Omlazení kolektivu, tak zní důvod, proč nový šéf činohry Národního divadla Daniel Špinar dělá čistku v souboru. Na odchodu je například Jan Hartl (62), Jan Kačer(78), Miluše Šplechtová (57) nebo Hana Ševčíková (44). Rozvázání pracovního poměru se má týkat až deseti lidí.

Odchod z divadla se také týká Bareše a jeho ženy Antonie. Bareš, který měl letos oslavit deset let v divadle, tak místo oslavy balí kufry. Je to pro něj o to zoufalejší situace, že léta trpí tzv. Crohnovou chorobou a doma mají kromě 6leté Toničky také půlročního Lojzíka.

Kvůli nemoci se musí Bareš šetřit. „Mám za sebou jen za uplynulý rok pět zákroků v narkóze,“ nechal se slyšet oblíbený herec.

Zatím není jisté, které mladé herecké tváře by měly ty „staré“ nahradit a jak to vlastně všechno dopadne. „Je známo, že do divadla nastoupil nový šéf činohry a součástí příprav na novou sezonu jsou i jistá personální opatření,“ řekl Blesku mluvčí činohry ND Tomáš Staněk. „Situace ještě není dořešena,“ dodal.

 

 

 

 
Autor: šim, höh, lara
zdroj Blesk,cz
 
7. února 2015 • 05:00

»Vyhozený« Igor Bareš překvapil: Zůstává v Národním!

 
 
 
 

I když původně ukončil nový umělecký šéf činohry ND smlouvu Barešovi už k červenci, dohodli se spolu na mírnějším řešení. „Stejně jako má žena budu i já zaměstnancem ještě rok a půl. Nebudu ale už nic nového zkoušet a pokud ano, tak jinde,“ prozradil Bareš. Na konci příští sezony hodlá odejít spolu s manželkou. Kam se vrtne, herec neprozradil. Jen potvrdil, že dostal nabídku z Divadla na Vinohradech a Divadla pod Palmovkou.

 
 
Igor Bareš a jeho manželka Antonie Talacková

Igor Bareš a jeho manželka Antonie Talacková Michaela Feuereislová

Hvězda Pojišťovny štěstí promluvila o bouřlivém mládí: Tři měsíce v protialkoholní léčebně i demonstrativní pokusy o sebevraždu

30. dubna 2015 18:58

Oblíbený herec Igor Bareš (49), který nedávno po deseti letech odešel z Národního divadla, promluvil o tom, jak v mládí bojoval se závislostí na alkoholu, i o demonstrativních pokusech o sebevraždu.

Coby devatenáctiletý student JAMU prý byl, co se alkoholu týče, jako utržený ze řetězu. A to natolik, až bylo jeho pití neúnosné. „Hospody mě bavily. Nejdřív to bylo šest piv, pak osm a nakonec i nějaký rum. A pak se mi přestalo chtít chodit do školy,“ řekl v rozhovoru pro časopis Téma Bareš, kterého si diváci pamatují například ze seriálu Pojišťovna štěstí.

K léčení ho přemluvila jeho velká láska Dita Kaplanová. „To ona mi řekla, že to s pitím přeháním, abych šel na léčení,“ dodal herec, který nakonec v protialkoholní léčebně strávil tři měsíce.

Ve svém alkoholovém období se Bareš také dvakrát demonstrativně pokusil o sebevraždu. Vždycky se ale snažil zajistit, aby se mu nakonec nic nestalo. „Říznul jsem se na chmelové brigádě, kdy u toho byla spousta lidí a ještě jsem to schválně provedl vysoko nad zápěstím,“ popisoval v rozhovoru. Když si ale doma pustil plyn a šel spát, měl docela štěstí... „Ráno jsem ho překvapen pozavíral, otevřel okno a šel do práce, klika byla, že nikdo nezazvonil,“ uzavřel s nadhledem Bareš. 

Anna Veškrnová, Super.cz