Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hana Buštíková - Dana Vlková

Hana Buštíková,*2.2.1950 - zpěvačka

 

Pochází z Valašského Meziříčí. Po vystudování stavební průmyslovky pracovala jako projektantka v rožnovské Tesle. Mimo jiné se stále amatérsky věnovala zpívání a zúčastňovala se nejrůznějších soutěží.

Profesionální dráhu zpěvačky ji odstartovala až nabídka folkové skupiny Bukanýři, se kterou vystupovala téměř tři roky.

Po té odešla do Prahy a přijala nabídku na vystupování v programech Josefa Laufera.

Autor: kaa

zdroj Osobnosti,cz

Dana Vlková,*1950 - zpěvačka

 

 

Dana Vlková se narodila v Praze, kde od mala navštěvovala dětský rozhlasový sbor pod vedením dr. Kulínského / dnešní Bambini di Praga /.

Po odmaturování na gymnáziu se zaměřením na francouzštinu se rozhodla ke studiu na pedagogické fakultě obor francouzština – čeština. Během studia začala vystupovat se skupinou Jezinky, která tehdy doprovázela známé interprety.

Po přijetí nabídky od Josefa Laufera na vystupování v jeho programech se začala věnovat zpívání profesionálně.

zdroj Osobnosti,cz

 

kamelie.jpeg

Kamélie (v Německu známé jako Hana und Dana) je ženské pěvecké duo tvořené českými zpěvačkami Hanou Buštíkovou a Danou Vlkovou. Kamélie byly populární zejména v 80. letech 20. století. Založeny byly roku 1980.

Tvůrčí zázemí dua tvořili Petr Dvořák a Pavel Růžička (neboli Petr a Pavel Orm). Velkou část textů pro ně napsal Eduard Krečmar. Hodně vystupovaly i v zahraničí, natočily pro svá zahraniční turné i tři desky v angličtině a dvě v němčině (v Německu zpívali však povětšinou ve stylu country, český divák znal Kamélie spíše jako duo popové a diskotékové). V Československu vydaly sedm LP.

Obě se poznaly jako doprovodné zpěvačky v koncertním programu Josefa Laufera. Hana Buštíková vystupovala před vznikem Kamélií též ve dvojici s Jiřím Kornem.

Dana Vlková se proslavila též rolí paní Irmy v Kachyňově filmu Smrt krásných srnců. Objevila se i ve filmech Anděl s ďáblem v těle či Prodavač humoru.[1] V Andělu s ďáblem v těle hrála i Hana Buštíková, objevila se též jako Kalinova dcera v hudební komedii Trhák, zpívá pěvecký part Jany Brejchové v Sequensově psychologické krimi Pokus o vraždu z roku 1973.

zdroj Wikipedie

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář