Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lenny Filipová - Lenka Filipová - Adolf Filip

Lenny Filipová,*2.9.1994 - zpěvačka

 

Lenny se narodila v Praze jako Lenka Filipová. Jak již jméno vypovídá, je dcerou zpěvačky Lenky Filipové. K hudbě tak byla vedena odmalička. Ve čtyřech letech začala hrát na klavír a od šesti docházela do umělecké školy (obor klavír), což jí vydrželo deset let.

Ve škole hrála v dramatickém kroužku a zpívala ve sborech. Později našla zalíbení v sólovém zpěvu doprovázeném hrou na klavír. Komponovala melodie a později přidávala i texty. Již v jedenácti letech složila svou první píseň! O pět let později začala hrát s kapelou a doprovázet svou matku po turné v Evropě, Austrálii i Kanadě. Její vlastní skladba You're My Everything se v americké soutěži International songwriting competition umístila v semifinále.

Autor: critters

zdroj Osobnosti,cz

Lenka Filipová,*14.2.1954 - zpěvačka

 

Lenka Filipová absolvovala roku 1976 studium kytary na pražské konzervatoři, kde byla studentkou profesorů Štěpána Urbana a Milana Zelenky. ž v 16 letech byla na tříměsíčním turné po americkém kontinentu. Tehdy ale ne sama, nýbrž s Brněnským rozhlasovým orchestrem lidových nástrojů.

Do živějšího a trvalejšího povědomí posluchačů se dostala spoluprací s Karlem Zichem a skupinou Flop. To všechno byly elementy, z nichž se postupně krystalizovala hotová tvůrčí osobnost. Jaké právě taková se představila albem Zamilovaná v roce 1982. Na debut bylo toto album vysoce úspěšné. Získalo dokonce Zlatou desku.

Lenka není z těch interpretů, kteří chrlí jedno album ročně. Je ovšem z těch interpretů, jejichž album když vyjde, je určitě událostí a jistou zárukou kvality a vždy odráží určitou etapu zpěvaččina života. Po pěti letech od posledního alba "Svět se zbláznil", přichází tato zpěvačka, kytaristka a skladatelka s albem novým "Tisíc způsobů jak zabít lásku" (2002).

Celkem dvanáct původních skladeb, od takových autorů jako je Ivan Hlas, Ondřej Hejma, Honza Nedvěd starší s texty od Pavla Šruta, Filipa Horáčka či Václava Šuplaty doplněné o interpretčiny vlastní věci, dalo dohromady pestrobarevné album s Lenkou v mnoha podobách, které ukazují zpěvačku tak jak ji lidé znají a zároveň v novém moderním pohledu na aranže a zvuk skladeb, které nabízí současný vývoj pop music.

zdroj Osobnosti,cz

Adolf Filip,*8.1.1931 - 25.6.2007 - herec

Adolf Filip se narodil v Pardubicích, ve městě perníku, a patřil téměř padesát let mezi naše herce, u kterých jsme si zvykli na brilantní herecký výkon. Jeho tatínek pracoval na dráze a aby uživil rodinu, chodil si přivydělávat do Východočeského divadla, kde dělal kulisáka, a malý chlapec mohl k hereckému řemeslu přičichnout zblízka.

Aby se mu splnil sen a mohl se stát hercem, získal herecké vzdělání na DAMU, které dostudoval v roce 1955 a to byl krůček k tomu, aby mohl sbírat zkušenosti v souboru Vesnického divadla, které za diváky jezdilo se zájezdovými představeními.

Začátkem 60. let budoval kariéru ve Východočeském divadle v Pardubicích (1960 – 1967) a potom jej vedla cesta do Prahy, kdy pět sezón je členem Divadla Jiřího Wolkera, aby svoji domovskou scénu nalezl v libeňském Divadle S. K. Neumanna, dnes divadlo nese název Divadlo pod Palmovkou, a učinkoval v inscenacích Divadla Na Fidlovačce.

Jeho filmová kariéra se začala odvíjet na konci 50. let, kdy si zahrál dvě role ve filmech Vstup zakázán (1959) a Dýmky (1966), a zde bylo naznačeno, jaké postavy bude v budoucnu hrát. Hrál roli lesníka a policisty a dojem z výkonu byl takový, že ty profese, herec Filip musel dělat odjakživa. Hrál menší role a hodily se na něj role kriminalistů nebo příslušníků bezpečnosti. Filmy jako Zatykač na královnu (1973), Zlá noc (1973), Případ mrtvých spolužáků (1976), Mravenci nesou smrt (1985).

Potom přišly role inženýrů, ředitelů, mistrů a uvědomělých funkcionářů, do těch malých rolí dostal své já a my jsme mu to všechno věřili. Takové jsou postavy z filmů Na pytlácké ztezce (1979), Za trnkovým keřem (1980), Mladé víno (1986), Kariéra (1984). Hrál ve dvou pokračováních Básníků, kde si zahrál otce studenta. Další řada filmů nám předvedla herce Filipa jako bodrého zemědělce: Tam, kde hnízdí čápi (1979), Bouřlivé víno (1976), Láska s vůní pryskyřice (1984)....¨

Jednu z hlavních rolí si zahrál ve filmu Počkám, až zabiješ (1973), kde hraje postavu antifašisty Mareše, který utíká z tábora, kde nacisté cvičí psi na vězních. Na útěku se k němu přidá norský chlapec (Vladimír Dlouhy) a na dlouhé cestě za svobodou jim cestu znepříjemňuje esesák (Ilja Prachař), který jim jde neustále v patách. Film se natáčel ve Slatiňanech u Chrudimi a vojáky hráli vojáci z Chrudimské posádky, kdy si dovolím říci - byl jsem tam a herec se ze mne nestal.

Dalším nacistickým vězněm se stal ve filmu Kukačka v temném lese (1984).
Objevil se v dalších rolích: Písně by neměly umírat (1984), Zralé víno (1981), Poločas štěstí (1984), Vekslák aneb staré dobré časy – tento film byl hercův poslední. A musím i napsát, že je otcem populární zpěvačky Lenky Filipové.
Zemřel v roce 2007 v Praze...

Autor: jarda53
zdroj FDb,cz

 

Lenka Filipová s dcerou Lenny na generálce charitativního večera Pomozte dětem

Lenka Filipová s dcerou Lenny na generálce charitativního večera Pomozte dětem Foto: Super.cz/Hermína

Bez make-upu jsou z nich nevýrazné šedé myšky: Mrkněte na Lenku Filipovou (61) a její dceru Lenny (20)

10. dubna 2015 17:55

Oblíbená zpěvačka Lenka Filipová nedávno oslavila už jednašedesáté narozeniny. Sympatická dáma s kytarou je známá tím, že stárne s grácií, a na rozdíl od jiných zpěvaček nemá potřebu vzdorovat času pomocí plastických operací.

Vitální šedesátnice se nestydí ani za svou přirozenou vizáž, kterou předvedla na generálce charitativního pořadu České televize Pomozte dětem...aneb když hvězdy nejen tančí.

Zpěvačku si vizážisté dali do parády až později, a tak na generálce odkryla tvář bez špetky make-upu. Počínající vrásky tak samozřejmě nezůstaly skryty před přítomnými fotografy.

Společně s Lenkou Filipovou podpořila dobrou věc i její půvabná dcera Lenny. A tu by na generálce s absencí líčidel a neupraveným účesem málokdo poznal. Držitelka Ceny Anděl za Objev roku 2013 totiž vypadala jako šedá myška, ač je to ve skutečnosti pořádná kočka. Jak je vidno, postávání před zrcadlem u zkrášlovacího procesu není u této mladičké zpěvačky rozhodně zbytečné. 

Anna Veškrnová, Super.cz

 

Lenka Filipová se vrací na pódia.

Lenka Filipová se vrací na pódia.Michaela Feuereislová

Lenka Filipová se po vážné nemoci vrací na scénu: Příští víkend už koncertuje

31. července 2017 5:55

Teprve před měsícem zpěvačka Lenka Filipová svěřila konkrétní důvody, proč si dala delší zdravotní pauzu a nekoncertovala. Zpěvačka prozradila, že ji vážně selhala imunita.

 

„Cítím, že vysvětlení vám dlužím, a proto bych vám chtěla říci, že šlo o vážné selhání imunity. Následné léčení mám za sebou a nyní regeneruji a začínám se připravovat na další sezónu,“ napsala na své sociální síti.

Koncerty plánovala původně až na prosinec, kdy se měla vrátit na pódia v rámci koncertního vánočního turné Mekyho Žbirky.

Vypadá to ale, že se dala zdravotně do kupy dříve, než sama i její lékaři předpokládali. Už na příští víkend má totiž naplánované své první vystoupení po nemoci. Podle pořadatele Martina Franceho se totiž objeví spolu s řadou dalších účinkujících v rámci 19. ročníku benefičního koncertu Noc s hvězdami na zámku Zahrádky. 

Saša Šeflová , Super.cz

 

Lenka Filipová zase začala s vystupováním

Lenka Filipová zase začala s vystupovánímHerminapress

Lenka Filipová je zpět! Zpěvačka se po vážné nemoci vrátila na pódium. I když je pohublá, je ve formě!

7. srpna 2017 5:55

Zpěvačka Lenka Filipová je zpátky na scéně! Dala si více jak půlroční pauzu kvůli velkým zdravotním problémům. Selhala jí imunita. "Cítím, že vysvětlení vám dlužím, a proto bych vám chtěla říci, že šlo o vážné selhání imunity. Následné léčení mám za sebou a nyní regeneruji a začínám se připravovat na další sezónu,“ napsala na sociální síť před létem zpěvačka.

 

Nyní je zase zpět ve skvělé formě a poprvé se objevila na pódiu. Přijala nabídku, aby zazpívala na benefičním koncertu Noc s hvězdami na zámku Zahrádky. A návrat stál za to. Filipová sklidila obrovské ovace.

Zpěvačka rozdávala úsměvy a bylo vidět, že je velmi šťastná z úspěšného návratu. A fanoušci jí to oplatili vřelým přijetím a nekončícím potleskem. Má sice pěkných pár kilo dole, ale to se vzhledem k vážné nemoci dalo čekat. Hlavně, že je zase zdravotně v pořádku. 

Gabriela Wolfová , Super.cz

 

 

Lenka FilipováSuper.cz

Po těžké nemoci, kdy shodila snad 10 kilo, je ještě pohublá: Lenka Filipová už se ale vrací na scénu

13. září 2017 16:09

Po dlouhé nemoci, kdy jí vážně selhala imunita a nemohla vystupovat, se zpěvačka Lenka Filipová k radosti svých fanoušků opět vrací na scénu. Když jsme ji zpovídali na křtu nové knihyMarkéty Hrubešové (45), byla ještě hodně pohublá, ale do tváře se jí vrátil úsměv.

 

"Cítím se výborně a byla jsem moc ráda za pozvání," řekla nám a vychvalovala Markétin nápad kuchařky pro děti s příběhem. "Navíc mi bylo přislíbeno, že tady budou samé dobroty," těšila se zpěvačka, která zhubla během nemoci, kdy ztratila i chuť k jídlu, minimálně deset kilo.

"Potřebuju trochu nabrat. Rezervička ještě je. A konečně mi hodně chutná jíst. Já nikdy nebyla tlouštík, takže nebylo pomalu hubnout z čeho. I když jsem vždycky jedla ráda a kolegové z kapely mi říkali, že vyjde levněji mě šatit než živit," žertovala.

Lenka by měla ještě odpočívat, ale už začíná s vystupováním. "Nevydržela jsem to a už začínám s koncerty. Ne webových stránkách moji příznivci najdou, kde všude se budu pohybovat a co připravuju," uzavřela. 

Saša Šeflová , Super.cz

 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář