Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ljuba Krbová - Ondřej Neff - Martin Krb

Ljuba Krbová ,*5.7.1958 - herečka

 

K herectví ji přivedla touha stále se učit a poznávat. Ještě za studií na Státní konzervatoři v Praze se prosadila rolí v seriálu Zkoušky z dospělosti. Od té doby prošla několika pražskými divadelními scénami a zahrála si mnoho filmových rolí, například ve snímcích Anděl s ďáblem v těle, Holčičky na život a na smrt, Helimadoe, Lotrando a Zubejda nebo Experti.

Ljuba Krbová je ale vnímána především jako seriálová herečka. Objevila se mimo jiné ve Třetím patře, Přítelkyních z domu smutku, Hříchách pro pátera Knoxe, Životě na zámku, Místě nahoře, Třech králích, Místě v životě, Bazénu či v Ulici.

I když ji můžeme takřka denně spatřit na televizních obrazovkách, ráda se vrací také do divadla, které ji po náročném natáčecím dni nabíjí novou energií. V současné době hostuje například v pražském Divadle Bez zábradlí nebo ve Strašnickém divadle (bývalé Divadlo Solidarita).

Často ji oslovují i dabingová studia. Její hlas zazněl například ve filmech Tootsie, Kleopatra, Kočka na rozpálené plechové střeše, Táta v sukních, Oko za oko, Návrat do budoucnosti 1 a 2, Terminátor, Kill Bill i v mnoha dalších titulech.

Ve svém volné čase pobývá nejraději v přírodě, kde relaxuje při sportu i při práci na zahradě. Málokdo o ní ví, že se již přes deset let zabývá čínským bojovým uměním. Nejprve se zaměřila na tchaj-ťi, později přešla k dynamičtějšímu wu-šu. V roce 2001 dokonce obsadila 14. místo na 6. mistrovství světa ve wu-šu.

Spoustu let se věnuje také charitativní činnosti (například projekt Múzy dětem).

V současné době hraje v seriálu Ulice.

zdroj Osobnosti,cz

 

Ljuba Krbová v Ulici

Drama v Ulici: Nejkladnější postavu postihne šílenství, scény mají dopad i na její představitelku

10. května 2017 15:55

Diváci seriálu Ulice vědí, že nejvýraznější dějovou linku nyní tvoří rodina Liškových. Ta se vyrovnává s nepříjemnou situací, kdy partner (Adrian Jastraban - Bedřich) zahnul partnerce (Ljuba Krbová - Anička) a neskončilo to bez následku. A aby to, jak se říká, mělo grády, scenáristé milé, hodné, nekonfliktní Aničce předepsali takové pokračování, že to dopadá i na skutečný život její představitelky.

 

Oč jde? „Anička prožila obrovské zklamání a musela přijmout situaci, se kterou nepočítala ani v nejhorším snu. Sama nikdy děti mít nemohla, i když to bylo její největší přání. Ještě nedávno Bedřicha přemlouvala, aby si osvojili další dítě, on nechtěl, a teď ho čeká s Jindrou. Byl to pro ni obrovský šok, který v ní probudil obsedantně kompulzivní poruchu, což je psychická nemoc, která v člověku probouzí černé myšlenky,“ popisuje aktuálně vysílanou dějovou linku své nejznámější role Krbová a dodává: „Bude se to stupňovat, až to vygraduje v hotové šílenství.“

Ono seriálové šílenství dalo herečce pořádně zabrat a po každém natáčecím dni (na ukázku se můžete podívat na videu) byla tak vyčerpaná, jako kdyby složila vagon uhlí. „Musím říct, že to bylo docela namáhavé a nepříjemné natáčení. Musela jsem si tu její situaci nějak pustit dovnitř, do sebe, naladit se na ni. Opravdu to bylo náročné,“ přiznala Krbová, jejíž reálný život má do seriálového dramatu daleko. Žije ve spokojeném manželství s novinářem Ondřejem Neffem. 

Super.cz

 

Ondřej Neff,*26.6.1945 - český spisovatel, novinář, prozaik 

PhDr. Ondřej Neff je český spisovatel science-fiction povídek a románů, prozaik, novinář.

Ondřej Neff se narodil v Praze, je synem spisovatele Vladimíra Neffa. Jejich společným dílem je kniha vzpomínek Večery u krbu z roku 1986.

Ondřej Neff vystudoval fakultu sociálních věd a publicistiky UK v Praze. Potom pracoval v nakladatelství Albatros a v obchodním domě Kotva jako propagátor.

V letech 1975 - 79 pracoval v ÚLUV jako fotograf, v letech 1979 - 85 byl redaktorem v deníku Mladá fronta, v letech 1987 - 89 byl redaktorem Kmenu, v letech 1990 - 93 šéfredaktorem časopisu Ikarie a v letech 1990 - 94 redaktorem deníku Mladá fronta Dnes. Od roku 1999 se věnuje digitální fotografii, v roce 2002 se podílel na založení Institutu digitální fotografie, kde přednáší i fotografické technice a tvorbě.

V roce 1995 na Bohemiaconu navázal kontakt s komunitou internetu a stal se členem okruhu spolupracovníků sci-fi webzinu Amber-Zine.

23.4.1996 založil Ondřej Neff první český internetový deník Neviditelný pes, Od června téhož roku převzal internetovou verzi Softwarových novin a do června 1997 ji vedl jako týdeník.

V roce 1999 založil Ondřej Neff specializovaný webzine věnovaný digitální fotografii DigiNeff. V současné době se profesně věnuje internetu, avšak vrátil se i k literární práci.

Ondřej Neff je vdovcem a má již dospělé děti - dceru Irenu, která byla v roce 2008 zavražděna svým manželem a syna Davida, který je fotografem deníku Mladá fronta Dnes. Manželka Michaela, s níž se oženil v roce 1969, zemřela 7. srpna 2002 na rakovinu. Žije s herečkou Ljubou Krbovou ve vesnici Zvole.

Dílo Ondřeje Neffa:


Ondřej Neff je všestranným činitelem v oblasti kultury a publicistiky a od poloviny 80. let nejvýraznější osobností české science-fiction.

První knihy Ondřeje Neffa byly věnovány hlavně mládeži:
Holky se perou jinak - 1978, napsal spolu s V. Kováříkem ml.
Klukoviny a tátoviny - 1980
Tajná kniha o fotografii - 1981, populárně naučná
A včely se vyrojily - 1983, humoristický román
Černobílé hodinky - 1991

Podivuhodný svět Julese Vernea - populárně naučná monografie o Julesi Vernovi a jeho díle

Jules Verne a jeho svět - 2005, doplněná monografie, obohacená o encyklopedii vernovských vynálezů

K sci-fi literatuře se Ondřej Neff dostal přes svého oblíbeného Julese Verna, jehož knihy sbírá ve starých vydáních. Napsal o něm zmíněnou monografii.

Vlastní sci-fi tvorba:
Jádro pudla - 1984, román o putování mladého divocha Rada Haagem po planetě Mars a jeho příchod do civilizovaného města Roma. K tomuto románu přibyla časem dvě pokračování.

Čarodějův učeň - 1989, román zachycuje další osudy Rada Haagem několik let po válce proti vojenské diktatuře, kterou vrcholí první díl, a popisuje střet technické a primitivní civilizace

Šídlo v pytli - 1991, zákeřní důstejníci ve spojení s tajemnými silami se pokoušejí překazit snahy organizace vesmírných civilizací o sjednocení

Pán modrého meče - 1988, vyšlo časopisecky v Sedmičce Pionýrů, v roce 2007 knižně v edici Pevnost.

Vejce naruby - 1985, reedice 1998, sbírka, která obsahuje několik velice dobrých povídek, které patří k tomu nejlepšímu z české sci-fi. Sbírka získala cenu Ludvík jako nejlepší česká sci-fi roku.

- Bílá hůl ráže 7,65 - o neobvyklé mimozemské invazi, při níž se napadení lidé po přijetí jisté vizuální informace mění v monstra

- Největší vodraz v dějinách svangu - pozoruhodný portrét společnosti žijící krvavými sporty a v níž hlavní silou je generace teenagerů. Nejlepší povídka roku.

Čtvrtý den až navěky - 1987, sbírka, ve které autor střídá polohu akční, filozofickou a humornou
Měsíc mého života - 1988, román, dramatický "hard sci-fi"

Pole šťastných náhod - 1989, s podtitulem "počítačové romaneto", v němž se realita dneška prolíná s lehkým fantastickým prvkem

Zepelín na Měsíci - 1990, sbírka povídek

Milénium - 1992-95, trilogie
- Milénium: Země ohrožená - dobrodružná sci-fi s prvky mystiky a obav z konce světa

- Milénium: Země bojující - problém člověka, který slouží zlu v domnění, že koná dobro. Kniha získala cenu Ikaros 1994 jako nejlepší česká sci-fi roku

Milénium: Země vítězná - jde o čistě dobrodružnou sci-fi, v níž se děj přesouvá i pod zemský povrch

Reparátor - 1997, akční dobrodružný román, jehož motivem je "zakázaná technologie!
Bůh s.r.o. - 1998, sbírka 16 povídek z devadesátých let

Tma - 1998, nejúspěšnější Neffův román, je to katastrofická fantasie předpokládající, že v jediný okamžik na celém světě přestane fungovat elektrický proud. V roce 2003 vyšlo jeho přepracované vydání pod názvem Tma 2.0, v roce 2007 vychází stejný text opět pod názvem Tma.

Pravda o pekle - 2003, sbírka povídek
Dvorana zvrhlosti 2004 - výbor "best of Neff"
Rock mého života - 2006, sci-fi román navazující postavami a dějištěm na Měsíc mého života

Jeruzalémský masakr motorovou pilou - 2007, je desátý díl cyklu o John Francis Kovářovi (svět J.W. Procházky a M.Žambocha), je to sci-fi v duchu černého humoru a nadsázky

Tušení podrazu - 2007, sci-fi detektivka ze současné doby se silně mystifikačními prvky řeší otázku, zda L. Souček skutečně mučil americké zajatce v padesátých létech

Ondřej Neff napsal také scénáře ke komiksům Káji Saudka:
Arnol a dva dračí zuby - 1988
Štěstí, Slavkovská romance, Příhoda na mostě - 1990
Silvestrovský speciál - 1992
Noc upírů - 1993
strip Bart sám doma - od roku 1996

Vlastní komiksy
Pérák - Toho dne byla mlha (1988 samizdat)
Pérák kontra Globeman 1999

Fotografická díla, přednášky, eseje:
Něco je jinak - 1981, encyklopedie české sci-fi
Tři eseje a české sci-fi - 1985, navazuje na předešlé dílo
Všechno je jinak - 1987, encyklopedie světové sci-fi
Jak blufovat o sci-fi - 1999
Klon - 1995 - 99, 5 sborníků přednášek
Tajná kniha o digitální fotografii
Průvodce digitální fotografií
Průvodce digitální fotokomorou
Digitální fotografie polopatě 2006

Verneovky:
Michal Strogov aneb Carův kurýr - 1988
Cesta kolem světa za 80 dní - 1986
Honba za meteorem - 1991
20 000 mil pod mořem - 1995, 5 dílů
Vynález zkázy - 1996, 2 díly

Dramatizace:
Zvíře z hvězd - 1990, román Roberta Heinleina
Válka světů - 1996, autor H. G. Wells

Kromě zmíněných děl napsal Ondřej Neff scénáře pro rozhlas, věnuje se též překládání. Přeložil např. Gibsonův román Neuromancer a první díl Hvězdných válek,

V současné době se Ondřej Neff věnuje hlavně svému Neviditelnému psu. texty z internetu vydal v pěti svazcích. Pokračuje ve vydávání Zakázaných technologií v Ikarii, v Softwarových novinách tiskne seriál Milenium a příležitostně píše i povídky. Autor: burberry

zdroj Osobnosti,cz

21. července 2014 • 05:00

Vypečená Krbová z Ulice: Zmanipulovala scénáristy! Co udělali s Aničkou Liškovou?

„Anička Lišková je úplně jiná než já,“ říká Ljuba Krbová.
„Anička Lišková je úplně jiná než já,“ říká Ljuba Krbová. (TV Nova, ara)
 

Podle Ljuby totiž bývala Anička pěkná slípka a ona chtěla hrát silnější ženu. K jejím činům se prý uťáplá povaha vůbec nehodila. „Jsem strašně ráda, že mi scénáristé vyšli vstříc a v tom, že tu puťku domácí trochu emancipovali,“ svěřila se spokojená herečka Blesk tv magazínu.

A proč vlastně roli chtěla přepsat? „Tvrdila jsem, že ženská, která si vezme dítě z děcáku a vychovává ho, tak prostě taková slípka být nemůže. To je v jasném rozporu. Takže ještě jednou díky scénáristům, že mě vyslyšeli. I když pořád je to na Ljubu Krbovou klidná voda.

O odchodu se seriálu zatím herečka neuvažuje. Prý je dobré mít nějakou jistotu a po téměř deseti letech už navíc zná celé osazenstvo. Kolikrát se prý stane, že na ni automaticky všichni křičí: Jé. Anička! Dobrý den paní Lišková!  

Autor:  mpa

zdroj Aha,cz

 

Martin Krb,*20.2.1969 - dětský herec


Martin Krb je bývalý dětský herec a dabér. Jeho sestra je česká herečka Ljuba Krbová. Studoval na gymnáziu na Praze 4, kde maturoval v roce 1987. Poté studoval na Vysoké škole ekonomické v Praze. Nyní se věnuje podnikání.

zdroj Osobnosti,cz

 

 

 

 

 

 

 

Hvězda Ulice Ljuba Krbová odhodila stud: Svlékla se do plavek a skákala metr vysoko

Hvězda Ulice Ljuba Krbová se svlékla do plavek a skákala do výšin.
 
22. května 2015 ● 11:53

Takhle odvážnou uťáplou Aničku z oblíbeného seriálu Ulice neznáme. Nestárnoucí Ljuba Krbová (56) se svlékla do plavek a nutno říct, že se za svou postavu nemusí vůbec stydět. Na rozpálené pláži se navíc rozdováděla a své křivky poslala do nebeských výšin.

 

Ljuba Krbová frnkla z Česka a nahřívá si tělo na plážích na tuniském ostrově Djerba. Dovolenou si užívá se svou dcerou Annou Marií, se kterou jako by omládla. Krbová se vysvlékla do plavek a s dcerou si na pláži zahrála na modelku.

Jak se zdá, sluneční paprsky herečce dobily energii. Ve vlnách moře před objektivem skotačila a různě skákala. S dcerou, která své křivky zahalila do černého trika, pak vyskočila s hlasitým jásotem do výšky. Svým vrstevnicím, ale i mladším generacím alespoň ukázala, v jak dobré je kondici.

 
 
 
Autor: tesk
zdroj Blesk,cz

 

 

 

 

Dobrá fotografka pro skvělou fotku i na střechu skočí: Ljuba Krbová odjela fotit na Djerbu

24. května 2015 ● 17:05

Herečka Ljuba Krbová (56) je aktivní a nadšená fotografka. Kvůli krásné fotografii je schopná čehokoliv. Klidně vyšplhá bez jištění na střechu domu. Hlavně že z toho něco bude. Takto riskovala na tuniském ostrově Djerba, kam odjela na dovolenou.

 
 

Herečka Ljuba Krbová už procestovala pěkný kus světa. Každý rok vyjede někam na aktivní dovolenou. Letěla letadlem nad Laosem, prošla amazonský prales, prošla Ugandu. Tentokrát fotila fotografie na ostrově Djerba, kam odjela s cestovní kanceláří Blue Style.

 

V okolí pevnosti uprostřed pouště se rozhodla riskovat krk a šplhat po místních domech. Herečka se mrštně dostala až na střechu a dala se do fotografování. „Pro dobrou fotku jsem ochotná i riskovat. V Tunisku jsem klidně vstávala i ve čtyři hodiny ráno, abych stihla první sluneční paprsky dopadající na duny v poušti,“ uvedla nadšená fotografka pro deník Aha!.

 
 
 
Autor: venu

zdroj Blesk,cz

Ljuba Krbová s manželem Ondřejem Neffem

Ljuba Krbová s manželem Ondřejem NeffemHerminapress

V seriálu se kvůli vztahovým problémům zhroutila, v reálu je hvězda Ulice spokojená s o 13 let starším manželem

8. dubna 2017 16:27

Když scenáristé Ljubě Krbové (58) v Ulici předepsali velkou partnerskou krizi kvůli řešení nevěry a jejího následku v podobě dítěte, ze svého aktuálního partnerského života čerpat nemohla. Herečka je už desátým rokem spokojená v manželství se spisovatelem Ondřejem Neffem (71). „Jako pár fungují úžasně. I po dlouhé době působí zamilovaně a její muž se k ní chová jako gentleman,“ řekl Super.cz známý páru, jenž dorazil na zahájení 15. výstavy tropických motýlů ve skleníku Fata Morgana.

 

Krbová přišla i s fotoaparátem, jenž s sebou bere na všechna zajímavá místa, aby mohla vše zdokumentovat a rozšířit tak svou sbírku. Kromě fotografování Krbová s manželem také s vášní cestují. V botanické zahradě s exotickou faunou i flórou si tak mohli připomenout některou ze svých cest do Botswany, Zimbabwe, nebo třeba Laosu.

Ve zmíněném seriálu Krbová ztvárňuje Aničku Liškovou, nedobrodružnou povahu, ale spíš domácí typ, takovou tu hodnou maminku, která se stará o blaho ostatních, ale na sebe moc nemyslí. Jejího partnera hraje Adrian Jastraban. 

Lucie Sieglová , Super.cz

 
 

Ljuba Krbová v UliciVideo: TV Nova

Kolaps v Ulici: Mrkněte, jak se Ljuba Krbová alias Anička Lišková psychicky zhroutila

17. května 2017 15:08

Herečka Ljuba Krbová (58) v Ulici zkolabuje. Tedy ne přímo ona, ale postava Aničky Liškové, kterou v seriálu hraje. Anička dostane záchvat a naplno se tak projeví její psychická nemoc – obsedantně kompulzivní porucha.

 

K záchvatu dojde v pekárně. Krbová se vrhne na připravené koláčky a všechny je vyhází do dřezu, protože je přesvědčená, že v nich je jed. Na ukázku se podívejte ve videu.

Krbová sehrála psychicky nemocnou Aničku tak věrohodně, že se o ni její kolegové začali bát. „Musím říct, že to bylo docela namáhavé a nepříjemné natáčení. Musela jsem si tu její situaci nějak pustit dovnitř, do sebe, naladit se na ni. Přiznám se, že každý den, když jsem dotočila tyto scény, jsem měla pocit, jako bych složila vagón uhlí. Samozřejmě taková věc je herecky velmi vděčná. Divák většinou pozná, jestli necháme ten problém jen tak klouzat po povrchu, nebo si ho pustíme dovnitř,“ nechala se slyšet Krbová.

„Musím opět poděkovat lidem ve štábu, protože byli velmi citliví a svým způsobem je to téma natolik oslovilo, že jsme tyto scény natáčeli, dovolila bych si říct, nadstandardním způsobem. Režisér i kameraman se uchylovali mnohdy k filmovému a mnohem složitějšímu způsobu vyprávění. Ale upřímně, byla to pěkná makačka. Je to opravdu něco jiného, než když točíte o tom, co bude dnes k večeři. A i mě ten problém sám o sobě bavil, a tak jsem se připravovala ještě svědomitěji, respektive jsem si víc rozvrhla prostředky, kterými tu nemoc budu prezentovat,“ shrnula své dojmy z natáčení herečka. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 

Ljuba KrbováSuper.cz

Za rok oslaví 60 a vypadá stále stejně: Nestárnoucí česká herečka čerpá energii na cestách

17. srpna 2017 5:55

Za rok oslaví šedesátiny, ale pořád má figuru jako holčička. Herečku Ljubu Krbovou jsme potkali na akci TV Nova, kde hraje v nekonečném seriálu Ulice. Ujistila nás, že sice nemůže prozradit, co se v nových dílech seriálu stane, ale svěřila, že její postavě se blýská na lepší časy.

 

Protože za pár dní opět začne natáčet, bylo jasné, že má po dovolené. A na ty Ljubiny jsme vždy velmi zvědaví, miluje totiž exotické kraje. Tentokrát nám vyprávěla o tom, jak s dcerou procestovala Kambodžu a Myanmar (Barmu).

"Kambodža už je hodně turistická, ale je to nádherná země. Barma je moje dávná láska, už jsem tam byla potřetí. Pravda je, že není tolik plná turistů, protože je do mnohých oblastí ani nepouštějí, jelikož tam pořád zuří občanská válka. My se také chtěly z Arakanského království vracet přes hory, ale nebylo to kvůli tomu možné," svěřila.

"Barma je soustátí mnoha národů a etnik, a i když už je tam svobodněji, pořád to není tak klidné, jak jsme zvyklí my v Evropě. Ale žijí tam moc fajn lidi, a to se nejvíc líbilo i mojí dceři. Jsou velmi pracovití, ale nesmírně chudí, hlavně na venkově. A máme teorii, že je to nejusměvavější národ na světě," uzavřela s tím, že i když místní nemluví žádným světovým jazykem, dá se s nimi domluvit nohama a rukama tak, že je všechno možné zařídit - od uhašení žízně a hladu až po nalezení dopravy či ubytování. 

Saša Šeflová , Super.cz

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář