Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bolek Polívka - Anna Polívková - Vladimír Polívka

Bolek Polívka,*31.7.1949 - herec

bolek-polivka.jpg

Bolek Polívka prožil své dětství ve Vizovicích na Zlínsku. Už jako dítě hrával ochotnické divadlo. Vystudoval brněnskou JAMU, poté spoluzaložil úspěšné divadlo Husa na provázku, působil v pantomimě Borise Hybnera a Ctibora Turby. Ztvárnil řadu televizních a filmových rolí. Ve svém oboru patří k těm nejlepším. Bolek Polívka má v Brně dokonce své vlastní Divadlo Bolka Polívky.

Působíl také jako bavič v úspěšných televizních pořadech Manéž či Bolkoviny. S lehkostí zvládá i role vážné, což potvrdil například ve filmech Něžný barbar či Zapomenuté světlo. Pokud Bolek Polívka zrovna nenatáčí, nehraje divadlo nebo nevymýšlí další pořady, rád jezdí na svém koni, kterému říká Bilbo, čte nebo organizuje na své farmě v Olšanech happeningy plné kuriózních rekordů.Za nejlepší hlavní herecký výkon v mužské roli ve filmech Musíme si pomáhat a Zapomenuté světlo získal České lvy. V roce 2001 se podílel na scénáři černé komedie režisérky Chytilové, Vyhnání z ráje.

Z mnoha filmů, ve kterých si zahrál Bolek Polívka jmenujme např. Balada pro banditu (1983), Obecná škola (1991), Dědictví aneb Kurvahošigutentag (1992), Akumulátor 1 (1994), Ani smrt, Král Ubu (1995), Zapomenuté světlo (1996), Pelíšky (1999), Musíme si pomáhat (2000), Cesta z města(2000), Pupendo (2003).

zdroj Osobnosti,cz

 

Boleslav Polívka
* 31. července 1949 ve Vizovicích

Studium herectví na JAMU v Brně absolvoval v roce 1971 rolí Dr. Zvonka Burkeho v inscenaci hry Ladislava Smočka Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, kterou režíroval Peter Scherhaufer. Je jedním ze zakládajících členů brněnského Divadla na provázku, v němž se poprvé představil autorskou inscenací Strašidýlka (1971, s původním názvem Příběhy z rodných hor). Vedle souborových inscenací (např. Příběhy Dona Quijota, Commedia dell´arte) tu realizoval řadu vlastních klauniád: Trosečník (1977), Am a Ea (1973), Pépe (1974), Pezza versus Čorba (1975), Poslední leč (1981), Šašek a královna (1983).
V sezóně 1971/72 začala jeho spolupráce s předními představiteli české pantomimy, Ctiborem Turbou, Richardem Rýdou a Borisem Hybnerem. Po představení Harakiri se podílel na představení Cirkus Alfred (1974).
V roce 1979 nazkoušel s Ladislavem Smočkem Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho v agenturním představení v Divadle v Kobylisích (tehdy se hra na základě úředního rozhodnutí nesměla v ČK uvádět). V roli Burkeho se v Činoherním klubu představil poprvé v lednu 1990.
V roce 1993 v Brně založil Divadlo Bolka Polívky.
Je držitelem dvou Českých lvů (za roli faráře Holého ve filmu Vladimíra Michálka Zapomenuté světlo z roku 1996 a za roli Josefa Čížka v Hřebejkově filmu Musíme si pomáhat z roku 2000).„Když vznikl Činoherní klub v roce 1965, měl jsem na Žižkově strýce a jezdil jsem do Prahy na divadla. Činoherní klub byl vždycky fascinující a přitažlivé místo. Zdejší způsob hraní mě hodně inspiroval. Dotýká se hraní filmového, intimního, zvnitřnělého. Tady se dá hrát naplno a velmi jemně, dá se hrát s přeplněným motorem a přitom to jenom zurčí.
Setkání s Láďou Smočkem na JAMU bylo nádherné. Profesor, který vedl náš ročník, mě chtěl před ukončením školy vyhodit. Nemohl jsem absolvovat malou rolí zahradníka ve Figarově svatbě a do ničeho jiného jsem nebyl obsazen. Byl jsem tehdy avantgardista z Divadla na provázku, které neměl rád. Zachránil mě Peter Scherhaufer, když dostal možnost režírovat Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho. Na premiéru přijel Ladislav Smoček se svojí manželkou. Líbilo se mu, jak jsme to provedli. Pro mě to bylo opravdu velké vyznamenání.
Když Láďa Smoček po letech Podivné odpoledne obnovil v Klicperáku, protože se nemohlo hrát v Činoherním klubu, oslovil mě. Jezdil za mnou, protože jsme zkoušeli, kdy měl kdo čas, do Jablonce, kde se tehdy točila Kalamita. Zkoušeli jsme v hotelovém pokoji, v restauraci…
S Láďou Smočkem jsme hráli Podivné odpoledne taky v Itálii s italskými herci. Chantal jako Svatava italsky s francouzským přízvukem, já skoro bez přízvuku. To byla krásná anabáze…
Když jsme potom na začátku 90. let zkoušeli Podivné odpoledne v Činoheráku, bylo to pěkné...
Vždyť já už jako ochotník jezdil z Vizovic do Zlína a zkoušel roli Vaška. A už jako sedmnáctiletý kluk jsem si brousil zuby na Burkeho.
Člověk tu hru hraje celý život a furt má co objevovat. Ta hra věčná, může se hrát kdekoli. Vážím si přátelství Ládi Smočka, a kdybych měl Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho převést do našeho života, tak pro mě je Ladislav Smoček Burke a já su Tichý.“
Boleslav Polívka v knize Činoherní klub 1965 – 2005

zdroj Činoherní klub,cz

28. dubna 2014 • 15:55

To je překvapení! Farma zkrachovalého Bolka Polívky se znovu otevírá

Bolek Polívka o farmu přišel. Přesto by mohla dál fungovat a nést jeho jméno.
Bolek Polívka o farmu přišel. Přesto by mohla dál fungovat a nést jeho jméno. (Aha! - Ondřej Požár, koláž Ahaonline.cz)
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Postupně by se měl otevřít i hotel a o víkendech chce na farmě pořádat i kulturní akce, zároveň se chce s hercem Bolkem Polívkou dohodnout na užívání ochranných známek. Dvořák si farmu pronajal od Alexandra Seidla a jeho Severočeské správy nemovitostí, která ji získala v konkurzu jako jediný zájemce za 11,5 milionu korun.

"Pustil jsem se do toho s velkou chutí a věřím, že se sem klienti vrátí a najdou se noví," přeje si Dvořák. Momentálně jedná i s lidmi, kteří Polívku obklopují, a snaží se s nimi domluvit, aby nadále mohl používat název Farma Bolka Polívky stejně jako další názvy restaurace U klauna a hotel U krále. Rád by také Polívku nalákal na některé kulturní akce.
Do Olšan přišel hoteliér na začátku dubna a od té doby zde s dcerou Adélou uklízí, musel i vymalovat, investoval do úprav zatím čtvrt milionu korun. "V kuchyni byl nepořádek, jaký jsem neviděl. Zůstal tu po loňském nájemci, kterého sem dovedla insolvenční správkyně," poznamenal Dovřák.

Farmu předtím provozoval sám herec s manželkou, začal postupně na začátku 90. let. S pomocí evropské dotace dostavěl hotel a postavil menší wellness, nicméně faktury nedokázal splácet, proto se stavební firma Kaláb rozhodla na podzim před dvěma lety k insolvenčnímu návrhu. Před rokem soud vyhlásil konkurz. Ten skončil prodejem Seidlovi až letos v únoru, za farmou zůstaly dluhy přes 40 milionů korun.

 

 

 

 

 

Autor:  ČTK
zdroj Aha,cz

V životě vystřídal spoustu žen, ve filmu mu stačí jedna: Kterou herečku má Polívka nejčastěji jako filmovou manželku?

5. ledna 2017 6:00

V kinech už se dva týdny promítá komedie Manžel na hodinu, v níž si hlavní roli, stejně jako v předchozím díle Hodinový manžel, zahrál Bolek Polívka (67). A sám už ani neví, pokolikáté mu režisér přidělil jako manželku kolegyni Evu Holubovou (57). Zatímco v reálném životě ženy střídal, Eva mu stále vyhovuje.

Snímek Hodinový manžel se zčásti odehrával v Nízkých Tatrách. Tentokrát se štáb tak daleko nepodíval. Točilo se převážně v Nymburku. "Nymburk je město Hrabalova mládí a jsou tam krásné procházky kolem řeky. Bylo to příjemné, vždycky jsem se vracel do Průhonic, byl jsem spokojený," dokáže si na všem najít něco pěkného Bolek. Přitom režisér Tomáš Svoboda svěřil, že Nymburk vybrali kvůli nejošklivějšímu krytému bazénu, který prý hledali v celé České republice.

"Rozvinul se příběh s mojí několikanásobnou filmovou manželkou Evou Holubovou. Manželi už jsme mnohokrát byli a teď jsme se manželi stali. Eva není moje jediná filmová manželka, ale nejčastější," doplnil a nás zajímalo, jak s kolegyní vychází ve skutečnosti. I o tom pěl jen slova chvály.

"Rozumíme si velmi, protože se známe ještě z mládí. Tedy když ona byla mladá, a já už jsem byl zralý. Ona umí moc hezky povídat, a navíc hrát s ní, to je jako s ní mluvit. Je to něco velmi příjemného. Má smysl pro to okamžitě reagovat, je velká improvizátorka, přesně rozumí tomu, co se v té situaci děje, koho hraje a proč se to tak hraje, nepropadá povrchním mechanismům. Je to dobrá holka a žena," uzavřel. 

Saša Šeflová , Super.cz

Anna Polívková,*24.3.1979 - herečka, tanečnice

 

Anna Polívková patří k výrazným hereckým talentům mladé generace. Genetickou výbavu pro uplatnění v oboru jí poskytli rodiče – herci Evelína Steimarová a Bolek Polívka. Anna Polívková po studiu pražské státní konzervatoře navštěvovala katedru nonverbálního divadla při HAMU pod vedením Ctibora Turby. V roce 1999 odcestovala do Paříže za studiem Mezinárodní školy pohybového divadla Jacqua Lecoqa.

Procestovala Evropu s klaunským pouličním představením Skok kachny a Kanadu se Sabooge Theater Company. Věnuje se hře na příčnou flétnu, tanci, technice mimů, akrobacii. Nastudovala představení Vagina monology v Nosticově divadýlku pod Čertovkou. Spolu s otcem si zahrála v kriminálním filmu F. A. Brabce Bolero (2004). dále se objevila ve filmovém debutu Julia Ševčíka Restart (2005). V následujícím roce ztvárnila postavu Jolany ve snímku Jiřího Vejdělka, Účastníci zájezdu.

Nyní hraje též v seriálu televize NOVA Ordinace v růžové zahradě, doktorku Martinu Hermanovou.

Naposledy se objevila na TV Nova v cyklu Soukromé pasti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: xena01, eslash

zdroj Osobnosti,cz

Vladimír Polívka,*5.7.1989 - herec

 vladimir-polivka-herec.jpg

 

 

Se svými rodiči, herečkou Chantal Poullain a Bolkem Polívkou, strávil dětství v Brně. Závodně se věnoval snowboardingu, zajímala ho výtvarná tvorba, studoval v Kanadě angličtinu, po návratu se rozhodl pro studium herectví na DAMU.

Zdroj: Bontonfilm

 

Bolek Polívka by zaplakal: Jeho farma chátrá, kurty zarůstají plevelem

Bolek Polívka by zaplakal: jeho milovaná farma je v hrozném stavu, tenisové kurty zarůstají trávou a všude je nepořádek.
23. července 2014 ● 16:31

Na své bývalé farmě v Olšanech u Brna sice Bolek Polívka (64) zanechal dluhy, nicméně ani za něho zde nepanoval takový binec, jako v současnosti.

I když znovuotevřené prostory po skoupení miliardářem Alexandrem Seidlem za 11,5 milionu korun nemají se slavným komikem už nic společného, občas na něj narazíte. Ale je to spíše k pláči. Třeba v recepci hotelu. Na zemi postavené loutce šaška chybí kus končetiny.

Část původní restaurace, kde Bolek sedával, je veřejnosti uzavřená a připomíná skladiště. Polívka zde vůbec nějak vybledl - jak na snímku u vstupu na zarostlé tenisové kurty, tak na zasklených fotkách umístěných v napůl spadené dřevěné vitríně se stříškou, což nikomu asi nevadí.

»Chcípl« pes

Z přilehlého zoo koutku se stal chudobinec. Oblíbený velbloud Paša je pryč a zbylých pár ovcí to už ve velkém výběhu rozhodně nevytrhne. „Polívka se tady od znovuotevření neukázal,“ dodala nepříliš příjemná obsluha. Jídelní lístek s chudou nabídkou je nutné brát s rezervou.

Na naši objednávku jsme hned několikrát slyšeli: „Nemáme! Už není! Taky není!“ Také garantované nápoje na farmě neměli, a tak jsme se - stejně jako další hosté - museli spokojit s neustále omílanou omluvou, že jako na potvoru byly prý zrovna podány ty poslední, nebo je vůbec nepřivezli.

Hotel zlevňuje

Na farmě má hotelový pokoj stát podle internetových stránek nejméně 690 korun za den a osobu. Avšak servírka, která se stará také o ubytování, protože hotel je jinak uzamčený, tvrdila, že cena dělá »jen« 590 korun. V době naší návštěvy bylo na farmě skoro mrtvo, odpočívala zde jen hrstka starších cykloturistů.

„Kdysi jsem farmu viděla v televizi a přála jsem se sem podívat, to ale patřilo ještě Bolku Polívkovi. Jsem zklamaná, je to tady ponuré, smutné, bez života, Už mě tady nikdo neuvidí,“ řekla Blesku návštěvnice z Mohelnice. Farma, která neleží na Valašsku ale u Rousínova (asi 25 km od Brna) pomalu skomírá.

Autor: pie
zdroj Blesk,cz

18. září 2014 • 12:00

Syn Bolka Polívky Vladimír: V teplákách si vydělává na pumpě!

Vladimír jako pumpař Adam v novém českém filmu Místa
Vladimír jako pumpař Adam v novém českém filmu Místa (ČT )
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Adam ve filmu na pumpě pracuje a myje okna, tak jsem si chtěl všechno vyzkoušet,“ svěřil se Polívka, který se týden před natáčením ubytoval v penzionu v Ústí nad Labem. Aby se vžil do postavy komplikovaného devatenáctiletého mladíka, dělal vše stejně jako on.

„Večer jsem chodil po místních hospůdkách, přidával se ke štamgastům a představoval se jako Adam,“ řekl Vladimír o své roli ve filmu režiséra Radima Špačka, který jde právě do kin.

 

 

 

 

Autor:  vin

zdroj Aha,cz

 

 

Syn Bolka Polívky a Chantal Poullain v romantickém seriálu.Super.cz

Fešák Polívka bude posilou První republiky. Líbí se vám stále i s ozdobou pod nosem?

24. června 2017 16:38

Děj další řady seriálu První republika se odehrává v roce 1928 a proti předchozím dílům se posouvá o osm let. Z toho vyplývá, že se v něm objeví celá řada nových postav. Jedné z nich, konkrétně poručíka Jana Andrleho, se zhostí Vladimír Polívka.

 

„Myslím, že je to taková ta postava, o které my mladí říkáme: ’Praděda, to bych chlap!’. Takže já hraju pradědu nás, mladých,” popsal svou roli syn Bolka Polívky a Chantal Poullain.

Své postavě musel Polívka přizpůsobit i vzhled. Bude mít knír, ale pouze nalepovací. Jednak by mu prý nenarostl a jednak by s takovou vizáží nemohl hrát jiné role, například v Národním divadle. „Knír bych si asi nechal, protože ten mi asi jen tak nenaroste,” uvedl s humorem herec, kterého ale rekvizita přece jen omezuje. „Nemůžu se přirozeně smát, protože to jinak prdne ze stran. Být přirozený a přirozeně se nesmát, není jednoduché,” dodal Vladimír Polívka. 

Jiří Čeladník , Super.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Vladimír Polívka zdědil to lepší po obou rodičích.

Vladimír Polívka zdědil to lepší po obou rodičích. Hermína

Je po tátovi, nebo po mámě? Ze syna Bolka Polívky a Chantal Poullain je také herec

18. září 2014 14:54

Svoji první hlavní roli v celovečerním filmu má za sebou syn Bolka Polívky (65) a Chantal Poullain, pětadvacetiletý Vladimír. A když se na něj podíváte, je jasné, že si z genů po rodičích vybral jen to nejlepší. Vysoký je po otci, půvab a francouzský šarm zdědil po mamince.

Vladimír ovšem po herectví nebažil odjakživa, jezdil závodně na snowboardu, dokonce na rok odjel pracovat do Kanady, než si ho múzy našly a on se rozhodl studovat herectví. Už má za sebou několik rolí v televizních filmech, objevil se ve snímku Parádně pokecal a nyní přichází do kin film režiséra Radima Špačka Místa.

V něm si Vladimír zahrál jednu ze tří hlavních rolí spolu s Janem Cinou, jehož známe i z mnoha muzikálových produkcí, a filmovou debutantkou Johanou Matouškovou. Film je o dospívajících mladých lidech v době po Listopadu 1989 a slibuje letní odlehčenou podívanou nejen pro ty, kteří také jako teenageři vyrostli krátce po sametové revoluci. 

Saša Šeflová, Super.cz

26. září 2014 • 05:00

Tajemství Vladimíra Polívky (25): O velkém zklamání a (ne)zneužití v církevní škole!

Vladimír Polívka to díky rodinné konkurenci nemá lehké.
Vladimír Polívka to díky rodinné konkurenci nemá lehké. (Foto: pro Aha! Roman Vondrouš)
 

Někteří novináři píšou o nadějném herci jako o novém českém sexsymbolu. Tomu se ovšem syn slavných rodičů jen směje a takové škatulky si nepřipouští. Přitom jeho začátky nejsou úplně lehké.

Vladimír Polívka věru na růžích nemá ustláno. Potomek Chantal Poullain a Bolka Polívky, bratr Aničky Polívkové, to je v podstatě stigma. I proto mladého muže zasáhly negativní kritiky na jeho výkon ve Špačkově filmu Místa. Podle rozhovoru, který poskytl Reflexu, jen smutně opakoval: "Když mi někdo řekne, že jsem lživý, nemůžu to jen tak přejít." Role chlapce, který téměř stále mlčí, případně pronese několik patetických vět, pro Vladimíra Polívku nebyla lehká. "Pro mě, extroverta, to byl protiúkol jako kráva. Ale užíval jsem si ho, to zase ne že ne," prozradil herec.

Autor:  moc

zdroj Aha,cz

Anna Polívková: Strach o maminku! Nechce jít na operaci

 
 

Evelyna nedá ani na doporučení rodiny, hlavně dcery Anny Polívkové (35). Nechce na operaci. „Má strach z narkózy,“ prozradil Blesku člověk z blízkého okolí. Evelyna raději trpí, než by zdravotní problém radikálně vyřešila. S okolním světem moc nekomunikuje, telefon nezvedá.

Přitom v mládí šla krásná herečka z náruče do náruče. Prvním manželem byl kolega Ladislav Frej (73) a druhým textař Zdeněk Rytíř (†69).

Evelyna nedá ani na doporučení rodiny, hlavně dcery Anny Polívkové a raději trpí než aby šla na operaci.

8. března 2015 • 05:00

Syn Bolka Polívky: Postěžoval si na mámu Chantal Poullain!

Vladimír Polívka a jeho rodiče.
Vladimír Polívka a jeho rodiče. (Foto Aha! - P. Merta, ara )
 

 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Otevřeně promluvil o svých rodičích! A hodně tím herec Vladimír Polívka (22), který si v poslední době zahrál ve filmu Místa, pobavil.

 
  
 
 
 

Tátu mám nejraději jako psovoda! Prostě když venčí psy. Tak jdu s ním a povídáme si. To je nejlepší příležitost, kdy si můžeme v klidu popovídat. Jindy to nejde,“ řekl Polívka o svém otci Bolkovi (65).

V případě matky si pak nebral servítky. „Máma je skvělá! Ale dodnes nechápu spoustu jejích rad. Třeba když mi pořád opakovala, cituji: Nelez do tý vano oblečený! Nevím, proč to řešila. Opravdu dobrá rada,“ rýpnul si do češtiny maminky Chantal Poullain (58), která je původem z Francie.

 

 

 

 

 

 

Anna Polívková pilně zkouší novou divadelní hru.

Anna Polívková pilně zkouší novou divadelní hru. Hermína

Polívková roztančila sexy nožky na divadelním jevišti: Tenhle fešný mladík ale není její přítel Michal Kurtiš

3. prosince 2015 15:54

Anna Polívková (36) se poprvé představí divákům v Divadle Na Jezerce. Oblíbená komediální herečka pilně zkouší novou komedii Evžena Bočka Poslední aristokratka, kterou režíruje Arnošt Goldflam.

Na divadelních prknech Polívková předvede i své taneční umění, díky němuž vyhrála po boku svého současného přítele Michala Kurtiše taneční show StarDance. Nožky však neroztančí s Michalem, jak je zvyklá, ale po boku hereckého parťáka Michala Kerna.

Polívková však byla pod bedlivým dozorem, protože Kurtiš má v divadle na starosti pohybovou spolupráci.

„Na nabídku zahrát si v téhle komedii jsem kývla s velkou chutí. Je to velice vtipná inscenace o tom, co všechno je člověk schopen udělat, aby zachránil svůj hrad a svoji historii. Já hraji Marii Kostkovou z Kostky, která se vrací s rodiči z emigrace na svůj zámek v Čechách a kromě sídla vyfasuje i zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a třeba i kuchařku, která si ráda cvakne a občas to s tím popíjením přežene. Prostě Poslední aristokratka je plná komických situací,“ prozradila Polívková, jež si pochvaluje i spolupráci s Arnoštem Goldflamem. A přízeň je to oboustranná.

„Já jsem samozřejmě Aničku viděl hrát několikrát a myslím si, že se po Bolkovi potatila. Umí pointovat i improvizovat a zvládá svižně reagovat. Je dobře, že je tu s námi. A je dobře, že v komedii vystupují i další skvělí herci jako třeba zdejší principál Jan Hrušínský a Miluše Šplechtová, kteří hrají Aniččiny rodiče, ale třeba i Petr Pelzer, Martin Sitta, Denisa Pfauserová, Kristýna Hrušínská a další," pochvaloval si spolupráci v divadle Arnošt Goldflam. Premiéra hry se koná 7. prosince před vyprodaným hledištěm. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 

Bývalá královna tanečního parketu Polívková přišla s láskou ze StarDance sledovat triumf své nástupkyně

21. prosince 2015 12:49

Ve VIP sekci publika StarDance zasedla i Anna Polívková (36), která má na soutěž jen ty nejlepší vzpomínky. V minulém ročníku taneční show totiž zvítězila, a navíc se svým tanečním partnerem Michalem Kurtišem vytvořila zamilovanou dvojici.

Polívková si před dvěma roky prožila stejné emoce jako letošní finalisté. Tehdy porazila Taťánu Kuchařovou (27) a stala se vítězkou šesté řady StarDance. Stejný triumf v sobotu předvedla Marie Doležalová (28), která za sebou nechala silnou konkurentku v podobě Jitky Schneiderové (42).

V roce 2013 Anna zazářila jako královna tanečního parketu, ale letošní finále přišla sledovat v šatech, jaké nosí spíše řadové poddané. Nepříliš šťastně zvolený model připomínající noční košili zastínil její dřívější ženský půvab. Rukávy dosahující po lokty totiž rozhodně nejsou hitem letošní plesové sezóny.

Na závěrečném večeru StarDance Polívková pózovala vedle svého přítele Michala Kurtiše, který se od časů, kdy s Aničkou zářil na parketu, hodně změnil. S plnovousem a výraznými brýlemi byl téměř k nepoznání. 

Adam Chromý , Super.cz

 

Mladý Polívka o spolupráci s Bolkem: S tátou sedím nejradši u krbu

6. března 2016 19:10

Přišla jeho chvíle. Zahrál si v seriálu Místo zločinu Plzeň i historické mini sérii Zločin z Polné, zároveň neuplynuly ani dva týdny, co měl Vladimír Polívka premiéru divadelní hry Manon Lescaut v Národním divadle, za pár dní ho čeká další premiéra v Dejvickém divadle a včera pro změnu prožil premiéru filmové pohádky Řachanda.

Ve výpravné pohádce plné vizuálních efektů a povedených maskérských kousků si mladý herec zahrál po boku svého otce Bolka Polívky. Na premiéře jsme se mladého umělce ptali, jaké to pro něj bylo působit na place s tatínkem. „Před kamerou jsme se vlastně nepotkali poprvé. Bylo to prostě tak, jako když se potkáte s tátou ve filmu. Byl jsem rád, že jsem ho mohl pozorovat při práci, ale nebyl jsem vždycky u toho, když táta točil,” komentoval spolupráci herec, který ale jedním dechem dodal, že čas se svým otcem stejně nejradši tráví v soukromí. „Potkali jsme se u divadelních zkoušek a všude možně a potvrdilo mi to, že úplně nejlíp se máme u krbu,” říká Vladimír.

Natáčení pohádky Řachanda si prý herec vážně užíval. „Byla to první pohádka, kterou jsem dělal. V Dětenicích jsme bydleli ve středověkém hotelu, kde jsme prožili spoustu večírků. Bylo to moc fajn,” vzpomínal. Mladý Polívka zvládal statečně i to, že musel během celých třech horkých letních dní točit v brnění. „Mělo dvacet sedm kilo. Musel jsem v něm jezdit dokonce na dostihovém koni, no nebylo to snadné. Produkce dělala ale všechno pro to, abychom měli pohodlí,” vzpomíná s úsměvem Vladimír Polívka na natáčení pohádky, která se právě objevuje v českých kinech. 

Jiří Čeladník , Super.cz

Karolína právě natáčí nové díly druhé řady seriálu První republika.

Karolína právě natáčí nové díly druhé řady seriálu První republika. Michaela Feuereislová

Nastávající snacha Bolka Polívky a Chantal Poullain ozdobí První republiku. Těšíte se, až se objeví v historickém kostýmu?

18. března 2017 6:10

Nedávnou jsem jako první odhalili, že v druhé řadě První republiky zazáří Jitka Schneiderová (43). Nyní vyšlo na povrch, že se v druhé sérii úspěšného dobového seriálu objeví třeba také Karolína Krézlová (29), pro kterou to bude první větší herecká příležitost tohoto typu.

„Uplynuly tři roky od castingu do doby, než jsem začala hrát,” říká nadšeně Krézlová a jedním dechem popisuje svou roli: „Zahraju si sice sekretářku, ale ta žena tam má hodně prostoru, hraju prakticky pořád. Je to mladá, ambiciózní, dravá dívka, takže by to mělo rádoby sedět na mě. Objevuju se vedle velkých herců, kterých si vážím.”

Karolína zatím neměla podobnou příležitost zahrát si v seriálu a tak občas naslouchá svému zkušenějšímu snoubenci Vladimírovi Polívkovi. „Ptám se ho ve chvíli, kdy tápu. Radí mi, abych nepřehrávala, což je zásadní,” říká Karolína Krézlová. 

Jiří Čeladník , Super.cz

Bolek Polívka s dětmi

Bolek Polívka s dětmi Profimedia.cz

Bolek Polívka se pochlubil polovinou svých ratolestí: Tyhle usměvavé děti vychovává s partnerkou Marcelou

24. března 2017 5:38

Bolek Polívka (67) a jeho syn Vladimír Polívka (27) se poprvé společně potkali na jevišti v divadelní hře Šašek a syn, kterou v pražské premiéře uvedlo Divadlo Studio DVA.

V hledišti nechyběla ani Bolkova početná rodinka včetně bývalé manželky Chantal Poullain (60) a současné partnerky Marcely Černé (45).

Šarmantní Chantal jako maminka syna Vladimíra samozřejmě nemohla chybět, ale cestu si do divadla našli i synové František s Janem a dcera Mariana, které má Bolek se zmíněnou Marcelou Černou.

Rozesmáté děti ochotně pózovaly fotografům a bylo vidět, že se jim divadelní představení s tatínkem a starším bráchou líbilo.

Bolek je celkem šestinásobným otcem. Plodný herec má ještě nejstarší dceru Kamilu (maminkou je Stanislava Polívková) a dceru Annu (38), jejíž matkou je herečka Evelyna Steimarová (71). 

Anna Veškrnová , Super.cz

Anna Polívková a Michal Kurtiš tančili tango.

Anna Polívková a Michal Kurtiš tančili tango.Michaela Feuereislová

Vzpomínka na StarDance znovu ožila: Polívková se s partnerem Kurtišem rozvášnila na parketu a vystavila na odiv stehýnka v síti

6. dubna 2017 20:38

Anna Polívková (38) a Michal Kurtiš (27) se do sebe zamilovali během šesté řady taneční show StarDance, kterou společně vyhráli. Tehdy se psal rok 2013 a láska sympatickému páru vydržela dodnes.

 

Na parketu ostatně řádí i v současnosti. Když dostali nabídkuJitky Schneiderové (44) zúčastnit se velkolepé charitativní taneční akce Díky tanci, ani chvilku neváhali.

V pražské Lucerně si společně zavzpomínali na své seznámení a úspěšné tažení až do finále StarDance. Divákům v sále předvedli své pověstné tango, které ani tentokrát nepostrádalo pořádnou vášeň.

O tom, že se bylo opravdu na co dívat, svědčí i to, že Polívková mimo jiné vystavila na odiv sexy stehýnka v síti. Vzpomínka na StarDance tak znovu ožila a celá akce navíc pomohla dobré věci.

Výtěžek věnuje Jitka Schneiderová projektu Hledáme rodiče, který podporuje rozvoj pěstounské péče, a jehož je herečka patronkou. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář