Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hana Zagorová - Štefan Margita

Hana Zagorová,*6.9.1946 - herečka, zpěvačka, textařka, moderátorka

 

Hana Zagorová je česká zpěvačka a herečka, která se narodila roku 1946. Od diplomu ve školní soutěži za sbírku dětských básniček pokročila k tvorbě písňových textů (mj. Svatej kluk, Mrtvá láska, Honey, Líto, je mi líto, Jsi mrtvá sezóna, Setkání, Skleněné sny, Žena za tvými zády, Čas ... ). První lekce klavíru měla v sedmi letech, po maturitě na Střední všeobecně vzdělávací škole v Ostravě přešla v roce 1964 na Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, kde po pěti letech absolvovala v oboru herectví. K pěvecké premiéře v soutěži Hledáme nové talenty přemluvil Hanu Zagorovou Gustav Brom, který ji ve finále ročníku 1963 doprovodil se svým orchestrem.

Nato se ohlásil dramaturg Ostravského rozhlasového orchestru František Trnka, který Zagorové nabídl k nazpívání svou Písničku v bílém. V roce 1968 se Zagorová díky ostravským nahrávkám s ORO a skupinou Flamingo Richarda Kovalčíka prosadila na 5. místo v anketě Zlatý slavík a s Kovalčíkovým hitem Svatej kluk debutovala na singlu Supraphonu. Více než soul z repertoáru Arethy Franklin, který v prosinci 1968 přivedl Zagorovou v bloku Flaminga na pódium 2. Čs. beat-festivalu v pražské Lucerně a zůstal zaznamenán na supraphonském sampleru, vyhovoval naturelu rodící se herečky šanson: Poslední šantán, Obraz smutný slečny, Mrtvá láska. Jiří Černý ji časem nazval „skutečnou kněžnou zpívaného českého slova“ (Melodie 14, 1976, č. 11, s. 350) a František Trnka v souvislosti se Zagorovou zavedl termín „beatový šanson“. Na rozhraní tohoto žánru a popu lze přiřadit také úpravu převzaté skladby Honey, další hit Zagorové z přelomového roku 1968.

Po pozoruhodném vystoupení v hlavní roli v inscenaci Vančurovy Josefíny (televizní premiéra 20. 5. 1968) dostala Zagorová nabídky na angažmá z malých pražských divadel, ale nakonec se v Praze, kam se 1969 přestěhovala, definitivně upsala zpěvu. Začala nahrávat s orchestrem Václava Zahradníka a vystupovala se Zahradníkem řízenou skupinou Sodoma & Gomora, jejímž třetím protagonistou vedle ní a Viktora Sodomy byl Jiří Štědroň. Na pozvání Jiřího Štaidla spolupracovala s hudebním divadlem Apollo a zpívala v samostatném bloku na koncertu Karla Gotta v sále západoberlínské filharmonie.

V roce 1971 Hana Zagorová posílila soubor Evy Pilarové a dirigent Josef Vobruba jí zprostředkoval nahrávání s Tanečním orchestrem Československého rozhlasu. Přihlásilo se rovněž divadlo Semafor, kde Zagorová v letech 1972–74 hostovala v roli Bludičky v představení Jiřího Suchého a Ferdinanda Havlíka Kytice. Přestože "beatový šanson" v repertoáru Zagorové nahradily hity popového středního proudu (Bludička Julie, Já jsem tvá neznámá, Tisíc nových jmen, Gvendolína), písně s intimním sdělením (Tanečnice, Maluj zase obrázky, Kapky, Kdyby se vrátil čas) zůstaly i nadále jejím poznávacím znamením.

V TOČRu se Zagorová znovu setkala s basovým kytaristou Karlem Vágnerem, kterého poznala ve skupině Sodoma & Gomora. Na přelomu let 1972/73 ho požádala, aby jí sestavil doprovodný orchestr. Tak vznikl úspěšný tandem. Pro Zagorovou začala psát kompletní autorská špička daného hudebního proudu (mj. Bohuslav Ondráček, Karel Svoboda, Vítězslav Hádl, Ladislav Štaidl, Petr Hapka, Jindřich Brabec, Jaromír Klempíř, ale i Pavel Žák), k níž se Vágner přiřadil (Duhová víla, Počítadlo lásky, Usnul nám, spí, Benjamin). Také však se Zagorovou vyprodukoval množství sporných coververzí, ať již rockového (od Slade po Dire Straits) či diskotékového původu. Z dalších interpretů, s nimiž Vágner navázal déle trvající spolupráci, se k Zagorové více než Michal Prokop hodil Petr Rezek (společné duety Duhová víla, Dotazník, Asi, asi), v odlišném stylu osvěžila a nekonkurovala Lenka Filipová.

Zagorová totiž suverénně zaujala post nejpopulárnější domácí zpěvačky a v letech 1977–85 devětkrát vyhrála ženskou kategorii v anketě Zlatý slavík. V roce 1981 – před Rezkovým odchodem – ji na pódiu doplnili Petr Kotvald a Stanislav Hložek. Ze sborových vokalistů se vypracovali v „hvězdné“ duo, které omladilo image i publikum Vágnerova souboru, Zagorovou však nejednou zavedlo do role „věčného teenagera“. Ke stylu Vágnerovy práce patřilo i navazování kontaktů se zahraničními interprety. Tak se po boku Zagorové postupně objevili Henri Seroka, Miki Jevremovič, Drupi (s kterým nazpívala česko-italský duet Setkání), Goldie Ens (ta převzala v anglické verzi Zagorové Usnul nám, spí nebo Zpráva všem holubům), vokální kvarteto Vox a mnozí další. Hektickou koncertní činnost (vedle domácí scény i v tehdejším Sovětském svazu, NDR, Polsku, na Kubě, na Maltě, v Rakousku, NSR, Španělsku, Bulharsku...) zpěvačka střídala s televizními pořady Dluhy Hany Zagorové (8 dílů) a Výtah v hotelu Sen (2 pokračování), které natočila podle vlastního scénáře.

V roce 1980 vytvořila roli Elišky v Podskalského, Smoljakově a Svěrákově filmovém muzikálu Trhák. Hrála i v televizních pohádkách a dětských muzikálech Madam a sedm loupežníků, O tlustém pradědečkovi a Kouzelná čepice. S Petrem Kotvaldem a Stanislavem Hložkem nazpívala ústřední píseň Můj čas pro televizní seriál Sanitka. V roce 1983 byl Zagorové udělen titul zasloužilá umělkyně a od Supraphonu převzala Zlatou desku za milión prodaných dlouhohrajících desek. O rok později triumfovala v samostatném bloku (s Vágnerovým orchestrem, Kotvaldem a Hložkem) na mezinárodním festivalu populární hudby v polských Sopotech.

Když se Kotvald na konci roku 1985 rozhodl pro sólovou dráhu a nová dvojice Linda Finková a Pavel Noha nedokázala nahradit své předchůdce, začala Hana Zagorová přemýšlet o návratu k šansonu a s autorským vkladem Michala Horáčka natočila LP Živá voda, na které Horáček přispěl jedenácti texty. V roce 1989 Hana Zagorová zaujala odvážný postoj k politickým poměrům v zemi, když jako jediná z "hvězdné garnitury" podepsala petici Několik vět a okamžitě jí byla zastavena činnost. Pouze vedení Lidové školy umění, kde Zagorová převzala výuku interpretace, se zpěvačky nezřeklo.

Roku 1992 se Zagorová provdala za operního pěvce Štefana Margitu (jejím prvním manželem byl baletní mistr Vlastimil Harapes) a značně omezila zpívání a zájezdy. Znovu se uchýlila k tvorbě scénářů a v letech 1993–98 připravila pro televizi 39 dílů pořadu Když nemůžu spát (ve spolupráci s M. Šobrem), které sama moderovala. V roce 1998 vydala CD "Já?", které snad mohlo podpořit vzrůstající zájem o Hanu Zagorovou, nicméně toto splnilo až CD "Hanka" vydané o 3 roky později. V roli televizní hostitelky se také uplatnila po boku Margity v zábavném pořadu Hogo fogo.

Přidělení vlastní televizní show jen potvrdilo zdařilý comeback zpěvačky. Zagorová vystupuje buď v doprovodu Boom Bandu /např. v r. 2004 turné Navěky zůstane čas, koncerty v pražské Lucerně/, nebo s menší sestavou pod vedením Miloše Nopa. V anketě Český slavík v r.2003 postoupila na čtvrté místo a téměř každoročně jí na vánočním koncertu vzdává hold vyprodaná pražská Lucerna, pouze v roce 2004 připravila ve Vinohradském divadle pro televizi Prima pořad Vánoční přání. V roce 2006 vychází bilanční 4 CD „ S úctou…“ a kniha básní a písňových textů Hany Zagorové nazvaná „Milostně“.

Autor: marrky, miss.barush

zdroj Osobnosti,cz

Hana Zagorová

Hana Zagorová Michaela Feuereislová

Návrat vzácné nemoci: Hana Zagorová musí docházet na krevní transfuze

16. ledna 2017 9:56

Zpěvačka Hana Zagorová (70) nadále bojuje se vzácnou nemocí, která se projevuje rozkladem červených krvinek.

Zpěvačka dříve v pořadu 13. komnata prozradila, že kvůli krevní nemoci musela v minulosti chodit na transfuze. Později se však její stav zlepšil a několik let na transfuze vůbec chodit nemusela.

Teď však v pořadu GEN naznačila, že na transfuze chodí. O nemoci v pořadu vyprávěla a s kamerou dokonce navštívila nemocnici. „Ano,“ odpověděla pak Blesku na otázku, zda se s nemocí potýká. Statečně však dodala, že neřeší, zda by se jí krevní onemocnění mohlo časem zhoršit.

„Ani bych o tom nechtěla hovořit. Je to situace, která je daná, a co bude, nebo nebude...,“ nechtěla ani dokončit myšlenku Zagorová, jež trpí diagnózou s názvem paroxysmální noční hemoglobinurie. 

Anna Veškrnová , Super.cz

Štefan Margita,*3.8.1956 - slovenský operní pěvec

 

Štefan Margita je slovenský operní pěvec - tenorista, žijící v Praze. V minulosti již působil na scénách nejslavnějších operních domů např. v milánské La Scale, londýnské Covent Garden a v roce 2008 i v newyorské Metropolitní opeře.

Profesní kariéra
Nejdříve byl žákem na umělecko-průmyslové škole v Košicích, kde studoval obor fotografie. Poté nastoupil na košickou konzervatoř, kde byl posluchačem profesorky Lydie Šomorjaiové. V roce 1981 se stal členem zpěvohry v Prešově, odkud přešel na operní scénu v Košicích (1983-1986). V roce 1986 zvítězil na Pražském jaru a v srpnu téhož roku získal angažmá v opeře Národního divadla v Praze. V této době (1987-1991) byl současně sólistou vídeňské Volksoper. V roce 1992 pak přešel do stálého angažmá ve Státní opeře Praha (1992-1994). Od roku 1998 působí jako svobodný umělec bez stálého pracovního poměru.


Štefan Margita se v roce 1992 oženil se zpěvačkou Hanou Zagorovou.

zdroj Osobnosti,cz

Margita prozradil tajemství Hany Zagorové: Rozvedla se a za 22 hodin vdala!

Margita a Zagorová se brali 6. června. Ještě 22 hodin předtím ale byla Hana vdaná za Harapese.
15. června 2014 ● 05:55

Zamiloval se do zadané! Štefan Margita (57) se do Hany Zagorové (67) zakoukal v roce 1991, kdy byla vdaná za Vlastimila Harapese (67). Málem svou svatbu nestihli.

 
 

„Byl jsem zamilovaný po uši. Hanka stála nad vším, i nad mou profesí,“ přiznává Štefan.

Kvůli Zagorové poprvé v životě ošidil práci, nenaučil se včas svou roli ve Florentinské tragédii. A byla z toho pořádně mastná pokuta! „Dlouho jsem se nechtěl vázat, a když už jsem se rozhodl, tak jsem přijal partnerství jako lásku i jako rodičovství. Chtěl jsem ji jako člověka, kterého miluju, a tak jsem oželel i dítě,“ svěřil se pěvec.

Milenci na hostině

Margita a Zagorová se brali 6. června 1992. Ještě den předtím ale byla Hana vdaná. „Nakonec se to stihlo. Rozvedli ji jen den před svatbou. Měli jsme obřad jak na radnici, tak v kostele,“ líčí Štefan v právě vydané knize Bez omezení. Jemu svědčil Laco Borhy, nevlastní otec Lucie Borhyové (36), Hance zase kapelník Karel Vágner (72).

Pro Margitu to prý bylo takové vypětí, že mu při opakování slibu před farářem vytryskly slzy. „Na svatební hostině na pražských Vinohradech sedělo u tabule několik mužů, o nichž jsem věděl, že byli do Hanky zamilovaní. Zvláštní pocit...,“ vzpomíná Margita po letech.

Vše pro manžela

Zagorová si natolik cenila svého manželství se Štefanem, že se rozhodla vystoupit na čas ze showbyznysu. Měla už zkušenost, že jí vztahy krachovaly právě na zpěvu a její slávě. Byla doma čtyři roky, pak znovu vyprodala Lucernu a od té doby zase koncertuje. Svého muže ale i tak doprovází po celém světě, kde vystupuje. „Přál bych si, abych vycítil při odchodu tu pravou chvíli, kdy sláva ještě nepřechází ze zlatého do stříbrného období,“ myslí už Margita na konec kariéry.

Autor: Hana Höschlová
zdroj Blesk,cz

17. června 2014 • 05:00

Pikantní tajemství svatební hostiny Margity a Zagorové!

Manželé Hanka Zagorová a Štefan Margita jsou spolu již 22 let.
Manželé Hanka Zagorová a Štefan Margita jsou spolu již 22 let. (Foto: Aha! - David Kundrát, Marek Pátek)
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Láska Štefana Margity (57) k o deset let starší Haně Zagorové (67) byla natolik silná, že namohl myslet na nic. Nehleděl na fakt, že je vdaná, zanedbával své pracovní povinnosti a nakonec si prosadil svou, když si ji před 22 lety nakonec vzal za ženu. Dnes slavný zpěvák vzpomíná po letech a dozvěděli jsme se zajímavé detaily.

 

Na Harapese nemohl brát ohledy

Co čert nechtěl, Margita se do oblíbené pěnice zamiloval v roce 1991, i když byla provdaná za baleťáka Vlastimila Harapese (67). Dočista to spořádanou operní hvězdu rozhodilo a dokonce se nenanaučil roli, za což musel vysolit pěknou pokutu. "Byl jsem zamilovaný po uši. Hanka stála nad vším, i nad mou profesí," vzpomíná Štefan v nové knize Bez omezení.


S Hankou přišel o dítě

"Dlouho jsem se nechtěl vázat, a když už jsem se rozhodl, tak jsem přijal partnerství jako lásku i jako rodičovství. Chtěl jsem ji jako člověka, kterého miluju, a tak jsem oželel i dítě," poodhaluje romantické začátky uznávaný tenor. Nakonec si Zagorku vzal jen pár hodin poté, co soud rozvedl nenaplněné manželství zpěvačky a baletního mistra. Zajímavostí je, že Margitovi šel za svědka nevlastní otec jisté těhotné moderátorky Laco Borhy a Zagorové její někdejší milenec Karel Vágner (72).
Přáli lásce všichni?

Manželský svazek novomanželé stvrdili hned dvakrát - jednou na úřadě a jednou v kostele. Celou slavnost tradičně završila svatební hostina a právě na ty okamžiky si uchoval Margita celkem neobvyklou vzpomínku: "Na svatební hostině sedělo u tabule několik mužů, o nichž jsem věděl, že byli do Hanky zamilovaní. Zvláštní pocit..."

Autor:  moc

zdroj Aha,cz

Hana Zagorová na letišti v Malaze, kam letěla sama.

Hana Zagorová na letišti v Malaze, kam letěla sama. Foto: Archiv Super.cz

Dáma za všech okolností: Takhle vystrojená letěla Zagorová bez svého Štefíčka do jejich španělského hnízda

9. července 2014 6:00

Zpěvačka Hana Zagorová (67) je známá tím, že se svým manželem vyráží o prázdninách nejraději relaxovat do svého andaluského apartmánu nedaleko Malagy, kam jezdí pravidelně už léta. „Nikdo nás tam nepoznává a to je fajn,“ svěřila se devítinásobná Zlatá slavice před časem.

Letos vyrazila Hanka za sluníčkem už na konci června. Letěla ovšem bez svého manžela. A v šatech se zelenou kabelkou vypadala jako pravá dáma.

„Byla milá, seděla v první třídě a četla si. Na letišti už na ni čekal odvoz,“ svěřil Super.cz český turista, který společně s paní Hanou letěl na dovolenou. 

Jiří Nedvídek, Super.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 18. července 2014 • 05:00

»Hodná holka« Hana Zagorová (67): Co všechno jí provedli komunisti?

Hana Zagorová
Hana Zagorová (Jan Tuma / Blesk)
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jakešova slova o »milé holce Zagorové« z července 1989 byla reakcí na její podpis protirežimní petice Několik vět. „Nebyl důvod, abych Několik vět nepodepsala. Jako slušný člověk,“ řekla později zpěvačka, která si ale těsně poté prožila peklo. I když jí Jakešova slova přišla také komická...

„Přesně po té akci jsem se moc nesmála, protože jsem vlastně neměla žádnou práci, nezvonily telefony, nikdo mi netelefonoval, všichni se báli...“ vzpomínala nedávno Hana Zagorová. Netrvalo to prý ani 24 hodin a náhle jí zrušili natáčení v televizi i všechny příští koncerty.


„Tehdy to bylo docela těžké období. Dostala jsem zaracha... Ten projev byl tak výrazný, ale zároveň i legrační. On říkal něco, jako že i já, taková hodná holka... a zmiňoval velké peníze, které jsem vydělala, aby proti mně lidi popíchnul. Naštěstí už byl rok 1989, takže to dlouho netrvalo,“ řekla Zagorová. Předtím prý měla až 30 koncertů za měsíc, a tak ani nestačila velké peníze utratit. Když přišel zákaz, honil se jí prý hlavou celý život a trápila se tím, co bude dělat, protože zpívání milovala. Přišlo ale i velké ponížení. „Byla jsem dokonce na takovém pěti nebo šestihodinovém výslechu, bylo to hrozně nepříjemné. Šla jsem se vyčůrat, no a nějaká dáma tam šla se mnou. Já jsem říkala, to snad ne! A ona: to my máme v popisu práce! Tak čekala před záchodem, ale bylo to opravdu velmi depresivní,“ vzpomínala zpěvačka.

Autor:  map

zdroj Aha,cz

20. července 2014 • 05:00

Tohle Zagorka nikdy nepřiznala: Vlastní kapelu otrávila zkaženou svíčkovou!

Hanka Zagorová trpí od mládí těžkou poruchou krvetvorby.
Hanka Zagorová trpí od mládí těžkou poruchou krvetvorby. (Foto Aha! – Roman Souček, ČTK, TV Barrandov)
 
 
 
 
 

Na to se nedá zapomenout! Při turné na Sibiři přivezla Hana Zagorová (67) kapele zkaženou svíčkovou a vyřadila muzikanty z provozu. Na koncertě nebyla pak skupina ani chvilku kompletní.

Karel Vágner (72) zavzpomínal na horké chvíle, které v osmdesátých letech zažil na Sibiři. „Byli jsme tam s Hankou Zagorovou. Jenže jí se kvůli její nemoci udělalo špatně a musela odletět do Prahy na transfuzi krve jen na otočku. Aby nám nějak vynahradila čekání, přivezla na zpáteční cestě od maminky pětilitrový hrnec svíčkové s poctivými domácími knedlíky,“ prozradil skladatel.
Kapela se na jídlo vrhla jako na poslední večeři Páně. Najednou ale začali všichni zelenat a vytrácet se z místnosti. „Ta omáčka se zřejmě cestou zkazila. Střeva i žaludek se bouřily,“ zavzpomínal Vágner v pořadu Aleše Cibulky na TV Barrandov.

Proč Hanka odletěla? Těžká porucha krvetvorby
Zpěvačka trpí od mládí těžkou poruchou krvetvorby. Více než třicet let své aktivní kariéry docházela na transfuzní oddělení, kde jí vyměňovali krev. O své nemoci dříve veřejně nemluvila, nechtěla, aby ji někdo litoval. Po celou dobu věděla, že se pohybuje na hraně mezi životem a smrtí. Ze Sibiře odletěla na transfuzi.

Skupina měla střevní problémy: Osiřelé pódium
Střevní problémy skupiny nešlo přehlédnout. „Večer jsme si při koncertě podávali dveře od toalety. Diváci nás na pódiu nezažili ani jednu chvilku všechny dohromady,“ prozradil Karel Vágner.
Duhová víla? Ani za stovku...
Karel Vágner v pořadu Aleše Cibulky na TV Barrandov chtěl, aby mu za stovku zazpívala Duhovou vílu. Zagorová však opáčila, že je z laciného kraje!

Autor:  hoh

zdroj Aha,cz

30. srpna 2014 • 05:00

Zagorová na prahu sedmdesátky prozrazuje: Na stará kolena se k ní chovají neuctivě!

Hana Zagorová nemá zdrobnělinu svého jména v lásce.
Hana Zagorová nemá zdrobnělinu svého jména v lásce. (Foto pro Aha! – Jakub Ludvík, ara)
 
 

Haně Zagorové (67) se přestává líbit, jak ji lidé začínají oslovovat a kupodivu se vůbec nejedná o legendární »Zagorku«! Co jí tak moc vadí a proč se situace zhoršuje?

Čím starší je, tím více jí prý lidé oslovují jako »Haničku«. Přitom marně pátrá, proč tomu tak je! „Nedokážu pochopit, proč čím dál častěji, čím jsem starší a starší, mi lidé říkají Haničko. Nepřipadá mi to jako přímá úměra, ale bohužel je to tak,“ postěžovala si populární zpěvačka magazínu Sedmička.

Legendární oslovení Zagorka je prý mnohem příjemnější, než zdrobnělina jejího křestního jména. A jak jí říká manžel Štěfan Margita? „Oslovujeme se důvěrně, ale to si nechám pro sebe,“ říká Hana spiklenecky.  

Autor:  mpa

zdroj Aha,cz

 
Hana Zagorová přebírá kytici od Karla Vágnera.

Hana Zagorová přebírá kytici od Karla Vágnera. Hermína

Klobouk dolů: Na tak vysoké rozparky si troufá známá česká zpěvačka na prahu sedmdesátky

20. prosince 2014 11:20

Zpěvačka Hana Zagorová (68) má, co se společenských rób týče, velmi bohatý šatník. Šaty potřebuje na koncerty, ale také na vystoupení svého muže Štefana Margity (58), kterého doprovází na cestách a účastní se jeho premiér v nejznámějších operních domech světa. Modely paní Hany jsou vždy elegantní a vévodí jim tu zvýrazněný dekolt a odhalená ramena, tam zase rozparek. Vždy ale s mírou a noblesou.

 
 
 

Na svém včerejším vánočním koncertě v pražské Lucerně vystřídala několik rób. Ve všech vypadala výborně, to byl ale jen bonus, třešinka na dortu k výborně odzpívanému koncertu, za který se jí dostalo zaslouženého potlesku.

Mezi aplaudujícími bylo i několik známých tváří. Nechyběli Lucie Borhyová (36) a Michal Hrdlička, Karel Vágner, Petr Rezek a samozřejmě ani zpěvaččin muž Štefan Margita. 

 

Super.cz

 

 

 

 

 

 

 

  21. prosince 2014 • 05:00

Hanka Zagorová: Netradiční překvapení na koncertě!

Hana Zagorová nechala Lucernu na dvě hodiny zasněžit.
Hana Zagorová nechala Lucernu na dvě hodiny zasněžit. (Foto Aha! – Alexandr Malachovský)
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nabitá pražská Lucerna jako jediná zažila poslední adventní víkend slušnou sněhovou nadílku. Z fukarů se na hlavy i ramena diváky snášela vánice v podobě technického sněhu.

 

Kromě osvědčených hitů zazněly na koncertu i písničky z nového zpěvaččina alba. Zagorová vystřídala troje krásné šaty a zazpívala si Duhovou vílu s Petrem Rezkem. Na závěr předala šek na výcvik vodících psů.

 

 

 

 

 

 

 

  18. dubna 2015 • 12:00

Podraz na Zagorku! Tentokrát se rozzuřil i Karel Vágner!

Organizace se nelíbila ani kapelníkovi Vágnerovi.
Organizace se nelíbila ani kapelníkovi Vágnerovi.  (Foto Aha! – Martin Hykl, Pavel Machan)
 

 
 
 

Neprožívá vůbec lehké období! Hanu Zagorovou (68) netrápí žádné zdravotní problémy, ale současní i bývalí kolegové. Především exmanažer Evžen Mirošovský (53), který jí dokonce vyhrožuje smrtí. Momentálně je pro ni jedinou náplastí fakt, že vstoupila do Síně slávy na Cenách Anděl 2014. Jenže i tam zažila peklo!

 

Hned, jak oznámili její jméno, vystoupili na jevišti s mixem jejích hitů Ondřej Brzobohatý (32), Ondřej Ruml (33), Dasha (33) a další. Podle některých hudebních kritiků ale nezněl tento mix dobře. „Nerad bych to nějak komentoval, ale sám nemám rád, když někdo přebírá cizí píseň! Nicméně po nich přišla Hanka a oni jí nechali zazpívat jen refrén písně Je naprosto nezbytné! Zasloužila si daleko více prostoru. Vůbec se mi ten přístup k Hance nelíbil!“ řekl deníku Aha! rozčilený její kapelník a celoživotní kamarád Karel Vágner (72).

Sám přitom také slyšel, jak Hance pustili pozdě mikrofon. Prostě se to nepovedlo! Zagorka nicméně i tak zářila radostí. „Jsem moc šťastná! Hlavně proto, že jsem si Anděla převzala v době, kdy naplno koncertuji a ne, když bilancuji,“ prohlásila Hana.
„Škoda, že tady se mnou není Štěfíček a nemůžeme si dát šampíčko,“ posteskla si na adresu svého manžela Štefana Margity (58). Ten v té době vystupoval v zahraničí. Výhružky od exmanažera
Zagorové dlouho vyhrožuje její bývalý manažer Evžen Mirošovský. Nemůže jí zapomenout, že mu údajně v roce 2010 nezaplatila za dvoje šaty, černou a bílou róbu z dílny Táni Kovaříkové. Taky prý nedostal peníze za organizaci koncertu. Škodu vyčíslil na 1 200 000 korun. Teď hrozí, že si na Zagorovou počíhá, pokud 22. května dorazí na plánovaný koncert do Prešova. „Kvůli ní živořím na Slovensku. Nemůžu jí to zapomenout. A v Prešově budu coby dup,“ prohlásil výhružně. „Buď zaplatí, nebo umře,“ dodal Mirošovský.

Dostala se do síně slávy, ale do důchodu se rozhodně nechystá: Zagorová zářila v luxusních šatech jako mladice

19. dubna 2015 14:47

Do pomyslné síně slávy letos vstoupila na Cenách Anděl zpěvačka Hana Zagorová (68). Rozhodně ji ale nebere jako tečku za svojí prací, se zpíváním se v žádném případě nechystá končit. Radost ale měla velikou. "Je to nádherný pocit a určitě to pořádně oslavím," řekla Super.cz.

Ani svůj outfit, protože v této kategorii se o ocenění ví dopředu, nenechala náhodě. "Šaty jsem si přivezla z Ameriky, je to Ralph Lauren a cítím se v nich moc dobře," prozradila Zagorová, která už sama neví, kolik cen za svoji kariéru nasbírala. "Já je nepočítám, ale tahle je nejnovější a nejkrásnější," usmívala se spokojeně.

"Čekají mě koncerty, od příštího týdne mám zase šňůru, kterou v Praze završím v Divadle Kalich. A pak jedeme na slovenskou část turné. Je toho hodně, ale já pracuju ráda," ujistila nás, že se rozhodně nechystá do důchodu. 

Gabriela Wolfová, Saša Šeflová, Super.cz

 

Spokojenosti mají na rozdávání: Takhle se k sobě tulí Margita se Zagorovou

19. prosince 2015 14:58

Stálice české populární hudby Hana Zagorová (69) si i letos pro své fanoušky připravila vánoční dárek v podobě koncertu v pražské Lucerně. Vystoupení si samozřejmě nejvíce užil její manžel Štefan Margita (59).

Koncert Hanky Zagorové patří k Vánocům stejně neodmyslitelně jako stromeček a cukroví, takže i letos byla Lucerna nacpaná k prasknutí. Zpěvačka, která se na hudební scéně pohybuje už od 60. let minulého století, má neuvěřitelně bohatý repertoár, takže pro ni nebylo snadné sestavit program koncertu, kde zazněly její největší šlágry.

Vystoupení Zagorové si nenechala ujít Lucie Borhyová (37), již se zpěvačkou pojí příbuzenské vazby. S sebou přivedla rybáře Jakuba Vágnera, s nímž by sice tvořila hezký páreček, ale oba tvrdí, že jsou jen dlouholetí kamarádi.

Zagorová mohla v nadšeném publiku zahlédnout i Hanu Maciuchovou (70), ale její pohledy nejvíce směřovaly ke Štefanu Margitovi. Slovenský tenorista byl na svou manželku náležitě hrdý a v zákulisí ji zahrnul něžnostmi. Od svatby tohoto slavného párečku už uběhlo 23 let, ale Hanka a Štefan spolu mají stále harmonický vztah. 

Adam Chromý , Super.cz

Štefan Margita a Hana Zagorová

Štefan Margita a Hana ZagorováFoto: archiv Š. Margity

Zagorová se pochlubila fotkou bez zásahu maskérů. A potvrdila svou přezdívku Hanička šampíčko!

18. dubna 2017 15:55

Velikonoční svátky se nemusí slavit jen s pomlázkou v ruce v tuzemsku, ale také s lahví dobrého šampaňského ve městě lásky! Své by o tom mohla něco vědět Hana Zagorová (70), která je s chotěm Štefanem Margitou (60) prožila v Paříži. Manželé se pochlubili fotkami, na kterých sice zpěvačka není vytuněná maskéry, ale přesto vypadá pořád stejně a nikdo se jí, jako u některých jejích kolegyň, nelekne. Mrkněte do fotogalerie!

 

Za svým o deset let mladším manželem odletěla do francouzského hlavního města už na Velký pátek, Margita tam v Národní opeře Bastille zkouší roli tambour-majora v opeře Vojcek rakouského skladatele Albana Berga.

„Na Velikonoční pondělí v Paříži dopoledne pršelo, a tak když se počasí krátce po poledni umoudřilo, vyrazili jsme do slavného obchodního domu s módou,“ řekl Super.cz Štefan Margita.

„Tenhle nádherný obchoďák je ve stylu art nouveau, nabízí vše, co se týká módy. Je jen pár kroků od slavné opery Garnier, do které Gaston Leroux zasadil děj svého románu Fantom opery a Andrew Lloyd Webber děj svého stejnojmenného muzikálu. A protože být v Paříži a nedat si šampíčko by byl hřích, dali jsme si ho právě během sbírání módní inspirace. Hanka si tam koupila boty a pro mne dárek k premiéře, kterou mám 26. dubna. Ale vážně nemám ponětí, co to je,“ culil se operní zpěvák. 

David Zápal , Super.cz

 

První svaté přijímání Hanky Zagorové v Ludgeřovicích. Kladný vztah k Bohu má dodnes.

První svaté přijímání Hanky Zagorové v Ludgeřovicích. Kladný vztah k Bohu má dodnes.Foto: Fotografie z knihy Zagorka

Tohle vás pobaví: Podívejte se na unikátní rodinné fotky nejpopulárnější zpěvačky nedávné historie

25. listopadu 2017 5:55

Při sledování dětských fotek některých českých celebrit možná budete stěží hledat podobu a váhat. To ale určitě neplatí o prvních fotkách nejpopulárnější zpěvačky předrevoluční éryHany Zagorové (71). Tady se podoba nezapře a pochybovat nebudete ani chvíli.

 

Na unikátní rodinné fotky Hanky se můžete podívat v naší fotogalerii. Další fotografie a materiály najdete ve zbrusu nové obsáhlé publikaci Zagorka autorů Miroslava Graclíka a Václava Nekvapila, která přichází na předvánoční trh.

A jaké byla Hanka dítě? „Říkali, že jsem byla živé stříbro. Prý jsem se pořád smála, což muselo být značně na nervy. Byla jsem hrozně živé dítě. Nevydržela jsem sedět. A určitě ctižádostivé, protože bez toho bych nedělala to, co dělám. A romantické, myslím, že jsem byla romantické dítě,“ práskla na sebe v knize devítinásobná zlatá slavice s tím, že měla krásné dětství a rodiče měli celý život mírumilovný a krásný vztah. 

Který hit Hanky Zagorové milujete vy?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jiří Nedvídek , Super.cz

Hana Zagorová

Hana ZagorováHerminapress

Pravda o zdravotním stavu Hany Zagorové: Zpěvačka promluvila a je to opravdu síla!

8. prosince 2017 10:30

Fanoušci Hany Zagorové (71) se ve čtvrtek pomalu museli strachovat o její život! Celou republiku obletěly zprávy o tom, že vážná nemoc zpěvačku vyřadila ze života a že jí v nemocnici vyměňují litry krve kvůli domnělému návratu letité nemoci. Jak je na tom ale ve skutečnosti? Co nám oblíbená zpěvačka o svém stavu řekla?

 

„Je to hrozné, strašně nepříjemné. Vůbec nic takového se nestalo, v žádné nemocnici jsem hospitalizovaná nebyla. Včera v noci jsem se vrátila z Moravy, kde jsem měla dva vyprodané koncerty. Nikoho z novinářů ani nenapadlo, aby si zprávy, o kterých píše, ověřil. Je to příšerné! Lidé bombardovali pořadatele, co se děje, jestli mají vrátit lístky,“ řekla Super.cz rozladěná Hana Zagorová.

Ta měla také vystoupit na Slovensku v rámci komponovaného charitativního večera, kvůli lehčí viróze však nechtěla přemáhat své síly. Pořadatelům se tak prostřednictvím šéfa Boom!Bandu Jiřího Dvořáka omluvila, ten za ni také střelhbitě našel adekvátní náhradu.

„Vše na konci roku vždy směřuje k vánoční Lucerně, na kterou se moc těším, mám pro ni velkou slabost. Je to mnoho týdnů vyprodané, a i zde nyní diváci pořadatele ve velkém kontaktují a ptají se, zda se večer neruší. To mi připadá strašně nespravedlivé a sprosté. Jedna falešná zpráva vlastně zničí půlroční práci několika desítek lidí,“ štve jindy za všech okolností usměvavou Hanu Zagorovou, která nedávno vydala knížku.

Chování médií (zpráva se objevila i na televizních stanicích) bylo podle ní tak přes čáru, že do problému zapojila i právní zástupkyni.

„Přece není možné, aby všichni včetně televizí uveřejnili neověřenou informaci. Ve čtvrtek večer jsem byla doma, učila se texty do Lucerny, takže mi klidně mohli zavolat. Bylo by to to nejmenší, co mohli udělat. Jde o naprosto neetické poškození mého jména,“ dodala Hana Zagorová, kterou jsme zastihli těsně před zkouškou. 

David Zápal , Super.cz

 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář