Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hana Holišová - Michaela Horká

Hana Holišová,*6.8.1980 - herečka

 

Brněnská rodačka, dcera dirigenta a korepetitora Evžena Holiše a zpěvoherní sólistky Hany Horké, se sice narodila do hudebního prostředí, přesto nešla k divadelní profesi přímočaře.

Od 13 let byla maminkou "tlačena" neustále jinam, jen ne k divadlu. Proto se později sama rozhodla pro studium Střední pedagogické školy v Boskovicích. Po absolutoriu však navzdory všemu zvítězila láska k umění. Přestože se hlásila i na obor muzikál, přijata byla jako studentka činoherního herectví na brněnské JAMU. Nadále se však věnovala zpěvu i tanci. Zkušenosti získala i ve folkovém souboru a doommetalové skupině, jichž byla členkou, a kromě zpěvu také hrála na kontrabas (mimo to se dříve učila hrát na klavír, ale cizí jí není ani kytara a flétna). Na JAMU účinkovala např. v inscenacích Král Ubu, Kdyby 1000 klarinetů, Mejdan na písku.

Po skončení JAMU byla tři roky na volné noze. Jejím sólovým debutem v "kamenném" divadle byla role Kathy Seldenové v muzikálu Zpívání v dešti, kterou nastudovala v Mahenově divadle v Brně. Vystupovala také ve slovenském nastudování muzikálu Hair a zúčastnila se zahraničního turné muzikálu Jesus Christ Superstar s MdB. Brzy poté však na čas přesídlila do Prahy, kde přijala nabídku na roli Aleny v muzikálu Noc na Karlštejně. Právě za tuto roli byla nominována (širší nominace) na Cenu Thálie 2004. Hanku můžeme vidět i v Divadle pod Palmovkou v hlavní roli Fran Kubelikové v muzikálu Sliby, chyby.

Hostovala také v Divadle Bolka Polívky v inscenacích Už troubějí a Variace na chlast. V Praze pak ještě účinkovala společně s Janou Krausovou ve hře Žena v trysku století v divadle U Hasičů a v roce 2002 získala i svou první filmovou zkušenost ve filmu Karla Spěváčka Brak.

Od 1. 12. 2005 je ve stálém angažmá v Městském divadle Brno, kde ji potkala řada zajímavých rolí: Frenchie (Cabaret), Diane (Hair), Tereza a Brigita (Kdyby tisíc klarinetů), Charlotte (Oliver!), Máří Magdalena a Soulgirl II(Jesus Christ Superstar), Athéna (Odysseia), Papagena (Magicka flétna), Žofie Chotková (Ferdinand, kd'E ste?), Vypravěčka (Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť), Sukie (Čarodějky z Eastwicku), Alexandra (Markéta Lazarová), Panna Maria (Červený a černý), Jill Masonová (Equus), První děvče (Jánošík aneb Na skle malované) či Lucie Paulová (Peklo). Účinkuje rovněž v koncertních představeních Jazz Side Story, Muzikály z Broadwaye a The Stars of Musical.

Dnes je Hanka známá po celé republice díky účinkování v televizním seriálu Velmi křehké vztahy, kde hraje hlavní roli zdravotní sestřičky Anny Peškové.

Hanka má ráda kvalitní kávu a miluje čokoládu. Kdyby se v budoucnu nevěnovala herectví, možná by si otevřela květinářství nebo by dělala něco se zaměřením na design. Volný čas nejraději tráví s rodinou na chalupě v Beskydech, kde se oddává sbírání hub.

Autor: dino, domajs, guigne

zdroj Osobnosti,cz

  23. července 2014 • 12:00

Do Ulice najali novou seriálovou hvězdu: Foto uvnitř!

Kdo je nová tajemná herečka?
Kdo je nová tajemná herečka?  (ara)
 
 

Jubilejní, 10. sezona nováckého seriálu Ulice nabídne hned několik nových postav. Jednou z nich bude i kráska Hana Holišová (33).

Herečka působí především v Městském divadle v Brně, před lety se ale dostala do povědomí televizních diváků díky roli Anny Peškové v seriálu Velmi křehké vztahy. Koho si zahraje v Ulici, je zatím přísně tajné. „Mohu potvrdit, že herečka Hana Holišová na podzim posílí herecký tým seriálu Ulice, víc podrobností k její roli ale zatím neprozradím,“ sdělila pouze PR seriálu Ludmila Bártíková.

Holišová bude od září k vidění v Ulici.
Foto: ara

V seriálu Velmi křehké vztahy hrála i s Janem Zadražilem

V seriálu Velmi křehké vztahy hrála i s Janem Zadražilem.

Autor: vin

zdroj Aha,cz

Hana Holišová (* 6. 8. 1980)

Máří MagdalénaBrněnská rodačka, dcera dirigenta a korepetitora Evžena Holiše a zpěvoherní sólistky Hany Horké, se sice narodila do hudebního prostředí, přesto nešla k divadelní profesi přímočaře.

Od 13 let byla maminkou "tlačena" neustále jinam, jen ne k divadlu. Proto se později sama rozhodla pro studium Střední pedagogické školy v Boskovicích. Po absolutoriu však navzdory všemu zvítězila láska k umění. Přestože se hlásila i na obor muzikál, přijata byla jako studentka činoherního herectví na brněnské JAMU. Nadále se však věnovala zpěvu i tanci. Zkušenosti získala i ve folkovém souboru a doommetalové skupině, jichž byla členkou, a kromě zpěvu také hrála na kontrabas (mimo to se dříve učila hrát na klavír, ale cizí jí není ani kytara a flétna). Na JAMU účinkovala např. v inscenacích Král Ubu, Kdyby 1000 klarinetů, Mejdan na písku.

EquusPo skončení JAMU byla tři roky na volné noze. Jejím sólovým debutem v "kamenném" divadle byla role Kathy Seldenové v muzikálu Zpívání v dešti, kterou nastudovala v Mahenově divadle v Brně. Vystupovala také ve slovenském nastudování muzikálu Hair a zúčastnila se zahraničního turné muzikálu Jesus Christ Superstar s MdB. Brzy poté však na čas přesídlila do Prahy, kde přijala nabídku na roli Aleny v muzikálu Noc na Karlštejně. Právě za tuto roli byla nominována (širší nominace) na Cenu Thálie 2004. Hanku můžeme vidět i v Divadle pod Palmovkou v hlavní roli Fran Kubelikové v muzikálu Sliby, chyby.

Hostovala také v Divadle Bolka Polívky v inscenacích Už troubějí a Variace na chlast. V Praze pak ještě účinkovala společně s Janou Krausovou ve hře Žena v trysku století v divadle U Hasičů a v roce 2002 získala i svou první filmovou zkušenost ve filmu Karla Spěváčka Brak.

Jánošík aneb Na skle malovanéOd 1. 12. 2005 je ve stálém angažmá v Městském divadle Brno, kde ji potkala řada zajímavých rolí: Frenchie (Cabaret), Diane (Hair), Tereza a Brigita (Kdyby tisíc klarinetů), Charlotte (Oliver!), Máří Magdalena a Soulgirl II(Jesus Christ Superstar), Athéna (Odysseia), Papagena (Magicka flétna), Žofie Chotková (Ferdinand, kd'E ste?), Vypravěčka (Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť), Sukie (Čarodějky z Eastwicku), Alexandra (Markéta Lazarová), Panna Maria (Červený a černý), Jill Masonová (Equus), První děvče (Jánošík aneb Na skle malované) či Lucie Paulová (Peklo). Účinkuje rovněž v koncertních představeních Jazz Side Story, Muzikály z Broadwaye a The Stars of Musical.

Dnes je Hanka známá po celé republice díky účinkování v televizním seriálu Velmi křehké vztahy, kde hraje hlavní roli zdravotní sestřičky Anny Peškové.

Hanka má ráda kvalitní kávu a miluje čokoládu. Kdyby se v budoucnu nevěnovala herectví, možná by si otevřela květinářství nebo by dělala něco se zaměřením na design. Volný čas nejraději tráví s rodinou na chalupě v Beskydech, kde se oddává sbírání hub.

Oficiální stránky Hanky Holišové najdete na adrese www.hana-holisova.wz.cz.
 

zdroj Neoficiální stránky MdB,cz

Hana i Michaela se věnují herectví.

Hana i Michaela se věnují herectví. Foto: Super.cz/Michaela Feuereislová/archiv FTV Prima

Tady byste rodinnou vazbu netipovali: Takhle to bude v televizi slušet blonďaté sestře Hany Holišové

14. ledna 2017 11:56

Vítězka show Tvoje tvář má známý hlas není ve své rodině jedinou herečkou. Stejné profesi se věnuje i její mladší sestra Michaela Horká (30), která dostala příležitost v pořadu Soudní síň.

Hanu Holišovou (36) spousta diváků zaznamenala až díky převtělovací show, ale tehdy už za sebou měla například roli v seriálu Velmi křehké vztahy, kde se provdala za Daniela Bambase. Také Michaela se už v minulosti objevila v primáckém seriálu, když tvořila pár s Lukášem Hejlíkem (36) v Ošklivce Katce.

Blondýnka, již by jako sestru tmavovlasé Hanky tipoval málokdo, se nyní opět objeví na televizní obrazovce. Michaela, která v muzikálu Mata Hari alternovala Kateřinu Brožovou (48) a Yvettu Blanarovičovou (53), získala roli advokátky v Soudní síni na Primě.

„Musím přiznat, že mě tato profese nejvíce zajímá z hereckého hlediska. Bavilo mě hrát advokáta. Ale je také pravda, že více rozumět zákonu jako takovému a být zkrátka právně více znalá se hodí do života za každých okolností. Pro začátek mám doma alespoň Ústavu ČR,“ řekla herečka, která si z natáčení odnesla nové poznatky. 

Adam Chromý , Super.cz

Čeká ji další vítězství? Výherkyně první Tváře Holišová dostala divadelníky svojí Eliškou v Noci na Karlštejně

3. února 2017 6:00

Herečku a muzikálovou zpěvačku Hanu Holišovou (36) si televizní diváci oblíbili v první řadě show Tvoje tvář má známý hlas, kterou vyhrála, i v seriálu Ulice. Divadelní publikum ji už ale zná dávno a je oceňovanou herečkou. A to doslova. Doma už má Cenu Thálie za brněnské představení Papežka a teď je už počtvrté na tuto divadelní cenu nominována.

"Upřesnila bych to, poprvé jsem byla jen v širší nominaci, takže v Národním divadle, kde se ceny předávají, jsem ani nebyla. Ale zajímavé je, že ta první širší nominace byla za Alenu v Noci na Karlštejně, kterou jsem tehdy hrála v Hudebním divadle Karlín, přičemž teď jsem v užší nominaci za Elišku ve stejném díle, jen se hraje přímo na Karlštejně. A mezitím jsem Elišku hrála ještě v Brně," upřesnila Hanka.

"Je nádherné hrát Noc na Karlštejně přímo v tom autentickém prostředí na nádvoří hradu. Je to nádherný zážitek a všem nám to pomáhá a je to příjemné. Je to krásná změna. V tomhle představení hraju už potřetí. Už mi zbývá jen jedna ženská role, která se tam vyskytuje, paní Ofka. Už jsem si říkala, že mě za pár let taky čeká," smála se herečka. 

Saša Šeflová , Super.cz

Michaela Horká,*22.11.1986 - herečka

 

Narodila se 22. listopadu 1986 v Brně v rodině profesionálních herců a zpěváků operety Národního Divadla v Brně.

Dětství prožila střídavě s rodiči na zkouškách v divadle, hodinách krasobruslení a soukromých hodinách klavíru a zpěvu. Zúčastnila se také a vyhrála mnoho dětských pěveckých soutěží.

V roce 2001, ještě jako studentka základní školy, se Míša zúčastnila konkurzu na hlavní role pro muzikál Galileo Galilei od Janka Ledeckého, prošla všemi koly konkurzu a navzdory tomu,že producenti alternativu pro hlavní roli (Miu) nehledali, Míšu obsadily. Muzikál Galileo Galilei se úspěšně hrál 2 roky, v Praze a Bratislavě. Od této doby Míša nesestoupila z žebříčků hlavních ženských rolí. V městském divadle v Brně hraje v muzikálu "Zahrada Divů", postavu královny Ahinsi. A v divadle Kalich , v autorském muzikálu Daniela Landy se Míša postavou vrací do středověku.

Sestrou Michaely Horké je herečka Hana Holišová (Velmi křehké vztahy).
Na jaře 2008 dostala hlavni roli v serialu ošklivka Katka kde hraje jednu z ředitelek KM STYLU a snoubenku Tomaše Meduny (Lukáš Hejlík) a taky nejlepší kamnaradku Patricie Vytiskové(Olga Lounova).

 

Autor: podebradka, guigne, katerinapohodarka

zdroj Osobnosti,cz

3. února 2015 • 12:00

Holišová u ULICE: Utajované rodinné pouto se semetrikou ze Slavností sněženek!

Blažena Holišová prý semetriky jen hrála.
Blažena Holišová prý semetriky jen hrála. (Foto Aha! – David Kundrát, Martin Hurda, ara)
 
 
 

K nevlastní matce neměla žádný vztah. „Byla to první žena mého tatínka, ale osobně jsme se nikdy, bohužel, nesetkaly,“ prozradila Hanka na chatu Dobrého rána České televize. Kdyby se jí ale před smrtí snažila navštívit, zřejmě by neuspěla. Ke konci života totiž byla Blažena už hodně nemocná a nepřijímala návštěvy.Blažena Holišová prý semetriky jen hrála.

 

Foto: Foto Aha! – David Kundrát, Martin Hurda, ara

„Mám zlomený čtvrtý obratel. Zakopla jsem o šňůru, když jsem žehlila. Je to příšerná bolest, k zbláznění,“ stěžovala si herečka deníku Aha! v srpnu 2009. K obratlům se bohužel přidala i Parkinsonova choroba, potíže s koleny a klouby a 7. dubna 2011 svým nemocem podlehla.

 

 
 

Hana HolišováSuper.cz

Vítězka první Tváře Hana Holišová dostala pořádnou sodu: Čím naštvala velké množství diváků?

19. dubna 2017 14:16

Sympatická Hana Holišová (36), vítězka první řady show Tvoje tvář má známý hlas, má sice mnoho podporovatelů, najdou se ale i tací, kteří jí nemohou přijít na jméno. Proč?

 

S Hankou jsme si povídali v jistém obchodu s potřebami pro zvířecí miláčky, s jedním z nich se při rozhovoru mazlila.

„Julinku jsem si půjčila. Moc se mi líbí, ale můj pes by si na ní asi pochutnal. Je to boxer, krásně tematicky se tak hodí k Rockymu,“ řekla Super.cz Hanka v narážce na to, že v obchodě probíhala podpisová akce hvězd stejnojmenného muzikálu, v němž hraje lásku hlavního hrdiny Adrianu.

Součástí scénáře jsou i líbací scény s Honzou Křížem nebo Peterem O. Pechou.

„U líbacích scén se snažíme moc nesmát, což jde těžko, protože scéna před nám přijde humorná. Když jsme správně herecky položeni do role, zvládneme to. Občas se ale ozve smích i z publika. Přijde jim to vtipné, pak se nám chce také smát,“ svěřila se nám Holišová.

Pak jsme se dostali k reakcím lidí. Zatímco ti z Rockyho nebo diváci, kteří sledovali Tvář, jsou na ni milí, fanoušci seriálu Ulice už zdaleka tolik ne.

„Když jsme v seriálu Ulice hráli zamilování Veroniky Maléřové do faráře, kterého hrál Aleš Háma, neobešlo se to bez větších komentářů. I na benzínce, na ulici nebo na sociální síti, kde je to anonymní, tak si pouštějí pusu na špacír víc. To bylo náročné období,“ prozradila nám Holišová.

„Ti lidé si občas neumí uvědomit, že to nejste vy, že hrajete postavu. To, že hrajete vraha, neznamená, že jste vrah ve svém soukromém životě. Někteří lidé to nedokáží oddělovat, tak to mají náročné. A my s nimi,“ dodala mile působící Holišová. 

David Zápal , Super.cz

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář