Jdi na obsah Jdi na menu
 


David Schneider - Eva Vlachová

David Schneider,*7.10.1958 - herec

Narodil se 7. 10. 1958 v Karlových Varech, kde matka působila jako herečka. V roce 1966 se nesmazatelně zapsal do filmové historie svou první dětskou rolí ve filmu “Dědeček, Kylián a já”. Následovala průběžná spolupráce s filmem, televizí i divadlem. V letech 1974 – 1980 studoval na hudebně-dramatickém oddělení Pražské konzervatoře (profesoři Vala, Pistorius, Šmok).

V roce 1980 – 82 nastoupil své první angažmá v Západočeském divadle v Chebu, kde se představil v takových rolích, jakou jsou: Chlestakov (N. V. Gogol – Revizor), Lucius ( Jan Drda – Hrátky s čertem), Lelio (Moliére – Ztřeštěnec) aj.

Po vojenské službě u Ústřední hudby Československé armády nastoupil v Divadle Jiřího Wolkera, kde působil až do ukončení činnosti tohoto ansámblu.(Kromě řady rolí v pohádkách hrál např. Alana (W. Allen – Zahraj to znovu, Same!), Hadriána z Římsů (V. K. Klicpera – Hadrián z Římsů), Věchýtka (W. Shakespeare – Veselé paničky Windsorské), Chaimona (Sofoklés – Antigona), prince (J. Offenbach – Bandité) a další.

Zanedbatelná není ani jeho spolupráce s filmovými společnostmi z celého světa, dabingem, rozhlasem i televizí.

Od roku 1991 je představitelem postavy Wolfganga Amadea Mozarta v představení Noc s Mozartem na pražské Bertramce – jako takový se představil tisícům diváků z celého světa.

Od roku 1999 spolupracuje také s divadlem Skelet Pavla Trávníčka.

zdroj Originální hudební divadlo Praha,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář