Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ladislav ŠtaIdl Jiří Štaidl - Artur Štaidl

Ladislav Štaidl,*10.3.1945, zpěvák, hudebník

 

Ladislav Štaidl je český hudebník, kytarista, pianista, skladatel, textař, hudební aranžér, zpěvák a podnikatel. Jeho bratr Jiří Štaidl byl také známý a úspěšný muzikant a textař.

Jedná se o bývalého dlouholetého vedoucího Orchestru Ladislava Štaidla, kapely, která doprovázela zpěváka Karla Gotta, také o bývalého přítele zpěvačky Ivety Bartošové, se kterou má syna Artura.

Známé písně

- Oheň, voda, vítr
- Kávu si osladím
- Dám dělovou ránu
- Dívka toulavá
- Jsou dny kdy svítá o něco dřív
- Mží ti do vlasů
- Kličkovaná
- Čo o mne vieš

Zdroj: Osobnosti,cz

Ladislav Štaidl se synem Arturem odjeli do zahraničí.

Ladislav Štaidl se synem Arturem odjeli do zahraničí. Michaela Feuereislová

Artur Štaidl je i s tátou mimo republiku. Přijde se rozloučit s mámou? A co další kamarádi?

11. května 2014 11:56

Dlouho očekávané poslední rozloučení se zpěvačkou Ivetou Bartošovou (✝48), která skočila v den narozenin svého manžela Josefa Rychtáře (56) pod vlak, se nezadržitelně blíží. Spekuluje se o prvních dvou dnech příštího týdne. Přípravy probíhaly už v pátek, kdy si ochranka mapovala terén kolem krematoria ve Strašnicích. Podle našich informací bude pohřeb uzavřen a vpuštěni budou jen ti, kteří budou na jmenném seznamu. „Rychtář obesílal kamarády Ivety zprávami. Datum a čas neuvedl,“ sdělil nám zdroj.

Otázkou zůstává, kdo se nakonec se zpěvačkou přijde opravdu rozloučit. Nejbližší rodina se od pohřbu již dříve distancovala. Maminka Svatava dokonce vyvěsila ve Frenštátě své vlastní parte. Artur Štaidl se svým tátou opustili republiku a v tuto chvíli není jasné, jestli se na pohřeb budou vracet. „Odjeli do zahraničí, aby kluk nemusel tímhle děsným divadlem trpět,“ sdělil Blesku kamarád rodiny.

Na poslední rozloučení se nechystá ani Ivetina bývalá hospodyně Golda. „Vystupovat v té jeho frašce určitě nebudu,“ sdělila Super.cz rázně Golda, která se zpěvačkou zažila hodně dobrého i zlého. Na pohřeb nejspíš nezavítá ani Jarek Šimek, který se zpěvačkou před pár lety spolupracoval. „Pokud se posledního rozloučení nezúčastní rodina Ivety v čele s Arturem, nemám tam co dělat. Budu na ni myslet v soukromí a zapálím jí svíčku,“ uvedl pro Super.cz Šimek.

Rozloučit se zřejmě nepřijde ani zpěvaččin léčitel Jan Saavedra. „Žádnou zprávu jsem nedostal. S panem Rychtářem nekomunikujeme. Po smrti Ivety mi jednou volal, pak už se neozval,“ sdělil dnes Super.cz Saavedra, který se o Ivetu v posledních týdnech jejího života strachoval. „Na mé zprávy a telefony nereagovala ani Iveta ani pan Rychtář, věděl jsem, že něco není v pořádku,“ dodal. 

Jiří Nedvídek, Super.cz

 

Jiří Štaidl,*22.1.1943 - scénárista, hudebník, písňový textař

 

Jiří Štaidl byl český písňový textař, scénárista, hudebník a divadelní manažer, bratr hudebníka Ladislava Štaidla, blízký spolupracovník zpěváka Karla Gotta. Zahynul ve věku 30 let při dopravní nehodě nedaleko od Prahy.

V 60. letech 20. století umělecky vedl v pražské hudební Divadlo Apollo, mezi jeho blízké spolupracovníky patřili např. hudební skladatel Karel Mareš či Karel Svoboda. Je autorem zhruba 200 písňových textů. Byl také znám jakožto milovník krásných žen, milostný románek prožil, mimo jiné, také s někdejší československou sportovní hvězdou krasobruslařkou Hanou Maškovou nebo s Ivanou Zelníčkovou, známou později jakožto Ivanu Trumpovou.

Zdroj: Osobnosti,cz

16. října 2014 • 12:00

Ladislav Štaidl o Královnách popu a vzpomínce na Ivetu Bartošovou (†48): Je to k zblití!

Štaidlovi se nelíbí, jak se zachází s památkou matky jeho syna.
Štaidlovi se nelíbí, jak se zachází s památkou matky jeho syna. (Foto Aha! – Pavel Machan, Marek Pátek, Martin Hurda, ara)
 
Rozpálený do běla! Koncert Královny popu, kde se vzpomínalo na Ivetu Bartošovou (†48) hnul Ladislavu Štaidlovi (69) žlučí. Organizátor tvrdil, že spolu s ním přijde i zpěvaččin syn Artur Štaidl (18). Ale jak se ukázalo, byl to jen klam.

 

 

 

 

 

„Na koncert jsme zvali také syna Artura s tatínkem Ladislavem Štaidlem. Podle mých informací jsou na cestě, stejně jako rodina Ivety,“ tvrdil před koncertem Janis Sidovský (46).
Pravdu měl pouze v případě Ivetiny maminky Svatavy Bartošové (75), dvojčete Ivany (48) a bratra Lumíra (50), kteří se úterního večera zúčastnili. „Nikdo mne nepozval a o té akci ani nevím,“ řekl Štaidl Aha! před koncertem. Na otázku, jestli tam bude také Artur, odpověděl: „Třeba ano, je už plnoletý... Bylo by mi to ale divné, protože si u mé přítelkyně Michaly objednal na čtvrt na osm večeři.“

Autor:  mir

zdroj Aha,cz

 

 

 

 

 

  21. listopadu 2014 • 12:00

Tajemství chlapů Štaidlových: Kdo bude tatínek a kdo strýček?

Do rodina Ladislava Štaidla přibyde miminko a z Artura se tak stane strejda.
Do rodina Ladislava Štaidla přibyde miminko a z Artura se tak stane strejda. (Aha! - Martin Hykl)
 
 

 

 

 

 

 

 

Klidně by se tak mohlo stát, že porodí rovnou na otcovy sedmdesátiny, které připadají na 10. března. Ale i když to bude o nějaký den vedle, stejně je známý skladatel v sedmém nebi. Vždyť rodina se příští rok na jaře rozroste o dalšího člena. Dům na pražském Albertově, kde Karolína s Davidem Talpou (45) žijí pod otcovou střechou, rozezní dětský hlásek.

zdroj Aha,cz

 

 

 

 

 

  26. listopadu 2014 • 12:00

Artura pozvali na Slavíky: Jaké jsou šance Ivety?

Artur Štaidl s otcem.
Artur Štaidl s otcem. (Foto Aha! – David Kundrát, Marek Pátek, ara )
 
 
Tak je to jasné! Pořadatelé Českého slavíka pozvali na záverečný galavečer syna Ivety Bartošové (†48) Artura (18).

„Zatím čekáme, zda účast potvrdí,“ řekl šéf agentury Musica Bohemica Jaroslav Těšínský (64). „To, jestli se Iveta dostala do nominací, budeme vědět ve čtvrtek,“ dodal. Výsledky pak vyhlásí v sobotu večer ve Státní opeře v Praze.

 
 10. března 2015 • 12:00

Sedmdesátník Ladislav Štaidl: Nejemotivnější vystoupení Arturova tatínka!

Ladislav Štaidl se do paměti lidí nezapsal jen líbivými písničkami.
Ladislav Štaidl se do paměti lidí nezapsal jen líbivými písničkami. (Aha! - Pavel Machan)
 
 
 
 
 

Bohatý milionář a skladatel, který se proslavil desítkami hitů, které rozeznívaly éter hlavně za minulého režimu, slaví sedminásobné kulatiny. Po revoluci se spíše než hudbou zapsal do povědomí veřejnosti tahanicemi s věčně opilou Ivetou Bartošovou (†48) o syna Artura (18), na kterého prý neměla zpěvačka dobrý vliv. A ještě jednou věcí se navždy proslavil...

 

Pokud tipujete, že jde o jeho intimní poměr s nezletilou Darinkou Rolincovou, kdy pochválil její vyvinutou sexualitu ve svých pamětech, a kvůli čemuž dostává Slovenka opakovaně psotník, tak jste vedle jak ta jedle. Nejeden občan si totiž Ladislava Štaidla pamatuje i z televizního vystoupení, kde komentuje události Palachova týdne začátkem roku 1989.


O projevech nespokojenosti velké části československé veřejnosti s rozpadajícím se komunistickým režimem tenkrát na kameru Štaidl prohlásil: "Já jsem se zcela dobrovolně svobodně rozhodl, že budu v této zemi žít, a proto jsem tady taky založil rodinu. Mám tři krásné, zdravé děti, a proto bych si nesmírně přál, abychom žili v klidu a míru a aby se nám dařilo dobře a aby nemuselo docházet k takovým věcem, jako došlo na Václavském náměstí".
To mu samozřejmě mnoho lidí včetně vtipálků z České sody nemohlo jen tak zapomenout a hitmaker měl tento svůj výstup častokrát po převratu na talíři. Kdysi se na jeho spokojenost s dětmi vyrůstajícími v prostředí totality zeptala i reportérka Lidových novin, na čež jí Štaidl podal svou verzi: "No a to je další příklad, jak se rodí legendy. Tenkrát byly nějaké demonstrace na Václaváku a v Paláci kultury za mnou přišel redaktor, co si o tom myslím. A já na to řekl, že bych si hrozně přál, aby moje děti vyrůstaly v klidu a míru – ne tedy v socialismu." Tento myšlenkový veletoč hodný eskamotéra někoho pobavil, jiného rozlítil. Emotivní vystoupení v jedenáctém díle České sody vtipně komentovala "reklama" po odvysílaném inkriminovaném vystoupení Ladislava Štaidla. "Tento muž za A: pere špinavé prádlo dvakrát, za B: je profesorem matematiky, za C: rozhodl se žít na Václavském náměstí. B je správně." Ať už to bylo jakkoliv, přejeme všechno nejlepší k dnešním sedmdesátinám!

autor moc

zdroj Aha,cz

30. března 2015 • 12:00

Rychtářovy dotěrné esemesky Arturovi: Táta Štaidl musel drsně zasáhnout!

Ladislav Štaidl prý musel zarazit Ryhctářovi, aby nadále obtěžoval Artura sms zprávami.
Ladislav Štaidl prý musel zarazit Ryhctářovi, aby nadále obtěžoval Artura sms zprávami. (Foto Aha! – Marek Pátek, Pavel Machan, ara)
 
 
 
 
 

 

 

 

 

Vdovec Josef Rychtář (56) je vzteky bez sebe a navíc nemůže vůbec nic dělat! I když si dělal zálusk na uhříněvskou vilu, ve které žil s Ivetou Bartošovou (†48) a podařilo se mu dokonce výhrůžkami odradit jedny z vážných zájemců. Dnes je jasné, že prodeji vily nezabrání, Artur Štaidl (18) si prožité nepříjemné okamžiky v domě nadále připomínat nechce a Rychtář ho navíc už dále nemůže obtěžovat. Jeho táta totiž vdovce přísně vykázal do patřičných mezí!

 

Před několika měsíci, když Ladislav Štaidl(70) milostivě svolil, aby pro něj Josef Rychtář dočasně pracoval jako údržbář a zahradník, začal si vdovec dělat naděje, že by mu dům jen přeci mohl spadnout do klína. V paměti nám především utkvěly tragikomické scény, kdy se Rychtář s tehdy nezletilým Arturem, k jeho zjevné nelibosti, před novináři a se slzami v očích dojemně objímal.


"Po tom setkání psal Arturovi esemesky a asi se mu chtěl nějak více přiblížit," potvrdil v Šípu zvukař Standa, který již nějaký čas pro Rychtáře nepracuje a naopak zásobuje bulvár celkem uvěřitelnými, avšak šokujícími detaily soužití s Rychtářem. "Jenže Artur mu neodpovídal, a když už toho asi bylo moc, tak Rychtářovi napsal jeho otec Ladislav Štaidl, aby přestal Artura obtěžovat a nechal ho konečně na pokoji. Byla to hodně drsná zpráva."

Rychtář sice zprávy adresované Arturovi přiznal, ale šlo prý jen o později přijatou nabídku pomocných prací kolem domu a poučení o práci s alarmem. S blížícím se prodejem uhříněvského domu hrůzy se stupňuje vdovcův vztek a nedávno začal na Ladislava Štaidla vytahovat špínu: "Má smůlu, jsem tu já a Iveta mi o opravdu drsném životě s ním vyprávěla. Vzal zbraň a mířil na ni," tvrdil mimo jiné říčanský démon. To už bylo i na Štaidla s rodinou příliš, jak se prý také vyjádřil člověk z jejich okolí: "Některá prohlášení pana Rychtáře na adresu Ládi jsou skutečně děsivá a pro rodinu je to traumatizující."

 

 

 

 

Artur Štaidl s otcem Ladislavem

Artur Štaidl s otcem Ladislavem Michaela Feuereislová

Iveta Bartošová by měla radost: Artur utíká do ciziny

20. března 2016 11:10

Česko už mu začíná být malé! Syn Ivety Bartošové (✝48) Artur Štaidl (19) prošel od doby, kdy si ho vzal po ochranná křídla otec Ladislav Štaidl, radikální proměnou. Přestal se cpát desítkami řízků a hamburgerů, zhubl, zmužněl a dávno už z něj není mamánek, kterého každý musí vodit za ručičku. Teď se ještě navíc rozhodl jít do zahraničí!

„Láďa Artura posílá na zkušenou do Ameriky. Artur by měl v Americe tři měsíce v létě studovat angličtinu a marketing na velmi prestižní škole,“ citoval deník Aha! zdroj z okolí Ladislava Štaidla.

Syn známých muzikantů po nabytí docela slušného majetku (za prodej matčiny vily v Uhříněvsi inkasoval kolem sedmi miliónů korun a i když část peněz šla do dluhů po Ivetě, stále mu zbyla hromada peněz) mohl docela slušně zblbnout, ale zdá se, že má vše v hlavě srovnané.

Artur se prý zhlédl ve starším bratrovi Janovi (39), který vystudoval vysokou školu hotelovou a dnes je z něj úspěšný podnikatel. Mladý Štaidl jde v jeho šlépějích, studuje hotelový management. A zkušenosti z ciziny se mu jednou budou hodit! 

David Zápal , Super.cz

Artur Štaidl,*12.10.1996 - zpěvák

Artur Štaidl

 

Artur Štaidl je synem tragicky zesnulé zpěvačky Ivety Bartošové a skladatele Ladislava Štadila, v jehož péči už několik let žije.

Artur Štaidl se narodil jako první a jediný potomek zpěvačky Ivety Bartošové. Ta se po jeho narození sice ještě pár let vezla na vlně popularity, poté ovšem začaly její obrovské problémy s alkoholem. Tím byl výrazně ovlivněn i život jejího syna.

Artur Štaidl to neměl ve společnosti své maminky vůbec jednoduché. Iveta Bartošová byla velice často předmětem zájmu bulváru a mladý Artur se tak nemohl vyhnout nepříjemnému a těžkému prostředí. Kromě problémů Bartošové měl Artur Štaidl starosti i se svou nadváhou. Vše vyvrcholilo tím, že si ho musel vzít od zkrachovalé zpěvačky do péče jeho otec hudebník a skladatel Ladislav Štaidl, který už tou dobou s Bartošovou nežil.
Artur Štaidl nadchl fanynky.

Artur Štaidl nadchl fanynky. Herminapress

Syn Ivety Bartošové už má také zamilované fanynky: Házely po něm podprsenky!

27. února 2017 10:22

Artur Štaidl (20) spolu s kolegy z kapely Behind The Mirror uspořádal koncert ke křtu nového cédéčka a jak se ukázalo, má již i on, stejně jako jeho matka Iveta Bartošová (✝48), extrémně věrné fanynky. Na pódium tak létaly podprsenky.

Fotografovi z agentury se podařilo zachytit jen jednu, podle účastníků jich bylo ale víc. Není divu, Artur písně prožívá, chová se jako pořádný metalák - skáče, hází hlavou a prostě řádí tak, jako by šlo o jeho poslední leč. A to holky rády!

Kmotrem cédéčka Age of Mirrors byl Michal Dvořák z Lucie, jenž je vlastně Arturovým hodně vzdáleným příbuzným. Je synovcem Áni Štaidlové, která je první ženou Arturova otce Ladislava.

A podle ohlasů ze křtu, z jehož oslavy se ještě někteří účastníci nevzbudili, se celá akce pořádně povedla! 

David Zápal , Super.cz

Artur Štaidl

Artur Štaidl Herminapress

Máma Iveta Bartošová by byla šťastná: Artur je zamilovaný a umí to dát najevo

28. února 2017 9:17

Stejně jako každá jiná máma, i Iveta Bartošová (✝48) by byla ráda za to, že je její synátor šťastný! Artur Štaidl (20) je už opravdu dospělý chlap, na křtu nové desky jeho kapely Behind The Mirror neskrýval lásku ke své dívce v podvazcích.

Fotoreportéři načapali dvojici při samotné akci. Mladý Štaidl se se svými city neschovával a s dívkou se líbal. Slečna působí sympaticky a podvazky, které si vzala k džínsovým kraťasům, byly asi jen součástí jakési provokace v rámci podpory metalcore kapely jejího kluka.

„Ano, mám holku, víc k tomu ale říkat nechci,“ řekl Artur Blesku, který dvojici nachytal. Slečny ostatně mají i ostatní členové kapely a děkují jim za trpělivost, kterou předvádějí ohledně fanynek. Jak sami říkají, hrají hudbu pro „buchty“, takže není divu, že na pódiu přistávaly i podprsenky.

Na slavnostním uvedení jejich prvního cédéčka Age of Mirrors chyběl Ladislav Štaidl. „Tohle není zrovna tátův šálek čaje. Když se podíváte na naše fanoušky, nejsou to tátovi vrstevníci a myslím, že by se tu necítil dobře. Ale fandí nám,“ svěřil se jeho zdárný syn.

Ten má radost, že i kdybych chtěl, nemohl by se domáhat žádné protekce.

„Ve světě metalu jména mých rodičů nic neznamenají a já jsem za to rád. Mám tak alespoň šanci se prosadit sám a vše dokázat jako Artur, ne jako syn slavných rodičů,“ dodal Artur Štaidl. 

David Zápal , Super.cz

 

 
Reklama:
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář