Jdi na obsah Jdi na menu
 


Barbora Srncová - Petr Rajchert

Barbora Srncová,*5.8.1969 - herečka

Herečka a v současné době i malířka Barbora Srncová vystudovala Státní konzervatoř v Praze. Jako malá účinkovala v televizních pořadech pro děti. Její první filmovou rolí byla Katka ve Smyczkově dětském filmu Jako zajíci (1982). Potom se objevila v dalším filmu Nemocný bílý slon (1990) nebo v pohádce Lotrando a Zubejda (1997). Karel Smyczek se stal takovým Bářiným "dvorním režisérem", protože v jeho filmech ztvárnila hodně rolí, včetně té nejslavnější - Rampepurdy v seriálu Bylo nás pět (1994). Jako služka se mihla v historickém filmu Ludvíka Ráži V erbu lvice (1995). Titulní roli ji svěřil i režisér Otakar Kosek v lehce nemravném příběhu dvou studentek Sedmé nebe (1988). Bára Srncová ztvárnila i řadu rolí pro televizi.

zdroj Herečka, cz

Petr Rajchert,*6.6.1968 - herec, zpěvák

 

Absolvent DAMU, herec, zpěvák, hudební dramaturg, spoluzakladatel hudební skupiny "Starý Hadry", později přejmenované na "CHINASKI" a zakladatel skupiny INTER. Dále velký příznivec vozů značky Hyundai, sám vlastní vůz Hyundai Santa-Fe.

Autor: veronika-mb

zdroj Osobnosti,cz

Milovali jste ji v dětství? I v 45 letech je to Rampepurda rampepurďácká

5. dubna 2015 5:55

V jednom z rozhovorů herečka Bára Srncová (45) přiznala, že role Rampepurdy v seriálu Bylo nás pět byla její nejmilejší. A pro mnoho diváků je také tou nejznámější. Zahrála si ji před dvaceti lety, a mohla by klidně znovu, co říkáte?

O Vánocích jsme měli možnost ji vidět v pohádce Princezna a písař, vedle herectví se hojně věnuje taktéž malování. Talent na něj zdědila po mamince Emmě Srncové, rovněž malířce. Otec Jiří Srnec byl zase zakladatelem Černého divadla, takže co se genů na umělecké talenty týče, měla z čeho brát.

Herečku jsme potkali na vyhlášení výsledků ankety Statečné psí srdce 2014, kde Srncová předala cenu v kategorii Pomáhající srdce (ocenění dlouhodobě pomáhajícího psa). 

Jana Hofmanová, Super.cz

 
Petr Rajchert se svou knihou

Petr Rajchert se svou knihou Super.cz

Otakar ze Života na zámku napsal knihu: Chce ji prodat do Hollywoodu

12. listopadu 2015 11:02

Jak již Super.cz informoval, herec, zakládající člen skupiny Chinaski, rozhlasový a televizní moderátor Petr Rajchert se dal na spisovatelskou dráhu. Dlouhých šest let trvalo, než dopsal svůj román Ruku na srdce, náhody neexistují. Nyní ji pokřtil. A protože je dílo úspěšné tak, že to autor sám nečekal, musí se dělat dotisk.

„Příběh mého románu vznikal původně jako námět k filmu, ale pak mi došlo, že s tím vším, co se tam děje, by film mohla natočit jedině hollywoodská produkce, neb je to příběh velmi akční a výpravný. A tak jsem se rozhodl, že budu v psaní pokračovat, protože podle románu se dá kdykoli později vytvořit i filmový scénář," míní Rajchert, kterého si diváci pamatují hlavně jako Otakara, syna Tomáše Töpfera a Kateřiny Macháčkové v seriálu Život na zámku.

Nový román slaví veliký úspěch, protože se během necelého měsíce vyprodal. Petr Rajchert nyní proto čeká na dotisk. "Takže si říkám, jak se to asi dělá, aby to někdo přeložil do angličtiny. Nepočítám totiž s tím, že by “Hollywooďané” rozuměli česky. Knihu jsem psal jenom, když byl čas, a tak se mi to protáhlo na nějakých šest let. Ovšem nebylo to soustavné psaní, mezitím mohl vždycky uběhnout i rok, kdy jsem na to nesáhl. Tři čtvrtě románu je napsáno zcela intuitivně. Usedal jsem k počítači a sám se nechal překvapovat tím, jak se příběh vyvíjí,“ vzpomínal.

Inspirací mu prý byl život sám. A to nejenom jeho, ale i mnoha lidí okolo. Petr Rajchert je rád, že jeho svěží romanticko‐dobrodružný thriller, ve kterém budete moci s reklamním kreativcem Tomášem sdílet řadu vyhrocených situací a vše vsadit na jednu kartu, se líbí a je úspěšný. Zda bude v psaní pokračovat a případně, co dalšího představí, ještě neví.

Momentálně Petr moderuje Dobré ráno v České televizi. Moderuje také pořad Dvanáct ve dvanáct ve veřejnoprávním rozhlase a natáčí i cestopisný úspěšný dokument Bedekr. Kromě toho se věnuje rodině. "Mým snem ale je, že jednou budu pracovat jenom na své velké zahradě, budu mít malé hospodářství se zvířaty, takže přes den práce fyzická a večer psaní příběhů a vyřezávání do dřeva. A budu moudrý, starý a v klidu,“ dodal. 

Saša Šeflová , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář