Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lady Gaga - Joseph Germanotta - Natali Germanotta - Cynthia Germanotta

Lady Gaga,*28.3.1986 - zpěvačka

 

Stefani Joanne Angelina Germanotta je americká zpěvačka-skladatelka a producentka italského původu. Její umělecký pseudonym Lady Gaga vznikl podle názvu skladby skupiny Queen – Radio Ga Ga.

K říjnu 2011 činil celosvětový odhad jí prodaných nahrávek 23 miliónů alb a 64 miliónů singlů, Časopisy Time a Forbes ji v roce 2010 zařadily mezi 100 nejvlivnějších osobností světa, respektive 100 největších celebrit (na 4. místo). Forbes ji navíc hodnotil jako 7. nejmocnější ženu planety a pro rok 2011 ji označil za nejmocnější ženu planety.

Styl a vlivy
Ovlivnili ji rockoví muzikanti jako David Bowie, Debbie Harry z Blondie či Freddie Mercury z Queen, stejně jako popové ikony 80. a 90. let, Madonna a Michael Jackson. Madonna pro časopis The Rolling Stone řekla, že v ní vidí samu sebe na začátku 80. let, a Lady Gaga na otázku srovnání s Madonnou řekla, že nechce být předvídatelná, ale místo toho provést v popu revoluci – ta poslední byla spuštěna před 25 lety právě Madonnou. Vokálně je přirovnávána ke Gwen Stefani, případně ke Kylie Minogue a vizuálně (když je zrovna blond) k Amy Winehouse či Christině Aguilera. Její oblíbený filosof je Rainer Maria Rilke.

Prohlásila o sobě, že zbožňuje módu, která je pro ní všechno. Lásku k módě a stylu zdědila po své matce, která podle ní byla vždy udržovaná a krásná. Když skládá novou písničku, přemýšlí, co bude mít na pódiu na sobě. Co se módy, vystupování a herecké interpretace týče, bere Lady Gaga inspiraci u Grace Jonesové. Má vlastní produkční tým, zvaný Haus of Gaga, který pro ni připravuje oděv, účesy a kostýmy a propriety na jeviště.

Lady Gaga nazpívala několik hitů jako jsou „Just Dance“, „Poker Face“, „Paparazzi“, „Love Game“, „Bad Romance“, „Telephone“, „Alejandro“, „Born This Way“, „Judas“ a „Marry The Night“ z třetího alba Born This Way, na které je také několik remixů.

Mládí a vzdělání
Narodila se jako Stefani Germanotta první ze dvou dětí Josepha a Cynthia Germanotta, jejichž předkové pocházejí z Itálie. Už ve čtyřech letech se učila hrát na klavír a v jedenácti napsala první klavírní baladu. Ve stejné době nastoupila na římskokatolickou soukromou školu v klášteře Nejsvětějšího Srdce. V necelých čtrnácti letech začala vystupovat v zábavném klubu Open Mike Nights v New Yorku.

Ve věku sedmnácti let nastoupila na New York University's Tisch School of Arts (škola umění). Tam studovala hudbu a zdokonalovala své skladatelské schopnosti. Ze školy odešla, aby se věnovala hudební kariéře.

Tetování
Po těle má celkem osm tetování. Mezi nejznámější patří symbol Peace, který je inspirován známým zpěvákem Johnem Lennonem. Dalším tetováním, kterého si lze všimnout v klipech Bad Romance, Telephone a Alejandro, je nápis v němčině, jenž je vytetován společně s znakem Peace na levé ruce. Tento citát pochází od básníka Rainera Marii Rilkeho. Na zádech má vytetované srdce společně s nápisem Dad in it (Táta je v něm). Důvodem pro toto tetování byla skutečnost, že její otec prodělal vážnou operaci srdce. I v bookletu svého druhého alba The Fame Monster se Lady zmiňuje, že její otec je hrdina a děkuje mu, že ji dokázal ochránit před monstry.

Od bederní části páteře až po část břicha má vytetované růže s houslovým klíčem. Během druhé poloviny turné The Monster Ball / Bál Příšer, kdy navštívila Tokio, si nechala vytetovat dočasné tetování Little Monsters (tak nazývá své fanoušky). Dalším tetováním je jednorožec na levém stehně k albu Born This way. V roce 2012 si nechala vytetovat nápis ARTPOP v azbuce. Tento nápis si dala oproti dalším tetováním na levou paži a je názvem jejího dalšího alba. Skoro hned po tomto tetování si nechala zhotovit kotvu pod levé prso. Po smrti matky jejího dobrého kamaráda Terryho Richardsona si nechala vyholit týl hlavy, kam si později nechala vytetovat anděla a po návštěvě města Rio de Janeiro i jméno toho města "RIO".

Ocenění
-Dosud je držitelkou prestižních 5 cen Grammy, 13 VMA´a, 8 EMA´s a 3 Brit Awards

2009
-MTV VMA's.... Lady Gaga získala cenu za nejlepšího nového umělce

2010
-23. ledna se konalo předávání francouzských cen NRJ Awards 2010, získala cenu v kategorii Nejlepší mezinárodní objev
-na předávání presižních hudebních cen Grammy změnila 5 nominací na své první 2 gramofonky
-17. února se uskutečnilo předávání cen BRIT AWARD, kde Lady Gaga získala 3 ceny
-25. dubna získala v polské Eska Awards cenu za objev roku
-12. září na předávání hudebních cen MTV v Los Angeles jich obdržela osm, a to v kategoriích nejlepší ženské video, popové video, taneční video, choreografie, střih a režie, spolupráce s Beyoncé Knowles a videoklip roku.[6]
-na předávání evropských cen MTV získala nejvíce cen, a to tři sošky za nejlepší zpěvačku roku, za nejlepší píseň i za nejlepší popový počin.

2011
-na předávání cen Grammy proměnila 6 nominací ve tři sošky
-22. května proběhlo předávání Billboard Music Awards 2011 kde získala 3 ceny
-6. června získala modní cenu "Fashion Icon" za mimořádný přínos módě
-prestižní magazín Forbes ji označil za nejvlivnější celebritu roku 2011 a za nejbohatšího umělce do 30 let (výdělek 90 mil. dolarů)
-20. června se uskutečnilo předávání kanadských cen Much Music Video Awards 2011 odkud si odvezla 2 ceny ze 3 nominací za UR Favourite International Artist a International Video. Gaga při přebírání cen řekla: „Tuto cenu bych chtěla věnovat svému dědečkovi, který je teď v nebi společně s Clarencem. Jsem teď na pokraji vás obou a miluji vás!“[zdroj?]
-magazín Rolling Stones ji korunoval královnou popu
-28. srpna na MTV Video Music Awards získala dvě ceny ze čtyř nominací. Byla odměněna za Nejlepší ženské video a Nejlepší video se zprávou--1. září byla uveřejněna informace, že obdržela švédskou cenu Swedish Rockbjörn v kategorii "Best International Song". Hitem ´Born This Way´ porazila třeba i Adele nebo Jedward
-11. září byla uveřejněna informace, že projekt Lady Gaga a TV HBO s názvem "Lady GaGa presents The Monster Ball Tour: At Madison Square Garden" vyhrál cenu EMMY Awards v kategorii "Outstanding Picture Editing for a Special (Single or Multi-Camera)".
-21. října se v Sao Paulu konaly ceny MTV Video Music Brasil Awards 2011 a Lady Gaga zde vyhrála cenu v kategorii "Best International Artist". V kategorii porazila například Adele, Katy Perry nebo Beyoncé Knowles. V této kategorii byla nominovaná také v letech 2009 a 2010
-6. listopadu proběhlo v irském Balfastu předávání evropských cen MTV EMA, kde Gaga proměnila 5 nominací ve 4 výhry a odnesla si tak cenu za největší fanoušky, nejlepší zpěvačku, nejlepší skladbu (Born This Way) a nejlepší video (Born This Way)
-10. listopadu se v Berlíně konalo předávání cen Bambi Awards 2011, kde Gaga zvítězila v kategorii "Best International Pop"
-17. listopadu vyhrála dvě ceny (Umělkyně roku, Nejlepší videoklip - Born This Way) na mexických cenách Telehit Awards 2011
-4. prosince v Hollywoodu převzala cenu "Trevor Hero Award" od americké asociace The Trevor Project za to, že je inspirací pro mládež a zvyšuje viditelnost a porozumění lesbické, gay, bisexuální, transgender komunity. 

 

Autor: ajusinkal, elinor, kimberly0011

zdroj osobnosti,cz

Joseph Germanotta,*8.8.1955 - podnikatel

 

Josephen Anthony Germanotta je Italský podnikatel a manžel Cynthia Germanotty. Je otcem zpěvačky Lady Gaga a Natali Germanotta.

 

Autor: utynka, fanynka159

zdroj osobnosti,cz

Natali Germanotta,*10.3.1992 - fotomodelka, asistentka

 

Natali Germanotta je Americká fotomodelka a asistentka.Je dcerou Cynthii Germanotty a Jesepha Germanotty a sestrou Lady Gaga. Natali studuje módní design na známé oděvní škole Parsons v New Yorku. Dost možná, že se nechala inspirovat kreativitou své starší sestry a rozhodla se jít v jejích šlépějích

 

Autor: fanynka159

zdroj osobnosti,cz

Cynthia Germanotta,*30.8.1954 -

Jablko padlo hodně daleko od stromu: Tohle jsou nenápadní rodiče bláznivé Lady Gaga

 

Výstřednost asi nebude doménou celé Germanottovy rodiny... Joseph a Cynthia, kteří jsou rodiči popové ikony Lady Gaga  (28) , jejíž původní jméno zní Stefani Joanne Angelina Germanotta, jsou totiž na ulici naprosto nenápadným párem. Během jejich pobytu ve Francii je zvěčnil jeden z fotografů, jak si v tmavém oblečení, se slunečními brýlemi na nose a kávou a novinami v ruce vykračují podzimní Paříží...

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář