Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hana Ševčíková - Marko Igonda

Hana Ševčíková,*20.2.1970 -herečka

1992 - absolvovala studia herectví na DAMU v Praze; už v průběhu studia hostovala v Divadle Na zábradlí (Tatarská pouť) a v Národním divadle (Jak se vám líbí, Zahradní slavnost)

1992 - Národní divadlo; Amálka (Zahradní slavnost), Audrey (Jak se vám líbí), Cordelie (Král Lear), Doňa Isabela (Saténový střevíček), Hanička (Oblak a valčík), Ingrid, Salašnice (Peer Gynt), titulní Dorotea, Sibylka (Sáňky se zvonci), Maryška (Rok na vsi), Isabella z Harrachu (Bloudění), Hermie (Sen noci svatojánské), Poutnice, též Marie Magdalena (Pašije) aj.

V současné době hraje na jevišti Národního divadla Terezku ve Stroupežnického Našich furiantechKorudulu v Tylově Strakonickém dudákoviLuisu, Klaru v Rostandově Cyranovi z Bergeracu, Smeraldinu v Goldoniho Sluhovi dvou pánů a na Nové scéně hraje Sekretářku/Dělnici v Co se stalo, když Nora opustila manžela Elfriede Jelinek.

FILM A TELEVIZE

Spolupracuje i s filmem a televizí, hrála například ve filmech Talisman nebo Sama v čase normálnosti, v seriálech Kriminálka Anděl, Ach, ty vraždy!Cesty domů, Ulice.

zdroj ND Praha,cz

Marko Igonda,*5.2.1974 - herec

 

Slovenský divadelný a filmový herec se narodil v roce 1974 v Trnovom pri Žiline. Vystudoval restaurátorství a štukatérství na střední uměleckoprůmyslové škole v Kremnici a rok pracoval v oboru. V devatenácti letech odjel do USA, kde v Seattlu vystřídal různá zaměstnání.

Po návratu nastoupil do Městského divadla v Žiline (1995) a následující rok byl přijat ke studiu herectví na bratislavské VŠMU. Po absolutoriu (2000) se stal členem Slovenského národního divadla v Bratislavě (Don Juan, Bouře, Picasso v baru Lapin Agile, Portugalie).

Po sňatku s českou herečkou Hanou Ševčíkovou (nar. 1970) v roce 2004 přesídlil do Prahy, kde se rychle prosadil ve filmu, televizi a na jevištích Národního divadla (Faidra), Divadla v Řeznické (Balada o smutné kavárně, Narozeniny), Divadla v Celetné (Cyrano), Divadla Metro (Carmen) a Letních shakespearovských slavností na Pražském hradě (Večer tříkrálový).

Jako herec mužného a exotického zjevu, který ovládá několik jazyků, nalézá před kamerou uplatnění i v různých projektech včetně zahraničních koprodukcí, většinou v podružnějších rolích. Z postav v českých a slovenských filmech připomínáme padoušského svůdce žen Alexe Serafína v Milencích & vrazích, lékaře Ptáčka v psychothrilleru Hodinu nevíš a zejména ústřední roli vojáka Helmuta Kampena v dramatu podle novely Leopolda Laholy Rozhovor s nepriateľom a titulní roli zbojníka, později mnicha v historické Legendě o Létajícím Cypriánovi.

V roce 2008 reprezentoval Slovensko na MFF v Berlíně ve výběru Shooting Stars (Hvězda zítřka pro mladé evropské herecké talenty) a na MFF v Bratislavě 2010 získal Film Europe Award za úspěšnou prezentaci slovenského filmového umění v zahraničí.

Střídavě účinkuje ve slovenských i českých TV seriálech: Za mestskými múrmi (1998), Četnické humoresky (2000), Ulice (2005), Nemocnice na kraji města – nové osudy (2008), Panelák (2008), Jak jsem přežil (2009), Kriminálka Staré Město

Autor: praziv, alberta další autoři

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář