Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dagmar Havlová - Eva Veškrnová

Dagmar Havlová,*22.3.1953 - herečka

 

Dagmar Havlová, rozená Veškrnová je česká herečka a druhá manželka Václava Havla.

Dagmar se narodila 22. března 1953 v Brně-Židenicích do rodiny Markéty a Karla Veškrnových. Má o pět let starší sestru Evu, která je rovněž herečkou. Svou hereckou premiéru měla ve hře Broučci, kde hrála Verunku. Bylo jí tehdy 14 let a jak sama přiznává, byl to jeden z důvodů, proč se hlásila v Brně na konzervatoř. Zakončila ji maturitou a dále se hlásila na brněnskou JAMU. Dostala se a jedním z přijatých byl i její budoucí manžel Radvít Novák.

Její první film, Holky z porcelánu, který byl natočen v roce 1974 Jurajem Herzem všem ukázal, že v Dáše je velká porce komediálního talentu, kterého by byla škoda si nevšimnout. Další film, opět pod režijním vedením Juraje Herze, Holka na zabití(1975), opět ukazuje, že Dáša je opravdu skvělá v komediálních rolích.

O rok později, v roce 76, se Dáše a Radvítovi narodila dcera Nina Veškrnová.

Po ukončení JAMU hledali spolu s manželem angažmá v Praze. Nalezli ho v divadle Jiřího Wolkera, odkud Dáša později přešla do Divadla na Vinohradech.

Dáša už v té době točila jeden film za druhým, kde ukazovala, že je stejně dobrá komediální jako dramatická herečka.

Po 5 letech se rozvedla s manželem Radvítem, ale dodnes zůstavají přátelé.

Mezi její další filmy patří série o Ohnivých ženách, Zítra to roztočíme, drahoušku, Křtiny, Dědictví aneb Kurvahošigutntág a spousta dalších. Ztvárnila i seriálové postavy např. v Chobotničkách ze 2.patra, Bylo nás 5, Když se slunci nedaří.

V roce 1997 se 4. ledna na žižkovské radnici v Praze provdala za prezidenta ČR Václava Havla.
Přerušila svou hereckou kariéru a začala se plně věnovat povinnostem první dámy až do roku 2003.

Založila nadaci Dagmar a Václava Havlových Vize97. Které se plně věnuje dodnes.

V roce 2006 se vrátila na divadelní prkna hrou Chvíle pravdy v Divadle na Vinohradech. V roce 2008 se konal její comeback i na televizní obrazovky ve filmu Kanadská noc a o rok pozěji i na plátna kin v thrilleru Normal, přičemž v divadle hrála kněžnu Raněvskou ve Višňovém sadu. Další filmová role přišla o rok později ve filmu Odcházení, které napsal a režíroval Václav Havel.

Nyní je opět stálou členkou Divadla na Vinohradech, kde se od roku 2010 stávala až do února 2013 Marií Stuartovnou a od května 2011 Roxanou v postmuzikálu Cyrano!!Cyrano!!Cyrano!!. Další role Rebeka (Rosmersholm) měla premiéru 22. 2. 2013.

Po smrti Václava Havla (18. prosince 2011), se vrátila do divadla (12.ledna 2012) a lidé jí odměnili desetimiutovými ovacemi ve stoje.
Je dvojnásobnou babičkou. Vnučky jsou Stela a Sofie.

V televizi bude hrát v pokračování seriálu Sanitka a v roce 2014 i v pokračování Dědictví.

Autor: celine7

zdroj Osobnosti,cz

Dagmar Havlová kývla na další seriál: Proč ale oddaluje natáčení?

Nestárnoucí Dagmar Havlová snad našla recept na mládí.
 
27. května 2014 ● 05:22

Po úspěchu Sanitky 2 na TýTý se nechala Dagmar Havlová (61) zlákat do dalšího seriálu. Už se mělo začít točit, ale herečka má problémy a start natáčení se neustále oddaluje.

Prima chystá v tichosti natáčení projektu Všechny moje lásky. A jeho tvůrci sázejí na Dagmar Havlovou! Bývalá první dáma dostala rovnou hlavní roli. Ale jsou s tím potíže. „Paní Havlová mění plánované natáčecí dny. Proto se ještě nezačalo pracovat,“ prozradila Blesku osoba ze štábu.

Zdravotní lapálie

Není jasné, zda jsou za tím opravdu zdravotní potíže oblíbené herečky, ale všechno tomu nasvědčuje. Ostatně před časem se spekulovalo o tom, že Havlová prodělala operaci štítné žlázy. Svědčila o tom jizvička na krku. Proto si taky Dagmar pro zrcátko TýTý přišla v manželově košili zahalená tak až po bradu.

Autor: Hana Höschlová
zdroj Blesk,cz

Mejdan přísně střeženého primáckého seriálu: Takhle paří Havlová!

Dagmar měla skleničku při oslavách nové role v seriálu Všechny moje lásky stále plnou.
 
28. května 2014 ● 06:00

Panečku, to byl večírek! Ještě ani nepadla první klapka nového seriálu a herci nového prima seriálu v čele s Dagmar Havlovou (61) už to pěkně rozjeli. Šampaňské teklo proudem.

Bývalá první dáma se poprvé od smrti svého muže, prezidenta Václava Havla (†75), skutečně odvázala. Je evidentní, že se mezi kolegy cítí jako ryba ve vodě. Návrat k herectví jí prospívá. Tatam je skleslost a únava.

Zapíjela roli

Dáša na večírku řádila jako zamlada. Připíjela si jak sektem, tak vínem a skvěle se bavila. Role jí zřejmě sedla a hlavně padla do noty. Televize Prima chtěla na večírku nenuceně seznámit všechny hlavní aktéry připravovaného a přísně střeženého seriálu Všechny moje lásky. Ve vinárně blízko náměstí Jiřího z Poděbrad na pražských Vinohradech se tak sešla bývalá první dáma s dalšími kolegy, jako je Mahulena Bočanová (47), Ilona Svobodová (53), hvězda Cest domů Miluše Šplechtová (55) či seriálový matador Miloslav Mejzlík (62).

Mejdan přísně střeženého primáckého seriálu: Takhle paří Havlová! • Hana Höschlová a redakce

Utajované Lásky

Autor scénáře Rudolf Merkner, z jehož pera pochází i Vyprávěj, pochopitelně napsal roli také pro svou ženu Janu Bernáškovou (33). Prima je ale zatím okolo Všech mých lásek na slovo skoupá. „Ano, připravuje se natáčení nového seriálu, v němž hraje Dagmar Havlová,“ potvrdil známou skutečnost programový ředitel Roman Mrázek a víc prozradit nechtěl.
 

Autor: Hana Höschlová
zdroj Blesk,cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dotaz

(Cabalero, 28. 12. 2015 8:07)

Jsme poněkud asi vzdálená přízeň, nikdy jsme nekontaktovali a proto si chci ověřit zda jsme skutečně přízeň. Byl její pradědeček Josef a matka Terezi a dědeček Karel? Pocházteli její předxkové z Březníka u Kralic nedaleko Náměště nad Oslavou? Děěkuji !