Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jiří Menzel - Olga Menzelová

Jiří Menzel,*23.2.1938 - herec, režisér

 

Jiří Menzel je významný český režisér, herec a spisovatel. Narodil se narodil v roce 1938 jako syn spisovatele a scénáristy Jozefa Menzela. V roce 1962 ukončíl studium režie na FAMU v Praze. V šedesátých letech 20. století byl spoluzakladatelem filmové nové české vlny. Menzelův první celovečerní film Ostře sledované vlaky z roku 1966 získal Oscara za nejlepší zahraniční film. Další z jeho filmů Vesničko má středisková byl na Oscara nominován v roce 1985.

Od sedmdesátých let se Jiří Menzel věnuje i divadelní režii. Spolupracuje s pražskými divadly – Činoherní klub, Vinohradské divadlo.

Režie
- Dalších deset minut II. (2002)
- Život a neobyčejná dobrodružství vojáka Ivana Čonkina (1994)
- Žebrácká opera (Beggar´s Opera) (1990)
- Konec starých časů (End of Old Times) (1989)
- Vesničko má, středisková (My sweet little village) (1985)
- Slavnosti sněženek (1983)
- Postřižiny (1980)
- Báječní muži s klikou (1978)
- Na samotě u lesa (1976)
- Kdo hledá zlaté dno (1974)
- Skřivánci na niti (Larks on a String) (1969)
- Rozmarné léto (1968)
- Zločin v šantánu (1968)
- Ostře sledované vlaky (Closely Watched Trains) (1966)
- Zločin v dívčí škole (1965)
- Perličky na dně (1965)
- Umřel nám pan Foerster (1963)
- Sluha dvou pánů (2007)
- Mnoho povyku pro nic (2008)
- Veselé paničky Windsorské (1999)
- Sen noci svatojánské (1994)

Autor: VolkovBot, Xqbot, ArthurBot

zdroj Osobnosti,cz

Slavný český režisér (76) je ve zkrášlovacím salonu jako doma: Nechci vedle své o 40 let mladší ženy vypadat jako dědek

27. října 2014 20:57

Jiří Menzel si je dobře vědom toho, že mu táhne na osmdesát a že má o čtyřicet let mladší partnerku Olgu (36). Nenechává tedy nic náhodě a vzorně pečuje o svůj zevnějšek.

„Nechci vypadat tak starej, jak jsem,“ prozradil nám Jiří Menzel na finále mezinárodní kadeřnické soutěže o nejlepší změnu image Aichi. Oscarový režisér vyráží do svého oblíbeného salonu krásy i dvakrát měsíčně, což je na muže, zvlášť jeho věku, nezvykle často. „Já nejsem metrosexuál, ale mám hezkou ženu a nechci vedle ní vypadat jako dědek,“ otevřeně přiznává věhlasný filmař.

O svůj zevnějšek nechává Menzel pečovat komplexně a podstupuje víc procedur než některé ženy. „Pedikúra, manikúra, samozřejmě ostříhat a občas masáž obličeje. A solárko,“ zní výčet zkrášlovacích kroků Jiřího Menzela. 

Jiří Čeladník, Super.cz

Slavný režisér si nechává odsát břicho: S pupkem se stydí před svojí krásnou a o hodně mladší ženou!

20. listopadu 2014 9:56

Známý český oscarový režisér přiznal, že se bojí stárnutí a bojuje proti němu všemi možnými prostředky. Momentálně je nespokojený s velikostí svého břicha a rozhodl se se špeky zatočit. "Břicho je velké. Mám bohužel v koupelně zrcadla, a když tam jdu, tak se vždycky hrozně leknu. Hrozně mě to štve, moje žena je tolerantní, ale já se před ní stydím," řekl Super.cz Jiří Menzel.

 
Snaží se ve formě držet také díky cvičení. Jeho trenér, bývalý Mistr Evropy v dvojbobech Roman Gomola, za ním chodí každý víkend domů. "Musím cvičit, donutí mě k tomu kamarád. Jinak jsem hrozně líný. Abych tady nějakou chvilku zůstal, musím pro to něco dělat. Opičinec mám doma a trenér za mnou jezdí cvičit domů. Nikam jinam bych nedorazil. Jsem vážně hrozně líný," vysvětluje režisér.

K cvičení si na břicho dopřává také speciální proceduru, po které by mu prý mělo úplně zmizet. "Jsem tady poprvé a čeká mě celý program, budu chodit pravidelně. Ohřívají mi břicho, jsou k tomu cvičení a další věci. Nechci být starý. Je to směšné, je to trapné, já starobu ale těžko snáším," uzavřel Menzel. 

 

Gabriela Wolfová, Super.cz

Menzel ztrácí sluch: Nosí naslouchátko!

 
Jiří Menzel (76), který je kvůli své mladé manželce Olze (36) v kosmetických salonech jako doma, se neobejde bez pomůcky pro nedoslýchavé!
 

„Cože? Naslouchátko? No to mám už dlouho,“ odpověděl oscarový režisér na dotaz Blesku, co to má za uchem.

V davu lidí přitomných otevření luxusního kadeřnictví měl Menzel problémy odpovídat, protože opravdu špatně slyšel. „Není se přece čemu divit, vždyť je mu šestasedmdesát,“ krčila jeho žena rameny.

 

 

Jiří Menzel (76), který je kvůli své mladé manželce Olze (36) v kosmetických salonech jako doma, se neobejde bez pomůcky pro nedoslýchavé.

Autor: kl
zdroj Blesk,cz
 

Olga Menzelová,*25.1.1978 - producentka

 

Olga Menzelová je manželkou herce a režiséra Jiřího Menzela, jemuž porodila dceru Annu Karolínu. Po čase vyšlo na jevo, že byla Menzelovi nevěrná a přiznala, že Anna Karolina je dcerou režiséra Jaroslava Brabce.

Autor: elen-lilly

zdroj Osobnosti,cz

Olga Menzelová utajila dítě: Je těsně před porodem! Kdo je táta?

 
Olze se podařilo tajit těhotenství osm měsíců
 

 

 
 
 
 
 
 

Olga Menzelová je učiněná královna kamufláže. Rostoucí bříško na veřejných akcích dokonale maskovala volnými hábity nebo do společnosti v poslední době nechodila. Reportéři časopisu Rytmus života ji však vyfotili na ulici, kde  pod velkým zimníkem své velké břicho už neutajila. Podle týdeníku je Menzelová už v osmém měsíci.

Bývalá novinářka se za Jiřího provdala v roce 2004, ale otcem dcery Anny Karolíny, která přišla na svět roce 2008, je režisér Jaroslav Brabec (bývalý manžel Veroniky Freimannové, pozn.red.). Kvůli němu na čas svého muže opustila. Ale jejich vztah vydržel sotva dva roky a Olga se vrátila k manželovi. Tehdy se Menzel netajil tím, že Olze dítě dopřál, protože on po něm nikdy v životě netoužil.

„Olga si přála dítě, čemuž rozumím, ale na druhou stranu já jsem sobec nebo srab a mám takovou fixní ideu, že moje dítě by nebylo zdravý, protože už jsem moc starej. Takže jsem se tomu bránil. Odmalička. Neměl jsem pocit, že bych se musel rozmnožovat,“ přiznal Jiří v dokumentu České televize Neobyčejné životy.

Hodně rychle svůj názor na děti změnil, když čím dál víc času trávil s Aničkou. Není vyloučené, že tatínkem druhého dítěte Olgy je právě Menzel! Poslední rok spolu manželé trávili veškerý čas jako rodina, hodně cestovali a malé Aničce plnili její přání, třeba návštěvu Disneylandu v Paříži.

Olze se podařilo tajit těhotenství osm měsíců

Autor: red
zdroj Blesk,cz
13. ledna 2015 • 05:00

Menzelová čeká druhé dítě! Její manžel ale otcem znovu není

Olga už se těší na druhého potomka. Slavný režisér ale otcem opět není.
Olga už se těší na druhého potomka. Slavný režisér ale otcem opět není. (Ringier Axel Springer Roman Souček / Paparazzi)
 
 
 
 

Dcera Anička (6) se už za chvíli dočká bratříčka nebo sestřičky. A podle těhotenského břicha, které Olga skrývá pod volným pončem je to otázka jen několika týdnů. Koncem listopadu přitom Olga, která se naposledy objevila ve společnosti s manželem Jiřím, o těhotenství mlžila a břicho maskovala volným svetrem. A ani tentokrát neporodí Menzelovo dítě. Dceru Aničku má s režisérem Jaroslavem Brabcem a podle Aha! není Menzel otec ani jejího druhého dítěte.

Menzel není otec

„Jirka si dítě nepřál. Nikdy... Dohodli jsme se, že až jednoho dne přijde čas, kdy budu dítě chtít, tak se naše cesty rozdělí. A ono to přišlo,“ prozradila Menzelová před čtyřmi roky časopisu Intinkt.

Jiří Menzel

Jiří Menzel Michaela Feuereislová

Nastávající tatínek Menzel se tetelí blahem: Jak se připravuje na dítě?

14. ledna 2015 14:57

Oscarový režisér Jiří Menzel sice před časem prohlásil, že žádného potomka si počít nepřeje, aby mu snad, nedej bože, nepředal kvůli svému vysokému věku špatné geny, přesto mu ale manželka Olga Menzelová (36) už brzy porodí dítě. „Je hrozně šťastný,“ potvrdila Super.cz jeho dlouholetá spolupracovnice Míla Řádová.

 
 
 

„Jiří říkal, že se o tom veřejně vůbec nechce bavit, ale povolil mi, že když se bude někdo ptát, abych oznámila tu jednu větu, jak je šťastný a těší se,“ přidala stručně Řádová.

Tu jsme kontaktovali kvůli tomu, že se šoubyznysem začala šířit spekulace, zda Olga neporodila v naprostém utajení již v úterý. „Jiří Menzel se otcem teprve stane. Ta zpráva asi nebude pravdivá, to by mi určitě řekl. Je ale pravda, že určitě nebude chtít, aby někde někdo Olinku z novinářů naháněl,“ dodala Řádová.

Kolegyně Menzelové na rozdíl od Řádové informaci nechtěla vůbec komentovat. „Jediné, co jsem vám mohla říct, bylo to, že manželé Menzelovi očekávají potomka. Nic dalšího nebudu ani potvrzovat, ani vyvracet,“ sdělila Hana Tietze. 

 

David Zápal, Super.cz

Jiří a Olga Menzelovi

Jiří a Olga Menzelovi Michaela Feuereislová

Víme první: Olga Menzelová předčasně porodila. Dočkal se oscarový režisér kluka?

19. ledna 2015 21:00

Stejně jako dlouhé měsíce úspěšně skrývala těhotenství, podařilo se jí utajit i porod. O tom, v jakém měsíci vlastně Olga Menzelová (36) je, respektive byla, se rozvíjely různé debaty, nicméně v devátém to nebylo.

 
 
 

Podle dobře informovaného zdroje manželka oscarového režiséra Jiřího Menzela skutečně porodila předčasně. Stejný zdroj ovšem Super.cz prozradil, že Olga je nejen v pořádku, ale je dokonce s miminkem z porodnice doma.

Olga Menzelová porodila zdravou, i když maličkou holčičku, a to již minulý týden v pražské Thomayerově nemocnici. Její starší dceři Aničce přibyla sestřička, takže bude mít Jiří Menzel doma tři holky. 

 

Gabriela Wolfová, Saša Šeflová, Super.cz

Menzel o druhém dítěti své ženy Olgy: Byl jsem u porodu a vybral jméno!

 
Radost z narození dcery Evy Marie má Jiří Menzel (76) velkou
21. ledna 2015 ● 09:03
 

 

Menzelová své druhé těhotenství dokázala tajit vlastně až do porodu! „Jsem rád, že to dítě je, a jsem rád, že se nám to podařilo utajit,“ svěřil exkluzivně Blesku Menzel s tím, že u porodu v Thomayerově nemocnici osobně „asistoval“.
 

„Byly to velice zvláštní pocity, ale už jsem to absolvoval dvakrát. Společně jsme pak s Olgou vybrali jméno Eva Maria,“ prozradil režisér, který se k holčičce hrdě hlásí. Ovšem zda byl i u početí a je jejím skutečným biologickým otcem, to ví jen samotní manželé. První dceru Annu Karolínu (6) si totiž Menzelová pořídila s režisérem Jaroslavem Brabcem (60), s nímž dokonce dva roky žila. Po rozchodu ji Menzel velkoryse přijal zpět i s děťátkem, o které od té doby pečuje jako o vlastní. „Já jsem děti nechtěl, nějak mi to bylo cizí. Teď mě to mrzí, že jsem na to přišel až tak pozdě. Je to moje pitomost a děkuji Olince, že mě vlastně napravila,“ vysvětloval před časem režisér.

 

 
 
Během natáčení snímku Hra o jablko (1978) byla pro zatvrzelého mládence Menzela největším zážitkem přítomnost u dvou porodů. „Pamatuji si rozechvění, které se mě, cynika, zmocnilo, když jsem viděl zázrak příchodu člověka na svět. O to víc, když při druhém porodu, který byl veden císařským řezem, jsem musel sám jako by dítě vyjmout a předat sestřičce,“ řekl režisér.

Křestní jméno Eva vzniklo z hebrejského slova chawwá s významem živá. Vychází z kořene odvozeného od slovesa chájá, které se překládá jako žít. Eva je tedy dle svého významu živá, životem obdařená...

 

 
Autor: Eva Tušková, zrk
 
Olga Menzelová s dcerkou Evou Marií

Olga Menzelová s dcerkou Evou Marií Foto: Super.cz/Archiv FTV Prima

Olga Menzelová vyrazila s dcerkou na procházku: Dva měsíce po porodu se předvedla v legínách

30. března 2015 13:59

V polovině ledna přivedla manželka režiséra Jiřího Menzela na svět svého druhého potomka, ale opět může předvádět štíhlou postavu, již těhotenství vůbec nepoznamenalo. V růžových legínách dokázala, že je opět fit.

Olga Menzelová (37) se v období, kdy čekala druhé dítě, příliš nezakulatila, a až do poslední chvíle tak mohla tajit, že bude maminkou. Porod poté provázely spekulace ohledně tatínka její druhé dcery. Šestiletou Aničku si totiž pořídila s režisérem Jaroslavem Brabcem, ale Evu Marii prý opravdu zplodila se svým manželem Jiřím Menzelem (77), který dříve tvrdil, že si na rodičovství netroufá.

Výrazně mladší Olga musí nejspíš péči o miminko zvládat sama, ale přesto si udělá čas na to, aby vypadala krásně. „Nemám téměř žádné volné dny, ale myslím si, že žena by měla vypadat hezky. Když má někdo ruce a nohy, tak mi vozí miminko, a já si zkrátka ten čas na sebe udělám, abych se cítila dobře,“ prozradí čerstvá maminka v Top Star magazínu, kde bude mít svou televizní premiéru i v kočárku zachumlaná Eva Marie. 

Adam Chromý, Super.cz

4. dubna 2015 • 05:00

Menzelová konečně prozradila: Jak to bylo s její druhou dcerou?

Olga Menzelová opět prozradila něco víc o druhé dceři.
Olga Menzelová opět prozradila něco víc o druhé dceři. (Foto: ara, reprofoto FTV Prima )
 
 
 
 
 

Manželka oscarového režiséra Jiřího Menzela (77) Olga (37) se s těhotenstvím nepáře. Pokud chce dítě, tak si ho pořídí. Nedávno porodila druhou dceru Evu Marii a její prvorozená Anna Karolína má vytouženého sourozence. Jak tedy probíhalo druhé těhotenství?

 

„Hodně jsem to těhotenství tajila, abych měla klid od médií. A splnilo to svůj účel, Evička je klidné dítě, to u Aničky zdaleka tak nebylo! Opravdu si myslím, že klidné těhotenství má na dítě vliv,“ rozpovídala se Menzelová na stránkách sedmicka.tyden.cz.

Menzelová si pořídila první dceru s režisérem Jaroslavem Brabcem z jediného důvodu – starší Menzel se na potomka necítil a nechtěl se stát otcem. Jak to ale vypadá, za pár let otočil a dokonce si troufá na všechny tatínkovské povinnosti. „Jiří je bezvadnej. Dokonce hlídá, přebaluje a jezdí s kočárkem. Tuhle nedávno dokonce hlídal obě holky a psa,“ překvapila Olga. A dcerku Evičku si nemůže vynachválit. Prý je hodná, krásná a bezvadná. A co se těhotenství týče, není to žádná náhoda! „Žijeme teď a tady, a proto bylo další miminko plánované,“ uzavírá s tím, že kromě ní a manžela má ze sestry radost i její dcera Anička.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář