Jdi na obsah Jdi na menu
 


Karel Fiala - Jan Fiala - Věra Vlková - Anna Fialová

Jan Fiala,*27.12.1967 - zpěvák

 

 

Jan Fiala se narodil 27.12. 1967 v Praze. V Praze také vystudoval Státní konzervatoř (obor herectví). U profesora Vikláře studoval zpěv. Jeho první zkušeností v muzikálu bylo učinkování jako company v muzikálu Bídníci.

Dalé hrál v muzikálech: 451 stupňů Fahrenheita(Montag), Jesus Christ Superstar (role Šimon Zelótes), Mise, Rusalka, Monte Christo (opět jako company), Popelka, Bídníci (Enjorlas, company), Miss Saigon (Chris a company), Golem (Hubert a Rudolf II.), Mona Lisa (Bernardo Alfonso).
V Městském divadle Brno hostuje v muzikálu Jesus Christ Superstar v roli Šimona Zelótese (od roku 2009 už nehraje) a také v muzikálu Šumař na střeše (role Saša).

Autor: terezka888

zdroj Osobnosti,cz

Věra Vlková, česká operetní herečka a zpěvačka (soprán). Největší úspěchy zaznamenala v 60. a 70. letech v klasických operetách. Z rolí: Helenka (J. Voskovec - J. Werich - V. Hála Slaměný klobouk), Rose Marie (R. Friml), Eliza (F. Loewe - A. J. Lerner My Fair Lady), Denisa (F. Hervé Mam'zelle Nitouche), Liduška (J. K. Tyl Paní Marjánka, matka pluku).

Karel Fiala,*3.8.1925 - herec, zpěvák

Karel Fiala se narodil v roce 1925 v Ostravě-Hrušově a dříve, než se o něm psalo jako o hereckém zázraku, vyučil se kominickému řemeslu, a ten pověstný kominický knoflík mu přinesl v životě štěstí. O tomto populárním herci se říká, že je mužem jedné role. I když - kdo by si jej nevšiml jako pravého krále v pohádce Labakan (1956), v roli Dalibora, ve zfilmované opeře Dalibor (1956), nebo zamilovaného kovářského tovaryše, který vyléčil svoji dívku hubičkami (Dařbuján a Pandrhola, 1959). Studiem zpěvu prošel na konzervatoři a na AMU v letech 1947 – 1955 a v roce 1949 nastoupil k dočasnému pobytu do Národního divadla na pět let, poté dostal výpověď. Naštěstí hned přišla nabídka do Karlína, kde se jej přímo ujal legendární Oldřich Nový a ten jej i seznámil s jeho pozdější třetí ženou, Věrou Vlkovou, se kterou má dva syny, další dva chlapy má z předešlých manželství a velmi brzy budou manželé slavit celých padesát let, společného života.

Svůj život, téměř celý, věnoval lehké múze v Hudebním divadle v Karlíně a kdo by neznal tohoto operetního zpěváka v nějaké krásné operetce, jako třeba v My Fair Lady či Veselá vdova. Když se chystal Oldřich Lipský natáčet parodii na kovbojky Limonádový Joe, tak se role psala přímo na tělo herci Jiřímu Kodetovi. Osud k němu byl však nemilosrdný, ale za vším hledej ženu. Kodetova maminka, herečka Jiřina Steimarová, byla poblázněná z divadla hercem a zpěvákem Karlem Fialou a „domluvila“ režisérovi Lipskému a Karlovi spadl Joe, přímo do klína. Nevím, do kolika let je člověk mladý, píše se o Karlovi, jako o mladém členovi v Karlíně, ale když natáčel Limonádníka, bylo mu téměř čtyřicet let, i když vypadal o polovinu méně. Film se rozeběhl po světě, slavil úspěchy, Sergio Leone se popadal za břicho a jenom se divil, jak může ta malá tečka na mapě vyprodukovat tak skvělou parodii na kovbojky, které bývají doménou italských a amerických autorů. A po tomto velkém úspěchu by se v Americe tento herec nezastavil, film by stíhal film, ale pro něj to byl konec „vrčící kamery“ a zbylo už jenom paběrkování. V Karlíně byl Karel Fiala dokonale šťastný, a když se rozpovídá o své kariéře, vlhnou mu oči. Co bylo práce, mnohdy dvě představení denně, v Karlíně a v nuselském Tyláčku. Ráno zkoušky, pak si odběhl zahrát tenis, přes den jezdil s kočárkem a učil se role a večer jej čekalo představení, což byl jeho častý rozvrh.

Rok 1990 ale přinesl pro herce stinné stránky, ještě z dálky bylo slyšet zvonění klíčů, nastoupí nový šéf, který prosazoval operu, proto podepsali petici a Karel a Věra se mohli balit, dostali výpověď. Věra Vlková si našla práci na základní umělecké škole, jako pedagog a Karel si mohl užívat odpočinku, s tenisovou raketou v ruce.

Aby se naše herecká společnost odvděčila herci Karlovi Fialovi, že jej dosti ignorovala, byl v roce 2013 oceněn za celoživotní přínos v oboru muzikál Cenou Thálie…

Karel Fiala si také zahrál epizodky v Šíleně smutná princezna, Most u Remagenu, v inscenacích Na tý louce zelený, Orfeus v podsvětí, Amadeus…

Autor: jarda53

zdroj FDb,cz

Anna Fialová,*

 • Anna Fialová (18)

  Zděděný talent prokázala vnučka Limonádového Joe alias Karla Fialy. Mladičká herečka Anna Fialová (18) pro diváky není zcela neznámou tváří, už jako osmiletá se objevila jako malá dcera Simony Stašové ve filmu Román pro ženy. Jako krásná Julie, do které se zamilovávají všichni kluci, se bude objevoval v seriálu Vinaři. Její herecký um podporuje i herečka Veronika Žilková, která o ní tvrdí: „Je nejkrásnější herečka, kterou znám. Ještě o ní uslyšíme!

   
 • Karel Fiala

  Karel Fiala Hermína

  Víte, kdo to je? Od natáčení jeho nejslavnějšího filmu uplynulo už 51 let

  12. března 2015 5:50

  Víc jak půl století uteklo od vzniku jeho nejznámějšího filmu Limonádový Joe aneb Koňská opera a Karel Fiala (89) už dávno není pistolníkem, čiperný je ale pořád. Až obdivuhodně vzhledem k věku devětaosmdesáti let.

  Na natáčení své nejslavnější role Fiala vzpomíná i po víc jak půl století: „Pistolník už padesát let nejsem. Možná ještě tak někdy před dvaceti třiceti lety na pouti, ale teď už mé kolty vyhasly a visí někde na hřebíku. Ale když jsme točili ten film, tak jsem si zastřílel i opravdovou pistolí s ostrými náboji. Samozřejmě, bylo to ve chvíli volna na střelnici a docela mne to tehdy bavilo,“ řekl nedávno.

  Fiala tento týden dorazil na tiskovou konferenci k Febiofestu, kde byla - mimo jiné - uvedena spolupráce festivalu s Českou mincovnou a Fialovi byla věnována pamětní medaile s jeho podobiznou. 

  Jana Hofmanová, Super.cz

  Herečka Fialová je vnučka Karla Fiali.
Karel Fiala s manželkou Věrou

Karel Fiala s manželkou Věrou Foto: archiv FTV Prima

Láska jim kvete už 50 let: Limonádový Joe se s manželkou stále škádlí jako čerstvě zamilovaný páreček

18. května 2015 5:35

Legendární herec Karel Fiala (89) nezná jen recept na dlouhověkost, ale zároveň může být vzorem pro dokonalý partnerský vztah. Se svou manželkou Věrou Vlkovou už prožil půl století, ale stále k ní chová úctu a obdiv jako na prvním rande.

Hereckou dvojici svedlo dohromady účinkování v karlínském divadle, kde hvězda kultovního filmu Limonádový Joe poznala přednosti své osudové ženy. „Je to ženská, která má smysl pro humor. Vždycky s ní byla legrace. Teď ji to už bohužel opustilo,“ zažertuje Fiala v dnešním Top Star magazínu, načež Věra pohotově dodá, že on už taky není žádný milovník.

Karel Fiala letos oslaví nejen své 90. narozeniny, ale také půl století se svou partnerkou. Životní lásku ovšem našel až na třetí pokus. Předtím, než se dal dohromady s Věrou, měl za sebou dvě neúspěšná manželství.

„Musíte ho milovat, nesmí vám jít na nervy, a když tak to on nesmí poznat. Těch padesát let uběhlo jako voda,“ dodá manželka Karla Fialy, které má stejně jako on energie na rozdávání. Svému muži dokonce každé ráno dopřává masáž, což je jedna z příčin jeho požehnaného věku. 

Adam Chromý, Super.cz

Fialová se stává novou českou filmovou hvězdičkou.

Fialová se stává novou českou filmovou hvězdičkou. Foto: Fog'n'Desire Films

Uchvacovala proměnami v Tváři. Teď diváky Anna Fialová dojme i rozesměje ve filmu, který předchází Pelíškům

3. února 2017 15:15

Po půl roce natáčení padla pár dní před koncem roku poslední klapka filmové trilogie Zahradnictví režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Petra Jarchovského.

Poslední den, kdy se točilo celou noc v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice, bylo na place i s komparzisty přes sto třicet herců, které už od brzkého odpoledne připravovala početná skupina maskérů a kostymérů.

Poslední natáčenou scénu diváci uvidí ve třetím filmu s názvem Nápadník, kde ústřední dvojici ztvárnili Ivan Lupták a Anna Fialová, která na sebe upozornila v první řadě televizního pořadu Tvoje tvář má známý hlas. „Když jsem si četla scénáře Zahradnictví, tak jsem se na konci prvního dílu rozbrečela. Což se mi ještě nestalo. Zároveň tam jsou i scény, u kterých jsem se smála nahlas,” nechala se slyšet vnučka herce Karla Fialy a jedním dechem dodala: „Když jsme měli první čtenou zkoušku, tak jsme se všichni tak strašně bavili, že mě to až překvapilo, protože ta doba moc veselá nebyla. Ale je skvělé, že to je mix všeho. Že jsou tam smutné věci, ale že se diváci budou i bavit."

Nepřející rodiče pak hrají Aňa Geislerová a Martin Finger, nápadníka hraje Jáchym Kučera, věčně doprovázený svým otcem Miroslavem Táborským. 

Jiří Čeladník , Super.cz

Anna Fialová v Mordpartě

Anna Fialová v MordpartěFoto: archiv FTV Prima

Vnučka Limonádového Joea si prožila peklo: Hvězdu Tváře s pytlem na hlavě honili jako lovnou zvěř

27. května 2017 21:52

Znovu zažívá opravdová muka! Herečka Anna Fialová (21), kterou známe také z show Tvoje tvář má známý hlas, i na konci druhé řady Mordparty prožije dramatické chvíle. Seriálovou dceru Jiřího Bartošky (70) a vnučku Limonádového Joea Karla Fialy totiž unese mafián přezdívaný Švéd, kterého hraje Jan Hájek. Jako oběť bude velmi trpět!

 

Scény, při kterých jí nasazují pytel na hlavu, míří na ni pistolí a honí ji jako lovnou zvěř, si Fialová vybavuje i několik měsíců po natáčení. „Tohle je případ, kdy se snažím si v hlavě udržet to, že to jenom hrajeme. Bylo to nepříjemný, divný, nechci, aby to někdy někdo zažil,“ říká krásná herečka.

Mafiáni na ni číhají, a když jde po ulici, násilím ji vtáhnou do auta. Aby neviděla, kam jedou, navlíkli jí pytel přes hlavu.

„Točilo se to asi pětkrát až osmkrát. Až když už jste v tom pytli poněkolikáté za sebou, tak vám dojde, že to není doopravdy,“ prozradila herečka. Vůbec poprvé se před kamerou potkali s Janem Hájkem (38) a jejich společné natáčení si prý užívala.

„Hráli jsme spolu poprvé, a bylo to skvělé. On je totiž opravdu v nejlepším slova smyslu tak strašně děsivej, až vlastně bych řekla, že se mi to líbí. Je skvělej a byla jsem hrozně ráda, že jsme tohle hráli spolu,“ uzavřela s úsměvem herečka. 

 

Anna Veškrnová , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kozlíčková

(Lydie, 28. 5. 2017 10:57)

Hodně štěstí a lásky do dalších let přeji ze srdce a děkuji za chvilku zábavy a potěšení při Vašich vystoupeních, byly od srdce a bylo cítit i vidět. Děkuji K.

Blahopreji

(josefina, 23. 1. 2016 13:07)

manzelum Fialovym k zlate svatbe!!Vzpominam na krasna 60 a 70ta leta,kdy v televizi davaly operety z Kalinskeho divadla-vysoka uroven obou dvou protagonistu byla samozrejmosti!Hodne zdravi do budoucna,mistri!