Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jiří Pleskot - Olga Čuříková

Jiří Pleskot,*3.5.1922 - 1.12.1997 - herec

Od roku 1951 do roku 1991 [1] byl řádným, později po odchodu do důchodu pouze hostujícím členem hereckého souboru Divadla na Vinohradech. Mezi jeho nejznámější filmové role patří, mimo jiné, ztvárnění postavy prezidenta Edvarda Beneše v dvojsnímku Otakara Vávry Dny zrady a ve filmu Sokolovo.

Vystudoval divadelní vědu na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy. Již během svých studií hrál ochotnicky divadlo. Po ukončení školy hrál nejprve v různých oblastních divadlech, od roku 1951 natrvalo zakotvil ve Vinohradském divadle. Často hrál seriózní intelektuály (učitele, policisty, úředníky, otce rodin apod.).

Jeho první manželkou byla herečka Jiřina Jirásková, se kterou se po dvou letech rozvedl po jejímu románku s hercem Jiřím Valou [2]. Druhou manželkou byla televizní a rozhlasová hlasatelka a moderátorka Olga Čuříková.

Zdroj Wikipedie,cz

 Olga Čuříková,*30.12.1932 - moderátorka, dramaturgyně

 

Olga Čuříková (* 1932) je bývalá dlouholetá česká televizní a rozhlasová moderátorka a dramaturgyně. V někdejší Československé televizi po mnoho let uváděla pravidelný televizní pořad pro mládež Vlaštovka, známá je i z účinkování v soutěžním televizním pořadu Pokus pro dva, který moderovala na přelomu 60. a 70. let 20. století společně s Eduardem Hrubešem. V roce 1972 musela z politických důvodů z Československé televize odejít, až do roku 1990 pak působila pak jako konferenciérka a moderátorka v pražském Divadle hudby Lyra Pragensis.

Autor: igorek1974

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář