Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lenka Krobotová - Miroslav Krobot - Hana Doulová

Lenka Krobotová,*10.3.1977 - herečka

 

Lenka Krobotová v dětství tančila ve folklorním souboru, později přešla na scénický tanec. Z gymnázia, které studovala, ji to ovšem táhlo ke studiu angličtiny a francouzštiny. Vše změnila Petra Špalková, která do té doby herectvím netknutou Lenku přemluvila a připravila na záskok v divadelní hře Divadelního spolku Kašpar. Rok nato byla Lenka studentkou DAMU. V roce 2000 získala angažmá v Dejvickém divadle v Praze, ve kterém hraje do dneška.

Vidět jsme ji mohli také ve filmech Útěk do Budína, Jedna ruka netleská, Doblba!, Restart. S režisérem Hynkem Bočanem natočila pro Českou televizi seriál z hokejového prostředí Poslední sezóna.

Nejnovějším filmem, ve kterém hraje jsou Karamazovi.
Lenka Krobotová je dcerou herečky Divadla ABC Hany Doulové a režiséra, herce a uměleckého šéfa Dejvického divadla Miroslava Krobota.

Autor: mikulka24

zdroj Osobnosti,cz

Miroslav Krobot,*12.11.1951 - herec, režisér

 

Miroslav Krobot je jedním z nejvýznamnějších českých divadelních režisérů střední generace, patří k osobnostem, které výrazně určují podobu současného českého divadla. V letošním roce byl nominován na Cenu ministra kultury ČR v oblasti divadla. Role Davida Haneka je jeho divadelním i filmovým debutem. Za divadelní roli získal v roce 2001 Cenu Alfréda Radoka jako „Talent roku“. Absolvoval studium režie na brněnské JAMU v roce 1975.

Poté působil do roku 1979 v Západočeském divadle Cheb. Pro jeho další práci mělo zásadní význam setkání s režisérem Janem Grossmanem. V Chebu opustil poprvé tradiční prostor kamenné scény a vyzkoušel si postupy autorského divadla. Společně s Janem Grossmanem a dramaturgem Miloslavem Klímou se jako režisér i umělecký šéf podílel v letech 1979 - 82 na slavné éře Divadla Vítězného února v Hradci Králové. V té době zde vedle klasické velké scény vzniklo legendární umělecké studio Beseda.

V roce 1982 odešel Krobot do angažmá v Realistickém divadle v Praze, kde působil až do roku 1990. Kritika si začala všímat jeho originálních režijních koncepcí. V roce 1990 byl Miroslav Krobot angažován jako režisér v činohře Národního divadla v Praze. Za svou adaptaci a inscenaci románu bratří Mrštíků Rok na vsi, uvedenou na této scéně, získal od českých divadelních kritiků v roce 1993 Cenu Alfréda Radoka za nejlepší inscenaci roku.

V roce 1990 se Miroslav Krobot stal také pedagogem na katedře alternativního a loutkového divadla pražské DAMU. V souvislosti se svým pedagogickým působením a v duchu svého výroku „nejraději jsem byl vždycky tam, kde něco nového vznikalo“ se v roce 1996 rozhodl k nečekanému kroku: odešel se skupinou svých žáků - absolventů do Dejvického divadla a zde začal budovat nový divadelní soubor. Dokázal v něm soustředit několik výjimečně talentovaných herců mladší a střední generace (např. Ivana Trojana, Tatianu Vilhelmovou, Jiřího Macháčka).

Během několika let se z této scény pod jeho vedením stalo jedno z nejnavštěvovanějších pražských divadel. Repertoár Dejvického divadla staví na současně rezonujících inscenacích klasických titulů (Revizor, Bratři Karamazovi, Oblomov, Tři sestry, Tramvaj do stanice Touha…), stejně jako na původních textech (Petr Zelenka: Příběhy obyčejného šílenství, Miroslav Krobot: Sirup) i tzv. autorském divadle (Jan Dušek a improvizace souboru: Sekec mazec).

zdroj Osobnosti,cz

Hana Doulová,*20.7.1952 - herečka

 

 
se narodila ve Strakonicích, v čínském horoskopu je Drak, znamením zvěrokruhu Rak.


Vystudovala JAMU v Brně, katedru syntetických žánrů, kombinující herectví, zpěv i tanec. Tři roky hrála v Českých Budějovicích, tři roky v Západočeském divadle v Chebu, poté nastoupila angažmá v Hradci Králové. Tam kromě městského divadla vystupovala i v komorní Besedě. Na oblastních scénách hrála mnoho krásných rolí – Puka ve Snu Noci svatojánské, Haničku v Lucerně, Helenu v Milencích z kiosku, Marju v Revizorovi, ráda vzpomíná i na Jeffersovu Pastýřku putující k dubnu v režii Josefa Krofty.
Rozmanité postavy, zájezdová představení i putování po nejrůznějších scénách - v Praze hrála před ABC ještě v Labyrintu - zvládla s obdivuhodnou flexibilitou. Tu musela uplatnit hlavně při skloubení své profese se starostí o početnou rodinu. Jejím manželem je režisér Miroslav Krobot, se kterým se poznala už na studiích a mají spolu tři děti – dva syny a dceru, která se vydala směrem na DAMU, obor herectví. „Když má člověk rád divadlo a baví ho, tak si najde vztah ke každé roli, ať je malá nebo velká,“ říká Hana Doulová. „Myslím si, že bych se dokázala uživit i něčím jiným, ale divadlo by mi určitě chybělo.“

Dcera herečka Lenka Krobotová. Hana Doulová hraje v seriálu Tv Nova Ulice hygieničku Babákovou.
Také má Hana Doulová kladný vztah k Plzni kde má příbuzenstvo (bratra: Jiřího Doula a synovce: Jiřího Doula) a další.

Autor: praziv, zippino

zdroj Osobnosti,cz

  3. února 2015 • 08:06

Lenka Krobotová (37): Trpí nevyléčitelnou nemocí!

Lenka Krobotová trpí kožním onemocněním, které nelze vyléčit. Přesto se nebála svléknout do plavek.
Lenka Krobotová trpí kožním onemocněním, které nelze vyléčit. Přesto se nebála svléknout do plavek. (Aha! - Martin Kundrát)
 
Nepříjemné odhalení! Když se Lenka Krobotová (37), hvězda filmu Díra u Hanušovic a dcera režiséra Miroslava Krobota (63), svlékla do plavek, všichni kolem strnuli. Na jejím těle si nešlo nevšimnout bílých fleků. Co se jí stalo?

 

 

Nikomu by nevzhledné skvrny na těle nebyly příjemné. Zvlášť ne ženám. Bohužel s nimi Lenka nic nenadělá. Chybějící pigment je totiž následkem kožního onemocnění zvaného vitiligo. Nemoc bílých skvrn vyšla najevo na charitativní akci Světlušky, na které se známé osobnosti svlékly do plavek a vyzkoušely si plavat poslepu, aby se vžily do pocitů a života slepého člověka.

 

Nemoc slavných: Mají ji i Polívka a Záruba

Ze známých osobností se s kožním  onemocněním potýká například sportovní komentátor Robert Záruba (47). Už před více než čtyřmi lety výpadky pigmentu postihly také herce a mima Bolka Polívku (65). Celosvětově známý zpěvák Michael Jackson (†50) se s touto nemocí také potýkal. Na fotky všech se můžete podívat v galerii u článku.

 

Co je to vitiligo?

Kožní onemocnění, při kterém se lidem mění barva kůže, respektive hodně zesvětlá. U člověka se tak výpadky pigmentu (zánik buněk, takzvaných melanocytů, které tvoří pigment) projevují na různých místech těla. Nejde o infekční nemoc. Člověka může postihnout kdykoliv během života a bohužel na nemoc bílých skrvn, jak se kožní chorobě lidově říká, není účinný lék.

 

   3. dubna 2015 • 12:00

Herečka Lenka Krobotová: Slavní rodiče jí dali ten nejkrásnější dárek!

Lenka vidí velkou inspiraci ve svých rodičích.
Lenka vidí velkou inspiraci ve svých rodičích. (Foto Aha! – Marek Pátek, ara)
 

 
 
 

Herečka Dejvického divadla Lenka Krobotová je šťastně vdaná a spolu se svým manželem Václavem tvoří jeden z nejstabilnějších párů českého showbyznysu. Za mnohé vděčí otci Miroslavovi i matce – herečce Haně Doulové (62). Co si od nich vzala do života?

 

Dvounásobná matka Lenka Krobotová se vydala po stopách svých rodičů a věnuje se herectví. Aby toho nebylo málo, našla manžela z umělecké branže. I když podobné vztahy nemají moc dlouhou životnosti, Krobotová je stále spokojená a manželský život si nemůže vynachválit. A z velké části je to právě díky tomu, co viděla u vlastních rodičů.

„Jsou můj letitý vzor krásného manželství. Jsou jako voda a oheň. Skvěle se doplňují a zároveň u nich panuje obrovská tolerance. Věřím, že naše manželství je obohaceno o to jejich,“ vysvětluje herečka na serveru iDnes.cz.

A co ji vlastně tenkrát zaujalo na manželovi, s nímž má dva syny? „Bylo to po jeho vystoupení a já seděla v hospodě u jednoho stolu s ním. Jen co jsem ho viděla, okouzlil mě svým charismatem. Líbí se mi jeho zpěv a jeho autorská hudba. Překvapilo mě, jak je neuvěřitelně spolehlivý, pracovitý a zábavný, což je ve finále důležité pro každou ženu,“ uzavírá Lenka Krobotová.

Synové Lenky Krobotové a Lukáše Havelky mají blízko k hudbě.

Synové Lenky Krobotové a Lukáše Havelky mají blízko k hudbě. Michaela Feuereislová

Talent se v jejich rodině dědí. Osmiletý syn hvězdy seriálu Čtvrtá hvězda je nadaným bubeníkem

12. března 2017 20:13

V rodině Krobotových jablko talentu nikdy nepadá daleko od stromu. Herečka Lenka Krobotová, dcera uznávaného divadelního režiséra, dramatika a herce Miroslava Krobota, může být hrdá na svého syna Šimona. Ten se ve svých osmi letech projevuje jako talentovaný bubeník. Naposledy roztomilý chlapeček své umění s ne zcela tradičním nástrojem předvedl na otevření obchodu na Václavském náměstí.

Dalo by se předpokládat, že k netradičnímu nástroji chlapce přivedl jeho otec Václav Havelka, kytarista a zpěvák rockové skupiny Please The Trees, není to ale úplně pravda. Lenka Krobotová se nechala slyšet, že její syn si cestu k hraní na bicí našel sám. „Syn bubnuje sám od sebe od svých dvou let. Nikdy ho do ničeho nenutil, má to asi v genech,” říká hvězda seriálu Čtvrtá hvězda.

Krobotové vůbec nevadí, že si její syn oblíbil poněkud hlučný nástroj. „Vzhledem k tomu, že hraje tak skvěle a tolik ho to nadchlo, tak jsem ráda,” říká herečka a jedním dechem dodává: „U nás doma v Praze hraje na tiché bicí, které jdou do uší. Trénuje ale hlavně na chalupě, kde má bicí v garáži.”

Šimon dokáže trávit s tátou celé dny ve zkušebně a největším svátkem pro něj je, když může pomáhat nosit věci na pódium. „Když přijde ze školy, tak nesleduje kreslené pohádky, ale dívá se na své oblíbené kapely, jako jsou Beatles, Pearl Jam,” popisuje aktivity svého staršího syna Lenka Krobotová. 

Jiří Čeladník , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář