Jdi na obsah Jdi na menu
 


Laďka Kozderková - Vlastimil Bedrna

Laďka Kozderková,*26.6.1949 - 17.11.1986 - zpěvačka

 

Ladislava Kozderková byla přední česká muzikálová zpěvačka a herečka. Vystudovala na brněnské konzervatoři, působila v divadle Rokoko, poté v Hudebním divadle v Karlíně. Z jejích rolí na této scéně zůstaly nezapomenutelné zejména černoška Queenie z muzikálu Loď komediantů, Dolly Leviová v Hello Dolly! a její role poslední - Judita Čuprová ve Zvonokosech autorů Jindřicha Brabce a Petra Markova.

Ve filmu a v televizi byla obsazována zejména do komediálních rolí či do rolí starostlivých matek. Jednou z výjimek byla role zhrzené milenky v Olmerově filmu Jako jed, kde i na malém prostoru ukázala šíři dramatického talentu ve vážné roli. Podlehla zhoubné nemoci v pouhých 37 letech.

Autor: Horst, ArthurBot, Kirk, MiroslavJosef, Bota47, Zirland, PastoriBot, K123456, David Sedlecký

zdroj Osobnosti,cz

 

19. června 2014 • 12:00

Předčasně zesnulá herečka Laďka Kozderková (†37): Před smrtí si vydrhla hrob! "Chci do čistého," řekla...

Herečka zemřela 17. listopadu 1986.
Herečka zemřela 17. listopadu 1986. (Foto Aha! – Dan Černovský, reprofoto ČT, Pressdata.cz, ara, koláž Ahaonline.cz )
 
 
 
 
 

 

Důkladně se připravila na smrt! Zpěvačka a herečka Laďka Kozderková (†37) si nedělala iluze o tom, že by se vyléčila z rakoviny. Trpěla velkými bolestmi a docházely jí síly. Proto odešla z nemocnice, aby si vyčistila rodinnou hrobku!

Aby mohla do poslední chvíle vystupovat, na revers ji vozili ze špitálu do divadla. „Při jedné takové příležitosti jsem pro ni přijel. Nastoupila do auta, dojeli jsme domů, ovšem z auta nevyšla,“ svěřil se až po její smrti vdovec Vlastimil Bedrna (85). „Řekla – přines kýbl, rejžák, hadr, čistící prostředky, dej to do kufru, nasedni a pojedeme na hřbitov... A jeli jsme!“ zavzpomínal herec.

„Na hřbitově mě poslala pro vodu a začala hrob čistit a drhnout. A já jí říkal – ty ses zbláznila! Proč to děláš? Já to udělám. Odpočiň si, sedni si na lavičku...,“ svěřil se Bedrna. Odpověď ho zděsila: „Ona říkala – ne, ne, ne, já si to udělám, poněvadž chci do čistýho!“ prozradil v dokumentu ČT Příběhy slavných Bedrna.

Kozderková bohužel věděla moc dobře, co dělá. Krátce poté zemřela v pouhých 37 letech v nemocnici na rakovinu děložního čípku. O tom, že s jejím předčasným odchodem přišlo divadlo i film o herečku s geniálním hlasem, jste se mohli přesvědčit včera večer na ČT ve filmu Velká sázka o malé pivo.

Autor:  zej

zdroj Aha,cz

 

Vlastimil Bedrna,*8.2.1929 - herec, dabér

 

Vlastimil Bedrna, narozený 8. února 1929 v Praze, je český herec.
Vlastimil Bedrna začínal společně s Darkem Vostřelem a Jiřím Šaškem jako mim v divadle Rokoko , od roku 1995 působil v Divadle Pod Palmovkou. Dlouhou dobu hrál v Divadle Na zábradlí. Jeho manželkou byla Laďka Kozderková. Přítel manželky Miloše Kopeckého Jany Kopecké.

Pro televizi daboval Homera Simpsona v kresleném seriálu Simpsonovi (1. - 12. série), poté ho nahradil Vlastimil Zavřel.

Autor: matejhruska

Zdroj Osobnosti,cz

26. ledna 2015 • 12:01

Okolnosti smrti Laďky Kozderkové (†37): Zazpívala a po pár hodinách zemřela!

Herečka zemřela 17. listopadu 1986.
Herečka zemřela 17. listopadu 1986. (Foto Aha! – Dan Černovský, reprofoto ČT, Pressdata.cz, ara)
 

Kdyby ji nezabila zákeřná rakovina, byla by dodnes velkou muzikálovou a filmovou hvězdou! Listonoška z Trháku nebo masérka z Fešáka Huberta Laďka Kozderková odešla velmi mladá.

 

V roce 1984, když jí bylo 35 let, totiž onemocněla rakovinou plic. Zpočátku byla léčba úspěšná. Laďka s nemocí bojovala statečně a věřila, že se uzdraví. Neztrácela optimismus a například při docházkách na ozařování bavila všechny kolem sebe, personál i pacienty, kterým ještě dodávala sílu bojovat s nemocí. V roce 1986 ale rakovina udeřila naplno.

Písní Já už vím v televizním pořadu Abeceda se Laďka se svými fanoušky rozloučila. Na začátku října 1986, kdy televize pořad vysílala, už byla trvale v nemocnici. Ještě několikrát se na revers nechala odvézt do karlínského divadla na představení Zvonokos. Naposledy zpívala jen několik hodin před svou smrtí – 17. Listopadu 1986.

autor Ibp

zdroj Aha,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Děkuji

(Jana, 25. 2. 2016 22:29)

Byla to PANI ZPEVACKA! A VELKA SKODA, ZE ODESLA TAKHLE MLADA! DEKUJI VAM.