Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dana Morávková - Petr Malásek

Dana Morávková,*29.7.1971 - herečka, moderátorka

 

Dana Morávková se narodila v roce 1971 v Písku. V letech 1989-1993 studovala herectví na pražském DAMU a hned poté choreografii na HAMU (1993-1998).

Jako divadelní herečka působila nejprve v Činoherním studiu v Ústí nad Labem (1992-1994).V letech 1993–1998 získala angažmá v Divadle na zábradlí a od roku 2001 účinkuje v Divadle bez zábradlí.

Do diváckého podvědomí se zapsala v letech 1994-1998, kdy moderovala pořad TV Nova SNÍDANĚ S NOVOU a od roku 1998 moderuje pořad vysílaný na TV Prima PRIMA JÍZDA.

Dana Morávková má na kontě spoustu rolí ve filmech, pohádkách a televizních inscenacích, jako jsou např. PRINCEZNA HUSOPASKA (1988), ARABELA (1990), PŘÍLIŠ HLUČNÁ SAMOTA (1994), Z PEKLA ŠTĚSTÍ (1999)
, Z PEKLA ŠTĚSTÍ 2 (2001)
, KAMEŇÁK (2003),
ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ 2005
atd.

V roce 2004 se dokonce objevila v dobrodružném fantasy filmu americké produkce režiséra Stephena Sommerse VAN HELSING. Dana Morávková si zahrála hlavní zápornou postavu, starší Adamovu (Tomáš Krejčíř) sestru, Andreu Liškovou v seriálu TV Prima RODINNÁ POUTA (2004)
. Díky velkému úspěchu seriál pokračoval druhou sérií(Velmi křehké vztahy) se 124 díly a třetí série, kvůli nečekaným problémům bohužel skončila s rokem 2006.

Manželem Dany Morávkové je skladatel a klavírista Petr Malásek, s nimž má syna Petra.

Autor: stephanie2000, binnie

zdroj Osobnosti,cz

Sluší jí světlejší barvy než její oblíbená černá: Dana Morávková se vyletnila a svěřila, jak bojuje s manželským stereotypem

31. března 2017 10:30

Danu Morávkovou (45) jsme během zimy většinou potkávali v černém. Když s příchodem jara vytáhla pastelový komplet, celou ji to rozzářilo. "Pravda je, že většina mého šatníku je černá. Když se oblékám do práce nebo do společnosti, většinou vyhraje. Ale tenhle model jsem i fotila," řekla nám na své módní přehlídce.

"Černou mám ráda, protože mám tak pestrý život a pestrou profesi, že už víc nepotřebuji," mínila Dana, která při natáčení v divadle vystřídá tolik postav a tolik líčení, že je v soukromí střídmější. "Vůbec se v soukromí nelíčím, na nákupy ani na dovolené si to nedokážu představit. Vodovzdorné šminky s sebou k moři opravdu nevozím," smála se.

"Moje oblíbené rčení je, že lepší než najít si plastického chirurga, se kterým omládnete, je najít si manžela, s nímž zestárnete. A to, zaplať pánbůh, mám," mínila herečka, která žije s manželem Petrem Maláskem už dvě desítky let. "Musíte si dobře vybrat a já jsem možná měla víc štěstí než rozumu a vybrala jsem si skvěle. Já Petra vidím pořád takového, jakého jsem ho poznala před jednadvaceti lety," svěřila.

Manželství jí nikdy nezevšednělo. "Já Petra tak strašně miluju, a našeho syna Péťu také, že mi nezevšední do konce mého života. Žádnou ponorku jsme doma nikdy neměli. Já bych se asi uměla hádat, ale Petr je absolutní kliďas a syn to zdědil po něm. Ale vyřádím se v práci, při natáčení anebo v divadle, i co se vztahů týče," uzavřela. 

Saša Šeflová , Super.cz

Petr Malásek,*10.6.1964 - klavírista, skladatel

 

Petr Malásek je český klavírista a skladatel.

Pochází z hudební rodiny. Jeho otec Jiří Malásek byl pianistou a skladatelem. Odborné vzdělání získal Petr Malásek na pražské konzervatoři (klavír u Emila Leichnera, skladba u Františka Kovaříčka v letech 1979–1985.

Studoval také na hudební fakultě Akademie múzických umění (skladba u Jiřího Pauera a Václava Riedlbaucha v letech 1985–1990.

S výjimkou let 2000 a 2001, kdy působil jako pedagog na pražské konzervatoři (učil skladbu na oddělení populární hudby a zpěvu), je ve svobodném povolání. Od roku 1990 spolupracuje jako pianista a kapelník se šansoniérkou Hanou Hegerovou.

Těžištěm Maláskovy umělecké činnosti je skladba. Komponuje především scénickou hudbu pro film, divadlo a televizi. Až dosud (k roku 2003) vytvořil více než 120 titulů tohoto typu.

V roce 2003 byl nominován na filmovou cenu Český lev v kategorii Nejlepší hudba. Dosavadní tvorba prokazuje především silnou melodickou invenci, stylovou pružnost a mnohostrannost a instrumentátorskou zručnost. Ve své pianistické profesi je Malásek vyhledáván rovněž jako citlivý doprovazeč.

Petr Malásek je manžel herečky Dany Morávkové. Spolu mají syna Petra.

Autor: terisek.p

zdroj Osobnosti,cz

29. července 2014 • 12:00

Smutná Dana Morávková: Její manžel ji opouští…

Danu Morávkovou čekají dlouhé měsíce samoty.
Danu Morávkovou čekají dlouhé měsíce samoty. (Aha! – Marek Pátek)
 

 

Celkem se bez sebe manželé budou muset obejít čtyři měsíce, během kterých bude Petr Malásek v Číně vypracovávat zbrusu novou show pro tamní zábavní park. Jak pár, který se seznámil při přípravě muzikálu Cabaret a po roce se vzal, takové odloučení přežije?

 

 

 

 

 

Autor:  ph

zdroj Aha,cz

 

 

 

 

Dana Morávková a Petr Malásek jsou i po dvaceti letech manželství jako puberťáci...

Dana Morávková a Petr Malásek jsou i po dvaceti letech manželství jako puberťáci...Foto: Showpix

I po dvaceti letech zamilovaní jako pubescenti: Takhle si vyletněná Dana Morávková užívala romantiku s manželem

24. června 2017 16:12

Této dvojce může většina ostatních manželských párů jen tiše závidět! Dana Morávková (45) s Petrem Maláskem jsou manželé už dvě desítky let, mají dospívajícího syna a stále se chovají jako zamilovaní puberťáci.

 

Důkazem mohou být koneckonců jejich společné fotografie z romantické vycházky po pražské Náplavce, kterou si nedávno v horku patřičně vyletnění užili. Většinu času se navíc drželi za ruce jako čerstvě zamilovaní.

Dana Morávková nám ostatně nedávno sama přiznala, že měla při výběru životního parťáka šťastnou ruku. „Musíte si dobře vybrat a já jsem možná měla víc štěstí než rozumu a vybrala jsem si skvěle. Já Petra vidím pořád takového, jakého jsem ho poznala před jednadvaceti lety," svěřila Dana. To je od dámy velké vyznání, co říkáte? 

Jiří Nedvídek , Super.cz

 

 

         17. září 2014 • 12:00

Dana Morávková v šoku: Syn Petr (16) jí přichystal nemilé překvapení!

»Malý Péťa« už svou matku přerostl
»Malý Péťa« už svou matku přerostl (Foto Aha! – Alexandr Malachovský)
 
 

I když se představitelka doktorky Zdeny Suché ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 podel svých slov snaží nemluvit synovi do života, moc nadšená z jeho rozhodnutí není.

„Péťa přestal chodit na klavír, na který se učil hrát od pěti let. Je to jeho rozhodnutí, tak toho snad nebude litovat...,“ svěřila deníku Aha! herečka na přehlídce Versace Jeans, na kterou ji syn doprovodil místo manžela.

Je dokonce možné, že se syn bude věnovat herectví, protože z něj roste nový lamač dívčích srdcí.

 

Autor:  dat, tuš

zdroj Aha,cz

Dana Morávková sbírá kabelky jako někdo známky: Počet nezná a přes dvacet jich sama navrhla

6. října 2014 5:55

Herečka Dana Morávková (43) má jednu velkou vášeň - kabelky. Dokonce ani sama netuší, kolik jich vlastní. "Mám jich opravdu hodně a většinou černých. Manžel ani nerozezná jednu od druhé a diví se, proč si kupuji pořád stejné. Ale mně to zrovna tak přijde třeba u motorek," smála se Dana.

"Asi už se to o mně a mé posedlosti ví, protože mne oslovila firma, která kabelky vyrábí, abych se stala jejich tváří, a zda bych si nechtěla jednu kabelku navrhnout. Nakonec z nich bylo čtyřiadvacet v minulé kolekci a teď už představujeme druhou. Všechny ale doma nemám," vysvětlovala herečka, která se přesto necítí jako módní návrhářka. "Budu vděčná, když potkám v Česku dámu, která bude moji kabelku mít," svěřila.

"Tuhle profesi jsem nevystudovala, jen do ní fušuji. Já jsem herečka a choreografka," upřesňovala na křtu svých malých uměleckých děl, kde vymyslela dokonce i odepínací detaily. Přestože má Morávková kabelek spoustu a ráda je střídá, dokáže v nich prý nemít typicky dámský binec. Kabelky uchovává dokonce z části v krabicích a speciálních pytlech. "Baví mě se o všechny starat a udržovat v nich pořádek. Ono to jde," krčila rameny. 

Saša Šeflová, Super.cz

14. října 2014 • 05:00

Naoko dokonalé manželství Morávkové a Maláska: Hádky a prchání z domova…

Petr Malásek se svojí manželkou Danou Morávkovou.
Petr Malásek se svojí manželkou Danou Morávkovou. (Aha! – Marek Pátek, David Kundrát)
Už to skoro vypadalo, že manželství Dany Morávkové (43) a hudebníka Petra Maláska (50) je z jiného světa. Žádné hádky, žádné nedorozumění ani třenice. Skutečně může takový vztah existovat? Ukázalo se, že skutečnost je trochu jiná.
 

Dana s Petrou mají mezi sebou nesrovnalosti stejně jako každé jiná manželství. Za dvacet let soužití se ji prý ale vyhýbají vážnější krize. Jak je to možné? Zřejmě je to tím, že Petr zpravidla moudře ustoupí.

Autor:  ph

zdroj Aha,cz

 

Herečka Dana Morávková: Zdědila odpadky a ruiny

25. dubna 2015 ● 18:36

Nečekaná smrt! Daně Morávkové (43) zemřel strýc, který žil na statku plném odpadků. I když se s psychicky nemocným Janem Morávkem (†68) léta nevídala, jeho skon ji velmi zasáhl.

Jan byl bratrem Danina otce, geniálního matematika Jaroslava Morávka (†42). „Strýc byl strašně hodný a velmi vážně nemocný,“ hlesla hvězda Ordinace v růžové zahradě, které loni na podzim zemřela i maminka Miloslava (†70). Do posledních chvil hledala cestu, jak strýčkovi pomoci.

Jan Morávek byl totiž podivín a žil na »skládce «. Tu totiž připomínal jeho dům v obci Vrchoviny na Náchodsku, kde skutečně odpadky vršil do výšky... (Blesk informoval.)

Peníze prý ale Danin strýc měl. Navíc byl velmi inteligentní. Kvůli nemoci, která ho postihla, bylo pro něj ale obtížné statek udržovat. Už vzhledem k tomu, že neměl vlastní potomky a herečka byla jeho jedinou příbuznou. I proto se ho s manželem, hudebním skladatelem Petrem Maláskem (50), snažila v nemocnici navštěvovat, jak jen jim to jejich nabité diáře umožňovaly.

 

Domy po Janu Morávkovi zůstaly v obci Vrchoviny dva a také několik pozemků. Podle veřejně dostupného katastru nemovitostí byly letos v březnu přepsány právě na herečku. „Já to opravdu vůbec neřeším,“ řekla Dana s tím, že víc se k této situaci vyjadřovat nechce.

Vyklidit, či zbourat?

Herečce teď nastanou starosti. Nemovitosti, na které rozhodně nestojí fronta zájemců, bude třeba vyklidit nebo v nejhorším případě srovnat se zemí, a to není vůbec levná záležitost.

U vyklízení objektu vždy záleží na jeho velikosti. Každopádně nasazení jednoho pracovníka se účtuje od 150 Kč/h. Cena za kontejner se pak pohybuje od 2000 Kč.

Pokud by se přistoupilo k demolici, orientační částka za bourání a odvoz sutin může začínat na 200 000 Kč.

 
 
 
Autor: Mirka Dvořáková
zdroj Blesk,cz

Herečka Dana Morávková: Zdědila další miliony

Notáře musela navštívit Dana Morávková hned dvakrát! Po dvou nemovitostech v obci Vrchoviny, které jí zanechal strýc Jan Morávek, zdědila herečka další usedlost.
27. dubna 2015 ● 05:34

Notáře musela navštívit Dana Morávková (43) hned dvakrát! Po dvou nemovitostech v obci Vrchoviny, které jí zanechal strýc Jan Morávek (†68), zdědila herečka další usedlost. Tentokrát jde o chalupu v jihočeské vesničce Měkynec, která patřila její zesnulé mamince Miloslavě (†70).

Staré selské stavení, jehož hodnota se odhaduje přibližně na 3 miliony korun, je zasazené do nádherné přírody jihočeského kraje nedaleko Strakonic. A hvězda Ordinace v růžové zahradě má na to místo jen ty nejkrásnější vzpomínky.

„V jižních Čechách jsem se narodila. Jako dítě jsem tam byla každé prázdniny u babičky a u dědy,“ řekla Blesku Morávková. Po smrti její milované maminky, která zemřela loni v listopadu, připadla polovina chalupy jí.

Druhou polovinu vlastní maminčin bratr František Pícha. Podle sousedů tam momentálně víc než herečka jezdí právě strýc František. „Na chalupu se teď dostaneme s manželem velmi málo,“ přiznala Dana.


Zatímco po strýci Janu Morávkovi v obci Vrchoviny zdědila herečka dvě ruiny s odpadky, se kterými si teď neví rady (Blesk informoval), stavení na Strakonicku s přilehlou malebnou zahradou a výhledem na nedaleký rybník, ji těší. Nejen kvůli vzpomínkám na školní léta, ale především na maminku, která jí tolik chybí.  

 
 
 
Autor: hra, mia
zdroj Blesk,cz
Dana Morávková vypadala jako holčička.

Dana Morávková vypadala jako holčička. Michaela Feuereislová

Jako holčička: Takhle skvěle vypadá Dana Morávková, když se sama nalíčí a natočí si vlasy

11. prosince 2015 15:54

Když herečku Danu Morávkovou (44) vidíme nalíčenou a načesanou od profesionálů, vypadá sice dobře, ale trochu starší. Na charitativním předvánočním trhu svého domovského Divadla Bez zábradlí ovšem působila jako holčička.

"Myslíte?" skoro se červenala. "Doma jsem si natočila vlasy na natáčky, mezitím se nalíčila a pak natáčky sundala a učesala se. Nic zvláštního," je zřejmě sama sobě nejlepší kadeřnicí a vizážistkou Dana.

Ta se spolu s Nikol Kouklovou, Dášou Zázvůrkovou nebo Davidem Gránským zapojila mezi prodávající, kteří se snažili získat co nejvíc finančních prostředků pro nadaci Slunce, s níž divadlo spolupracuje už dvacet let. Nakupovat přišla i Mahulena Bočanová (48). "Moje Márinka chodí do školy Slunce a je tam moc spokojená," vysvětlila herečka, která si odnesla nákup za skoro tisíc korun.

Morávková i Bočanová nám svěřily, že o Vánocích moc volna mít nebudou. "Už 25. prosince mám dvoják, hraju i na silvestra. Letos jsem ani nepekla cukroví, mívala ho ráda moje maminka, ale ta už není mezi námi," svěřila Dana. "A já letos končím v divadle 27. prosince," doplnila Mahulena. 

Saša Šeflová , Super.cz

Dana Morávková v Temném Kraji

Dana Morávková v Temném Kraji Foto: archiv FTV Prima

Po vékávéčkách další role na míru: Známé seriálové autorky udělaly z Dany Morávkové vychytralou baronku

24. února 2017 14:22

Dana Morávková (45) patří k oblíbeným herečkám sester Jitky a Kateřiny Bártů, které jsou autorsky podepsány pod seriály Rodinná pouta a Velmi křehké vztahy.

V nich si Morávková v minulosti zahrála intrikánku a pořádnou mrchu Andreu. Známé sourozenecké duo má pod palcem i krimi seriál s Lukášem Vaculíkem (54) Temný Kraj.

I tam si sestry našly prostor pro Danu Morávkovou, která sice nehraje hlavní roli, ale objeví se aspoň ve dvou epizodách. Tentokrát pro ni dámy na míru ušily roli vychytralé baronky Trachtové.

Morávková zkrátka v jejích očích není předurčena pro kladné hrdinky, ale vůbec jí to nevadí. „Se sestrami Bártů se mi opět spolupracovalo skvěle. Roli baronky Trachtové mi psaly na tělo. Baronku jsem ostatně ve svém životě hrála poprvé,“ chválila svou postavu Morávková, která se v seriálu potkala s Karlem Zimou a Tomášem Jeřábkem. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 

 

Dana Morávková s rodinouSuper.cz

Vypadá jako jeho starší sestra: Dana Morávková je s rodinou ve Varech, syn prodává lístky do kina

7. července 2017 5:45

Dana Morávková (45) s manželem Petrem Maláskem a synem Péťou si v Karlových Varech užívají hlavně filmy. Synek už tady ale i pracuje. Má brigádu a prodává lístky do kina. Podle Dany má touhu stát se filmařem, takže začíná od píky.

 

"Jsme tady na pár dní, dneska jsme poprvé na párty," řekla nám herečka, která na tradiční média párty vypadala v rozpuštěných vlasech a výrazně barevně nakombinovaném modelu velmi mladistvě, jako starší ségra svého syna.

"Protože jsme tady na čtyři dny, tak mám čtyři outfity na den a čtyři na večer. Uvidím, co použiju a co ne. Ale jistota je jistota, znáte to, jak se ve Varech střídá počasí. Ale nijak jsem to nehrotila," upřesnila Morávková. 

Gabriela Wolfová , Saša Šeflová , Super.cz

 
Dana Morávková

Dana MorávkováFoto: Klára Bartheldi

Opět jako modelka: Dana Morávková vypadá fantasticky

29. září 2017 9:03

Ač si seriálová potvora Dana Morávková (46) drží své soukromí pevně pod pokličkou, její slabost pro luxusní kabelky a pozlátko není žádným tajemstvím. V jejím případě se dlouholetá vášeň pro nakupování a objíždění módních přehlídek stala nakonec investicí. Své znalosti a cit pro design již několik let promítá do tvorby vlastní kolekce kabelek.

 

Přestože profese herečky a návrhářky jsou naprosto odlišné, rozhodla se je Dana přeci jenom trochu propojit svou novou kolekcí, která je inspirovaná divadlem a zlatou érou filmu. „Navrhnout kolekci kabelek do společnosti byl můj velký sen. Opravdu dlouho jsem pracovala na tom, aby právě tyto kabelky byly nejen krásným doplňkem, ale i šperkem. Nafotili jsme je v divadle a hrozně jsem si užila to spojení mých dvou největších lásek, samozřejmě hned po mé rodině,“ byla nadšená herečka.

Krystaly a ozdobné prvky na Daninu kolekci dodala česká firma, která se podílela na kostýmech pro účastníky soutěže StarDance a spolupracuje s věhlasnými módními domy, jako je například Manolo Blahnik. A třešničkou na dortu je, že Dana svoji kolekci nafotila i jako modelka. Neskutečně jí to sluší. 

Saša Šeflová , Super.cz

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář