Jdi na obsah Jdi na menu
 


Daniel Bambas - Daniela Bambasová

Daniel Bambas,*31.3.1980 - herec

 

Daniel Bambas vystudoval DAMU u Borise Rösnera.Hrál ve filmu Bolero. Účinkoval v divadle Bez zábradlí v muzikálu Cikáni jdou do nebe.

V současné době je v angažmá divadla Na Vinohradech, kde jsme ho mohli vidět ve hře Magbeth a ve hře Tango sólo, nyní účinkuje v muzikálu Do naha, ve hře Výměna, Shakespeare v Holywoodu, Richard II a Lásky hra osudná.

Kromě jiného se věnuje také dabingu. Popularitu zejména něžného pohlaví mu získala role právníka v seriálu Velmi křehké vztahy. Momentálně hraje také ve slovenské verzi ordinace v růžové zahradě.

Autor: dino, 16petra, jansovka, sarynka.s, zuzik313

zdroj Osobnosti,cz

Daniela Bambasová,*11.11.1954 - herečka, dabérka

 

Daniela Bambasová hraje v seriálu Velmi křehké vztahy matku právníka Černého, Miladu. Narodila se v Praze.Vystudovala Státní konzervatoř,obor-"Hudebně-dramatický" První angažmá Slovácké divadlo v Uherském Hradišti.Po 7 letech odchází do Jihočeského divadla v Českých Budějovicích,kde působí dodnes.

V divadle hrála desítky hlavních a titulních rolí,napříč klasickým i současným repertoárem.

Velké dramatické tituly:
např:Antigona, Elektra, Laura/Skleněný zvěřinec/, Maryša, Manon Lescaut, Jeptiška, Arkadinová /Racek/, Isadora Duncan, Regina /Lištičky/, Klytaimnestra, Matka/Krvavá svatba/Alžběta/Marie Stuartowna/Gertruda/hamlet/.

Komediální tituly:
Maribel/Maribel a podivná rodina/Tekla/Ženitba/, Teta Kateřina / Saturnin / Titánie / Sen noci svatojánské/

Muzikály:
Smrt/Malované na skle/,Jannet/Donaha/

Získala několik celostátních i krajských divadelních cen.

TV:
Bakaláři,Četnické humoresky,Nikdo není dokonalý,Velmi křehké vztahy

Film:
Koncert na konci léta,Kočka,Žaby a jiné ryby,Pekný Zoli

Daniela Bambasová spolupracuje pravidelně s rozhlasem a občas se věnuje dabingu. Má jednoho syna, také herce/člen Vinohradského divadla/.

Autor: praziv, emil28

zdroj Osobnosti,cz

Herec šel přehlídku mezi profíky.

Herec šel přehlídku mezi profíky. Foto: Pietro Filipi (5x)

Pamatujete si ho z Velmi křehkých vztahů? Tenhle fešák se vytratil z televize a přivydělává si modelingem

10. října 2014 8:01

Organizátoři módních přehlídek se snaží své show zpestřit nejrůznějšími způsoby. Na prezentaci nové kolekce české módní značky Pietro Filipi bylo pro všechny velkým překvapením, když se mezi profesionálními modely objevil Daniel Bambas. Není to ale tak, že by herec známý ze seriálu Velmi křehké vztahy nebo slovenské verze Ordinace v růžové zahradě přesedlal z herectví na modeling.

Prý šlo jen o výjimečnou akci. „Díky svojí herecké profesi si užívám, že můžu měnit kostýmy, což je podobné s modelingem. Já osobně jsem nikdy nechtěl být model, tuhle ambici jsem nikdy neměl," říká Dan. „Už jsem dělal nějaké dobročinné přehlídky a byl jsem součástí i nějakého focení, tak nějaké zkušenosti mám," říká Dan, který by se ale modelem stát nechtěl. „Skrývá se za tím hodně čekání kvůli jednomu kratičkému okamžiku. Jsem rád, že dělám, co dělám, a neměnil bych," vysvětluje své pohnutky.

Bambas se nyní vytratil z televize a věnuje se zejména divadlu. „Jsem v angažmá v Divadle na Vinohradech, kde připravujeme novou inscenaci Amádea. V divadle trávím většinu pracovního času," říká Bambas, který zároveň hostuje i v jiných divadlech. 

Jiří Čeladník, Super.cz

 
 

Daniela Bambasová

herečka / Činohra
 
 
 
 
 
 

Narodila se v Praze. Vystudovala Státní konzervatoř,obor hudebně-dramatický
První angažmá Slovácké divadlo v Uherském Hradišti. Po 7 letech odchází do Jihočeského divadla v Českých Budějovicích,kde působí dodnes. V divadle hrála desítky hlavních a titulních rolí,napříč klasickým i současným repertoárem. Velké dramatické tituly: např. Antigona, Elektra, Laura (Skleněný zvěřinec), Maryša, Manon Lescaut, Jeptiška, Arkadinová (Racek), Isadora Duncan, Regina (Lištičky), Klytaimestra, Matka (Krvavá svatba), Alžběta (Marie Stuartovna), Gertruda (Hamlet). 
Komediální tituly: Maribel (Maribel a podivná rodina), Tekla (Ženitba), Teta Kateřina (Saturnin), Titánie (Sen noci svatojánské).Muzikály: Smrt (Malované na skle), Jannet (Dohana). 
Získala několik celostátních i krajských divadelních cen. TV: Bakaláři, Četnické humoresky, Nikdo není dokonalý, Velmi křehké vztahy. Film: Koncert na konci léta, Kočka, Žaby a jiné ryby, Pekný Zoli.
Daniela Bambasová spolupracuje pravidelně s rozhlasem a občas se věnuje dabingu. Má jednoho syna, také herce (člen Vinohradského divadla).

zdroj |Jihočeské divadlo ČB,cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář