Jdi na obsah Jdi na menu
 


Marcel Zmožek - Jiří Zmožek - Markéta Zmožková

Marcel Zmožek,*25.4.1965 - zpěvák

 

Marcel Zmožek je synem skladatele Jiřího Zmožka. Jeho hudební začátky sahají do dětství - od šesti let zpíval se souborem Buřinky Petra Dudeška. Byl tam dívčí sbor Berušky a mezi nimi jediný kluk - Marcel Zmožek. V sedmi letech mu vyšel sólový singl u firmy Panton. V období dospívání jezdil se skupinou Kroky Františka Janečka spolu s Ivetou Bartošovou, Sagvanem Tofim, Markétou Muchovou, Pavlem Horňákem... Zpíval písničky Hříchy mládí a Vypusťte fantoma z láhve. Později založil kapelu Bolero, kde byl kapelníkem Roman Holý. Marcel Zmožek spolupracoval také s Františkem Kaslem, se kterým zpíval v duu píseň Příběh šedesátých let, např. na Děčínské kotvě. Podílel se na celé řadě desek nejrůznějších interpretů.

Proslavil se také v pohádkách "Co takhle svatba princi?" a "Ať přiletí čáp, královno!", kde nazpíval několik písní hlavní postavy – prince Davida (Miroslav Vladyka).

Marcela Zmožka v neposlední řadě proslavily jeho texty napsané pro jiné interprety - pro Jiřího Zmožka (To býval ráj, Dál točí se svět, Bez nálady...), Jakuba Smolíka (Ave Maria, Prý chlapi nebrečí, Říkej mi táto, Slzy sedmi bolestí, Když andělé pláčou, Když se láska vrací k nám), Jiřího Krampola (Není malých rolí)...

V roce 2009 se jako zpěvák vrací na combackovém CD svého otce "Jiří Zmožek - Hvězdy mého života". Ve stejném roce vychází Marcelovi první první sólové album s názvem "Tak šťastnou cestu".

Marcel Zmožek je ženatý, má dceru Aničku a syny Marcela a Samuela.

 

Autor: martinazdrazilova, petrnovak

zdroj osobnosti,cz

Jiří Zmožek,*21.2.1943 - zpěvák, hudebník, textař

 

Jiří Zmožek je český skladatel populární hudby, hudebník, zpěvák a textař. Složil stovky písní pro mnoho různých významných českých zpěváků a zpěvaček - např.: Karel Gott (To musím zvládnout sám, Zvonky štěstí), Hana Zagorová (Nešlap nelámej, Biograf láska), Marie Rottrová (Ten vůz už jel), Michal Tučný (Tam u nebeských bran), Helena Vondráčková (Nahrávám), Věra Špinarová (Meteor lásky). Pro sebe napsal píseň Už mi, lásko, není 20 let.

Po podnikatelském i rodinném krachu v roce 1994 se upnul k víře v Boha. Od té doby se věnuje skládání křesťanských písní a duchovní službě v různých křesťanských církvích. V posledních letech pořádá duchovně zaměřené koncerty hlavně v Katolické církvi.

 

Autor: petrnovak

zdroj osobnosti,cz

Markéta Zmožková,*5.3.1971 - herečka

dcera skladatele, zpěváka a vydavatele Jiřího Zmožka (* 1943) a sestra zpěváka Marcela Zmožka (* 1962). Od pěti let chodila na hodiny klavíru a ve škole recitovala na různých akcích. Ve třinácti letech si ji vybrali gottwaldovští režiséři Josef a Hana Pinkavovi za jednu z protagonistek, členku dívčího pěveckého sboru Gábiny, v dětské komedii Pohlaď kočce uši (1985). Poté sehrála malou roli spolužačky v lyrické komedii V. Drhy Do zubů a do srdíčka (1985), ale divákům se vryla do paměti až úlohou rozkurážené Anči, jejíž parta sparťanských vlajkonošů zdemoluje cestou na zápas svého klubu několik vlakových vagonů, ve Smyczkově  fiktivním dokumentu o agresivním chování fotbalových fanoušků Proč? (1987). Divákům na obrazovce se představila v tv. pohádce Kalhoty od krejčího ze Lhoty (1998). Po neúspěšném pokusu o přijetí do hudebně-dramatického oddělení Státní konzervatoře v Praze vystudovala střední ekonomickou školu a ve filmu se již neobjevila.

 

 zdroj ČESKÝ FILM,CZ

Jiří Zmožek před lety a dnes

Jiří Zmožek před lety a dnesFoto: Josef Strouhal/Právo, Youtube, Profimedia.cz

Už mi, lásko, opravdu dávno není 20 let: Jak dnes vypadá Jiří Zmožek, který po střádání miliónů propadl bohu?

10. září 2017 5:55

V devadesátých letech byl jednou z největších hudebních celebrit a vydělával tolik, že by s bankovkami vysoké nominální hodnoty mohl pokrýt náměstí. Hudebník Jiří Zmožek (74), který je často podepsaný nejen pod svými hity, ale i pod trháky svých slavných kolegů, se před časem ale stáhnul a zasvětil se bohu. Podívejte se, jak dnes vypadá!

 

Na svatbě všeho druhu osmnáct… Takhle zhruba zněly názvy cédéček, které před dvaceti lety okupovaly všechny prodejny hudebních nosičů. Jiří Zmožek byl hvězda (tou byl ostatně ještě před převratem) a chrlil jeden prodejní hit za druhým.

Dnes už ale šoubyznysem nežije. Plně se oddal učení Ježíše Krista a kdo by se chtěl podívat, jak dnes vypadá, musí si pustit jeho rozpravy o bohu na známém video serveru.

„Rozhovory nedávám, nezlobte se,“ řekl nám před časem.

Sundal vousy, zbělaly mu vlasy, přibyly brýle a nějaké to kilo, ale po hlase ho pořád ještě jde poznat.

Fanoušky populární hudby ale dál oslovuje skrze svou tvorbu. Podepsal se nejen pod vlastním hitem Už mi, lásko, není 20 let, Karel Gott mu třeba vděčí za Zvonky štěstí a To musím zvládnout sám, Hana Zagorová za Nešlap, nelámej či Biograf láska nebo Marie Rottrová za Ten vůz už jel. A takhle bychom mohli pokračovat donekonečna!

Prapor dál nese jeho syn Marcel Zmožek, ve šlépějích otce kráčí skoro doslova. I on byl hvězdou předrevoluční popmusic, dnes oslovuje především starší publikum a ty, kteří chtějí slyšet „hezkou českou písničku“. Sám si skládá hudbu i texty a do zpívání angažoval i manželku i dceru. 

David Zápal , Super.cz

Jiří Zmožek

Jiří ZmožekFoto: reprofoto Youtube

Hvězda devadesátek Jiří Zmožek (74): Velký nádor na hlasivkách! A nechtějí ho operovat!

11. září 2017 7:55

Bývalý multimilionář, ale především zpěvák, skladatel a textař Jiří Zmožek se po finančním krachu v devadesátých letech stáhl ze šoubyznysu do ústraní. V posledních letech také opakovaně odmítá rozhovory. Možná za to může i fakt, že má problém s nádorem!

 

Když si diváci pustí jedno z jeho náboženských videí na profilu na nejznámějším video serveru, nelze si nevšimnout kosmetického problému. Zatímco jeho kolegu zabírá kameraman v detailu, Jiřího Zmožka z dálky a asi dobře ví proč. Je vidět, že má výrazně zduřelý krk.

„O tatínka se opravdu bát nemusíte. Má to už asi sedm let. Jde o nádor, naštěstí histologie prokázala, že nezhoubný. Lékaři ale odmítli udělat operaci, protože to obrostlo tátovy hlasivky. Kdyby to vyřízli, asi by skončil se slavíkem. Je to možná nepříjemné, ale nebolí to a tátovi to nijak v životě nepřekáží. Dýchá se mu dobře,“ uklidnil fanoušky svého otce Marcel Zmožek.

„Je to opravdu velké, ale s tím se nedá nic dělat. Hlavní je, že je jinak v pořádku,“ dodal. 

David Zápal , Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

omyl

(Blanka, 3. 8. 2017 12:19)

Děvče na obrázku není Markéta Zmožková,ale Zuzana Krupicová. Obě hrály hlavním role ve filmu Pohlaď kočce uši. Zuzana hrála Martu a Markéta Gábinu.

2x otec

(konvalinka, 15. 8. 2015 18:36)

Na fotografii je Jiří Zmožek bez kníra a ne jeho syn.

Re: 2x otec

(sansnomF, 29. 4. 2016 16:28)

Asi máte pravdu, ale není to v jejich případě úplně jedno?