Jdi na obsah Jdi na menu
 


Magdalena Zimová - Agáta Zimová - Karel Zima

Magdalena Zimová,*27.1.1974 - herečka

roz. Matejková
nar. 1974 v Trenčianských Teplicích
dcera Agáta, syn Jonáš
absolventka ALD DAMU 1997

Předchozí angažmá:
Divadlo DRAK, Hradec Králové

Do divadelní Prahy vstoupila rolí dospívající Valerie ve školní inscenaci Jakuba Krofty Valerie a svět divů (ALD DAMU v Divadle v Řeznické) ještě jako Madla Matejková. Ve třetím ročníku (1995) odešla do Divadla DRAK v Hradci Králové. V DRAKu si zahrála v desítce inscenací, naposledy Malou mořskou vílu. Její první samostatnou rolí v Dlouhé byla Bertička v inscenaci Opice a ženich, potom přišla na řadu Holčička s pivem a další role v inscenaci Jak jsem se ztratil, poté Kabaret Undine. Madla nastoupila do Dlouhé na začátku sezony 1999/2000, aby ve většině inscenací nahradila Lenku Velikou po dobu mateřské dovolené. Činila tak pilně po celou jednu sezonu, aby na začátku té další překvapila zprávou, že i ona bude muset být nahrazena. Ó, přírodo! Narozena v Trenčíně, bratr Martin (herec Divadla v Dlouhé), dcera Agáta, syn Jonáš, manžel Karel, pes Bert. Něžná, tichá, vytrvalá.

Zdroj Divadlo V Dlouhé

Magdalena Zimová

Narodila se v Trenčianských Teplicích. Od dětství se věnovala amatérskému divadlu a účastnila se recitačních soutěží, z nichž mnohé vyhrála. Ve svém rodném městě také jedno amatérské divadlo založila a později začala studovat herectví na Katedře alternativního a loutkového divadla pražské DAMU. Ještě před ukončením studií (1997) hrála Valérii v Sodduově a Nezvalově hře Valérie a svět divů (Divadlo v Řeznické). Ve třetím ročníku studií získala angažmá v Divadle Drak v Hradci Králové, kde během pěti let účinkovala v deseti inscenacích - mj. jako Malá mořská víla. Od sezony 1999/2000 je členkou Divadla v Dlouhé. Z rolí: Myška (T. Lehenová, J. Borna: Myška z bříška), Beatrice (C. Goldoni: Lhář), Holčička se sirkami aj. (L. Aškenazy, J. Borna: Jak jsem se ztratil aneb Malá vánoční povídka), Páťa Jíchová, studentka a Křečková (I. Dousková: Oněgin byl Rusák), Julie Follavoineová, Kuchařka (G. Feydeau: Dáváme děťátku klystýr! „Kašlu na to“, řekla Hortensie), Pien aj. (Kchung Šang-žen: Vějíř s broskvovými květy), Kristýna (T. Pratchett, S. Briggs: Maškaráda), Darja Pavlovna (F. M. Dostojevskij, A. Camus: Běsi), Irena (R. Harwood: Garderobiér), Lavinie (W. Shakespeare: Titus Andronicus), Armanda Béjartová de Moliere (M. Bulgakov: Moliere), Irina (A. P. Čechov: Tři setry), Sandrine, Debbie (D. Kelly: Láska a peníze), Dievča (Z. Ferencová: Problém), Ketty, Jeptiška, Jitka (A. Dumas: Tři mušketýři) aj. Účinkovala v roli Míši v seriálu Ordinace v růžové zahradě. S Divadlem pod Palmovkou spolupracuje poprvé.       

Magdalena Zimová účinkuje inscenaci Kdyby tisíc klarinetů jako Seržant Stella.   
 
zdroj Divadlo pod Palmovkou,cz 
 

Agáta Zimová,*5.3.2001 - herečka

:

Agáta Zimová se narodila 5.3. 2001 v Praze rodičům (hercům) Magdaléně Zimové a Karlovi Zimovi. Ve filmovém i divadelním světě se pohybuje od malička. Zahrála si například v seriálu Nevinné lži (2012), Sanitka 2 (2013), Sbírá zkušenosti i v divadle. V Divadle v Dlouhé hraje například v představení: Tři mušketýři a Lhář, kde se na jevišti setkává se svými rodiči a strýcem.

zdroj Osobnosti,cz

Agáta Zimová si zahraje v seriálu Všechny moje lásky.

Agáta Zimová si zahraje v seriálu Všechny moje lásky. Foto: Archiv FTV Prima

Podědila talent po rodičích? Dcera známého hereckého páru je ve 13 letech hvězdou seriálu

25. ledna 2015 10:33

Když se tatínek i maminka pohybují před kamerou, nikoho nepřekvapí, že se Agáta Zimová vydala v jejich stopách. Přestože jí je teprve 13 let, zkušenostmi už může konkurovat svým rodičům.

 
 
 

Dcera Karla a Magdy Zimových měla už od narození předpoklady zazářit před kamerou. Po boku tatínka se už v šesti letech objevila v televizním filmu Tři srdce, po němž přicházely další nabídky.

Agáta však dosud nedostala tolik prostoru jako v seriálu Všechny moje lásky, kde se dnes objeví jako dcera Mahuleny Bočanové a Stanislava Majera. Pubertální Sabina své rodiče pořádně potrápí, stejně jako její bratr v podání Zdeňka Piškuly.

V seriálu Všechny moje lásky Agáta předvede, zda na obrazovce obstojí jako rodiče. Tatínka Karla už diváci viděli v Cestách domů či Vinařích, maminka Magda si zahrála ve Svatbách v Benátkách. Zimovic rodinka je tak neodmyslitelnou součástí programu Primy. 

 

Adam Chromý, Super.cz

Roste nová herecká hvězda: Dcera seriálových bardů je v pubertě a už začíná řešit diety

12. února 2015 8:46

Je jí teprve třináct a už hrála v mnoha seriálech. Světem televizního natáčení protřelá teenagerka tedy neměla problém sama, bez rodičů, kteří jsou též zaneprázdněni natáčením seriálů, vyrazit za dalšími hereckými kolegy do luxusní restaurace a učit se tam vařit.

 
 
 

"S vařením na tom moc dobře nejsem. Zvládnu čínskou polévku z pytlíku a míchaná vajíčka. Ale ta dělám moc dobrá. U nás je doma v kuchyni spíš brácha, umí třeba upéct muffiny. Mě nebaví, jak dlouho to trvá a jak dlouho se musí čekat, jestli z toho vyjde něco dobrého," prozradila svůj vztah k vaření Agáta.

Rodiče prý samozřejmě vaří, dokonce lépe to zvládá tatínek Karel Zima, jehož známe ze seriálu Cesty domů. A jaké mají u Zimů slavnostní jídlo? Krevety, které se učila připravovat Agáta, to zatím nejsou. "Maminka je ze Slovenska, tak třeba kromě kapra a salátu máme na Vánoce zelňačku a pupáče, to je taková sladkost, která se podobá rohlíčkům, ale je v máku a osmažená," prozradila recept maminky Magdy.

Teď prý je ale už moc nejí a nás zajímalo, zda kvůli tomu, že už by jako další holky jejího věku začala řešit diety. "Teď jsem začala řešit to, co jím. Doposud jsem na to nemyslela a jedla ve fastfoodech a měla úlety se spoustou sladkostí. Ale pak si řeknu, že zase takový tlusťoch nejsem a tu čokoládu si stejně dám," řekla nám Agáta. 

 

Saša Šeflová, Super.cz

Karel Zima,*13.12.1971 - herec

 

Karel Zima vystudoval herectví na Státní konzervatoři v Praze, hostoval v Divadle Kladno-Mladá Boleslav, pět let byl v angažmá v divadle Drak v Hradci Králové. V roce 1999 se přestěhoval zpět do Prahy, od té doby je na volné noze a hostuje na různých pražských divadelních scénách - Divadlo v Dlouhé, Divadlo na blízko, Minor, divadlo AHA!,Damůza. Ve filmu se výrazně prosadil hlavní rolí němého Františka z dramatu Iva Trajkova "Minulost "(1997).

První hlavní roli ovšem dostal ve filmu Petra Šíchy "Silnější než já"(1990), kde hrál sexuálního vraha Straku. Od té doby se takřka pravidelně objevuje jak ve filmu a v televizi, tak ve studentských filmech Famu. Hrál také několikrát v zahraničních filmech a reklamách v tuzemsku i venku. V současné době žije s manželkou (také herečka Magdalena Zimová) a dvěma dětmi v Praze. Znamení-střelec, slabost pro děti, ženy a sázky.

Hlavní nebo větší role ztvárnil ve filmech :
Silnější než já, Minulost, Non plus ultras, Všichni do jednoho, Movie aneb příručka pro začínajícího filmaře, Šla Nanynka do zelí, Kousek nebe, Padlý anděl, Poslední kouř, Josefova cesta.

Menší role potom ve filmech :
A bude hůř, Kanárská spojka, Záhada hlavolamu, Udělení milosti se zamítá, Jan, Pinokio, Vzkříšení, Boží duha atd.

Hlavní nebo větší role v Televizi:
Pátek 14., Smrt kočky domácí, Eden,Tajemná truhla,Tajemství lesní země,Aféry-M.Sládek, Nevyjasněná úmrtí-Hrabě, Nohrožený Mikeš.

Ostatní role :
Přepadení, Vlci ve městě, Neváhej a netoč, Malé velké gatě, Malvína, Zdivočelá země, Nemocnice na kraji města II, Škola na výsluní, Nepodepsaný knoflík, Hřiště č.7-Jů a Hele, Cesta byla mokrá místy suchá, Letiště, Ordinace v růžové zahradě, Náves, Příkopy, On je žena, Proč bychom se netopili, Hodný chlapec, Černí andělé, Comback, Hřiště-Jů a Hele, Psí kus, Přes padací mosty, Přepadení, Poslední večeře u ptáka noha, Trapasy, Strážce duší, atd.

Autor: 0000

zdroj osobnosti,cz

Magda Zimová s dcerou Agátou

Magda Zimová s dcerou Agátou Foto: Archiv FTV Prima

Hvězdy Svateb v Benátkách a Cest domů mají stejné příjmení, ale jsou rozvedení: Děti mají ve střídavé péči

7. března 2015 9:58

Mluví o sobě jako o ženě a muži, mají stejné příjmení a vůbec nás nenapadlo, že hvězdy televizních seriálů Karel Zima a Magda Zimová, jejichž dcera Agáta se také objevuje pravidelně na obrazovce, už šest let manželé nejsou. A dokonce se dohodli na střídavé péči o děti.

Kromě čtrnáctileté Agáty mají ještě mladšího syna Jonáše. Střídavku mají v rámci dní v týdnu. "Nemyslím si, že je střídavá péče ideální u každé rodiny, ale u nás ano. Nedokážu si představit, že bych svoje děti viděl jednou za měsíc o víkendu. Nemyslím si, že by to chtěla i moje žena. Ani vteřinu jsme nepřemýšleli, že by to mělo být jinak," prozradil Karel Zima v rozhovoru pro Blesk.

Rozvod po sedmnácti letech, které spolu prožili, prý zvládli dobře. "Rozvod byl nevyhnutelný. Já i moje žena se shodujeme v tom, že je stokrát lepší dobře se rozejít, než být blbě spolu. Rozešli jsme se v dobrém a pořád jsme dobří přátelé. Potřebovali jsme zkrátka bydlet od sebe, abychom mohli dál dobře fungovat," míní.

Zima, jehož známe například ze seriálu Cesty domů, od rozvodu vystřídal několik partnerek, zatím se ale neusadil. Zimová, naposledy týraná žena ve Svatbách v Benátkách, má nového partnera a s ním i další dítě, malého syna. "Dokonce ho občas hlídám," prozradil herec. 

Saša Šeflová, Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář