Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ivan Trojan - Ladislav Trojan - Klára Pollertová

Ivan Trojan,*30.6.1964- herec

 

Ivan Trojan se narodil v Praze v roce 1964 a je synem herce Ladislava Trojana. Po absolvování sportovního gymnázia začal projevovat zájem o herectví a proto pokračoval ve studiu na pražském DAMU. Od roku 1988 chvíli působil v Realistickém divadle a v letech 1990-1997 v Divadle Na Vinohradech. Po odchodu z tohoto divadla nastoupil do Dejvického divadla kde působí dodnes a kde získal v roce 1999 cenu Thálie za roli Oblomova ve stejnojmeném románu I. A. Gončarova
. Mezi jeho další divadelní role patří např. Romeo v Romeu a Julii nebo hejtman v Revizoru.

Ivan Trojan se však proslavil především díky svým filmovým a seriálovým rolím. V roce 2000 si zahrál četníka Bedřicha Jarého v televizním seriálu ČETNICKÉ HUMORESKY režiséra A. Moskalyka. V tomtéž roce ztvárnil postavu Ondřeje ve velice úspěšném filmu SAMOTÁŘI (rež. David Ondříček), za niž byl nominován na Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Tuto cenu však získal až v roce 2002 a to za roli jednoho z rodičů ve filmu Smradi a také za roli Karla ve filmu MUSÍM TĚ SVÉST. O rok později získal opět Českého lva, tentokrát za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu JEDNA RUKA NETLESKÁ režiséra Davida Ondříčka, kde se objevil jako Zdeněk a hlavní roli si zde zahrál Jiří Macháček.

Z dalších filmů můžeme jmenovat např. POWERS (2000), ŽELARY (2003) nebo MAZANÝ FILIP (2003). V roce 2005 si zahrál v pohádce Anděl páně (režie Jiří Strach), kde se objevil jako Anděl Petronel, paličatý nešika, který zkazí vše na co sáhne ale nikdy nepřizná svoji chybu. Ivan Trojan se kromě herectví věnuje také dabingu, je dvorním dabérem amerického herce Kiefera Sutherlanda (např. seriál 24 hodin), dále daboval např. ve filmech Návrat do budoucnosti 2 (1989, USA) nebo Tajný císařský edikt (1989) a seriálech Ally McBeal, Columbo aj.

Manželkou Ivana Trojana je herečka Klára Trojanová-Pollertová a jeho bratr Ondřej Trojan je velice známým producentem a režisérem. S Klárou má Ivan Trojan dvě děti, syny Františka (nar.1999) a Josefa (nar.2001).

Český lev:
JEDNA RUKA NETLESKÁ (2003) - nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli - vítěz
SMRADI (2002) - nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli - vítěz
MUSÍM TĚ SVÉST (2002) - nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli - vítěz
SAMOTÁŘI (2000) - nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli - nominace

Autor: wendy92

Zdroj Osobnosti,cz

Ladislav Trojan,*1.8.1932 - herec

Ladislav Trojan se narodil 1. 8. 1932 v Praze. Jeho první hereckou zkušeností byla role princezny již v obecné škole. Herectví ho zaujalo až na gymnáziu, kde dostal šanci si zahrát v Gogolově Ženitbě. Po dokončení studií na gymnáziu se začal věnovat klasickému baletu. Po čase toho nechal a uspěšně prošel přijímacím řízením na DAMU. Jako čerstvý absolvent nastoupil do tehdejšího Realistického divadla v Praze, kde zůstal 7 let. Dále působil v Městských divadlech pražských a v současné době v Divadle Na Fidlovačce.

Ladislav Trojan je otcemIvana Trojana a Ondřeje Trojana, kteří se věnují také herecké, režisérské a scénaristické činnosti.

Jeho snad nejznámějším filmovým počinem je ztvárnění syna Potůčka v seriálu Tři chlapi v chalupě (režie František Filip, 1963). Také jsme ho mohli vidět ve snímcích Hříšní lidé města pražského (režie Jiří Sequens, 1968), Na kolejích čeká vrah (režie Josef Mach, 1970), F.L. Věk (režie František Filip, 1971), Můj brácha má prima bráchu (režie Stanislav Strnad, 1975), Parta Hic (režie Hynek Bočan, 1976), Princ a Večernice (režie Václav Vorlíček, 1978), Smrt krásných srnců (režie Karel Kachyňa, 1986), Kamarád do deště (režie Jaroslav Soukup, 1988), nebo Učitel tance (režie Jaromil Jireš, 1994) a Světla pasáže v roli Josefa Lampla.

Zdroj Osobnosti,cz

Klára Pollertová,*17.9.1971 - herečka

 

Klára Pollertová se k herectví dostala díky svým rodičům, kteří si přáli, aby se z ní stala herečka a nakonec se jim jejich přání splnilo.

Narodila se v Praze 17. září 1971 a vyrůstala na pražském Smíchově. Jednoho dne se její sestra zúčastnila konkurzu, a protože nechtěla jít sama, Klára šla s ní. Tam si jí pořádající všimli a především díky jejím krásným očím ji pozvali na jiný konkurz, a to k filmu HORDUBAL (1979), kde ji nakonec obsadili do role Hafie. V roce 1980 si měla zahrát Lucii v seriálu LUCIE, POSTRACH ULICE, kde už měla roli téměř jistou, ale nakonec režisér Jindřich Polák obsadil tehdy začínající Žanetu Fuchsovou. Stejný režisér ji pak nakonec obsadil v roce 1983 do seriálu NÁVŠTĚVNÍCI, kde si zahrála postavu Ali.

Na základní školu nevzpomíná moc v dobrém, protože většinu času trávila před kamerou, a tak ani její známky nebyly nejlepší díky mnoha zameškaným hodinám.

Ve 14 letech ji obsadil režisér Jiří Menzel do komedie VESNIČKO MÁ STŘEDISKOVÁ (1985), jejími rodiči zde byli Marián Labuda a Milena Dvorská. Ve stejném roce pak ještě dostala roli Zuzany ve filmu DO ZUBŮ A DO SRDÍČKA. Jednu z hlavních rolí (Milenu), dostává o rok později v dramatickém filmu OPERACE MÉ DCERY.

Po dokončení základní školy se pokoušela dostat na konzervatoř, ale nebyla přijata, a tak se nakonec rozhodla přihlásit na Střední odborné učiliště spojů.

Jako studentku čtvrtého ročníku ji herec a tehdy debutující režisér Milan Šteindler obsadil do filmu VRAŤ SE DO HROBU (1989), kde ztvárnila jednu z hlavních úloh, roli Evy.

Maturitu dokončila s vyznamenáním, ale to už byla čerstvě přijata na DAMU, zkoušky zvládla hned napoprvé. DAMU dokončila v roce 1994, jejími pedagogy tehdy byli Petr Čepek, Věra Galatíková či Jiří Hálek. I když dostala nabídku stát se členkou Národního divadla, raději dala přednost dojíždění do města Ústí nad Labem kde působila v tamějším Činoherním studiu, zde mj. ztvárnila postavu ve hře Franka Wedekinda “Procitnutí jara“ nebo "Její Pastorkyňu".

Od roku 1995 byla členkou Divadla pod Palmovkou, zde ztvárnila několik rolí např. ve hrách “Jak se vám líbí“, “Život je sen“ či “Ubohý vrah“.

V letech 1995–1997 si zahrála i v televizních pohádkách O PRINCI TRUHLÍKOVI, NENÍ HOUBA JAKO HOUBA, CYPRIÁN A BEZHLAVÝ PRAPRADĚDEČEK a jeho následném volném pokračování s názvem VOJTÍK A DUCHOVÉ.

V roce 2002 opouští Divadlo pod Palmovkou a stává se členkou Labyrintu neboli dnešního Švandova divadla na Smíchově. Zde ji můžeme vidět v několika hrách mj. “Mobile Horror“,“Znalci“,“Dorotka“, “Periferie“ nebo “Žebrácká opera“. Výbornou roli Maired ale ztvárnila i v inscenaci “Poručík z Inishmoru“, jejíž derniéra se odehrála 10. listopadu 2007.

Ve filmu si naposledy zahrála v komediálním drama POLOČAS ROZPADU (2007).

Životním partnerem Kláry se stal herec Ivan Trojan, za kterého se provdala jako jednadvacetiletá studentka DAMU. Jejich rodiče o tom tehdy ani nevěděli, svatbu měli malou, jen oni dva a dva svědci. Společně spolu vychovávají dva syny, staršího Františka (*1999) a mladšího Josefa (*2001).

Roli manželů si společně okusili i na filmovém plátně, a to ve filmu Davida Ondříčka JEDNA RUKA NETLESKÁ z roku 2003.

Klára kromě sestry má i o pár měsíců staršího bratra Lukáše, který je znám jako vodní slalomář a na olympijských hrách získal dvě medaile (zlatá, stříbrná). Sportovní kariéru ale ukončil a věnuje se lékařství.

Klára získala v roce 1993 cenu Valtra Tauba. V současné době se věnuje především divadlu, kde předvádí výborné výkony v několika hrách, a také svým dvěma synům....

Autor: guigne

Zdroj Osobnosti,cz

Klára Trojanová konečně přibrala.

Klára Trojanová konečně přibrala. Michaela Feuereislová

Manželka Ivana Trojana konečně přibrala: Vrátila se k natáčení a bylo to prý šílené

2. dubna 2017 20:36

Mile nás překvapil pohled na manželku známého herce Ivana Trojana. Klára Trojanová bývala opravdu kost a kůže, za což mohly z velké části její klinické deprese, což i sama přiznala. Nepřidala jí ani starost o domácnost se čtyřmi syny.

Na představení nového filmu České televize Zádušní oběť ale vypadala nejlépe za poslední roky. "Jsem rád, že se Klára Trojanová vrátila k natáčení," byl nadšený režisér Jiří Svoboda ze spolupráce s herečkou.

"Bylo to šílené, tak doufám, že se nám to tak podařilo i zahrát," svěřila Trojanová k ději snímku, který se odehrává na maloměstě za I. světové války, kde jsou zabíjeni mladí muži a podezření padne na židovského řezníka, jehož manželku Trojanová hraje. Film odvysílá Česká televize 9. dubna. 

Saša Šeflová , Super.cz

Vraždy a násilí diváky baví: Nová detektivka s Trojanem vyhrála na plné čáře!

 
První díl seriálu Vraždy v kruhu získal první místo ve sledovanosti.
6. ledna 2015 ● 11:16
 

 

Premiérový díl kriminálního seriálu Vraždy v kruhu, který Česká televize bude vysílat pravidelně každé pondělí večer, přilákal k televizním obrazovkám 1,65 milionu diváků. To je téměř o milion více, než byla sledovanost komerční televize Nova. Ta vyrazila do boje s romantickou komedií Pod jednou střechou, ale neuspěla.
 

Zvědavost diváků na herecký výkon Ivana Trojana v roli majora Holiny a jeho kolegy Richarda Krajča alias kapitána Rosti Bora upoutaného na invalidní vozík vynesla Českou televizi na první místo ve sledovanosti.

V jedenácti dalších případech brutálních vražd spojených s jednotlivými znameními zvěrokruhu se diváci dočkají také milostné aféry manželky Rosti v podání Hany Vágnerové, která udržuje milenecký poměr s majorem Holinou. Dojde také na rvačku mezi Holinou a ochrnutým Rosťou.

Na třetím místě ve sledovanosti skončil Jiří Krampol se svým věčným pořadem Nikdo není dokonalý, na který se dívalo přes půl milionu diváku Primy. 

Není divu, že v takové konkurenci v kombinaci se zvědavostí diváků nový seriál ČT bodoval. Jestli vysoko nastavenou diváckou laťku detektivní seriál udrží, se uvidí v dalších týdnech.

Autor: archiv ČT

Autor: tesk
zdroj Blesk,cz
19. ledna 2015 • 05:00

Ivan Trojan zkolaboval: Drama při natáčení!

 
 Režisér Jiří Vejdělek mu nutil dubléry, skriptka ho prosila, aby vynechal jeden dva natáčení dny a nechal odpočinout zraněnému rameni. Marně. „Ne, jsem v pořádku, točit budeme. Takhle ruku dám,“ natáhne ji před sebe a sykne bolestí. „A takhle nahoru, to pro záběr nemusím,“ zvedne ji výš, ale evidentně ho to bolí. Pře se s asistentkou, strhá si obvazy z vyhozeného ramene a jde před kameru.

Pak táhne v jakési kárce – trabantu svoji filmovou matku, Emílii Vášáryovou.

Fyzicky je to náročné, záběr se opakuje, maminka totiž v káře moc poskakuje, vypadává z obrazu. To jen pro dokreslení jeden ze zážitků z natáčení. Trojan se nešetří. „Některé nebezpečné a fyzicky náročné kousky dělal třeba desetkrát za sebou, kaskadéra za žádnou cenu nechtěl a říkal, že si aspoň může připadat jako český Belmondo,“ vzpomínal režisér Jiří Vejdělek (42).  

*- Potlučený, ale spokojený
Ve Václavovi jezdí na motorce, traktorem, padá, skáče, pere se. Když dováděl na pódiu na vesnické tancovačce, natolik se odrovnal, že skončil na kapačkách v nemocnici. Prostě zkolaboval. „Bál jsem se, že se zraním. A dokonce jsem se několikrát zranil. Ale přijde mi, kdyby mě někdo nahradil, že mi kus té role odejde,“ vysvětlil. Vyhodil si rameno, spálil se ošklivě o výfuk motorky, potloukl se.

 

* Neměl být jako Otík
Pro roli vlezlého imbecila studoval pohyby, chování i charakter lidí, kteří trpí lehkou mozkovou retardací, což je jednoduše řečeno opožděný vývoj. Václav ve filmu se rovná dvanáctiletému klukovi, za své činy nenese odpovědnost a nesnáší ho celá vesnice. Je infantilní, ale svému okolí i nebezpečný. „Nechtěli jsme, aby byl roztomilý vesnický blázínek, ale byl i nesnesitelný, obtížný. Postavili jsme to hodně na hranu,“ popisuje Vejdělek. „Nechtěli jsme, aby to byl roztomilý Otík z Vesničky, ale aby to byl i člověk, kterého má vesnice důvod nenávidět,“ dodává Trojan. A vy mu to vážně věříte a střídají se ve vás soucitně ochranitelské pocity s naštváním, kdy byste ho nejraději zmlátili a kopli do zadku.

* Retard podle režiséra
Václav je ale v některých momentech i normální, opožděnost neznamená jen debilní posunky a iracionální chování. „V tom to bylo právě těžké. Ta role byla velkou výzvou. Proto jsem se dlouze bavil s kamarádkou psycholožkou.“  Ivan Trojan zvládl pohyb, grimasy i položení tónu hlasu přesně jak naznačuje diagnóza. „Okukoval mě při natáčení a začal dokonce chodit jako já, takže ta lehká retardace je asi můj otisk,“ směje se režisér takových filmů, jako jsou komedie Účastnici zájezdu, Roming nebo Ženy v pokušení. „Ivan byl posedlý, zkoušel všechno do té doby, kdy to bylo úplně precizní. Strhl štáb i mě enormním nasazením. Ten film stojí na Trojanovi,“ smekl ještě Vejdělek.

 

Scénárista Epstein: Psal příběh a měl černé svědomí
Předlohou k Václavovi byl skutečný příběh odsouzeného mentálně opožděného člověka. Žádal o milost prezidenta Havla a v závěru se za něho dokonce postavila i vesnice. „Kamarád byl na civilní službě v prezidentské kanceláři a tam mu protekly rukama spousty příběhů lidí, kteří žádali prezidenta o milost,“ vzpomíná scénárista Marek Epstein (39). „Je to o člověku, který se dopustil zločinu a čeká se, jestli dostane milost. Jinak je všechno fikce. Snažili jsme se představit si, co ho k činu dovedlo. Jaké byly okolnosti vycházející z jeho okolí,“ dodává Jiří Vejdělek. „Já to beru tak trochu i jako satisfakci. Jako kluk jsem jezdil na vesnici, kde jsme měli kluka, který byl taky trochu jiný, pomalejší. Jako děti jsme na něj byli zlí, prováděli jsme mu hrozné věci, tímhle to snad aspoň trochu dávám do pořádku,“ doufá Epstein.

Zajímavosti

•    Jan Budař, který za vedlejší roli bratra Františka dostal také Českého lva, musel chodit do posilovny a učil se řídit traktor. „Traktor řídit umím, ale posilovna se na mě bohužel neprojevila.“

•    Ivan Trojan jezdí ve filmu bez držení. „Jako každý kluk to umím, akorát filmové kolo bylo špatné, nevycentrované, takže jsem musel potrénovat. To víte, pády byly…“

•    Ivan Trojan poctivě trénoval chování a chůzi v lese ve starém oblečení po otci.

•    Václavovo postižení je lehká mozková retardace. Lidé s touto poruchou mají IQ 50 – 69 a jejich mentální věk nepřesáhne 12 let.

•    Václav zpívá a tančí na pódiu se skupinou Vypsaná fixa.

 

Rodinné foto Trojanových: Je jich víc než Hujerů!

Trojanových je víc než Hujerů
22. dubna 2015 ● 18:00

Herec Ladislav Trojan (82) se může pyšnit velkou rodinou. O Vánocích či narozeninách se může sejít až třicet rodinných příslušníků. Synové Ivan (50) a Ondřej (56) Trojanovi a jejich manželky totiž klan rozšířili o mnoho nových členů.

Na fotografii z rodinné oslavy Trojanových se tentokrát sešlo „jen“ 22 lidí. Jindy se číslo pohybuje kolem 24. „Fotografie je z rodinné oslavy, ale scházejí se takhle několikrát za rok, hlavně na Vánoce nebo kulaté narozeniny,“ prozradila Blesku autorka fotografie.

Trojanovi

Ladislav Trojan má dva syny a díky nim se spolu se svou manželkou Olgou mohou těšit z šesti vnoučat. Mladší Ivan Trojan má s herečkou Klárou Pollertovou Trojanovou (43) čtyři malé kluky, Františka (15), Josefa (13), Antonína (5) a Václava (2). Klára však tentokrát na společném focení s nejmladším Vašíkem chyběla.

Pafkovi

Starší syn Ondřej Trojan má s manželkou Bárou (48) už dospělé kluky Tadeáše (26) a Matyáše (23), kteří se umělecké branži vyhnuli velkým obloukem. Tadeáš podniká a Matyáš se věnuje charitativnímu projektu Štědrý nákup, který založil. Právě díky jejich matce se Trojanův klan rozrostl o další členy. Bára je totiž dcerou významného českého chirurga Pavla Pafka (74), který má tři dospělé dcery, a spolu s jejich rodinami nesmí u Trojanových na žádné oslavě chybět.

Pollertovi

Vedle manželky Ivana Trojana Kláry na fotografii ještě není její bratr Lukáš Pollert (45). Bývalý český kanoista a vítěz olympijské medaile, který v současné době pracuje jako anesteziolog má se svou ženou Pavlou Škutinovou dokonce šest dětí, Emu (11), Jana (9), Antonína (7), Metoděje (5),  Julianu (3) a Lea (14 měsíců).

Autor: vin
zdroj Blesk,cz
Ivan Trojan opět jako Anděl Páně.

Ivan Trojan opět jako Anděl Páně. Foto: archiv České televize

Ivan Trojan bude opět Andělem Páně: Do herecké party v čele s Bohem Jiřím Bartoškou přibrali i Lucii Bílou

25. ledna 2016 10:42

Jedna z nejúspěšnějších novodobých českých pohádek Anděl Páně se dočká pokračování. Hlavní část natáčení s Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem v hlavních rolích už začala. První záběry pro film Anděl Páně 2 natočil režisér Jiří Strach vloni v prosinci, nyní štáb čeká více než měsíc práce na různých místech v České republice.

Pro potřeby pohádky poslouží obě nádvoří hradu v Ledči na Sázavou, poté se štáb přesune do Beřkovic nebo Českého Krumlova, ateliérové scény pak vzniknou ve studiích České televize. Režisér Jiří Strach přiznává, že nechtěl točit rychlokvašnou „dvojku“, která by se svezla po úspěchu prvního dílu.

„Mne jako tvůrce až překvapila rychlost, s níž se pohádka Anděl Páně, dnes už říkejme jedna, během deseti let stala klasikou a zabydlela se v srdcích diváků,“ říká režisér. „Rozhodnutí, že volné pokračování vznikne, nicméně přišlo skutečně až ve chvíli, kdy Marek Epstein přinesl tak nosný výchozí nápad, že stálo za to tu rukavici zvednout,“ dodal.

V hlavních rolích příběhu, který se odehrává v adventním čase, se opět setkáme s oblíbenou dvojicí – andělem Petronelem a čertem Uriášem v podání Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka. Jejich věčné tahanice způsobí, že se vzácné jablko ze stromu Poznání zakutálí z nebe na Zemi. A to už se Bůh opravdu rozzlobí. Petronel s Uriášem se ocitnou v malém českém městě v předvečer svátku svatého Mikuláše, kdy jsou ulice plné čertovsko-andělského reje a mikulášského koledování.

Potkávají holčičku Anežku a její maminku, které nemají právě šťastné období. Když jim ale naše dvojice pomůže se světskými starostmi, cesta k získání kouzelného jablka Poznání je otevřená. Petronela s Uriášem čeká řada překážek a dobrodružství, díky nimž objeví to, co má skutečnou cenu, a nejen pro lidi – lásku, přátelství a schopnost pomoci druhému v nouzi.

Anežku hraje Anička Čtvrtníčková, její maminku Magdalenu Vica Kerekes, v dalších rolích uvidíme Pavla Lišku, Stanislava Majera (37) a Marka Taclíka (42) jako trio zlodějských kumpánů, nabubřelého majitele krejčovské dílny vytvoří Bolek Polívka (66). V hvězdném nebi se pak sejde řada českých osobností, opět v čele s Jiřím Bartoškou (68) v úloze Pána Boha, svaté role si zopakují Klára Issová, Gabriela Osvaldová (62), Aňa Geislerová (39), nově třeba Lucie Bílá (49) v úloze svaté Lucie. 

Saša Šeflová , Super.cz

Herectví se v rodině Trojanových dědí z generace na generaci. Na snímku Klára Pollertová-Trojanová, Ladislav Trojan a Josef Trojan

Herectví se v rodině Trojanových dědí z generace na generaci. Na snímku Klára Pollertová-Trojanová, Ladislav Trojan a Josef TrojanFoto: DonArt/Herminapress

Už to není kluk, ale pohledný mladý muž. Syn Ivana Trojana získal roli ve filmu

13. července 2017 10:52

Zdá se, že herecká profese zůstane v této rodině zachována i po další generaci. Stejně jako rodiče Ivan Trojan a Klára Pollertová-Trojanová se dal na hereckou dráhu i jejich nyní šestnáctiletý syn Josef. Zahraje si ve filmu Děti samotářů.

 

Josef už má několik rolí za sebou. Jako malý si například zahrál s tátou v Andělu Páně, pak i v několika studentských filmech. V těch sice ztvárnil role hlavní, ale jednalo se o krátkometrážní snímky, v celovečerních Dětech samotářů tak dostane mnohem větší prostor.

Vzhledem k názvu filmu se nabízí otázka, zda jde o pokračování kultovního snímku Samotáři. Podle režisérky a scenáristky Dětí samotářů Olgy Dabrowské, která si klade za cíl ‚představit, jak v současnosti žije generace těch, kteří prožili devadesátá léta divokým hledáním své identity‘, prý nikoli, pouze na něj ‚velmi volně navazuje‘.

„Původní Samotáři byli třicátníci, kteří žili jako teenageři, hledali lásku, ale nebyli schopni udržet vztah. Samotáři v tomto filmu jsou čtyřicátníci až padesátníci, kteří touží po lásce, ale nedokážou vytvářet dlouhodobé partnerské vztahy,“ říká Dabrowská.

Co do hereckého obsazení se diváci mohou těšit na zmíněného Josefa Trojana, Tomáše Hanáka, Kláru Pollertovou-Trojanovou, Vandu Hybnerovou, Ivanu Chýlkovou či Jaroslava Plesla.

Do kin by měl snímek přijít začátkem příštího roku. 

Lucie Sieglová , Super.cz

 

Ladislav Trojan slaví narozeniny

Pětaosmdesáté narozeniny oslaví v úterý 1. srpna herec Ladislav Trojan, nejmladší ze tří protagonistů populárního seriálu Tři chlapi v chalupě.

Herec Ladislav Trojan
 
 

Herec Ladislav Trojan

FOTO: archiv Právo

Dnes 11:15

Stál na ochotnickém jevišti už jako dítě, nicméně kromě herectví se připravoval i na baletní kariéru. Po absolutoriu herectví na pražské DAMU ale získal angažmá v tehdejším Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého na pražském Smíchově, kde se profiloval nejprve v milovnických, poté i komediálních a charakterních rolích. V těch pak pokračoval od roku 1965 v Městských divadlech pražských, kde setrval až do odchodu do důchodu. A poté ještě účinkoval v Divadle Na Fidlovačce a na zájezdových představeních agentury Harlekýn.

Jeho filmografie zahrnuje víc než sto položek, ale k jeho filmové slávě přispěl nejvíc nejmladší z vesnického rodu Potůčků v seriálu Tři chlapi v chalupě (1962). Mimochodem, představitele tří generací dělilo ve skutečnosti jen velmi málo let. Nejstarší děda Potůček, Lubomír Lipský, se narodil v roce 1923, jeho filmový syn Jan Skopeček roku 1925 a Ladislav Trojan v roce 1932.

V otcových stopách jdou i jeho dva synové: filmový producent Ondřej Trojan a herec Ivan Trojan.

 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář