Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bohdana Pavlíková

 Bohdana Pavlíková,*

Bohdana Pavlíková

Bohdana PavlíkováFoto: Archiv TV Nova

V Ulici hraje matku samoživitelku, ve skutečnosti jí osud děti nedopřál: Musím brát věci tak, jak jsou, říká Pavlíková

4. srpna 2017 9:33

O tom, že někteří diváci nerozlišují mezi fikcí a skutečností, se už přesvědčil nespočet herců. I ti z českých seriálů s tím mají bohaté zkušenosti. Jiřímu Štréblovi někdo kvůli roli v seriálu Ulice poškodil auto a herec čelil i fyzickému útoku, pár ran holí si od jedné staré dámy kvůli hádce ve scénáři vysloužil i jeho herecký kolega Tomáš Dastlík. Útoky na sociálních sítích na představitele většinou záporných postav jsou pak v podstatě běžnou záležitostí. Jejich autoři často ani nemají odvahu se podepsat, což o ledasčem svědčí, přesto umí zkazit den.

 

Adresátkou nepříjemných vzkazů se kvůli seriálové nevěře a jejím následkům stala i Bohdana Pavlíková, která ve zmíněném seriálu hraje Jindru Pražákovou. Herečku zaskočilo, jak intenzivní vlna kritiky se na ni snesla. „Četla jsem si o sobě na internetu mnoho hanlivých komentářů, překvapilo mě, jak mohou být lidé zlí,“ svěřila. „Už je to dobré. Zpočátku mě to ale hodně mrzelo,“ říká Pavlíková.

Tu v nových dílech čeká role matky samoživitelky a výchova dcerky, která je výsledkem jejího, některými tak zatracovaného úletu. Při hledání herecké polohy mohla herečka sáhnout do vlastních vzpomínek. „Sama jsem vyrůstala bez tatínka, jenom s maminkou, takže mi tenhle model připadá normální. Takové situace zkrátka v životě jsou,“ říká žena, jíž teď do profesní cesty padají převážně role matek. „Ve Švandově divadle jich mám dokonce pět, v Ulici mě to teď čeká. Přitom sama matka nejsem,“ otevřela i toho velmi osobní téma. „Když jsem děti mohla mít, nebylo s kým, a když už bylo s kým, příroda rozhodla jinak. Musím brát věci tak, jak jsou.“

S partnerem, hercem Lubošem Veselým, se poznali až v pozdějším věku. „Luboš děti má, už je dokonce dědečkem,“ dodala Pavlíková. 

Lucie Sieglová , Super.cz

 
  • Kolega - Karel Rod

Luboš Veselý,*30.10.1961

Herec Luboš Veselý prošel řadou divadelních scén. Na filmovém plátně se poprvé objevil ve známém snímku Jiřího Svobody Skalpel, prosím.

 

Jiří Svoboda jej kromě snímku Skalpel, prosím (1985) obsadil například v psychologickém krimi filmu podle skutečnosti Sametoví vrazi (2005), v rodinném snímku Co Hedvika neřekla (1995) či v krimiUdělení milosti se zamítá (2002). Režisér Pavel Jandourek mu nabídl úlohu ve Velkofilmu (2007), který volně vypráví o tradici českého animovaného filmu. Mohli jsme ho vidět i v televizní komedii režiséra Rudolfa Tesáčka Houpací křeslo, kde hrál po boku Jiřího Kodeta a Miroslava DonutilaLuboš Veselý se objevil v televizních seriálech Dobrodružství kriminalistiky, Světla pasáže, Případy prvního oddělení, První republika, Cukrárna, Život na zámku čiUlice. Tam si zahrál nápadníka jedné ze seriálových dcer manželů Farských v podání Ondřeje Pavelky a Ilony Svobodové.

 

Velkou hereckou příležitost Luboš Veselý dostal od režiséra Víta Olmera ve filmové sondě do života mladých lidí v době normalizaceAntonyho šance (1986), kde ztvárnil hlavní postavu. Zahrál si také také Franze Kafku, hlavní postavu televizního filmu Zdenka PotužilaFranz a Felice (1992). Příležitost předvést svůj talent dostal od Filipa Renče ve filmu Hlídač č. 47 (2008), kde ztvárnil rakváře Fahouna.

S herectvím Luboš Veselý začal v Ostrově nad Ohří (zde s rodiči žil do svých patnácti let) se souborem LŠU Minidiv pod vedením Soni Pavelkové, která jej připravovala na pražskou konzervatoř. Tam se sice dostal, ale nedokončil ji. Takže pak následovaly dva roky tehdy ještě povinné vojny (1981–1983).

Luboš Veselý prošel řadou divadelních scén: Divadlo na Okraji, A studio, HA Divadlo, Mahenovo divadlo, loutkové divadlo Radost, Divadlo v 7 a půl, Divadlo Husa na provázku. V roce 2004 se z Brna vrátil do Prahy, kde se stal členem souboru Švandova divadla. Publikum ho mohlo vidět v inscenacích Casanova v lázních, Dorotka, Dávníkové, Kdo je tady ředitel, Škola pro ženy, Měsíc na vsi, Heda Gablerová, Bomby, prachy a láska, Strýček Váňa, Maškaráda či v inscenaci Idioti po boku Kláry Cibulkové.

F

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář