Jdi na obsah Jdi na menu
 


Daniel Landa - Miriam Landa

Daniel Landa,*4.11.1968 - zpěvák

 

Daniel Landa, známý český rockový zpěvák se narodil 4.11.1968 v Praze. Po vystudování oboru hudebně dramatického na pražské konzervatoři v roce 1988 se seznámil se svou nynější manželkou Mirjam Miller, se kterou se v roce 1991 oženil a se kterou vychovává dcery Anastázii, Roxanu a Rozálii.

Přestože Daniel Landa vystudoval konzervatoř, hraní se věnuje naprosto minimálně. Jako herec účinkoval pouze ve filmech
„Proč“, „Černí baroni“ a v německém seriálu "Alles ausser Mord“. Také účinkoval ve svém muzikálu Krysař, kde hrál hlavní roli. Více než herectví se však Landa věnuje tvorbě scénářů, které až na výjimku (film „Zvláštní schopnosti“) zůstávají nezfilmovány.

Landova hudební dráha začíná v roce 1987, od kdy působí v kapele Orlík. S Orlíkem však nahrál pouhé 2 desky („Oi!“ a „Demise“) a záhy po revoluci se roku 1992 kapela rozpadá, hlavně kvůli všeobecné kritice textů písní. To však kupodivu Landu neodradilo, ba spíš naopak. V témže roce se vydává na sólovou dráhu svým albem „Valčík“, následuje „Chcíply dobrý víly“ (1994), „Pozdrav z fronty“ (1997), „Smrtihlav“ (1998), „Konec“ (1999), „Best of Landa“ (2000), „9mm argumentů“ (2002) „Krysař“ (2002) a „Vltava Tour“ (2003). Za svou hudební tvorbu obdržel již dvanáct zlatých a pět platinových desek, v roce 2000 byl vyhlášen firmou EMI "nejúspěšnějším českým autorem za posledních deset let".

Mimo zpěvu, který považuje za svou velkou zálibu se poměrně úspěšně věnuje autokrosu, truckům a rallye, u které jediné vydržel až dodnes.

Dne 25.10.2012 Dan oznámil ukončení jeho hudební kariéry.
Autor: Petr Švec

Autor: LucyOo

zdroj Osobnosti,cz

Miriam Landa,*13.4.1969 - režisérka

 

Mirjam Müller Landa je režisérka a scenáristka, manželka Daniela Landy.

Mirjam Müller se v roce 1990 vdala za Daniela Landu, se kterým má tři dcery – Anastázii a dvojčata Roxanu a Rozálii. V polovině 90. let absolvovala filmovou a televizní režii na FAMU v Praze, za své studentské snímky byla dvakrát oceněna Cenou Českého literárního fondu. V roce 1995 režírovala inscenaci Zvláštní schopnosti. S manželem spolupracuje – režírovala videoklipy Protestsong z alba Neofolk, Dies Irae z alba Rockquiem, Smrtihlav ze stejnojmenného alba, Ztracení hoši z alba Chcíply dobrý víly a řadu dalších. Režírovala také videoklipy skupin Olympic, Arakain a další. Společně také v roce 1996 připravili scénář a hudbu dirty muzikálu Krysař, později režírovala muzikál Tajemství. Pro stanici HBO natočila řadu reportáží, jako režisérka se podílela na živém vysílání pořadu Prima jízda televizní stanice Prima.

V roce 2006 přes letní divadelní prázdniny natočila v pražském Divadle Kalich svůj první celovečerní film Kvaska. Snímek z prostředí zákulisí muzikálů vypráví příběh mladého vězně, který uteče z vězení, aby přiblížil muzikálové hvězdě Karin, své vysněné lásce. Film je pojmenovaný podle alkoholického nápoje, který si z nouze vyrábějí vězni z cukru a chleba.

Podporuje také Nadaci Malina natáčením instruktážních videokazet s tématikou bezpečnosti v dopravě – pro dospělé Bourá jen blb a Auto je zbraň, pro děti Bezpečná cesta, Červený blesk a Soutěž.

Autor: sirael

zdroj Osobnosti,cz

Daniel Landa o manželské krizi: Jeho vyjádření vás překvapí!

24. září 2014 11:12

Už déle než rok se šušká o tom, že zpěvák Daniel Landa (45) nemá úplně ideální vztahy se svou manželkou Miriam. Jestli vůbec nějaká krize mezi nimi probíhala, zdá se, že už je zažehnaná. „Spekulace nechám spekulantům. Moje rodina je v pořádku, i já jsem v pohodě,“ řekl Super.cz se smíchem.

Daniel v posledních měsících pořád cestuje. A to tak hojně, že už skoro začíná uvažovat o tom, že snad napíše cestopisy. „Byl jsem všude možně. V Anglii, pak se ženou a dětmi jsme byli čtrnáct dní na Sicílii. Pořád jsem někde byl. I na kurzech. Doplňuju si vzdělání kvůli koučingu (pomáhá po psychické stránce sportovcům – pozn. red.). Příští rok totiž kurzy otevřeme veřejnosti, a tak se na to připravuji. A jezdit ven budu dál,“ plánuje Daniel.

Ten se po nějakém čase vrací na koncertní pódia. V listopadu ho čeká koncertní šňůra Žito Tour. Že by snad za tu dobu, co se věnoval sebezdokonalování, přišel o fanoušky, si nemyslí. Ani skandál s kohoutem na Českém slavíku před dvěma lety mu prý neuškodil.

„Žita jsem si měl lépe připravit. Ale je to jedno. Chtěl jsem udělat skandál a upozornit na nějakou novou dimenzi. Nikdy není nic ideálního, ale lidé mají co sledovat, o čem se bavit v hospodách, účel to splnilo. Teď je zpátky Daniel Landa. Dál frčí s rolí Žita, ten se postupně ztrácí, až se postupně vytratí. Mělo by to skončit celovečerním filmem, kde se vše vysvětlí. Rok před Žitem jsem fanoušky upozornil na to, že teď se bude dít něco divného a těm, kteří to tak nesledovali, to v následujících měsících a letech začne dávat smysl,“ říká.

Už nyní se připravuje na obří koncert v příštím roce, na němž může být odhadem přes sto tisíc lidí, takže by hravě překonal i dosud rekordní Kabáty. „S tím, jak se prodávají lístky teď na podzim, jsme spokojení, takže už přemýšlíme o tom, že na velkém koncertu příští rok bude obrovský symfonický orchestr a další věci, aby to bylo tak megalomanské, jak bych si přál,“ uzavřel Daniel Landa. 

David Zápal, Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář