Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jana Jiskrová - Jan Teplý -Jan Teplý - Michaela Badinková

Jana Jiskrová,*22.5.1943 - herečka

Jana Jiskrová se narodila v roce 1943 v Zruči nad Sázavou. Po absolvování gymnázia v roce 1960 se rozhodla, že se stane herečkou. Jistý herecký talent a radost z dalších rolí, které jí byly osudem seslány, byly pro profesní dráhu Jany Jiskrové rozhodující. Prošla mnoha divadly a všude sbírala zkušenosti - Divadlo Stop v Pardubicích, Divadlo Alfa v Plzni, Divadlo pohraniční stráže v Chebu, Městské divadlo v Kolíně a naposledy od roku 1991 až dosud Městské divadlo Kladno /dříve Státní divadlo Kladno/.

Je nositelkou ceny literárního fondu za rok 1983, roli Agáty v Gogolově Ženitbě nebo první ceny v Přehlídce středočeských divadel v roce 1986. Nejvýznamnější role, které lze počítat k vrcholu hereckého úsilí Jany Jiskrové, byla bezesporu kromě Agáty v Gogolově Ženitbě, také Svatá Jana ve hře Anouilhově - Skřivánku , Klytaimenestra v Euripidově Ifigenii v Aulidě a Genoveva v Casonově Domu se sedmi balkóny.

V porovnání s pražskými herci se Jana Jiskrová poměrně často objevovala na televizních obrazovkách a šlo o poctivě ztvárněné střední a menší role, především v seriálech - Nejmladší z rodu Hamrů /1975, rež. Evžen Sokolovský, tv seriál/, Tažní ptáci /1983, rež. František Filip, drama/, Rubikova kostka /1984, rež. Jiří Svoboda, drama/, Rodáci /1988, rež. Jiří Adamec, tv seriál/, Nejlepší kšeft mýho života /1988, rež. Jiří Adamec, tv hra/, Dlouhá míle /1989, rež. Jiří Adamec, tv seriál/, Komu šplouchá na maják /1992, rež. Josef Platz, tv seriál/, Miláček /2002, rež. Dušan Klein, tv. adaptace/, Pojišťovna štěstí /2004, rež. Jiří Adamec, tv seriál/, Boží pole s.r.o. /2006, rež. Viktor Polesný, tv film/aj.
Autor: Erkul

zdroj FDb,cz

Jan Teplý,*30.7.1931 - 25.2.2007 - herec

 

Jan Teplý byl český filmový a divadelní herec, známý například z filmů Skřivánci na niti, Ucho, Fešák Hubert či Oznamuje se láskám vašim. Spoluzaložil Hereckou asociaci, jíž pak byl nějakou dobu prezidentem.

Jan Teplý vystudoval soukromou hereckou školu. Hrál v několika oblastních divadel, například v Českých Budějovicích nebo Liberci. V 60. letech se stal členem pražského Divadla Jiřího Wolkera, poté hrál v letech 1965-1986 v pražském divadle S. K. Neumanna. Od roku 1990 do roku 2004 působil v divadle na Vinohradech.

Jan Teplý se věnoval i filmovému herectví. Televizní diváci ho mohli vidět i v první řadě seriálu Pojišťovna štěstí. Objevil se také v seriálu Zdivočelá země. Loni natočil televizní film Poslední kouzlo. Jeho nejznámější rolí je hlavní postava komisaře Martina Becka v televizní detektivce Pavla Háši Záhada zamčeného pokoje (1986). Jeho synem z třetího manželství s herečkou kladenského divadla Janou Jiskrovou je Jan Teplý ml., který je hercem Divadla Pod Palmovkou, hraje v seriálu ČT Zdivočelá země a několika TV filmech a inscenacích.

Zdroj Osobnosti,cz

Jan Teplý,*4.6.1976 - herec

 

Jan Teplý ml. je český herec. Vystudoval státní konzervatoř v Praze. Od roku 1998 je stálým členem Divadla Pod Palmovkou, předtím byl v angažmá v Klicperově divadle v Hradci Královém. Z jeho divadelní tvorby jmenujme např.: Caligula, Tartuffe, O myších a lidech, Bouře. Mohli jsme ho vidět v úspěšně inscenaci Hamlet (režie: Lucie Bělohradská) na Letních shakespearovských slavnostech.

Z jeho televizní tvorby je asi nejznámější seriál Zdivočelá země. Dále jmenujme Chytit vítr, Prázdninové známosti, Ani málo ani moc.

Zdroj Osobnosti,cz

Michaela Badinková,*25.1.1976 - slovenská herečka

 

Michaela Badinková je slovenská herečka.

Vystudovala Státní konzervatoř v Bratislavě, hudebně-dramatický obor, a DAMU v Praze (obor činoherní herectví). Účinkovala v dětském divadle Úsmev v Bratislavě, v Divadle Andreja Bagara v Nitře a v Bábkovom divadle v Žilině. Zahrála si v hudební komedii Miluju tě, ale… v pražském Paláci Blaník i Divadle Na Fidlovačce (jako Eržika v Baladě pro banditu). V současné době hraje v českém seriálu Ulice.

Zahrála si ve filmu Jak básníci neztrácejí naději a hraje v seriálu Ulice mladou učitelku Lenku Drápalovou

1. července roku 2010 porodila partnerovi Janu Teplému dceru jménem Evelína.

Autor: judita

Zdroj Osobnosti,cz

Míša Badinková je stejně štíhlá jako před těhotenstvím

Míša Badinková je stejně štíhlá jako před těhotenstvím Michaela Feuereislová

Sedm měsíců po porodu vyrazila hvězda Ulice do společnosti: Míša Badinková nemá ani deko navíc

24. října 2014 9:10

Doma má čtyřletou Evelínku a sedmiměsíční Emilku a právě teď je maminkou na plný úvazek. A je takhle spokojená. Hvězda Ulice Michaela Badinková se v mateřství našla a doma hodlá být ještě rok. "Jen mám občas nějaké dotáčky v Ulici, ale moje postava se odstěhovala do domečku, takže mám víceméně pauzu, i když jsem z děje nezmizela," vysvětlila Super.cz Míša.

Ta se spolu s dalšími herečkami objevila na dopolední akci, kde se představovala nová kosmetika, ale přiznala, že na péči o sebe moc času nemá. "Vlastně jsem už dva měsíce pořádně nespala, protože malé rostou zoubky. Ale snáším to mnohem lépe než s Evelínkou. Už vím, co se děje, nejsem ze všeho vyjukaná," svěřila Badinková.

Holčičku pořád ještě plně kojí, takže žádné diety nedrží. "Do půl roku jsem byla docela oplácaná, ale pak šla kila sama dolů. Tak to bylo i s první dcerou, asi už mám takový organismus. Jen nejím pečivo, kolem mne jen dost celiaků, tak jsem si od něj odvykla. Navíc při kojení nadýmá," dodala s tím, že se bez problémů vejde do všeho oblečení, které nosila před těhotenstvím. 

Saša Šeflová, Super.cz

Konečně normální žena: Herečka z Ulice hubla po porodu rok a půl, kila jí nešla sama dolů

6. listopadu 2015 17:02

Už rok a půl nevídáme Michaelu Badinkovou v seriálu Ulice, kde byla od jeho počátku. A prý se jí nestýská. "Mám dost jiné práce, teď jsem odpremiérovala jedno představení v divadle, v Rokoku mě hned čeká druhé. Hlavu mám zamotanou divadlem," vysvětlila Super.cz.

"Pokud jde o televizi, tak jsem před létem točila cesty domů a teď se musím dva měsíce věnovat divadlu a natáčení by se už do toho nevešlo," upřesnila. Ostatně také rodině, svým dvěma holčičkám. "Jsou senzační. Kvůli nim jsem i váhala, jestli vůbec jít do toho divadla," svěřila.

"Ale perfektně jsme to zvládli. Pomáhá nám babička a teď i tatínek dozkoušel v divadle, takže se střídáme. A i ta mladší, Emilka, to snáší dobře, když odcházím, jen mi zamává a nebrečí, takže nemám těžké srdce," řekla nám Míša, která žije s hereckým kolegou Janem Teplým.

Když už mají dvě holčičky, nepřáli by si ještě kluka? "Já bych klidně chtěla třetí dítě. Ale ne úplně teď hned. Ještě jsem se nevyspala. Až to dospím, tak ráda otěhotním," smála se. Poporodní kila ovšem lehce neshazovala. "Nepatřím ke šťastným ženám, které je mají dole za tři měsíce. Trvalo mi to přes rok. Hodně pomohlo léto, kdy jsem hodně plavala," připustila.

"Nemůžu moc držet diety, protože se pak moje tělo bouří, nejde mi to a pak jsem znechucená. Ale poslední měsíce jsem zkusila ze stravy vyloučit lepek a dolů šla ta poslední kila," zní její recept.

Protože jsme se potkali na kosmetické akci, kde se představovaly parfémy, zajímalo nás, jak se o sebe stará. "Mám ráda olejíčky, které jsou na přírodní bázi. Není tam ani špetka chemie, a ty si ráda míchám s arganovým olejem. Používám květinové vody na obličej a všechno je to stoprocentně přírodní. Dělá mi to velmi dobře," pochvalovala si. 

Saša Šeflová , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář