Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lukáš Vaculík - Šárka Vaculíková

Lukáš Vaculík,*8.6.1962 - herec

 

Lukáš Vaculík se narodil 8. června 1962 v Praze, je to český herec. Po studiích na pražské konzervatoři působil v Městských divadlech pražských. Zahrál si také v Divadle Rokoko a v Činoherním klubu. Jedná se i o úspěšného filmového herce, kde získal hereckou škatulku hodného chlapce či mladého muže - slušňáka a intelektuála. Mezi jeho pozoruhodné filmové role patří zejména Kachyňovy psychologické filmy Lásky mezi kapkami deště či Oznamuje se láskám vašim nebo Olmerův Tankový prapor.

Autor: ellucy

zdroj Osobnosti,cz

Velkým parťákem hlavního hrdiny je pes Egon.

Velkým parťákem hlavního hrdiny je pes Egon. Michaela Feuereislová

Dámy, zase si přijdete na své. Idol ženských srdcí Lukáš Vaculík se vrací na televizní obrazovku

11. ledna 2017 5:55

Fanynky Lukáše Vaculíka si opět přijdou na své. Herec přijal roli v seriálu Temný Kraj a od 15. ledna ho tedy budete vídat pravidelně. Idol dívek a žen se ve dvanáctidílném krimiseriálu zhostí role vyšetřovatele, který se díky zdravotním komplikacím uchýlil z města na venkov.

Pro Vaculíka je to první podobná seriálová role v komerční televizi. Proč vlastně tuto práci přijal? „Na prvním místě byly scénáře, četl jsem první čtyři díly seriálu, takže se dalo vytušit, jakým směrem se příběh bude ubírat dál. Podstatné bylo, že seriál má 12 dílů a je to ucelená uzavřená série, která má jasný začátek a konec. A v neposlední řadě i to, že natáčení probíhalo v exteriérech, nebyla to studiovka, ale stoprocentní reál,” řekl.

Seriál stvořila jednovaječná dvojčata Jitka a Kateřina Bártů, které mají na svědomí například Rodinná pouta, Velmi křehké vztahy, Gympl s r(u)čením omezeným či V.I.P. vraždy. S těmi se herec setkal poprvé. „Se sestrami Bártů pracuji poprvé a poprvé pracuji i na Primě. Je to pro mě nový druh práce. Ze začátku to pro mě bylo rychlé tempo, i když myslím, že nijak strašné, ale nebyl jsem na to zvyklý. Točili jsme třeba druhý třetí obraz a mě teprve napadalo, co jsem mohl udělat v prvním. Musel jsem se naučit s tím pracovat.”

Lukášova role bude úzce spojena se psem Egonem, se kterým se herec sblížil. „Naši vždycky měli psy a já je mám strašně rád. A tenhle je bezvadný, já říkám, že je nedomazlený. Mám pocit, že scény, kde měl hrát, že mě moc nemusí nebo že na sebe nenechá sáhnout, se snad ani nepodařily natočit. Jednou ho podrbete a už se ho nikdy nezbavíte. Taková šťastná povaha. Přívětivý a mazlivý pesan,” řekl herec, který v rozhovoru vtipkoval, že by si klidně střihl i roli Egona. 

Jiří Čeladník , Super.cz

Šárka Vaculíková,*25.4.1987 - herečka

 

Šárka Vaculíková je studentkou pražské konzervatoře a stále častěji ji můžeme vídávat v televizi, např. v seriálu Ulice. První větší příležitost dostala v pohádce Tajemná třináctka, kde si zahrála jednu z hlavních rolí.

Šárka je neteří herce Lukáše Vaculíka.

zdroj Osobnosti,cz

Už tehdy po něm holky šílely: Podívejte se, jak to fešnému idolu 80. let Lukáši Vaculíkovi slušelo v jeho první velké roli

11. července 2014 5:55

Herec Lukáš Vaculík (52) patřil v 80. letech bezesporu k největším dívčím idolům. Jeho plakáty zdobily dívčí pokojíčky zejména díky filmům Kamarád do deště a Láska z pasáže, kde svými neodolatelně blankytnými zraky dostával do kolen nejednu dívku.

Ještě předtím, než se coby filmový krasavec dostal na výsluní, však svůj roztomilý kukuč předvedl v jiných filmech a seriálech. Jeho první velká role byla v seriálu režiséra Františka Filipa Dobrá voda, který v těchto dnech běží na České televizi.

Vaculík si v sedmidílném seriálu z dostihového prostředí zahrál ošetřovatele koní a žokeje. A už tehdy to byl pořádný fešák! Coby dvacetiletý mladíček s roztomilým kukučem si v seriálu našel první věrné fanynky. Však také kombinace sympatického chlapce a koní byla pro dívčí zraky doslova vražedná. A to tehdy ještě netušil, jaké popularity později dosáhne společně se Sagvanem Tofim... 

Anna Veškrnová, Super.cz

 

Šárka Vaculíková (27)

Herečka Šárka Vaculíková (27) jde ve stopách svého slavného strýce Lukáše Vaculíka. První větší roli si zahrála v pohádce Tajemná třináctka, debutovala ve filmu Rafťáci, kde si zahrála epizodní roli dívky Marcely. Ovšem největšího úspěchu dosáhla jako vnučka Rudolfa Hrušínského alias Vlastimila Peška, roli Adriany v seriálu Ulice hraje od roku 2012. Diváci se mohli s herečkou dále setkat v Cirkusu Bukowsky nebo seriálu Letiště. Podle kritiků patří Vaculíková mezi největší ženské herecké naděje současnosti.

Skromná Šárka Vaculíková hraje v seriálu Ulice.

zdroj Blesk,cz

Takhle umí ve společnosti trpět jen Lukáš Vaculík

Takhle umí ve společnosti trpět jen Lukáš Vaculík Michaela Feuereislová

Uletěly mu včely? Proč se zestárlý idol Lukáš Vaculík pořád tváří tak nešťastně?

9. září 2014 11:17

S Lukášem Vaculíkem (52) se nevídáme nikde jinde než na společenských akcích, které občas navštíví. Musí u toho ale trpět víc, než kdyby mu prorůstal tělem bambus anebo se mu břichem prohryzávala krysa, což byla oblíbená mučení starých Číňanů. Výraz jeho tváře hovoří za vše.

Zatímco na plátně nebo na pódiu je Vaculík okouzlující, i když už to dávno není idol dívek a žen, jakmile se objeví fotografové, kteří jej chtějí zvěčnit, pokud to jde, utíká, když je nezbytné zůstat na místě, aspoň sklopí hlavu a ostentativně trpí.

Vlastně nechápeme, proč po něm organizátoři akcí chtějí, aby na ně chodil. Dokud jsou přítomna média, náladu rozhodně přítomným nezvedne. Tak to bylo i v případě zpěváka Jakuba Smolíka, jemuž Vaculík přišel na křest desky rekapitulující jeho pěveckou kariéru.

Mysleli jsme, že bude třeba kmotrem, ale to by si musel stoupnout na pódium a nechat na sebe mířit fotoaparáty. Takže jen seděl vzadu u stolu, s kapelníkem Františkem Kaslem, zatímco na pódium vyšli pouze Petr Kolář (47), Michal David (54) nebo Vašo Patejdl. A proč na akci vůbec byl? Ví to málokdo, ale se zpěvákem jsou přátelé, na jeho koncertech před lety dokonce vyprávěl veselé historky z natáčení nadšenému dámskému publiku. 

Lukáš Vaculík se během deseti let značně změnil.

Lukáš Vaculík se během deseti let značně změnil. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Metamorfóza Lukáše Vaculíka: Takto během deseti let zestárl dívčí idol 80. let

9. června 2015 5:50

Herec Lukáš Vaculík (53) patřil v 80. letech k největším dívčím idolům. Společně se Sagvanem Tofim si ho dívky vyvěšovaly na plakátech ve svých pokojíčcích a tajně doufaly, že od něj jednou získají aspoň autogram.

Po překročení čtyřicítky už ale hvězda Kamaráda do deště postupně začala ztrácet status sexy playboye. Během deseti let Vaculík značně zestárl, zešedivěl a pohubl. Včera oslavil třiapadesáté narozeniny a do někdejšího filmového krasavce má poměrně daleko.

Prošedivělý Vaculík může sbírat body u fanynek snad jen díky uhrančivým modrým očím. Ty mu totiž naštěstí zůstaly, byť v jeho unavené tváři ztratily svou dřívější jiskru. 

Anna Veškrnová, Super.cz

18. června 2015 • 05:00

Šárka Vaculíková z Ulice si umí vybrat: Se synkem slavného hereckého klanu už i bydlí!

Šárce zamilovanost sluší...
Šárce zamilovanost sluší... (Foto Aha!: ara, Karel Kopáč, Petr Merta)
 

 
 
 

 

 

 

 

 

Tak tomu jsme málem nevěřili ani my v redakci... Neteř Lukáše Vaculíka je údajně už dva roky zamilovaná! Pokud tady dojde na veselku, dojde ke spojení dvou hereckých rodů. Tak co, máte nějaký tip, kdo by mohl být hereččiným dlouho utajovaným partnerem?

 

Dle zdrojů se pár seznámil při divadelní inscenaci Ďáblice, ve které oba ztvárňovali hlavní postavy. Přeskočila jiskra, proběhla chemická reakce, Amorek vystřelil svůj šíp, zahořel oheň, objevil se lásky žár a zrodil se nový pár českého showbyznysu, který spolu podle informací magazínu Sedmička dokonce už i bydlí. 

Už dost napínání, Šárka (28) klofla idola všech dospívajících dívek Vladimíra Polívku (26). Na přímou otázku redaktorů Sedmičky reagovala takto: „Vždycky když jsem s někým dělala rozhovor, tak jsem ho nejmenovala. Snažila jsem se to nikde neříkat.“ Následné prošení o to, aby Vladimírovo jméno v magazínu nepadlo, naznačuje, že brzy už asi nebude skrývání tohoto roztomilého párečku nutné. A na případné svatbě bychom tak mohli vidět dojetí nejen nevěsty a ženicha, ale i Lukáše Vaculíka, Bolka Polívky a Chantal Poullain. A to by teprve byla podívaná...    

 

 

 

 

Šárka Vaculíková

Šárka Vaculíková Foto: Angelina Nga Le

Šárka Vaculíková je stejný herecký chameleon jako její slavný strýc Lukáš: Teď hraje pobožnou fanatičku

4. února 2017 15:57

Dokážete si ji představit jako pobožnou fanatičku? Do půvabné Šárky Vaculíkové by to málokdo řekl, ale její nová divadelní role jí to předepisuje. Ačkoliv se se svou rolí ve hře Eigengrau příliš neztotožňuje, připouští shodu, a to především v názorech na život.

„Rose je celkově o dost komplikovanější než já, ale i přesto tam nacházím dost společných rysů. Třeba v pohledu na život, ve víře v něco, co je nad námi, vedení osudu. Ale jinak je pro mě vlastně odstrašujícím příkladem. Věci, které na první pohled můžou vypadat z pohledu duchovní stránky mírumilovně, mohou být ve své extrémní až fanatické formě velmi nebezpečné. Když se tak nad tím zamýšlím, tahle role potvrzuje pořekadlo, že není vše takové, jak to na první pohled vypadá,“ popisuje Šárka.

Na divadelních prknech jí sekundují herci Aleš Bílík, kterého diváci mohli zaznamenat například v seriálu Všechny moje lásky nebo pohádce Řachanda, a Valéria Vasil'ová s Michalem Kernem. Režie se ujal její seriálový kolega z Ulice Alexander Minajev.

Ačkoliv by to málokdo řekl, Šárka také tvrdí, že donedávna její kolegové v divadle netušili, že by Lukáš Vaculík (54) byl jejím příbuzným. „Myslím si, že kromě pár titulků v časopisech mě se strejdou nikdo moc nespojuje,“ míní.

Mladá herečka má za sebou studium na Pražské konzervatoři a na kontě má i několik filmových a seriálových rolí. Obdivovat její půvab jste mohli ve filmu Rafťáci nebo Můj vysvlečenej deník. Momentálně je k vidění na televizních obrazovkách především v seriálu Ulice. Svým talentem si získala diváky nejenom televizní, ale také ty divadelní. Loni se stala členkou vinohradského divadla a kromě toho hostuje i v Divadle v Celetné se svým autorským projektem Milena má problém nebo v Divadle Kolowrat, kde před nedávnem odpremiérovala zmíněnou inscenaci Eigengrau.

Dost možná právě díky tomu, že je tato mladá dáma workoholik, dosáhla za svou poměrně krátkou kariéru již několika výrazných úspěchů. Všeho ale moc škodí, což si připouští i sama herečka: „Trochu teď polevuji, protože cítím, že bych si měla na sebe udělat více času. Ono se ani nedá jet moc dlouho na 150 %,“ přiznala s úsměvem. 

Saša Šeflová , Super.cz

 
Šárka Vaculíková

Šárka Vaculíková Foto: archiv Š. Vaculíkové

Hvězda Ulice Vaculíková trpí: Odrovnalo ji natáčení a divadlo, skončila s vysokými horečkami

14. února 2017 14:35

V posteli s kulichem a devětatřicítkami horečkami skončila po víkendu herečka známá ze seriálu Ulice Šárka Vaculíková. Svou daň si vybralo celodenní natáčení a následné večerní divadelní představení. Následky přechozené virózy jsou ale horší, než si Šárka chtěla připustit. V plánu tohoto týdne má navíc divadelní představení i povinnosti v seriálu.

„Je mi opravdu špatně, moc si neumím představit, že bych teď měla vylézt na jeviště. Zkrátka, když jsem nebyla schopná naordinovat si včas odpočinek, tak mě to teď takhle skolilo. Do konce týdne se ale musím uzdravit, jednak točím Ulici a hlavně v neděli hraju v Celetné mé milované představení Milena má problém,“ doufá Vaculíková, že bude do té doby fit.

Plán na nejbližší dny je tak jasný: „Takže teď budu ležet, spát, prolévat se čajem, jíst kila a kila grepů a citronů a na konci týdne budu fit jak čamrda! Jak říká moje babička,” chraptí Šárka.

„Jsme zvyklí hrát s chřipkou i horečkami. V hledišti nikdo nic netuší, ale na jevišti to je peklo. Jednak kolegové pochopitelně nejsou nadšení z bacilonosiče a pak, když představení skončí, máte pocit, že je po vás. Párkrát jsem to zažila, teď to nedopustím,“ dodala. 

Lucie Sieglová , Super.cz

 

Šárka Vaculíková a Vuk Čelebič

Šárka Vaculíková a Vuk ČelebičFoto: Archiv TV Nova

Nejdřív mladíček, teď zdědila milence po starší kolegyni. Hvězda Ulice si milostné scény užívá

20. června 2017 17:03

Šárka Vaculíková (30) patří k té hrstce hereček, které s ‚pracovními‘ milostnými scénami, tedy těmi před kamerou, nemají problém. Co víc - razí heslo, že „dokud mám co ukazovat, tak s tím nemám problém, naopak, já si je užívám,“ smála se po té poslední.

 

Točila ji s Vukem Čelebičem (29), do něhož se její postava Adriany zamilovala. Divák ho zná jako radního Roberta a mimo jiné svůdce referentky Denisy v podání Stáni Jachnické (51). Ta z předepsaného milostného vzplanutí oproti Vaculíkové tak nadšená nebyla. „Nejenom že by Vuk mohl být mým synem, ale když jsme tuhle scénu točili, ještě jsme se moc neznali,“ rděla se tehdy.

Ale zpět k Šárce, neteři Lukáše Vaculíka. Nebyla to její první postelová scéna, kterou pro tento seriál natáčela, minule to bylo s o devět let mladším Václavem Matějovským. Ani s tím neměla potíž, z prostého důvodu: „Mám štěstí, že v Ulici točím scény s lidmi, které znám,“ řekla. To je jistě výhoda, viz již zmíněná Jachnická.

„Vím, že ostatní herečky to řeší, já moc ne. Nestresuju se tím,“ dodala Vaculíková, která dobře ví, že o žádnou erotiku v pravém slova smyslu stejně nepůjde, vzhledem k povaze i vysílací době seriálu. 

Super.cz

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

sarkomilujute

(frajer, 25. 1. 2021 11:22)

kdyz tahle kocicka hrala v ulici tak sem z ni byl pekne nadrzenej vzdycky mi z ni tak ztvrdlo pero ze sem si ho okamzite vytahnul a zacal sem si ho honit dokud sem se nevystrikal miluju te sarko strasne me pritahujes ses nadherna pri pohledu na tebe se uplne krasne honi boza zasunul bych do tebe chci se s tebou pomilovat sukat te kazdy den vylizal bych ti kundicku

Opice

(semetrika, 9. 2. 2019 23:05)

Nesympatická , ošklivá. Talent a charisma na bodu mrazu.

sarkajekocka

(frajer, 25. 1. 2021 11:13)

debile jenom kdyby ti vykourila ptaka to bys rikal neco jinyho az by ti sedla na kladu a pekne by te sukala blbce jeden nahodou je krasne mlada pritazliva sexy ja bych ji sukal kazdy den postrikal bych ji krasne do pusinky miluju sarrku vaculikovou krasne se u ni honi a ty bez do prdele ty blbce jeden ses kokot chci te sukat sarko miluju te