Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chuck Norris - Aaron Norris - Eric Norris

Chuck Norris,*10.3.1940 - americký herec

 

Chuck Norris je nejstarší ze tří synů Indiána z kmene Čerokézů a irské baptistky. Po rozvodu rodičů vyrůstal u matky v Kalifornii. Jako osmnáctiletý se oženil se spolužačkou Diannou Holechekovou a poté narukoval k vojenskému letectvu. V Koreji, kam byl odvelen, se naučil ovládat různé druhy orientálních bojových umění, zejména se specializoval na styl bojového umění Který vymyslel Bruce Lee na JEET KUNE DO a také na tae-kwon-do, korejské bojové umění zkládající se ze tří slov TAE-technika nohou Kwon-technika rukou a Do-což znamená duchovní nebo fyzická cesta.

Talentem a náročným tréninkem se vypracoval k černému pásu v karate a hnědému pásu v judu. Po propuštění z armády 1962 založil v Torrance u Los Angeles školu karate, kde se cvičili i mnozí významní film. herci (mj. Steve McQueen). 1968 se stal mistrem světa v karate a tento titul pak každoročně obhájil až do 1974, kdy se rozhodl zanechat profesionálního sportu.

Do film. zákulisí poprvé nahlédl, když se jako odborný poradce na karatistické scény účastnil natáčení kriminálního snímku Demoliční četa (r. Ph. Karlson). Své schopnosti a zkušenosti plně uplatnil před film. kamerou až po boku Bruce Leeho v jeho posledním kung-fu filmu Drak přichází (r. B. Lee). Díky své tělesné zdatnosti a mrštným, dobře cíleným úderům dlaní se prosadil jako hvězda laciných akčních snímků, v nichž nejčastěji ztělesňuje neohroženého ochránce nevinných a mstitele bezpráví.

V poslední době však jeho film. hrdinové už ani tolik neudivují karatistickými výkony, neboť při potyčkách s nepřáteli si vypomáhají hojně střelnými zbraněmi. Velmi často hraje ve filmech svého bratra Aarona Norrise. 1996 navštívil Prahu. Z prvního manželství se svou spolužačkou Dianne Holechekovou (1958-88) má syny Mika a Erica. Od 1998 je ženatý s Genou Norrisovou.

zdroj Osobnosti,cz

Aaron Norris,*23.11.1951 - americký herec

 

Tento americký režisér, producent a příležitostný herec se narodil 23. listopadu 1951 v Gardeně, v Kalifornii. Je mladším bratrem slavnějšího Chucka Norrise. S manželkou Rebeccou, s níž je od roku 1981 má tři děti. Stejně jako jeho bratr, i Aaron Norris ovládá bojová umění. Je držitelem černých pásků v Tang Soo Do a v Chun Kuk Do.

Se svým starším bratrem Wielandem sloužil ve Vietnamu. Po nějakém čase byl převelen do Jižní Koreje. Wieland, který zůstal ve Vietnamu, byl v jedné akci zabit. Za svojí statečnost byl později vyznamenán stříbrnou hvězdou. Společně se svým bratrem Chuckem založili v druhé polovině devadesátých let filmovou společnost Norris Brothers (Norrisovi bratři ), ve které vznikla velká spousta akčních filmů Chucka Norrise, včetně seriálů WALKER, TEXAS RANGER a WALKER, TEXAS RANGER: THUNDEROVI SYNOVÉ (ve spolupráci s televizní stanicí CBS). Je spolupořadatelem festivalu akčních filmů.

VÝBĚROVÁ HERECKÁ FILMOGRAFIE:
1980 – Osmiúhelník, 1983 – Osamělý vlk McQuade, 2005 – Cutter

VÝBĚROVÁ REŽIJNÍ FILMOGRAFIE:
1987 – Velitel čety, 1991 – Hitman 3: Likvidátor, 1992 – seriál Walker, Texas ranger, 1995 – Zásah z pekla, 1996 – Zálesák, 2005 – Walker, Texas ranger: Falešné obvinění

Autor: videofil

zdroj Osobnosti,cz

Eric Norris,*20.5.1965 - americký herec, kaskadér

 

Eric Norris je automobilový závodník a kaskadér, nejmladší syn herce Chucka Norrise.

zdroj Osobnosti,cz

 

Už 75 let nás chrání před koncem světa: 5 drsňáckých fotek Chucka Norrise v těsných džínách i kraťounkých šortkách

10. března 2015 5:55

Nejobávanější muž planety sice může i za velký třesk, který stál u zrodu našeho světa, ale podle svého rodného listu Chuck Norris dnes slaví 75. narozeniny. Za tři čtvrtě století své existence stačil prokázat více odvahy než všichni bájní hrdinové dohromady.

Slavný hollywoodský herec, mistr bojových umění a propagátor fitness přístrojů je podle legend, jaké se o něm vyprávějí, nesmrtelný, a ve věku seniora jej předchází pověst, jakou by mu mohli závidět i nejznámější komiksoví superhrdinové. Chuckovi sice vděčíme za vyhubení dinosaurů i konec druhé světové války, ale tento frajer celosvětového významu se skromně prezentuje svým herectvím.

Hvězda seriálu Walker Texas Ranger proslula jako největší drsňák, který před kamerou likvidoval jednoho padoucha za druhým. Ať už šlo o střelné zbraně či vlastní pěsti, Chuck vždy uměl vzít spravedlnost do svých rukou. Největší hereckou slávu prožil v 80. letech, kdy díky své mužně chlupaté hrudi naplňoval ideál dokonalého samce.

Chuck Norris se ovšem proslavil v době, jaká z dnešního pohledu nepůsobí příliš eroticky. Herec totiž v kostymérně nafasoval upnuté džíny s vysokým pasem, v nichž nechtěně získal homosexuální půvab, který ještě více zdůraznil krátkými šortkami, jimiž chtěl prokázat svou formu v posilovně. Právě z tohoto důvodu se Chuck stal předmětem parodií, jaké mu paradoxně zajistily větší popularitu než role v béčkových akčních filmech.

Skutečný Chuck Norris však žádnými nadlidskými vlastnostmi nedisponuje. Je spokojeným šestinásobným dědečkem, který dává před násilím přednost bohulibým myšlenkám. Jako zbožný evangelík ostře vystupuje proti potratům a zastává konzervativní politické myšlenky. Až na tom však jednou Země bude nejhůř, Chuck jistě vyzuje papuče a všem dokáže, že jsou všechny heroické historky o něm založeny na pravdě. 

Adam Chromý, Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář