Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaroslav Svěcený - Julie Svěcená

Jaroslav Svěcený,*1960 - houslový virtuóz

 

Jaroslav Svěcený je český houslový virtuóz. Na svém kontě má více než 41 nahraných CD desek světového houslového repertoáru. Jedná se o velkého popularizátora a propagátora vážné hudby, nositele prestižní ceny Masarykovy akademie umění.

Po studiu na konzervatoři a AMU se stal nejen sólistou ale i znalcem historických houslí a stavby houslí. Tyto staré nástroje on sám také vystavuje, předvádí i nahrává jejich zvuk na CD. Nevyhýbá se ani občasnému vystupování s uměleckými soubory z oblasti populární hudby.

Autor: matejhruska

zdroj osobnosti,cz

Julie Svěcená,*

Julie Svěcená

Julie Svěcená Hermína

Houslový virtuos Jaroslav Svěcený má krásnou a stejně talentovanou dceru: To je ona

28. května 2015 9:20

Jaroslavu Svěcenému roste v jeho dceři Julii, mimochodem velmi půvabné slečně, konkurence. I ona se úspěšně věnuje hře na housle. Teď s tátou bude spolupracovat také na projektu Vivaldianno, s nímž s kolegou Michalem Dvořákem (49) úspěšně vystupují již několik let.

 

Julie se právě vrátila z Anglie, kde studuje, aby pro Vivaldianno natočila projekce. S koncerty už má zkušenosti, letos se však zapojí zcela. „Jaroslav Svěcený je můj parťák v tomhle projektu od samého začátku. Takže jsem měl možnost vidět Julii vyrůstat. Znám ji jako malou holku, když začínala hrát na housle. Loni s námi už jela pár příležitostných koncertů, ale letos jede jako plnohodnotná umělkyně,“ uvedl autor projektu Michal Dvořák.

Kromě práce čekala na Julii ještě jedna příjemná, tentokrát osobní záležitost. Její starší sestra Michaela přivedla na svět prvního potomka, a ze Svěceného je tak dědeček. „Ségře se narodilo miminko. Až tady dneska dotočíme, jedu se za ní podívat a pochovat si,“ prozradila Julie. 

Jana Hofmanová, Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář