ypsilon účinkovala v Orfeovi v podsvětí (režie Jan Schmid), rovněž ve Schmidově česko – kanadském projektu Já a ostatní. Dále hrála v Oprátce (Dvorní dáma a jiné), nyní účinkuje v Praze stověžaté (Drahomíra, Anča Vzaduhladká), ve Třech mušketýrech (Ketty), v Kometě Hanzelínově (Zpěvačka Věra), v Rusalce (Lesní žínka). S herci z Rodinných pout také objížděla Česko s putovním představením divadelní komedie Postel plná cizinců (Helga, Simone).

Je výborná zpěvačka, všestranně hudebně nadaná - hraje na akordeon, zobcovou flétnu a klavír. Je členkou hudební skupiny Botafogo (spolu s kolegy s Ypsilonky Janem Jiráněm a Danielem Švábem).

Při natáčení Rodinných pout se sblížila s ženatým hereckým kolegou Romanem Štolpou, se kterým má nemanželskou dceru. Otěhotněla ve stejné době, kdy natáčela seriál Světla pasáže, takže scénáristka Eva Papoušková musela dokonce přepsat scénář. Dcera Agáta, se kterou žije v pražském Karlíně, se jí narodila v roce 2005. Od roku 2009 s nimi žije i Daniel Častvaj, za kterého se vdala v říjnu 2010. 1. května 2011 se jim narodila dcera Julie.

Markétu přitahují éterické jevy a mystika.

Od roku 2014 hraje v seriálu První republika.


 

Autor: adik18, ipkisek

zdroj Osobnosti,cz

Markéta Plánková s hnědými vlasy

Markéta Plánková s hnědými vlasy Foto: Archiv TV Nova

Pamatujete si ji ještě jako brunetku? Hvězda První republiky se světlými vlasy zkrásněla

24. května 2014 5:55

Herečka Markéta Plánková se již docela dlouhou dobu objevuje se světlou barvou vlasů. Někteří si ji tak jako hnědovlásku možná už ani nevybaví. To ale asi ani moc nevadí, neb plavé vlasy jsou to, co Markétě sluší.

Jako brunetka se objevovala v začátcích svého působení v Ordinaci. Nedá se říct, že by jí to vyloženě neslušelo, nicméně měkké vlny světlých vlasů byly pro herečku trefou do černého, co říkáte?

Plánková je absolventkou hudební konzervatoře a pražské DAMU, kromě Ordinace a První republiky ji diváci mohli zaregistrovat v Rodinných poutech či Zdivočelé zemi. Jejím manželem je Daniel Častvaj. 

Jana Hofmanová, Super.cz

Daniel Častvaj,*17.6.1974 - reportér, publicista

 

 

Daniel Častvaj je bývalý televizní reportér, publicista, bývalý televizní ředitel a nyní spisovatel. Pochází z Aše, je podruhé ženatý, z prvního manželství má syna a dceru, druhou manželkou je od 2. 10. 2010 seriálová herečka Markéta (rozená Plánková) a mají spolu dceru Julii.

Častvaj pronikl do širšího povědomí nejprve jako reportér a redaktor TV Nova, kde v letech 1994 až 1996 zpracovával reportáže zaměřené na ekonomiku.

V listopadu 1997 nastoupil na Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, kde ve funkci tiskového mluvčího ministra Karla Kühnla setrval až do července 1998. V září téhož roku přišel na Ministerstvo financí ČR, kde do prosince působil jako vedoucí oddělení tiskových služeb a protokolu.

Od roku 1999 do 31. 12. 2000 pracoval v České televize, kde byl redaktorem pořadu Tady a teď (příloha hlavního zpravodajského pořadu Události) a moderátorem zpravodajského magazínu 21.

V únoru 2001 nastoupil Častvaj do společnosti ČEZ jako druhý tiskový mluvčí– tam dokonce v únoru 2001 sepsal parodickou tiskovou zprávu, která reagovala na nepřijatelné chování amerického právníka Eda Fagana. Na Internetu se však lze dočíst i to, že do ČEZu nastoupil až v listopadu 2007 – jde zřejmě o chybu databázového serveru týdeníku E15, neboť jinak se zpráva příliš neliší od té z roku 2001. V ČEZu se stal rychle ředitelem oddělení marketingové komunikace. Funkci v ČEZ opustil Častvaj k 1. 12. 2002.

26. 3. 2003 si Častvaj založil vlastní PR agenturu JDC s. r. o. (později přejmenovanou na JDC Consulting s. r. o.). Jejím prostřednictvím mediálně zastupoval např. Josefa Šťávu a jím tehdy vlastněnou společnosti Diag Human, která požadovala v arbitrážním řízení po České republice vysoké odškodnění za jeden zmařený obchod, nebo konkursního správce zkrachovalé Union banky či společnost BSP, která pro Českou televizi nebo pro Slovenský rozhlas vymáhala koncesionářské poplatky.

Roku 2007 Častvaj tuto agenturu částečně přepustil mladšímu bratrovi Michalovi – jako zaměstnanec společnosti Ilexa cítil střet zájmů, proto jednatelství ve společnosti přenechal bratrovi, zůstal však jediným společníkem a svůj obchodní podíl s původním vkladem 200 000 Kč prodal až v dubnu 2011.

V polovině května 2007 se Častvaj stal generálním ředitelem „parlamentní“ televize 24.cz. Tu koupil realitní magnát Miloš Červenka, z bývalého ředitele Jana Fulína se tehdy stal minoritní akcionář. Stanice však téhož roku zkrachovala.

Následujícího roku byl Častvaj opět ve veřejných službách: Magistrát hlavního města Prahy ho od 1. 8. 2008 zaměstnal jako ředitele tiskového odboru. Koncem září 2009 ho však primátor Pavel Bém propustil kvůli 84 dnům, po které redakce iDNES.cz čekala na odpověď na e-mailovou otázku. Jde zřejmě o „horké křeslo“, na této pozici se pravděpodobně málokdo udrží delší dobu.

V letech 2010 a 2011 byl moderátorem zpravodajství televizní stanice Z1, zpravidla ve dvojici s Anetou Snopovou nebo Ivanou Šalomonovou.
V květnu 2011 obsadilo Častvajovo jméno druhou příčku ve statistice sledovanosti „Největší skokan“ na portálu Seznam.cz.

13. 7. 2011 byl Častvaj jmenován do čtyřčlenné komise pražského magistrátu, která vybírala dodavatele služby „Zabezpečení poradenství v oblasti marketingu“ (v řízení zvítězil podnik Václava Jukla).
 

zdroj Osobnosti,cz

14. června 2014 • 05:00

Konec seriálu První republika: Nechutný útok na Plánkovou, kvůli erotice má vrásky!

Markéta Plánková coby Klára Valentová.
Markéta Plánková coby Klára Valentová. (Foto pro Aha! – ČT)
 
 

 

 

 

 

„Mně třeba lidi vytýkají na ulici, že se málo směju. Ale to k té postavě patří. Ženy byly ušlápnutější, byly konzervativnější, chodily narovnané. Takže tam určitá distingovanost byla. A tu se tam snažíme dávat,“ vysvětlila herečka. Utrápený výraz, který musí hrát, aby byla její postava pro diváky uvěřitelná, si dokonce pojmenovala. „Výrazem mrtvá ryba dokazujeme takovou tu podřadnou roli ženy,“ říká Plánková s úsměvem.

Vrásky kvůli erotice!
Vrásky na čele jí přidělávaly spíš milostné scény, kterých měla se svým hereckým partnerem Jánem Koleníkem (34) hned několik. „Já obecně to nemám ráda. To je pro mě nejhorší natáčení obecně. Je to takový jako odhalování sebe nejen ve fyzickém smyslu, ale odhaluji se tam i psychicky. Nemám to ráda,“ říká herečka.

7 zajímavosti z První republiky!

* Celkem 35 kartoték do živnobanky se našlo v dezolátním stavu v antikvariátu. Jejich renovace zabrala 3 dny a noci!

* Auto právníka Benoniho (P. Kříž) bylo opatřeno stejnou poznávací značkou, jakou měl prvorepublikový advokát z Vinohrad.

* Obraz Léblových se dodělával před první klapkou. Kvůli nátěru, který způsobil efektní popraskaní, byl na natáčení ještě mokrý.

* Nejnáročnější bojové scény z prvního dílu seriálu se točily loni v létě v tropických vedrech. Ve stínu bylo 40 stupňů Celsia!

* Na bojové scény dostal Ján Koleník malé boty. „Slezl mi nehet. Až po roce dosáhl původní délky,“ svěřil Vladimír Valenta.

* Kočárek Magdalény Valentové (Veronika Nová), ve kterém vozila syna Henryho, byl zapůjčený z kutnohorského muzea.

* Při každém natáčení před vilou Valentových musel štáb vysypat pískem asfaltovou komunikaci. A pak ho zase odstraňovat!

Autor:  zej

zdroj Aha,cz

Veronika Arichteva se s Markétou Plánkovou prý zrovna nemusí....

Veronika Arichteva se s Markétou Plánkovou prý zrovna nemusí.... Foto: Archiv České televize

Tyhle dvě krásky z První republiky se nemají zrovna v lásce. Známe důvod

19. července 2014 5:55

Řevnivost mezi herečkami není jev vůbec výjimečný. Své o tom nejspíš vědí také dvě hlavní ženské hvězdy úspěšného retro seriálu První republika Markéta Plánková (36) a Veronika Arichteva, které podle seriálového scénáře hoří svými city ke stejnému muži v podání Jána Koleníka, zřejmě nejvíc sexy chlápka, jakého nám bratři Slováci kdy půjčili.

Podle našich informací, které unikly ze štábu, ovšem cosi ze seriálové averze a rivality obou dam prosáklo do reálného života. Markéta, která byla kritizována za své unylé herectví, se prý s Veronikou, která si zahrála snad nejefektnější roli v celém seriálu, zrovna nemusí. „Tolerují se, ale nevyhledávají,“ říká hlas ze štábu.

„Markétu velmi trápily kritické hlasy na její adresu a také to, že Veroniku berou všichni jako větší hvězdu. Byla jí věnována větší pozornost, dávala více rozhovorů. I diváci jí více fandili,“ prozradil nám zdroj ze zákulisí seriálu, který u diváctva zabodoval na celé čáře a brzy se dočká svého pokračování. 

Jiří Nedvídek, Super.cz

 

 

 

3. prosince 2014 • 05:00

Seriálová hvězda Markéta Plánková: Velký návrat! Koho bude hrát tentokrát?

 

 

 

 

Role lékařek jsou zřejmě Plánkové, která před rokem odešla z novácké Ordinace v růžové zahradě, snad souzené... Dlouhých šest let Markéta představovala doktorku Magdu Mázlovou, manželku primáře Čestmíra Mázla. „Tu postavu jsem opravdu milovala,“ přiznala herečka, když scenáristé nechali loni v prosinci Magdu velice dojemně sejít se světa.

Nyní točí Plánková další řadu Cest domů. Hraje opět lékařku. „Už dlouho jsem chtěla spolupracovat s Jiřím Adamcem, Jaromíra Polišenského už znám z jiného projektu,“ řekla Aha! Plánková. „Do natáčení jsem skočila rovnýma nohama, protože jsem hned první dny točila dramatické scény. Postava Lindy je pro mě zatím tajemstvím, ale co jsem stačila poznat, to se mi líbí,“ popsala herečka.

Před 7 lety začínala na Primě v seriálu Velmi křehké vztahy, který z ní udělal hvězdu. A také herečce zasáhly i do soukromého života. Hrála partnerku Romana Štolpy (50) a skončilo to Markétiným skutečným těhotenstvím. V jeho průběhu Roman nastávající matku zrádně opustil. Zůstala s Agátkou (7) sama.

Doma má reportéra
V říjnu 2010 si Markéta na dobřichovském zámku vzala bývalého televizního reportéra Daniela Častvaje (40). Zpečetili tak svůj roční vztah. V květnu 2011 přišla na svět jejich dcera, které dali jméno Julinka.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kamaradce

(kamarad, 14. 6. 2014 21:22)

Ahoj Marketko,
Byl jsem tvym kamaradem ,,,, jsi uspesna, moc te to preju!, Nezapominej ale kvuli kariere na jednu vec....znam te odmalicka a zarazi me, jak pises jen a jen o sobe a jaká jsi byla chudinka jak jste byvali chodobni...o rodicich,,,,vzdyt je ani pry nenavštevujes....mluvis porad o rodine, ale rodina nejsou jen Tvoje deti, ale hlavne rodice, dali te urcite zaklady k tomu co jsi ted, mela bys jim byt vdecna, jinak te to muzou vratit jednou tvoje getii s urokama i,,,,....mela bys to napravit, jsi popularni a lidi si zacinaji vsimat, ze je to uplne jinak nez se chces prezentovat.......jen si dej sama pro sebe otazku koikrat jsi je navstivila do roka,pokud jestli jen 3x to je opravdu hodne hodne malo ....
Mej se hezky a preji te uspechy
byvaly kamarad