Jdi na obsah Jdi na menu
 


Felix Slováček - Dáda Patrasová - Anna Slováčková - René Slováčková

8. 5. 2014

Felix Slováček,*23.5.1943 - hudebník, dirigent

 

 
Felix Slováček, vlastním jménem Antonín Slováček, narozený 23. května 1943 ve Zlíně, je český klarinetista, saxofonista, hudební skladatel a dirigent. Kromě svého působení v oblasti populární hudby se dobře uplatnil také jako interpret klasického klarinetového repertoáru. Jeho manželkou je česká herečka a zpěvačka Dagmar Patrasová, dcera René Slováčková je herečkou.


Dlouholetý sólista Orchestru Ladislava Štaidla v letech 1969-1986 dnes řídí svůj vlastní big band.

Zdroj: Osobnost,cz

Dáda Patrasová,*27.4.1956 - herečka, zpěvačka, moderátorka

 Narodila se 27. dubna 1956 v Praze, v umělecké rodině. Otec profesor Karel Patras, sólový harfenista ČF a docent AMU a maminka Věra Patrasová, zpěvačka filharmonického sboru, která zažila ještě Václava Talicha, ji vedli lásce k hudbě. Dáda má starší sestru Věru a staršího bratra Vladimíra, kteří se umění profesionálně nevěnují.


Již jako malá holčička účinkovala Dáda v několika televizních pořadech, jako dítě z umělecké rodiny navštěvovala hodiny klavíru, chodila do výtvarného kroužku, navštěvovala Kuhnův dětský sbor, věnovala se ale také sportu - konkrétně sportovní gymnastice a později chodila i do kroužku dramatického, k paní Jiřině Steinmarové a paní Jiřině Stránské. Tyto dámy ji také připravovaly ke zkouškám na konzervatoř. I na Státní konzervatoři navštěvovala hodiny hry na klavír a kytaru. Po absolutoriu byla na základě konkursu přijata Jiřím Suchým do divadla Semafor. Tady hrála v Kytici, Smutku bláznivých panen, Kdyby tisíc klarinetů, Slečně v sedmé řadě, Vetešníkovi…. V rozhlase účinkovala v kabaretech Červená sedma Ondřeje Suchého a Oldřicha Dudka a Ondřej Suchý se postupně stal jejím dvorním textařem. Dáda v té době začala navštěvovat hodiny zpěvu u profesorky Jaroslavy Bernardové a začátkem devadesátých let pak navštěvuje zpěv u Lídy Nopové.

Ve filmu debutovala v roce 1973 v komedii Třicet panen a Pythagoras. V dalších letech hrála ve filmu Malá mořská víla, Šestapadesát neomluvených hodin, Trhák, Vrchní prchni!, Smrt stopařek a díky úspěchu ústřední dvojice tohoto filmu Naftová-Patrasová, vzniklo obsazení hlavních postav v seriálu Arabela. Dáda nenatáčela jen v Čechách, pracovala ve Francii, Itálii, Německu, Holandsku, Maďarsku, Kubě…Začátkem osmdesátých let se začala prosazovat jako zpěvačka, především díky spolužákovi z konzervatoře, Michaelu Kocábovi a textaři Ondřejovi Suchému. Postupně si zazpívala v několika televizních pohádkách a v roce 1982 zpívala v kabaretu režiséra Zdeňka Podskalského Románek za tři krejcary. Objevila se televizním pořadu Sejdeme se na výsluní, kde si zazpívala duet s Felixem Slováčkem, špičkovým klarinetistou. A toho právě napadlo, aby Dáda natočila album dětských písniček, to první se jmenovalo Pasu, pasu písničky a prodalo se jej více než 350. 000 kusů. Tohle album udělalo z herečky zpěvačku písniček pro děti a tímto směrem se začala ubírat celá její další umělecká cesta. Následovalo album Chytila jsem na pasece žížalu a třetí v řadě bylo příběhovo- písňové album Dobrodružství žížaly Jůlie. Žížala se stala neodmyslitelnou při Dádiných vystoupeních a postupně k ní přibyl kos Oskar a další loutky.

V roce 1987 Dáda odchází ze Semaforu, protože tu pro ni nejsou role a naplno se věnuje dětským pořadům. Moderuje Studio Kamarád, na kterém se současně podílí autorsky, cvičí s dětmi, zpívá, hraje v pohádkách. Po zrušení Studia Kamarád moderuje na OK3 a pak na TV Premiéra Baby studio, ve druhé polovině devadesátých let pak na ČT Kuřátka a Kouzelnou školku. Jezdí na turné, natáčí videokazety a otvírá v Kulturním centru Novodvorská Baby studio, kam si děti mohou přijít jen tak zahrát a nebo se tu pravidelně věnovat různým uměleckým činnostem. Koncem devadesátých let začíná Dáda vydávat časopis, který se jmenuje jako ona. Současně s jejími deskami a videokazetami vycházejí knížky pro děti od Ondřeje Suchého, které na její hudební počiny navazují.

Má svůj vlastní pořad Raníček s Dádou. Kde vystupuje společně s žížalou Jůlií.

Autor: judita, celebrita222, verushhka

Zdroj: Osonosti,cz

Dagmar Patrasová o slavné sprchovací scéně z Vrchní, prchni: Stačí říct, jdu do toho znovu!

12. ledna 2017 7:56

Ta má ale kuráž! Snad žádný z mužů ke sklonku bývalého režimu nevynechal film Vrchní, prchni, částečně kvůli komediálnímu mistrovství Josefa Abrháma, především však kvůli vnadám Dagmar Patrasové (60). Její sprchovací scéna je dnes už legendární. A herečka se nám svěřila s tím, že by ji neměla problém natočit ani dnes!

Potkali jsme ji na obnovené premiéře remasterovaného filmu Kytice, kam přišla ruku v ruce s italským přítelem Vitem. Nedalo nám to a zeptali jsme se jí, jestli by byla ráda, kdyby dnes mohla natočit své legendární role znovu, nebo jejich pokračování.

„Co se týče Vrchní, prchni, tam už je půlka lidí mrtvých, tak nevím. Ale na sprchu bych si znovu troufla,“ smála se potutelně. Pak jsme přešli k Arabele, kde hrála nafoukanou princeznu.

„Setkání s Xénií bylo velmi šťastné, pokračování po x letech by nemuselo být špatné. Akorát nám chybějí autoři,“ prohlásila vážně.

V dvojce Smrti stopařek by hrát už nemohla, v původním filmu ji zavraždili. „Ale mohla bych mít přece sestru, ne?“ bavilo ji fantazírovat. Pak zavzpomínala na natáčení nejděsivější scény.

„Byla to role krásná, která pro mě přišla v pravý čas. Byla jsem za ni ráda. Je pravda, že můj běh o život před Markem Perepeczkem, který hrál vraha, byl dost naturální,“ vybavuje si.

Co se týče Kytice, sama v ní hrála, akorát v té divadelní, v Semaforu. „Prošla jsem si všemi baladami. Je to moje srdeční záležitost,“ přidala.

Její partner Vito se jí na akci v pražské Lucerně držel jako klíště, evidentně se před takovým počtem lidí, blesků a kamer cítil nesvůj.

„Je plachý a strašně trpí. Je zvyklý na to, že když jdeme po ulici, lidé mě zdraví a fotí se se mnou, ale novináři tady, to byl docela nápor,“ dodala Patrasová, která se kvůli němu snaží dopilovat svou italštinu. 

David Zápal , Super.cz

René Slováčková,*11.8.1977 - herečka, dabérka

 Tato herečka hraje v divadle, dabuje v nejrůznějších seriálech a filmech. Např.: Cobra 11 - zde dabovala manželku policisty z protidrogového oddělení Bena Wingera Noru. Dále také dabovala v seriálu Medicopter 117 postavu Dr. Karin Thalerovou a mnoho další postav.

Autor: tanecek7

Zdroj Osobnosti,cz

Anna Slováčková.*

Anna Slováčková

Anna Slováčková Hermína

Ta ale prokoukla: Dcera Dády Patrasové je čím dál krásnější: Tohle že je to ošklivé káčátko?

13. června 2012 5:55

To je ale proměna. Když byla malá holčička, všichni ji označovali za ošklivé káčátko. Dcera Dády Patrasové a Felixe Slováčka ale vyrostla v neskutečnou kočku! Jako malá byla pěkně oplácaná a podobu s jednou z našich nejkrásnějších hereček a zpěvaček, nádhernou Xenií z Arabely nenacházel nikdo.

Nyní je vše jinak. Z Aničky Slováčkové je sexy šťabajzna. Kila nahoře jsou pryč a muži se za ní otáčejí. A Dáda je na svoji krásnou šestnáctiletou dceru pyšná. Kromě toho, že je krásná, je také velmi talentovaná. A fantasticky zpívá.

Už devět let hraje na klavír a věnuje se zpěvu. Studuje populární zpěv na konzervatoři a už také moderuje. Na TV Barrandov letos moderovala dětský pořad Kiwi junior. 

Gabriela Wolfová, Super.cz

 

Anna Slováčková s maminkou Dádou Patrasovou Hermína

To jsou geny: Dcera Dády Patrasové nádherně zpívá a dostala super kšeft. Víme o tom vše

27. února 2014 8:57

Dcera Dády Patrasové a Felixe Slováčka Anička jde ve stopách svých rodičů. Anička studuje na Pražské konzervatoři a bojovala o jednu z hlavních rolí v muzikálu Sněhová královna. Na konkurzu uspěla, a tak se na jevišti bude potkávat se svojí maminkou.

Dáda Patrasová totiž v připravovaném muzikálu ztvární titulní roli. Alternovat by se měla podle informací Super.cz s Kateřinou Brožovou.

O roli v muzikálu bojovaly na včerejším konkurzu více než dvě stovky uchazečů. Pěvecké party předváděli pod dohledem režiséra Lumíra Olšovského, skladatele Zdeňka Bartáka nebo Felixe Slováčka. „Úroveň byla velice dobrá a zřejmě budeme muset uspořádat ještě jedno kolo, abychom vybrali skutečně ty nejlepší,“ nechal se slyšet Zdeněk Barták, kterému souhlasně přikyvoval i režisér.

Zatímco řada adeptů se tedy bude muset ještě jednou předvést na jevišti, některé role jsou již dány. Vedle Brožové, Patrasové a její dcery Aničky se v muzikálu objeví také Felix Slováček mladší.

Ve Sněhové královně si tak zazpívá celá Slováčkova rodina. „Jsem tak trochu trémistka, ale neberu to jako minus. Bude to moje třetí zkušenost s muzikálem a věřím, že dopadne dobře. Právě proto, že cítím trému, se snažím maximálně soustředit, aby bylo mé vystoupení co nejlepší,“ prozradila Anička Slováčková. 

Gabriela Wolfová, Super.cz

 

Nyní a tehdy. Sledujete rozdíl třinácti kilogramů.

Nyní a tehdy. Sledujete rozdíl třinácti kilogramů. Michaela Feuereislová

Trojitá brada a pivní panděro jsou pryč. Syn Dády Patrasové zhubl třináct kilogramů

12. září 2014 5:55

Váha Felixe Slováčka mladšího se pohybuje jako na houpačce. Nyní se syn slavných rodičů Dády Patrasové a Felixe Slováčka pyšní tou nejlepší postavou za posledních pár let, zhubnul totiž třináct kilogramů.

Za Felixovu metamorfózu nemůže žádná zázračná dieta, ale tvrdé odříkání. „Jediné, co opravdu funguje, je nežrat. Naučil jsem se jíst hodně zeleniny a proteinů, což v mém případě dobře funguje,“ prozradil nám svůj recept Slováček junior.

Velkou oporou Felixovi byla jeho rodina, která mu ve změně životního stylu velmi pomohla. „Hubnutí si vydobyl sám, má velmi silnou vůli. Zpovzdálí jsem sledovala průběh a nestačila jsem se divit,“ řekla nám Felixova sestra Anna Slováčková. „Teď mu to strašně sluší. Jsem z něho nadšená a cítím z něho obrovskou hrdost, když stojí na jevišti a užívá si to, jak vypadá,“ nechala se slyšet Anička, která s bratrem a maminkou hraje v představení Sněhová královna.

Právě působení ve zmíněném rodinném muzikálu bylo pro Felixe velkou motivací k tomu změnit svůj vzhled. Felix se v muzikálu zhostil několika rolí včetně úlohy prince, a tak si užívá, že pro něj mohly být připraveny o tři velikosti menší kostýmy. 

Jiří Čeladník, Super.cz

Tady už se snad ani nedá mluvit o protekci. V muzikálu hraje komplet celá rodina známé zpěvačky

13. září 2014 20:55

Sněhová královna je doslova a do písmene rodinný muzikál. Kromě toho, že je určen pro celou rodinu, je také dílem známých rodin Pixových a Slováčkových. Druhý jmenovaný klan je opravdu početný. Saxofonista Felix Slováček se na vzniku muzikálu podílí produkčně, Dáda Patrasová (58) se zhostila hlavní role a v muzikálu mají své podstatné místo i jejich děti Felix Slováček Junior a Anička Julie Slováčková.

„Miluju být se svojí rodinou. Když už se třeba nepotkáváme doma, tak se vidíme aspoň na jevišti,“ nechala se slyšet nejmladší Anička, která v muzikálu hraje jednu z hlavních rolí Gerdy.

To její bratr se v muzikálu pro děti zhostí hned čtyř rolí. „Hraju moudrého pana vránu, lidového vypravěče, zahradníka Jaromíra, prince Artura z letního království a podzimního loupežníka z prvního království,“ vyjmenoval Slováček mladší. „Je skvělé, že se potkáváme s rodinou na place. Snažíme se to dělat všechno na sto procent. Nevidím v tom problém.“

Když už hraje v muzikálu celá rodina, neuvažoval Felix o tom, že by nechal do představení obsadit i svého tříletého syna Felixe Antonína? „Ještě je to malinkej klouček, který se teprve učí mluvit. Na tohle je ještě čas.“ 

Jiří Čeladník, Super.cz

 

Sněhová královna jim zmrazila mysl? Finková na premiéře v teplákách, nepozvaný ex Laurinové provokoval milenkou!

 
 
22. září 2014 ● 11:45

Na premiéře muzikálu Sněhová královna byly k vidění věci, ze kterých běhal mráz po zádech. Linda Finková (46) dorazila ve vytahaných teplákách, Šinkorová s Pártlovou se předháněly, které dřív vypadnou z výstřihu ňadra, a expřítel Laurinové Karel Kameník (47) Sabině (42) přivedl nemilé překvapení v podobě nové přítelkyně.

Jako by hlavní představitelka Sněhové královny Dáda Patrasová (58) mávla před premiérou muzikálu kouzelným proutkem a na několik okamžiků zmrazila některým návštěvníkům jejich mysl. Jak jinak si vysvětlit, proč zpěvačka Linda Finková nakráčela do divadla místo v šatech ve vytahaných teplákách a triku, přes které měla přehozené ještě vytahanější dlouhý svetřík a místo střevíců obula tenisky, které se obyčejně nosí do tělocvičny.

O mnoho lépe na tom se svými modely nebyly ani zpěvačky Daniela Šinkorová (41) s Martinou Pártlovou (35). Oběma totiž z jejich proklatě hlubokých výstřihů vykukovala ňadra a bylo jen otázkou času, které z nich vypadne zpod halenky nahé prso dříve.

 Ještě mrazivější byla ale situace, kterou pro představitelku Tepla Sabinu Laurinovou přichystal na premiéře její bývalý přítel Karel Kameník. Na svou expartnerku se totiž přišel podívat se svou novou milenkou, také blondýnkou.

A rozhodně to nebylo proto, že by mezi sebou měli se Sabinou dobré vztahy. „Já jsem ho nezvala, nejsme spolu už tři roky,“ přiznala Blesk.cz Laurinová, která pozvání věnovala svému otci Františku Laurinovi. 

Od jejich rozchodu sice uplynula už dlouhá doba, ovšem pohled na otce své mladší dcery Mayi, jak se drží za ruku a cukruje se svou novou partnerkou před jejími zraky, pro Sabinu určitě nebyl zcela příjemný.

 
 
 
 
Autor: höh, tesk

zdroj Blesk,cz

Dagmar Patrasová: Mezi lidmi je čím dál méně slušnosti

Přirozená krása, inteligence, radost ze života a úsměv na tváři ji zaručují, že je dodnes idolem řady mužů, vzorem nemnoha žen a miláčkem všech dětí. Nejvíce pak těch vlastních. Herečka, zpěvačka a moderátorka Dagmar Patrasová.

sfelixemPřed nedávnem jste si mohly na našich stránkách přečíst rozhovor s Felixem Slováčkem ml. Setkat se s jeho maminkou už tak jednoduché nebylo, ale podařilo se. Sešly jsme se přímo v teple jejího útulného domova. Cestou tam jsem si neustále opakovala, na co všechno se „Dády“ zeptám, najednou jsem však nevěděla, kterou otázku položit jako první. A tak jsem se zeptala slovy syna Felixe...

Když jsme se minule s Felixem loučili, ptala jsem se ho, na co by se Vás zeptal jako redaktor i jako syn. Jako redaktor nevěděl, ale jako syna by ho zajímalo, jestli se Vám líbí to, co dělá.
To je hezké, to mě úplně dojalo. Mně se líbí spousta věcí, které dělá. Moc se mi líbí, jak hraje na klarinet, líbí se mi jeho píle, protože opravdu neustále cvičí. Viděla jsem ho i v muzikálu Kapka medu pro Verunku, kde hezky zpíval a byl šikovný a přirozený, také oceňuji jeho vystupování s Big Bandem, je toho opravdu hodně, kde se mi líbí.

felixove

Felix Slováček st. a Felix Slováček ml. při společném vystoupení

Vy vůbec můžete být se svými dětmi spokojená. Jsou slušně vychované, k tomu ještě talentované. Vydaly se prostě tím správným směrem a obě dělají, co je baví.
Ano, dělají, co je baví. Anička už odmalička krásně maluje, má velký cit pro výtvarné umění, také ji baví tanec, hudba, píše texty a scénáře a k tomu ještě studuje na konzervatoři. Ono když se tak zpětně ohlédnu ke kořenům naší rodiny, tak tam vlastně nikdy nebyl žádný vědec nebo matematik, vždycky se všechno točilo kolem umění.

rodina

 Když už jsme u těch dětí, povězte mi, jaká jste byla jako dítě Vy?
Já jsem byla benjamínek, protože jsem měla dva starší sourozence, a náš věkový rozdíl byl osm a deset let…

…takže jste byla rozmazlený benjamínek?
A to zase ne, od starších sourozenců jsem dostávala pěkně zabrat. Dodnes mám v paměti zážitek, kdy místo toho, aby mě uspávali, tak mě strašili, že když nebudu spát, tak přijdou bubáci. Proto jsem své děti nikdy žádnými bubáky nestrašila. A když se to objevilo u toho nejmenšího, u vnoučka, tak jsem řekla: „Ááá, někdo už to na tebe také zkusil“, a hned jsem se ptala, kdo mi to maličké straší. Děti se nemají strašit, to není dobře.
A ještě co se týká sourozenců, protože byli o tolik starší, tak jsem díky nim už jako malá poslouchala Beatles a J. Suchého + J. Šlitra a  také bych řekla, že jsem měla na rozdíl od svých vrstevníků v mnoha věcech větší přehled.

rodice

Benjamínek Dádinka s rodiči

Hrdinkou vašeho dětství prý byla vaše babička. Povíte nám o ní něco bližšího?
Z máminy i tátovy strany jsem měla obě babičky jménem Anna. Ta z tátovy strany se narodila ve Vídni, na dvoře knížete Schwarzenberga, kde můj pradědeček působil jako tajemník. Druhá babička žila také nějaký čas ve Vídni, když tam šla jako mladá na rok na „zkušenou“. Naučila se velmi dobře německy a vlastně si tam ucelila vzdělání. Dožila se devadesáti let.

A to je ta, kterou máte za vzor?
Ano, to je ta, kterou mám za vzor, logicky proto, že jsem s ní trávila více času než s tou druhou, vídeňskou babičkou. Tato babička bydlela v Přezleticích, což už je dnes vlastně skoro Praha, jezdívala jsem k ní na prázdniny, učila mě poznávat různé bylinky, zasvětila mě do veškerých tajů přírody, krmily jsme spolu na dvoře slepice a králíky, vybíraly vajíčka, to jsou prostě nezapomenutelné zážitky, které už dnešní děti ani pomalu neznají. Byla to taková ta opravdová přívětivá a laskavá babička. A byla moc krásná. Měla dlouhé, bílé vlasy, které si vždycky stočila do takového drdůlku, a krásné modré oči, jako můj táta.

Jste jí vzhledově podobná?
Modré oči nemám, ale fyziognomii bych řekla, že mám po ní. Ať už postavu, obličej, posazení očí, anebo také hladkou pleť, to mám po babičce.

 

Slavná scéna z filmu Vrchní, prchni (1980), Dagmar Patrasová byla opravdu velmi krásná, zásluhu na tom měly jistě i geny po babičce :)

Vy sama už jste babičkou, máte 17měsíčního vnuka Felixe, který vám ale prý neříká babičko, ale Dádo. Proč?
Já ani nevím, ale jak jsme točili v prosinci ještě VIP prostřeno, tak maličký Felix se na to s námi díval v televizi a najednou říká: Dáda. On mě zná prostě z televize jako Dádu a nikdo mu to nevymluví.

Jste pro něho jako pro spoustu dalších dětí Dáda.
Já bych si ale strašně přála být takovou babičkou, jako byla ta moje. Prostě spojena s tou přírodou a zvířátky, bohužel to asi nepůjde, není na to ani tolik času.

Jednak nemáte tolik času, a jednak si vás nedokážu představit v šátku a zástěře, s drdůlkem na hlavě. Zůstaňte raději moderní babičkou.
(smích) Asi ano, ale chtěla bych si pro něj udělat aspoň víc času. On je prostě kouzelný, už teď má neuvěřitelný smysl pro humor, vždycky se na vás tak lišácky podívá, je prostě kouzelný.

Užíváte si babičkovství více než mateřství?
Myslím, že ne. Já jsem si i mateřství hodně užívala. Protože jsem měla mezi dětmi věkový rozdíl 12 let, tak jsem měla každého vlastně jako jedináčka. Můj manžel byl věčně na cestách, takže jsem byla na výchovu prakticky sama. Ale nerozmazlovala jsem je. Už odmalička jsem je například učila úctě ke starým lidem, chtěla jsem, aby byly slušní, pravdomluvní, čestní, aby si vážily druhých a nikdy se nemusely stydět sami za sebe. Věřím, že se mi to povedlo.
No a co si budeme povídat, je to pěkný zápřah být doma s dítětem. Tatínci je začnou většinou vnímat, až když už začínají trochu nabírat rozum, začínají chodit, mluvit, takže já jsem je vychovávala a tatínek byl na rozmazlování.

Měly dobrý základ, jak od vás, tak od prarodičů. Váš manžel pochází z rodiny lékaře, kdy jeho i bratra vedli oba rodiče mimo jiné také k hudbě, vy pocházíte přímo z umělecky založené rodiny. Váš tatínek byl sólovým harfenistou české filharmonie, profesor a docent AMU, maminka zpívala ve filharmonickém sboru. Co pokládáte, kromě života, za největší dar, který vám rodiče dali?
Moji výchovu. Já v podstatě to, co do mě rodiče vložili, se snažím předávat dál svým dětem, i když to někdy není zrovna jednoduché. Vztahy v dnešní společnosti jsou zoufalé a mezi lidmi je stále méně slušnosti.

dadamala

kromě slušného vychování se dostalo malé Dádě od rodičů i hudebního nadání

To máte pravdu. Ale tak tomu bylo i dřív. Lidé dokážou být zlí v každé době. Narážím teď na problémy, které vám byly způsobeny ještě v době před revolucí, kdy se začaly v době natáčení seriálu Návštěvníci (v Mnichově) šířit fámy o vaší údajně plánované emigraci.
To vzniklo z velké zloby a závisti, a já i vím, kdo to napsal. To byl totiž napsaný dopis, jakože mojí rukou, což byl naprostý nesmysl, poslaný na ÚV KSČ, na odbor kultury, a v něm stálo, že nabádám Felixe k emigraci.
Bylo to tehdy strašné, protože hrozilo i zastavení celého seriálu, který byl roztočen teprve do poloviny. Byla jsem pozvána na kobereček, abych to celé vysvětlila, ten dopis mi samozřejmě vůbec neukázali, ale já jsem se bránila.
Jednak jsem věděla, odkud to všechno pochází, protože Felix se v té době rozváděl, a také jsem jim tam řekla, že když už bych chtěla emigrovat, tak to neudělám v polovině roztočeného seriálu, ale když už, tak na konci. Že to naprosto postrádá jakoukoliv logiku.

A dokázala byste emigrovat?
To je právě ta druhá věc. Nedokázala. Neumím si představit, že bych tady nechala babičku, rodiče a vůbec známé, rodinu, se kterými bych si mohla jen dopisovat a neměla jistotu, jestli je vůbec ještě někdy uvidím. Já mám své kořeny tady. Bylo to prostě celé naprostý nesmysl, ona chtěla jenom škodit.

Pojďme raději k příjemnějším věcem, třeba k prvním láskám. Vaší studentskou láskou byl hudebník Michael Kocáb, to jste poslouchala i Pražský výběr?
Nejen poslouchala, ale byla jsem i přímo u jeho zakládání. Ať už jsme hledali tiskárnu, která by nám vytiskla první plakát, nebo když se kluci scházeli u Michaelových rodičů, u toho všeho jsem byla.

To byl členem skupiny ještě i Klaudius Kryšpín?
Co Klaudius, tam byl tehdy ještě Jiří Hrubeš, který pak emigroval do Anglie. Zažila jsem tu úplně první, původní sestavu.

Vaše srdce nakonec získal vynikající český klarinetista Felix Slováček. Jak jste se spolu seznámili?                  
To bylo v době, kdy jsem hrála v Semaforu a kamarádila jsem se, a dodnes kamarádím, se Zuzanou Burianovou. Ta mi říkala, že se její muž přátelí s Felixem Slováčkem, kterému se prý moc líbím. Tak jsem jí jen odpověděla: „Hm, tak ať si nechá zajít chuť!“
Uběhlo asi půl roku, bylo to v roce 80, kdy jsme se Michaelem rozešli, a já jsem najednou byla sama a byla jsem taková smutná, když Zuzka zase přišla s tím Felixem. Tak jsem jí řekla: „Dobře, pozvi ho, uděláme malý večírek, něco uvaříme, ale nic víc, potom si ho zase pěkně odvedeš.“  Tak jsme uvařili, udělali večírek a od té doby mám s Felixem večírek už více než třicet let.

kraska

Komu by se taková kočka nelíbila? Zamiloval se i slavný klarinetista Felix Slováček

Byl to právě Váš manžel, kdo vás přivedl na cestu zpěvačky?
Ano, pořád se mě snažil stáhnout k sobě, ale já jsem byla v Semaforu, který jsem milovala a nehodlala jsem na tom nic měnit. Jenže on mě pořád přemlouval, ať jdu na volnou nohu a zpívám s ním. Jenže v Semaforu jsem sice zpívala, ale nemyslela jsem si, že jsem až taková zpěvačka, abych mohla stát před Big Bandem. Paralelně v tom období jsem točila televizní pohádky, ve kterých byla právě móda zpívat písničky. A ty se hodně chytaly. Navíc jsem zjistila, že mě nebaví moc zpívat pro dospělé, že bych raději zpívala jen pro děti. Dokonce byla taková soutěž, Pohár pro písničku, kde jsem se svými písničkami pořád vyhrávala, až ten pořad nakonec zrušili, protože nemělo cenu, aby pořád vyhrával jeden a ten samý. Vyhrála jsem třeba i televizní anketu PAŠÁK, tu pak taky zrušili, bylo toho víc...

V Čechách se úspěch neodpouští
Asi tak. No a tím, jak jsem v těch písničkách pro děti různě vyhrávala, tak Felixe napadlo, že je u nás v této oblasti mezera, tak proč ji nezaplnit. Já jsem se v tom zpívání pro děti vždycky cítila dobře a také jsem dbala na to, abych měla dobré autorské zázemí. Texty mi psali Jiří Suchý, dovolím si říct můj dvorní textař Ondřej Suchý, řekli jsme i Ivanu Mládkovi, Uhlíři a Svěrákovi, prostě textařům, kteří umí psát pro děti. Naši první desku Pasu, pasu písničky pokládám za šťastnou a jsem ráda, že děti ty písničky znají dodnes.

 

Pasu, pasu písničky

Pravdou je, že si na vás hodně smlsla i kritika, vyčítali vám komerci apod.
Co je komerčního na písničkách od Suchého anebo od Kocába, který mě také úžasně zásoboval? Pro někoho je komerční Svěrák? Ano, vím, že do mě ryli různí rádoby kritici, ale já jsem přesvědčená, že oni tu desku ani neotočili, možná ji ani neměli v ruce, protože kdyby ji otočili, tak by si uvědomili, že uráží i ty úžasné autory.
A mimochodem, s těmi mými prvními písničkami pro děti se pak začali do zpěvu pouštět i jiní různí zpěváci. S jakým výsledkem, to ať posoudí jiní.

Vraťme se ještě k vašemu manželství s Felixem Slováčkem, které trvá už 30 let, což je v našem šoubyznysu ojedinělé.
My jsme spolu už od roku 1980, takže už 33 let.

Dokonce. Existuje nějaký recept na dlouhotrvající vztah a lásku?
To se musíte narodit ve znamení býka a mít vlastnosti býka, to znamená smysl pro rodinu, být tolerantní, být takový ten ochranář rodinného krbu.

 Tak to vám musím dát za pravdu, také mám doma býka a rodinný krb ochraňuje, mé nálady toleruje, a když je potřeba, i polínko přiloží.
(smích) No vidíte. Taky jsem ráda doma u rodinného krbu, na rozdíl od svého Blížence, u kterého nikdy nevíte, která z jeho tváří se ten den probudí.

O vás je také známo, že jste vynikající kuchařkou. Prochází podle vás láska žaludkem?
U nás v rodině absolutně. Když třeba potřebuji s manželem něco vyřešit, tak nejdříve ho musím pořádně nakrmit. (smích)

A dcera Anička umí vařit?
Anička umí vařit a začalo ji to i hodně bavit. Mě moc nebaví pečení, a to ji zase ano. Peče různé dorty, koláče… a já zase vařím.

sanickou

s dcerou Aničkou

Aspoň to máte hezky rozdělené.
To máme, a také Felix ml. umí dobře vařit.

To vím, v rozhovoru se s námi podělil dokonce o recept guláše se zázvorem.
Ten má ode mě. Už když byl malý, tak mi hodně pomáhal s vařením.

Když člověka něco baví, je to ve výsledku znát. Stejně jako když se podaří „uvařit“ dobrý scénář. Oslím můstkem se přeneseme k jednomu z našich nejlepších scénářů, na jehož základě vznikl pohádkový seriál Arabela, v němž jste měla roli princezny Xenie. Podle vašeho názoru, bylo nutné pokračování Arabely po dvaceti letech?
Zda to bylo nutné, na to odpovědět nedokážu. Pravdou je, že děj té druhé série už byl, řekla bych, hodně překombinovaný. U první Arabely byl děj jasný, plynulý, v tom druhém pokračování už toho bylo až moc. Hodně postav, hodně situací. Bylo to takové roztěkané.

A navíc ta krásně pyšná a protivná Xenie se stala hodnou a poslušnou.
Tak mi to prostě napsali. Ale zase jsem si říkala, že ženu hodně změní mateřství, a já jsem tam vlastně měla chlapečka, který byl v tu dobu shodou okolností stejně starý jako můj syn, takže tam už se projevuje i strach o dítě, když mu Rumburak chtěl ublížit. Navíc Xenie byla pyšná, byla hodně mladá, byl to takový vzdor mládí. Mateřství ji pak v pohádce změnilo. Jako spoustu žen v životě.

 

Arabela, první série (1979) / Krásná a pyšná princezna Xenie v 5. minutě

Je pravda, že jste tu roli dostaly s Janou Nagyovou jako dvojice na základě úspěchu filmu Smrt stopařek?
Ne, tak to nebylo. Já jsem dostal roli Xenie a Libuška Šafránková roli Arabely. Jenže potom nějak onemocněla, a už se muselo začít natáčet, a tak se ve finále ke Xenii narychlo hledala sestra Arabela. Pan režisér Vorlíček si pouštěl filmy, ve kterých jsem hrála, a tím pádem se dostal i ke Smrti stopařek, kde hrála Jana Nagyová, která pak na základě toho dostala roli Arabely.

Ale mluvila ji Libuška Šafránková.
Ano, mluvila ji Libuška a je neuvěřitelné, jak její hlas té roli pomohl.

Další nadčasový seriál – Návštěvníci. Při jeho natáčení jste prý zažila spoustu horkých chvil.
To ano, ale je zvláštní, že na ty horké chvilky člověk časem zapomene a vybaví se mu jen hezké vzpomínky.

Jak tam plavete mezi těmi delfíny, tak vy nám vlastně můžete přímo potvrdit, že jde jen o takovou pověru, že jsou přátelští, v podstatě jsou to tvorové nepřátelští.
Tak to ano, to můžu potvrdit. To jsem zažila na vlastní kůži. Na natáčení v holandském delfináriu jsme měli čistého času jeden den! Na delfíny jsem se moc těšila, přesně na základě té pověsti, která je předchází. Ale za prvé jsem neměla neopren jako cvičitelky, měla jsem kostým, který měl kolem pasu i na krku kovový pásek, navíc jsem měla zvýšenou teplotu, což také hrálo svoji roli, takže když došlo k záběru, kde mám hlavu nad vodou, tak to ještě šlo, horší to bylo odpoledne. To tam byli připuštění ještě další delfíni, kteří s námi ráno nebyli, a já jsem najednou začala kolem sebe cítit takovou jako by divnou atmosféru, oči delfínů, které byly ještě dopoledne veselé, byly najednou zlé, až nepřátelské, začali se kolem mě stahovat jako chobotnice, čumáky těsně u mě, úplně ignorovali jejich cvičitele, prostě jako by se chystali k útoku.
Byla jsem pro ně vetřelec, nepřítel a musím říct, že to bylo velice nepříjemné. Až tam pro mě jeden cvičitel hned skočil, protože také poznal, že se něco děje.

 

Návštěvníci(1983) / Dáda mezi delfíny od 1.30 min.

Tak to jsou horké chvilky. Ty jsme ostatně zažívaly i my divačky při výše zmíněném filmu Smrt stopařek. Já jsem například díky tomu přestala úplně stopovat. A co vy? Jezdila jste zamlada stopem?   
To je dobře, že jste přestala. Já jsem nikdy nestopovala. Jak známo, ten film byl natočený podle skutečné události, a když došlo k natáčení vražd, tak si nás pan režisér vzal stranou do auta a ukázal nám fotodokumentaci skutečného případu. Viděla jsem na fotografii skutečného vraha. Bylo to hrozné a shodou okolností, právě v tu dobu, kdy jsme film točili, tak ten vrah dostal trest smrti, který byl tehdy ještě povolen.

Já bych u takových zločinů zavedla trest smrti i dnes. Ale stejně, chudák herec, který toho vraha ve filmu hrál.
To ano. Původně ho měl hrát Petr Kostka, ale to byla v očích diváků příliš kladná postava, tak ho nakonec hrál polský herec Marek Perepeczko, který byl ve skutečnosti neskutečně hodný člověk, a já sama jsem ho musela dokonce nabádat k tomu, jak mě má škrtit, ať to působí věrohodněji.

Zahráli jste to skvěle a troufnu si říct, že spoustu stopařek jste zachránily.
Tak to jsem ráda. A to ještě kdyby viděly tu fotodokumentaci, tak by se k té silnici ani nepostavily.

Teď z poněkud jiného soudku. Odmalička jste milovala písničky Suchého a Šlitra. A písničky (nejen ty semaforské) vás provází celým životem. Kdy jste došla k rozhodnutí, že více než dospělým divákům se budete věnovat divákům dětským?
Hned jak jsem začala vystupovat pro malé děti, tak jsem začala dětské publikum i více vnímat. To se naprosto nedá srovnat s tím dospělým. Reakce dětí jsou spontánní, přímočaré, upřímné, všechno vám dají na dlani, mají zlaté srdce... já říkám, že práce s dětmi je takové dobíjení energie, že bych to skutečně přála každému. To se mi pak nemůže nikdo divit, že už se cukám jít vystoupit pro dospělé. Namlsala jsem se dost v Semaforu, od kterého je to k dětem sice skok, ale to tehdejší nadšení je podobné. To na žádné jiné scéně nezažijete.

Nežárlily vaše děti na ty „druhé“, kterých jste měla kolem sebe celou kupu?
Syna jsem brávala často sebou, dokonce si zahrál i v jednom představení, a dcera vlastně zažila moje Baby studio, kde byla kolem mě pořád kupa dětí. A Anička si tak seděla v koutečku, malovala si, a já ji říkám: „Pojď, Aničko, mezi nás“, a ona na to: „Ne, mami, ať si tě užijí.“ Vždycky měla takové dobré srdíčko, že přála i ostatním.

Vy už nepracujete pro Českou televizi, tehdejší nové vedení zrušilo i váš pořad Raníček, proč?
Nastoupil nový ředitel Radan Dolejš, který mi bez jakéhokoliv vysvětlení  Raníček zrušil. Byl tam rok a pak byl zrušen zase on.

To jsou ty Boží mlýny. Takže jste teď na volné noze.
Ano, jsem na volné noze a myslím, že je to tak lepší.

Asi každá žena po čtyřicítce a dál se potýká se svojí váhou. Vás vidíme, že jednou přiberete, podruhé jste jako proutek. Máte nějakou zaručeně osvědčenou dietu?
Samozřejmě jsem zkoušela všemožné diety, ale nikdy to nevydržím. Jakmile si řeknu, tak a teď budu držet dietu, tak mě přepadne vlčí hlad.

A tak jsme na světě jenom jednou, proč si odpírat věci, které nám chutnají. Navíc ten metabolismus po čtyřicítce je úplně jiný než ve dvaceti a myslím, že i kdybychom jedly jenom mrkev, stejně přibereme.
Přesně tak. A je to také o tom, že i naše tělo je sobě jakýmsi rádcem a v danou chvíli si samo řekne, co mu chybí, co potřebuje. Rozhodně tedy nejsem zastáncem nějakých drastických diet, a jak jste řekla, v určitém věku, a mně už bude 57, to prostě nejde tak, jak bychom chtěly. Dřív mi třeba stačilo jeden den nejíst a zhubla jsem, teď to funguje úplně jinak. Prostě jsem typ, který má ty buclaté tváře, i když bych někdy radši ty propadlé.

 

A to ne! Propadlé tváře jsou známkou nemoci.
Na úplný závěr Vám položím stejnou otázku jako vašemu synovi. Kdybyste měla kouzelný prsten z Arabely a měla vyslovit nějaké přání, jaké by to bylo?  

Moc bych si přála, aby tady u nás přestala vítězit zloba, závist, zášť.

To je smysluplné přání, věřme, že se vyplní...
Děkuji za milý rozhovor, a ať se vám daří v práci i v soukromí.

 

Vizitka

 • Dagmar Patrasová se narodila 27. 4. 1956 v Praze
 • Pochází z umělecké rodiny
 • Od dětství hrála na klavír, zpívala v Kühnově dětském sboru, chodila do výtvarného kroužku, věnovala se sportovní gymnastice a později chodila i do dramatického kroužku.
 • Vystudovala pražskou konzervatoř, obor hudebně - dramatický
 • Ještě během studia se zúčastnila konkurzu do divadla Semafor a ve III. ročníku konzervatoře byla přijata do stálého angažmá
 • Ve filmu debutovala již v pouhých 17 letech (jedna ze studentek v hudební komedii Třicet panen a Pythagoras)
 • Následovaly další role: Malá mořská víla, Smrt Stopařek… Trhák, Vrchní, prchni, Zelená vlna
 • Hned po úspěchu Stopařek byla obsazena do pohádkového seriálu Arabela
 • V 80. letech se objevila ve výrazné seriálové v kultovním seriálu Návštěvníci
 • Zahrála si rovněž v několika úspěšných pohádkách, jako např. Koloběžka, I, O princezně, která ráčkovala, Jak se mele babí hněv ad.
 • Dagmar Patrasová se objevila opakovaně i v zahraniční produkci
  Pro německou DEFA natočila film Van Gogh – Smyčka času a Hotel Polan a jeho hosté.
 • Počátkem 90. let si zopakovala roli Xenie v seriálu Arabela se vrací.
 • Účinkovala také v rozhlase, v kabaretech Červená sedma Ondřeje Suchého a Ondřeje Dudka mj.
 • Na přelomu 70. a 80. let nazpívala pro redakci zábavy Československé televize řadu kabaretních písniček a začala se prosazovat jako zpěvačka.
 • V pořadu Sejdeme se na výsluní se setkala se svým manželem, klarinetistou Felixem Slováčkem.
 • Po 14 letech odešla ze Semaforu a začala moderovat Studio Kamarád, na kterém se podílela i autorsky.
  Po zrušení tohoto pořadu moderovala na OK3 a poté na TV Premiéra Baby Studio.
 • Ve druhé polovině 90. let uváděla na ČT pořady Kuřátka, Dobré ráno s Dádou, Kouzelná školka a Pohádková neděle.
 • Koncem 90. let začala vydávat časopis pod názvem Dáda a vyšly knížky Ondřeje Suchého, které navazovaly na její hudební počiny.
 • Moderovala Raníček s Dádou a hraje autorská představení pro děti po celé republice.
 • V Hybernské ulici založila Baby studio, kde mohly děti trávit volný čas.
 • Po letech se objevila v menší roli ve filmu Choking Hazard a v televizním seriálu Letiště.
 • Natočila sedm videokazet,  přes 20 CD a namluvila např. Neználkovy příhody na mp3.
 • Dagmar Patrasová žije v Praze, s manželem, hudebním skladatelem, saxofonistou a dirigentem Felixem Slováčkem, má dvě děti: syna Felixe (29) a dceru Annu (17).

zdroj ŽENA IN,CZ

Patrasové hrozí, že přijde o vnoučka: Kvůli čemu?

 
Dáda Patrasová se bojí, že by mohla přijít o vnoučka.
31. ledna 2015 ● 07:37
 

 Už v listopadu loňského roku si Felix Slováček junior nosil domů tašky s nákupem jako slaměný vdovec. Krizi ve vztahu s jeho partnerkou potvrdil i zdroj z jeho okolí. „Žijí si každý po svém. Nikam spolu nechodí, jsou každý zvlášť. A Kateřina je každou chvíli doma u rodičů na Moravě. Většinou i s malým,“ prozradil zdroj deníku Aha!.

Vnouček Dády Patrasové a Felixe Slováčka tak se svým otcem nebyl ani na Vánoce. „Při Štědrovečerní večeři jsme byli čtyři – já, manžel, syn Felix a dcera Anička,“ přiznala sama Patrasová. Rozpad mladé rodiny ale nechtěla komentovat. Také sá Felix junior o krizi v partnerství mlží.

Autor: höh, tesk

zdroj Blesk,cz
 

Další odchod od rodiny: Syn Dády Patrasové a Felixe Slováčka opustil manželku a jejich tříletého syna

5. března 2015 8:25

Zpěvák a muzikant Felix Slováček junior opustil manželku Kateřinu a jejich tříletého syna Antonína Felixe. Na rozchodu se prý se ženou společně dohodli. "Jsem hodně pryč, to byl asi ten důvod rozchodu. Proto jsme se takhle domluvili a myslím, že to funguje," potvrdil rozchod syn Dády Patrasové a Felixe Slováčka.

Syna má v péči Kateřina, ale Felix ho vidí každou možnou chvíli. "Syn je ještě malinkej a potřebuje být ještě s mámou. Jsme ale pořád v kontaktu. Vlastně se každý den vidíme. Na tom se nic nezměnilo, akorát žijeme zvlášť," vysvětluje Felix.

Ujistil nás také, že novou známost on ani jeho manželka Kateřina zatím nemají. Nová láska v rozchodu roli nehraje. "Nikdo třetí v tom není," dodal. 

Gabriela Wolfová, Super.cz

Dáda Patrasová s manželem Felixem Slováčkem

Dáda Patrasová s manželem Felixem Slováčkem Foto: Super.cz/Olga Hrušková

Dáda Patrasová jede na vlně retro stylu: Povedlo se jí to v těchto infantilních šatičkách s pusinkami?

26. března 2015 5:55

Královna dětských srdcí Dáda Patrasová (58) se už léta snaží zastavit čas. Podstupuje nejrůznější kosmetické a zkrášlovací procedury, snaží se hubnout a mění účesy. Nedávno se vrátila ke své osvědčené "helmě", se kterou v osmdesátých letech oslňovala televizní diváky v legendárním seriálu Návštěvníci.

Na svá velmi úspěšná léta Dáda zřejmě zavzpomínala i na křtu erotické knihy syna Luďka Soboty Roberta s názvem Láska nehezká. Dáda byla ve své době sexsymbolem, který se mužům zjevoval v jejich nejtajnějších erotických snech, a tak na křtu knížky lechtivějšího ražení nemohla společně s manželem Felixem Slováčkem chybět.

V přiléhavých retro šatech s pusinkami sice působila poněkud infantilně, ale v kontextu jejího pokusu o návrat do minulosti, kdy ještě patřila k žádaným krasavicím a neváhala se na filmovém plátně svlékat, dával její výběr šatníku smysl. Ač je Dáda pilná a přibývající vrásky se snaží zastavit všemi dostupnými prostředky moderní doby, blížící se šedesátku zapřít nemůže. 

Anna Veškrnová, Super.cz

 Jako postarší gejša: Napuchlá Dáda Patrasová ukazuje nohy v tomto vyletněném modelu

4. června 2015 7:58

Trumpetista, hudebník a dirigent Václav Hybš včera velkolepě oslavil velké životní jubileum. Kapelník jednoho z nejznámějších hudebních těles u nás i v zahraničí oslavil osmdesátku velkolepým koncertem na Žofíně, kam mu přišla pogratulovat celá řada zpěváků a herců, s nimiž během své dlouhé kariéry spolupracoval.

Jedním z nich byl i saxofonista Felix Slováček. V hledišti tak samozřejmě nemohla chybět ani Slováčkova manželka Dáda Patrasová (59), jež se v poslední době vyžívá v pestrobarevných modelech. Zřejmě ji k tomu inspirují letní teploty, které venku momentálně panují. V šatech s květinovým vzorem vypadala téměř jako gejša, byť trošku staršího ročníku.

Svěžími barvami se královna dětských srdcí zřejmě snaží omládnout a působit pozitivním dojmem. Pokud by si někdejší sexsymbol osmdesátých let přál ještě víc rozkvést, stačí, aby si nechal poradit od rozzářeného zpěváka Daniela Nekonečného, jenž je sluníčkovými modely proslulý.

Možná by si pak nikdo nevšiml Dádina poněkud oteklého obličeje a raději by se kochal pohledem na její vyletněné šatičky a nožky. 

Anna Veškrnová, Super.cz

23. června 2015 • 09:33

Patrasová tváří v tvář novému objevu jejího muže: Moc to bolí! Je to zlatokopka!

Dáda je na dně. Novou "kamarádku" už prý její muž zavedl i mezi jejich přátele.
Dáda je na dně. Novou "kamarádku" už prý její muž zavedl i mezi jejich přátele. (Aha! - Pavel Machan, Alexandr Malachovský)
 

 „Bolí mě to moc,“ říká Dáda Blesku se slzami v očích. „Myslím, že je ta žena zlatokopka,“ tvrdí kamarádka pověstné žížaly Julie a nechápavě kroutí hlavou. „Docela by mě zajímalo, co si o tom vztahu myslí její rodiče?! Evidentně o všem vědí, holka je přitom stará jako náš syn...,“ tvrdí Patrasová, která logicky nemůže překousnout, že ji Felix vyměnil za mladší. „Vždyť on ji vzal místo mě i na večeři s našimi přáteli!“ stěžuje si zoufalý idol dětských srdcí.

autor ph, hoh

zdroj Aha,cz

 

Zostuzená Dáda Patrasová promluvila o Felixově nevěře: Dělá ze mě veřejně idiota!

24. června 2015 9:10

Manželství Dády Patrasové a Felixe Slováčka trvá už 35 let, ale jeho budoucnost je velmi nejistá. Za vše může mladá milenka, která Dádu zastupuje ve chvílích, kdy hlídá vnoučka.

Skutečnost, že se Slováček rád otočí za hezkou ženou, není v českém šoubyznysu žádnou novinkou. Jeho manželka však byla vždy tolerantní a na večírcích se nebránili projevovat si vzájemnou náklonnost. Teď se ovšem ukázalo, že Dagmar Patrasová (59) není jedinou ženou, již Felix zahrnuje svou přízní.

Sexsymbol 80. let totiž doma objevil obsáhlý dopis, v němž Lucie Gelemová (32) o 40 let staršímu Slováčkovi žárlivě vyčítá, že se jí málo věnuje. „Přímo se pasuje na jeho partnerku! Je tam tolik vyznání lásky. Felix je prý její osudový muž, dost mě to zaskočilo. Chápu, že si muži kolem sedmdesátky potřebují dokazovat, že je svět kolem nich stále barevný a že jim pořád patří. Důležité ale přitom je, aby tím neohrozili rodinu,“ řekla podvedená Patrasová Blesku.

Zpěvačku vyloženě uráží, že začínající umělkyně v životě manžela nahradila její místo. Dokonce ji už přivedl na večeři s rodinnými známými, zatímco Dáda plnila babičkovské povinnosti.

„Požádala jsem ho, aby to s ní skončil, že mě to velice uráží. Jsme spolu 35 let a máme spolu dvě děti. Dělá ze mě veřejně idiota,“ tvrdí Patrasová, která je připravena manželskou krizi řešit rozvodem. 

Překonají Dáda a Felix manželskou krizi?

Adam Chromý, Super.cz

26. června 2015 • 10:17

 

 

 

Slováček si užívá s milenkou daleko od domova: Na usmiřování teď nemám čas, vzkázal Dádě

Dědeček s vnučkou na tenise? Ne, to je Felix Slováček s jeho schovankou Lucií. Manželka Dáda zatím čeká doma...
Dědeček s vnučkou na tenise? Ne, to je Felix Slováček s jeho schovankou Lucií. Manželka Dáda zatím čeká doma... (Aha! - D. Malík, L. Křivan, M. Hykl)
 

 Dáda se s Felixem uvidí nejdříve po 30. červnu, a tak má dost času na to, aby si promyslela, jak s nevěrou svého manžela naloží. Zatím dala k dispozici alespoň sedmistránkový dopis Gelemové, pro jejího manžela.

Grafoložka Zuzana Dobiášová, která měla dopis k dispozici, usoudila: „Jde o dynamickou osobnost, v některých záležitostech vytrvalou. Od svých cílů se jen málo dá odradit, co si usmyslí, to taky dokončí.“ A zdá se, že zatím jí to poměrně vychází.

Celkem 1134 hlasujících

autor gre

zdroj Aha,cz

 

 

Přítel nevěrného Slováčka přiznal: Felix se hrozně změnil, do nové lásky úplně zblbnul!

27. června 2015 6:47

Tohle svědectví je opravdu šokující! Super.cz se podařilo hovořit s knižním vydavatelem Richardem Drtinou, který je nejen velkým kamarádem Felixe Slováčka a jeho nevěrou ponížené manželky Dagmar Patrasové (59), navíc je však také expřítelem saxofonistovy nové lásky Lucie Gelemové (32)! „Dobře vím, co je to za dámu a o co jí jde, tak jsem se snažil to Felixovi vymluvit, ale i když se známe dvacet let, je teď zvláštní. Úplně do ní zblbnul!“ prozradil Super.cz Drtina.

Ten prý v Gelemové, jejíž vztah se Slováčkem praskl poté, co mu poslala milostný dopis, kde mu vyčítá, že si všímá i jiných žen, poznal velmi zvláštní lidskou bytost a nemá pro ni moc lichotivých nálepek. „Na chlapy je to schopná zkusit různými způsoby. Chce být slavná a mít úspěch. Felixovi jsem řekl, že bude mít velký problém. Ženské jsou různé, ale jeho jsem v jejím případě varoval, že by se mohla změnit v pijavici, která by se na něj mohla přisát a dělat různé zoufalé kroky, aby si ho udržela,“ myslí si expřítel Slováčkovy současné múzy.

Tomu prý paradoxně pomohlo k ukončení vztahu s Gelemovou to, že se zaměřila na Slováčka.

„Díky tomu jsem se jí zbavil,“ tvrdí vydavatel s tím, že ke konci proběhly i nějaké pokusy vymámit z něj peníze, na to už ale naštěstí prý nedošlo.

A jak Felix reagoval na kamarádova varování? „Je to těžké. Felixe znám dvacet let a teď na mě působí zvláštně. Připadá mi, že zblbnul. Často měl kolem sebe ženy, několikrát jsem ho i kryl, ale že by až takhle zblbnul, to je v jeho případě extrém. Tohle bere úplně jinak a je mi líto Dády, že ji to takhle veřejně ponižuje,“ říká smutně Drtina, který ale pevně věří, že Slováček časem prozře. Jen aby nebylo pozdě. Patrasové dochází trpělivost a po urážkách manžela na svou adresu už dokonce uvažuje o rozvodu

David Zápal, Super.cz

 

Dáda Patrasová s manželem Felixem žije 35 let. Michaela Feuereislová

Dáda Patrasová uvažuje o rozvodu: Felix Slováček mi rokem nevěry s mladší otevřel cestu ke svobodě

26. června 2015 14:59

O tom, že Felix Slováček se rád otočí za každou pěknější sukní (a nejspíš ne jen otočí), se v šoubyznysu ví dávno. Teď ale propukla aféra, která ho může stát manželství s Dagmar Patrasovou (59). Ta našla milostný dopis od výtvarnice Lucie Gelemové (32) určený jejímu muži, jenž byl plný vyznání zhrzené lásky. Slováček sice zapírá, podle našich zpráv to ale jeho žena vnímá tak, že ji nesmírně ponížil a vážně uvažuje o rozvodu!

„Dáda mi řekla, že nechce sice předbíhat, ale že tohle už opravdu její muž přepískl. Ona moc dobře věděla, že téměř po celou dobu manželství nebyl svatý a stýkal se s jinými, ale vždy to mělo nějakou míru slušnosti a snažil se, aby ji to neranilo a nedozvěděla se o tom. Teď cítí, že s touhle dámou je to mnohem vážnější, a přestože mu jasně dala najevo, ať paralelní vztah ukončí, dozvěděla se, že tak neučinil. A říká, že se podle toho tím pádem také zachová,“ řekla Super.cz exkluzivně přítelkyně královny dětských srdcí s tím, že Dáda v její přítomnosti jasně řekla, že Felix jí svým chováním otevřel cestu ke svobodě.

„Samozřejmě že po pětatřiceti letech manželství je tam silné pouto a myslím si, že kdyby teď Felix přišel s obrovskou omluvou, že spolu zůstanou. Dagmar říká, že by mu možná i časem odpustila, ale tu ostudu a ponížení mu nikdy nezapomene,“ dozvěděli jsme se od velmi důvěryhodného zdroje.

Samotná Dáda už k manželské krizi nechce v médiích promlouvat. „Nezlobte se, nemám sílu se jakkoliv vyjadřovat. Obraťte se na manžela. On je ten, který by měl svůj roční úlet vysvětlovat,“ napsala nám stručně ve zprávě. 

Odpustili byste Slováčkovi nevěru?

David Zápal, Super.cz

 

 Dáda Patrasová a Felix Slováček: Boj o milionový majetek

28. června 2015 ● 11:22

Za 35 společných let nashromáždili majetek za desítky milionů. Teď čeká Dádu Patrasovou (59) a Felixe Slováčka (72) válka o peníze.

 

Slováčkova několikaměsíční nevěra s malířkou Lucií Gelemovou (32) Patrasovou ranila. Je rozhodnuta Felixe opustit a nebude to určitě s prázdnou.

„Dáda si konečně po letech ustupování a odpouštění dupla. Chce dělit majetek,“ prozradila Nedělnímu Blesku Dádina kamarádka. Není divu. Královna dětských srdcí se cítí ohrožená. 

Její stále ještě manžel tráví víc času s milenkou než s ní. Představitelka legendární princezny Xenie z Arabely chce půlku z toho, co dali s Felixem dohromady, pro sebe.

 Největší hodnotu má vinohradská vila. I po poklesu cen nemovitostí odpovídá vysokému standardu a její cena se pohybuje okolo 41 milionů korun.

Felix a Dáda vlastní ještě chalupu v Českém ráji. Rozlehlá stavba je citlivě zrekonstruovaná a má hodnotu nejméně 3 miliony. Byt po rodičích v centru Prahy je Dádino dědictví, Felixe se netýká. Momentálně v bytě žije syn Felix (31).

 
 
 
Autor: taj
zdroj Blesk,cz

 

Felix Slováček o své údajné nevěře: Vyznáte se v jeho vyjádření pro Super.cz?

30. června 2015 8:54

Felix Slováček se opět vyjádřil o skandálu, který hýbe českým šoubyznysem, když vyšel najevo dopis od jeho údajné zhrzené milenky, kterou prý má být výtvarnice Lucie Gelemová. Ta se po jeho boku ukazuje poslední rok, podle dosavadních Slováčkových vyjádření jde jen o ženu, které pomáhá. Jeho manželka Dagmar Patrasová (59) si to ale nemyslí a veřejně dala najevo, že je přesvědčena, že je jí muž nevěrný. Jeho první vyjádření bylo urážlivé vůči Dádě. Jak zní to nejnovější?

Slováčka jsme zastihli na Slovensku, kde má v pondělí večer vystoupení. A požádali jsme ho o předpověď, jak po tom všem, co vychází najevo, jeho manželství s Patrasovou dopadne. „Já vám na to nebudu odpovídat. Jsem čtrnáct dní z domu a to, co se tam děje… Já si to všechno čtu, ale mám pocit, že čtu o někom cizím, že se mě to vůbec netýká,“ bagatelizuje situaci Slováček. To, že by dopis zhrzené milenky psala Gelemová, vyvrací. „Vy jste ten dopis viděl někdy podepsaný? Víc vám k tomu neřeknu. Pojďme se o tom nebavit,“ řekl Super.cz saxofonista.

Když jsme se ho narovinu zeptali, zda přeci jen nejde ve vztahu s mladou výtvarnicí o nějaký milostný úlet, slušně nás odbyl. „Já se k tomu absolutně nemůžu vyjadřovat. Nemohu k tomu nic říkat, protože nemohu mluvit o naší rodině, o manželce a tím pádem nemohu mluvit o nikom. A o sobě? Tak to už bych byl úplný v*l. To je celý,“ prohlásil s tím, že věří ve světlé zítřky.

„Dopadne to tak, jak to nejlíp dopadnout má. Já si ani nedovedu představit, že by to mělo dopadnout jinak. Otázka je, co je to nejlepší v tomto případě. To je vždycky tak,“ dodal. A teď aby se čert v těch jinotajích vyznal… 

Věříte tomu, že Felix Slováček nebyl Dádě Patrasové nevěrný?

David Zápal, Super.cz

30. června 2015 • 12:00

Překvapivé rozuzlení milostného trojúhelníku okolo Slováčka: Tohle opravdu nikdo nečekal!


Dáda je na dně. Novou "kamarádku" už prý její muž zavedl i mezi jejich přátele. (Aha! - Pavel Machan, Alexandr Malachovsk
 
Blíží se chvíle pravdy. Záletný Felix Slováček (72), mimochodem občanským jménem Antonín, se chtě nechtě bude muset setkat se svou právoplatnou manželkou Dádou Patrasovou (59), mimochodem občanským jménem Slováčkovou. Jak tohle dopadne? Přiveze Felix z výletu s milenkou Dádě pár briliantů a vše bude zase v pořádku? Nebo tenhle rozbitý hrnek už nic nespraví?

 Lze to odhadnout? Numeroložka Lenka Lippertová Suchardová si vzala data narození tohoto milostného trojúhelníku a podívala se, co jednotlivé aktéry čeká. A nevypadá to úplně dobře. Tedy jak pro koho.

A co Dáda (27. 4. 1956)? Tu čeká podle numeroložky těžké období, které ale skončí poměrně dobře. „Do podzimu 2016 by si měla vybudovat vlastní půdu pod nohama. Konec příštího roku jí přinese duševní i tělesnou svobodu,“ míní Suchardová, která se nakonec podívala na zoubek i Slováčkovi. Ten podle čísel trochu vyvádí už od roku 2006. „Jde od dospělého jednání k až dětskému vnímání a tím i k nezodpovědnému chování,“ říká Suchardová, které prý čísla řekla, že Felix má poslední dva roky v hlavě zmatek. „Na procitnutí má dva roky. Čím dříve prohlédne, tím více si uchrání svou peněženku,“ uzavírá numeroložka.

autor ph, hoh

zdrpj Aha,cz

Dáda chtěla přivést manžela k rozumu. Bez úspěchu....

Dáda chtěla přivést manžela k rozumu. Bez úspěchu.... Hermína

Manželská krize v přímém přenosu: Nevěrný Slováček se vrátil od milenky za Patrasovou a vzduchem létaly facky

1. července 2015 8:58

Situace okolo nevěrného Felixe Slováčka a podvedené a zostuzené Dády Patrasové (59) nepřestává být napjatá. Včera se známý saxofonista a kapelník vrátil do jejich společného domu na rozhraní pražských Vinohrad a Vršovic ze záletů s mladou výtvarnicí Lucií Gelemovou.

Vzhledem k tomu, že se hudebník tvářil, jako by se nechumelilo, tak to vzala herečka do svých rukou, a to doslova. Když se Felix holil v koupelně, vlepila mu Dáda facku. „Chtěla jsem ho jen probrat, proto jsem ho plácla levačkou. Stejně to bylo asi zbytečné,” svěřila se zostuzená Dáda deníku Blesk.

Poté, co se Slováček vrátil z Přerova, kde si užíval s Gelemovou, tak se doma choval, jako by se nic nestalo, odjel na vyšetření k zubaři a na další pracovní schůzku. Svou právoplatnou manželku prý ignoroval. „Přeju si, aby to s ní hned ukončil, a on dělá mrtvého brouka. Kam až to chce nechat zajít?” pokládá si v rozhovoru s deníkem otázku herečka a dodává: „Dělá ze mě pořád před celým národem idiota.” 

Jiří Čeladník, Super.cz

 

  Poslední kapka pro Dádu? Slováček opět vyvezl milenku! A představil ji přátelům…

9. července 2015 ● 19:17

Nevěrník Slováček zase tropil hlouposti. Předminulý týden totiž trávil s Lucií Gemelovou (32) na Slovensku. Slovenské celebrity, na které během pobytu narazily, z milenky saxofonisty nebyly vůbec vedle. Když ji Felix seznamoval se svými přáteli, dělali jako by nic a na Dádu se ani nezeptali.

Tak toto Dáda Patrasová rozdýchá jen těžko. Felix Slováček místo ní opět vyvezl svoji milenku Lucii Gemelovou na výlet. Tentokrát se spolu vydali na Slovensko, zatímco Dáda doma zuřila.

Muzikant vzal Gemelovou na oslavu narozenin svého kamaráda a úplně v pohodě ji všem přítomným představoval. Lucie si svou roli zřejmě náležitě užívala. Vůbec nebyla tichá jako myška. Sebevědomě se producírovala s klíčky od Felixova auta a minimálně jednou denně se převlékla.

 Felix Slováček a jeho o čtyřicet let mladší milenka si užívali večer v přítomnosti hokejisty Josefa Golonky a jeho manželky Božky. Přítomné vůbec nevyvedlo z míry, že s sebou Felix nemá Dádu, ale Lucii. „Nikdo to tam neřešil a ani se nikdo neptal na Dádu,“ svěřil se Plus 7 DNÍ jeden z hostů.

 

 
 
 
Autor: venu
zdroj Blesk,cz
Bude tělo Dády Patrasové patřit jinému muži, nebo zůstane se Slováčkem?

Bude tělo Dády Patrasové patřit jinému muži, nebo zůstane se Slováčkem? Foto: Super.cz/ Archiv D. Patrasové

Felixi, tohle tělo jsi opustil kvůli nové? Dáda Patrasová (59) v plavkách najde mladšího a věrnějšího!

10. července 2015 16:10

Pravda, davy mužů z ní už neomdlévají jako před lety, kdy musela odmítat třeba i několik nápadníků denně. Princezna Xénie ze seriálu Arabela Dagmar Patrasová (59) už nepatří mezi současné sexsymboly, kdyby ale zdi měly uši a oči a mohly vyprávět… Podívejte se na tělo herečky a zpěvačky, kterého se asi Felix Slováček za pětatřicet let nabažil, že se začal stýkat s třicítkou Lucií Gelemovou! Oplatí mu to také nějakým románkem? Zájemců by se jistě i dnes pár našlo!

Snímek vznikl loni v Dominikánské republice, Dáda se ho zdráhala poskytnout médiím s tím, že je bez retuše a že jí přece jen bude šedesát. Že by to ale byla nějaká hrůza, to se říci nedá. Prostě paní v letech, která pořád hodně přitahuje zraky mužů ke svému mohutnému poprsí.

Možná nějak podobně se bude vystavovat Dáda na své chalupě, kam se chystá odjet i se čtyřletým vnoučkem Felixem Antonínem. „Zatím nevím kdy, momentálně se mu nechce a já mám práci. Zrovna se dívá na vlka se zajícem. Je strašně živý, nezvládnu pracovat, když jsem s ním,“ směje se Patrasová. Jedno ale ví jistě: na chatu je její manžel a kloučkův děda Felix Slováček po nedávné drsné aféře rozhodně nedoprovodí.

„Nevím, jestli už konečně pochopil, že situace je vážná. Nevypadá to na to. Samozřejmě že spolu komunikujeme, ale je to chladnější. Nebudeme se přece objímat, když na objímání už má někoho jiného. Provozní věci spolu ale řešíme,“ dodala k tomu Patrasová, která je celou aférou nejen otrávená, ale už ji také unavuje. 

David Zápal, Super.cz


 

Slováček odkopnul milenku. Teď se bude chtít vrátit k Dádě

28. července 2015 9:46

Dáda Patrasová (59) nakonec docílila svého. Její manžel Felix Slováček ukončil vztah se svou o čtyřicet let mladší milenkou Lucií Gelemovou.

Podle deníku Blesk dal hudebník malířce sbohem v pasáži Na Příkopě blízko Václavského náměstí a neobešlo se to bez dramatické reakce. Gelemová nesla rozchod těžce a velmi plakala. „Už jsem dál nemohl čelit tlaku veřejnosti. Nechci ubližovat lidem, která mám rád,” řekl Slováček deníku.

Rozhodně to ale neznamená, že rozchodem s mladou malířkou získá slavný saxofonista jako mávnutím kouzelného proutku svou manželku zpět. Zostuzená a psychicky zdeptaná Patrasová prý váhá, jestli nevěrníka vůbec příjme. 

Jiří Čeladník, Super.cz

 

Chudák Dáda Patrasová! Nejdřív nevěra Felixe a teď… Neskutečná ostuda v televizi!

25. října 2015 14:51

Kameňák by proti tomu měl dostat Oscara! Tohle a další drsné odsudky teď padají na hlavy Dády Patrasové (59), Romana Skamene (61) nebo Josefa Cardy za seriál, který se nově začal vysílat a i podle českých diváků patří k tomu vůbec nejhoršímu, co se kdy v českých končinách urodilo.

Když už se královna dětských srdcí po letní nevěře svého muže mohla zaradovat, že se jí daří aspoň v práci, přišla hrozná sprcha!

Představitelka zákeřné bývalé starostky Moniky Hrabné v seriálu Bezdružice, který vysílá jedna z barrandovských televizí, bohužel neměla šťastnou ruku, když kývla na nabídku hrát v tomto dílku. To na nejznámějším českém serveru, na němž se hodnotí filmy a seriály, získalo pouhá čtyři procenta ze sta a většina ho považuje za odpad.

„Je to odpad takového formátu, že bys to musel recyklovat šestnáctkrát, a pořád by to sloužilo jako náplň popelnic,“ tvrdí jeden ze zhnusených diváků. Další si stěžuje, že jde o tak hloupé dílko (má ho mimochodem režijně na triku umělecký šéf Dejvického divadla Michal Vajdička), že se u něj ani nedá žehlit.

„Snad si někteří oblíbenci aspoň vydělali nějakou kačku – doufám, že Vydra, Bendová a Patrasová si řekli o pořádný balík,“ dodal další.

Dádu může uklidnit, že podle statistik jde až o 180. nejhorší seriál všech dob, před ním jsou z těch českých například Velmi křehké vztahy, Ošklivka Katka, Ordinace v růžové zahradě nebo Nováci. Naopak o něco lépe povedená jsou prý díla jako Bastardi, Ulice nebo Muž na radnici.

Tahle série se zabývá občany jednoho malého města a je tvořená za sebou naskládanými vtípky. 

Jaký je podle vás nový seriál Bezdružice?

David Zápal, Super.cz

 

Rozvádějí se, ale kšeft se neptá: Dáda Patrasová musela dýchat stejný vzduch jako nevěrník Slováček

12. listopadu 2015 15:57

Už by asi byla nejradši, aby bylo její dlouholeté manželství s Felixem Slováčkem pasé, jenže to ještě bude nějaký ten pátek (ne-li kvůli dělení majetku rok) trvat. Dagmar Patrasová (59) nedávno požádala o rozvod, ve středu ale musela po delší době svého stále ještě manžela potkat. Byznys je holt byznys.

Dáda s Felixem a jejich dětmi dělají totiž velké turné po republice, vše je nasmlouvané a rušit to, tím by ublížili své obchodní pověsti. A tak oba zaťali zuby a přijeli do rádia Blaník natočit spoty.

„Každý přijel zvlášť svým autem, potkali se jen u mikrofonu a pak si šli zase svou cestou,“ řekl nám zdroj z rádia. I z toho je poznat, jak moc se ti dva nemusí.

Dvojice se jinak skutečně nepotkává, snaží se uspořádat si program tak, aby oba dva najednou nebyli ve vile v pražských Vršovicích, kterou společně vlastní. Škoda, že z jejich obchodního setkání nevznikly fotky, mohly by vypadat zajímavě… 

David Zápal , Super.cz

 
Dáda Patrasová se zřejmě nechala od Felixe přemluvit, aby to spolu ještě zkusili.

Dáda Patrasová se zřejmě nechala od Felixe přemluvit, aby to spolu ještě zkusili. Michaela Feuereislová

Slováček a Patrasová: Rozvod si rozmysleli na poslední chvíli!

26. ledna 2016 9:37

Manželství Dády Patrasové (59) a Felixe Slováčka (72) je zachráněno. Alespoň tedy prozatím. Dvojice, která společně strávila více než třicet let, měla být už zítra rozvedena, ale na poslední chvíli si to rozmyslela. Dáda tak svému nevěrnému muži, který se rozvádět od začátku odmítal, dala zřejmě poslední šanci, aby přišel k rozumu.

Pouhý den před plánovaným rozvodovým stáním u soudu na pražských Míčánkách Slováček s Patrasovou podepsali žádost o odklad rozvodového stání, informoval deník Blesk.

„Rozhodně nikam nepůjdu. Rozvádět se nehodlám,“ řekl před pár týdny rozhodně Slováček, který nejspíš Dádu pod záplavou slibů o své nápravě přemluvil, aby odklad podepsala.

Žádost o rozvod přitom Patrasová po opakovaných eskapádách s mladou výtvarnicí Lucií Gelemovou podala již loni 2. listopadu. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz

 

Zhubla díky Felixově nevěře? Z Dády Patrasové je zase kočka. Mrkněte, jak jí to seklo v plesové róbě

1. února 2016 5:50

Zpěvačka a herečka  Dagmar Patrasová (59) má za sebou příšerný rok.Titulními stránkami bulváru byla vláčena celá její rodina kvůli nevěře jejího manžela Felixe Slováčka s výtvarnicí Lucií Gelemovou. Řešil se i rozvod, který zřejmě manželé zažehnali.

I když se na první pohled situace mezi manželi nijak zvlášť nevylepšila, Felix dokonce odjel s milenkou na hory, došlo doma zřejmě k jakémusi konsensu. Dáda manžela dokonce minulý týden doprovázela i na slavnostní galavečer na ruské ambasádě.

Tento víkend ovšem dorazila na brněnský ples single, jen s kamarádkou, i když se původně spekulovalo o tom, že by ji měl doprovázet expřítel Felixovy milenky. Ten se prý ale nakonec omluvil.

Asi to bylo dobře, protože by to byl jen zbytečný truc a krmení médií dalším skandálem. Budoucí dvojnásobná babička se tak jen ukázala v dokonalé róbě a předvedla, možná i díky domácím trablům, opět štíhlou figuru. 

Anna Slováčková

Anna Slováčková Herminapress

Anna Slováčková upřímně a otevřeně o milence táty Felixe: „Tu ženskou nesnáším!“ A to není všechno

16. října 2016 9:05

Herečka Anna Slováčková (21) působí až éterickým dojmem, který přiživují i její role – třeba Alenka v nedávno uvedeném muzikálu Alenka v kraji zázraků. Když jí ale něco leží v žaludku, nebojí se to nahlas říct a pojmenovat. Jako v případě milenky jejího otce Felixe Slováčka Lucie Gelemové.

Že Slováčkovu múzu, jak se o Gelemové dříve psalo, Anička nemusí, je jasné. Teď, nedlouho poté, co Felix vyznal Gelemové lásku i veřejně, dala otevřeně najevo, co si o malířce myslí. „Pokaždé, když na to pomyslím, se mi dělá až špatně. Mému tátovi je třiasedmdesát a té ženské je třicet nebo kolik. Myslím si, že je to velice zvláštní dáma, když si najde sedmdesátiletého pána,“ řekla Nedělnímu Blesku. Jinými slovy to na ni nepůsobí dojmem, že jde o ryzí lásku.

„Tu ženskou nesnáším, a to jsem ji nikdy osobně neviděla, naštěstí. Kdybychom se potkaly, tak by to skončilo špatně,“ pokračovala s tím, že jí ani tak nevadí fakt, že si její otec našel milenku, ale opravdu to, že je o tolik mladší. „Tohle je vážně moc,“ dodala. 

Super.cz

Slováčková chodí s tímto fešákem.

Slováčková chodí s tímto fešákem. Herminapress

 

Dáda Patrasová při výběru oblečení prokázala odvahu i špatný vkus.

Dáda Patrasová při výběru oblečení prokázala odvahu i špatný vkus.Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Buď 20 kilo přibrala, nebo si je dodala nevhodným oblečením: Takhle příšerně snad Dáda Patrasová ještě nikdy nevypadala

21. května 2017 17:00

Tohle opravdu neděláme rádi, ale nic jiného než Dagmar Patrasovou (61) tentokrát nepochválit, nám nezbývá. V hodnocení módní policie by se její outfit, který zvolila na křest knihy Václava Junka Umřít pro film, musel dostat do minusových bodů.

 

Dáda se obvykle snaží oblékat tak, aby zvýraznila klady své postavy a potlačila její nedostatky. A za to jí tleskáme. Model, který zvolila nyní, by spíš od těch, kdo se na něj museli v rámci slavnostního křtu dívat, zasloužil bučení i házení shnilých rajčat.

Krátká džínová vestička končila přesně tak, aby odhalila "madla lásky" v Dádině pase. Vypadala, jako by ji někdy ve 4. třídě odložila zpěvaččina dcera Anička. Obtažené černé tričko sice zvýraznilo vnady, ale bohužel také oblast bříška.

O kalhotách, které se zařezávaly v klíně a jejich zdobené kapsy a lemy měly zřejmě odpoutat pozornost od širších boků, snad ani nebudeme mluvit. Tyrkysové korále a tenisky byly pak už jen třešničkou na módní halucinaci. Dádo, takhle už nikdy ne! 

Saša Šeflová , Super.cz

 
Dáda Patrasová

Dáda PatrasováFoto: Super.cz/Herminapress

Dáda chytala na pasece žížalu v tomhle nelichotivém modelu: Odhalila nožku, která prozrazuje její věk

29. května 2017 11:59

Zpěvačka, herečka a královna dětských srdcí Dáda Patrasová (61) opět vsadila na svou krátkou džínovou vestičku, která jí nedělá vůbec žádnou parádu, ale bohužel zvýrazňuje nedostatky, jež by v jiném modelu mohla zkušeně maskovat.

 

Džínová vestička však nebyla to nejhorší, co si herečka oblékla. V upnutých černých šatech s nápisem a rozparkem vystavila na odiv svou nožku, která má k ladnosti laňky opravdu daleko. Věk zkrátka nezastaví ani někdejší sexsymbol.

Na festivalu Mezi ploty aspoň Dáda potěšila všechny své dětské fanoušky, pro které si s jejich růžovým idolem, žížalou Jůlií, připravila vystoupení. 

Anna Veškrnová , Super.cz

Lucie Gelemová a Felix Slováček zamířili společně na koncert.

Lucie Gelemová a Felix Slováček zamířili společně na koncert.Herminapress

Láska jako trám? Sokyně Patrasové Gelemová se od Felixe nehne ani na krok. Takhle se k němu tulila na koncertě

27. června 2017 7:38

Výtvarnice Lucie Gelemová (33) to s manželem Dády Patrasové Felixem Slováčkem (74) myslí opravdu vážně.

 

V poslední době se po boku svého výrazně staršího přítele objevuje hodně často a moc si užívá, že už je brána jako Slováčkova oficiální partnerka.

Felix se sice rozvádět zatím nebude, ale manželství s Dádou už zřejmě zachraňovat nehodlá. Mladá umělkyně je z něj pořád nadšená, což mu coby známému milovníkovi žen jistě velmi imponuje.

A Gelemová rozhodně není jen obyčejná ozdoba a doprovod na společenské akce. Na koncertě jedné české zpěvačky se s Felixem zamilovaně držela za ruku a nehnula se od něj ani na krok.

Žádná další případná nápadnice tak nemá vůbec šanci, protože si Gelemová Slováčka střeží jako oko v hlavě. A co na tom, že vedle něj vypadá spíše jako starostlivá vnučka. Věkový rozdíl momentálně zjevně vůbec neřeší. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář