Jdi na obsah Jdi na menu
 


barbora Kodetová - Jiří Kodet - Pavel Šporcl - Petr Šporcl

Barbora Koderová,*6.9.1970 - herečka

 

Barbora Kodetová vyrůstala v Těptíně u Velkých Popovic. Herectví se v její rodině dědí, není tedy divu, že se i ona vydala na tuto dráhu. Hrát začala ještě za studiích na Pražské konzervatoři, avšak do první opravdu velké role ji těsně po revoluci obsadil režisér Jiří Menzel; byla to Poli v Žebrácké opeře.

Od roku 1991 do roku 1996 byla členkou souboru Národního divadla a současně působila v divadelním spolku Kašpar a ve Viole. Po dvouletém angažmá v divadle v Mladé Boleslavi se v roce 2000 vrátila do Prahy, kde ji můžeme vídat ve Švandově divadle, v Činoherním klubu a Kašparu.

Kromě divadelních rolí ji diváci znají i z filmů Učitel tance, Rivers of Babylon, Útěky a jiné, byla také výraznou postavou první řady seriálu Redakce. Je též často vyhledávána zahraničními produkcemi.

V současné době žije s houslistou Pavlem Šporclem, se kterým má dítě. Holčička, která se dne 26. července 2007, měřila 50 cm a vážila 3.560 gramů.

U porodu (císařský řez), nechyběl ani tatínek, houslový virtuos Pavel Šporcl, který holčičce vymyslel i jméno. Jmenuje se Violeta, jak malá viola - housličky. Malé Violetě se 24.srpna 2009 narodila sestra, kterou šťastní rodiče pojmenovali Sophie. Z předešlého vztahu vychovává Bára Kodetová dceru Lily.

Autor: guigne

zdroj Osobnosti,cz

Bára Kodetová s dcerami Lily (vlevo) a Violetou

Bára Kodetová s dcerami Lily (vlevo) a Violetou Herminapress

Roste z ní kočka: Houslista Šporcl vyženil tuhle půvabnou teenagerku

18. března 2017 17:25

Slavnostní premiérou snímku Kráska a zvíře s Emmou Watson v hlavní roli nepohrdlo plno známých tváří, z nichž většina přišla s dětmi.

S potomky do pražského kina vyrazila i Bára Kodetová, přišla s nejstarší Lily, kterou má z předchozího vztahu, a prostřední Violetou. S houslistou Šporclem, kterého si předloni po deseti letech vztahu vzala za manžela, má herečka ještě Sophii.

Jsou to právě mladší holčičky, které rodiče do společnosti často doprovázejí, Lily spíš výjimečně. I těch málo příležitostí ale stačí k tomu, aby si každý všiml, že z ní roste opravdu krásná holka. Její jméno mimochodem není zkratka Liliany, jmenuje se skutečně Lily - podle písničky z filmu, kterou Kodetová kdysi dávno slyšela. 

Lucie Sieglová , Super.cz

Pavel Šporcl,*24.4.1973 - houslista

 

Pavel Šporcl patří k nejvýraznějším osobnostem současné mladé generace houslistů. Studoval na pražské konzervatoři a hudební fakultě AMU ve třídě prof. Václava Snítila a v letech 1991-1996 v USA. Nejprve na Jižní metodistické universitě v Dallasu u Eduarda Schmiedera, pak na Brooklyn College u Itzhaka Perlmana a Masaa Kawasakiho.

Ve studiu pokračoval na Juilliard School u pedagogické legendy Dorothy DeLay. Zúčastnil se také několika seminářů a mistrovských kurzů u Isaaka Sterna, Pinchase Zukermana a Idy Haendelové. Je nositelem mnoha významných cen - laureátem mezinárodní soutěže Pražské jaro (1997), Ceny Společnosti Bohuslava Martinů (1996), vítězem soutěže Holland Music Session World Tour Competition (1993), po níž následovalo světové turné (Amsterdam, New York, Los Angeles), laureátem soutěže ARD Mnichov (1992).

Pavel Šporcl vystupuje na koncertech nejen v Evropě (Německo, Rakousko, Velká Británie, Holandsko, Itálie, Španělsko), ale i v USA, Kanadě a Japonsku. Velký úspěch mu přinesl koncert v USA v říjnu 1998, kde se představil posluchačům mimo jiné v americké premiéře "Concerto dei fiori" Sylvie Bodorové. V roce 1999 vystupoval v Německu se Statní filharmonií Brno a dirigentem Leošem Svárovským.

V témže roce nadchl posluchače v Londýně Dvořákovým houslovým koncertem a moll. Spolupracuje s řadou domácích i zahraničních orchestrů (Česká filharmonie, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Pražská komorní filharmonie, Berlínský a Mnichovský rozhlasový orchestr, Statní filharmonie Wroclaw, Los Angeles Mozart Orchestra, Jupiter Orchestra of London) a dirigentů (Vladimir Ashkenazy, Jiří Bělohlávek, Petr Altrichter, Christian Zimmerman, Marek Pijarowski, Gregory Rose).

V České republice je Pavel Šporcl zván na nejvýznamnější pódia (Dvořákova síň Rudolfina, Smetanova síň) a festivaly (Pražské jaro, Concentus Moraviae, Moravský podzim, Janáčkův máj). Spolupracuje s vynikajícími instrumentalisty (Josef Suk, Jiří Bárta, Patrick Gallois ). Pavel Šporcl na svých koncertech často uvádí hudbu dvacátého století (Sylvie Bodorová, Arvo Pärt, Alfred Schnittke, John Corigliano). Je častým hostem hudebních pořadů České televize a Českého rozhlasu. Natočil již řadu kompaktních disků, z nichž nahrávku skladeb Josefa Suka a Bohuslava Martinů (1997) doprovázely skvělé kritiky (The Strad ad.),

CD "A Paganini" (1999) a Vivaldi, Piazzolla (2000). Pavel Šporcl se jako jediný z českých houslistů mladé generace objevil v knize světově uznávaného kritika a houslového historika Henryho Rothy (Henry Rotha pro překladatele) "Housloví virtuosové: Od Paganiniho do 21. století". V roce 2001 s velkým úspěchem vystoupil Pavel Šporcl na festivalu Pražské jaro s recitálem z děl Eugena Ysaye, Alfreda Schnittkeho, Sylvie Bodorové, Heinricha Wilhelma Ernsta, Leoše Janáčka a Césara Francka.

Následovalo významné vystoupení u příležitosti zahájení koncertní sezóny České filharmonie, kde exceloval v Dvořákově houslovém koncertu pod taktovkou šéfdirigenta Vladimira Ashkenazyho (nahráno Českou televizí a Českým rozhlasem). Významným mezníkem kariéry Pavla Šporcla se v září 2001 stalo podepsání exkluzivní smlouvy s nahrávací společností Supraphon. Úspěšný rok pak zakončil koncertními turné ve Španělsku a v Holandsku.

zdroj Osobnosti,cz

Houslista Pavel Šporcl: Máme nejkrásnější hymnu na světě

Píseň Kde domov můj, ze které se později stala česká státní hymna, zazněla poprvé ve Stavovském divadle v Praze v prosinci 1834 ve hře Josefa Kajetána Tyla Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka. Houslista Pavel Šporcl nyní nabízí na albu nazvaném prostě Kde domov můj její virtuózní variace pro sólové housle.

 Pavel Šporcl už hrál i rumunskou hymnu.
 

Pavel Šporcl už hrál i rumunskou hymnu.

FOTO: Lucie Levá

Včera 16:59

Kdy pro vás začala být melodie hymny zajímavá?

Že je to nejkrásnější hymna na světě, jsem si uvědomil už jako dítě. Nevím přesně, jestli jsem na to přišel sám, anebo mě k tomu dovedla paní učitelka zpěvu či pan učitel hry na housle. Poměrně záhy jsem ale věděl, že je nádherná, má jedinečnou melodii a že na ni máme být pyšní.

Kdy jste si začal pohrávat s myšlenkou nahrát na ni variace?

Poprvé jsem hymnu hrál před několika lety ve Zlíně na finálovém utkání hokejové extraligy. Už tam byla má verze trochu rozkomponovaná – nehrál jsem jen jednotlivé tóny melodické linky, ale vkládal jsem do nich i nějaké akordy. Komentátor Robert Záruba na to konto v přenosu řekl, že to byla trochu jiná verze hymny, než na jakou jsou diváci a posluchači zvyklí. To byl vlastně první krok.

Několik roků mi pak vrtalo hlavou, jestli by nebylo dobré využít základu, který jsem tenkrát složil. Po několika letech, která mi dodala další životní zkušenosti, nadhled a přinesla pevnější vztah k tradicím, jsem hledal možnosti, jak nově oslovit na koncertech své posluchače. Hledal jsem sám u sebe, jak v nich podpořit národní hrdost.

A tak jsem začal skládat variace a hrát je na koncertech. Postupem času za mnou chodila řada lidí a posluchačů, mnohdy se slzami v očích, s dotazem, jestli mám variace nahrané, že by si je chtěli koupit. Odtud už byl krůček k tomu, aby vznikla šestnáctiminutová deska s jejich nahrávkou.

Jaký je její koncept?

Variace jsou složeny v klasickém stylu, mají tedy introdukci, téma hymny, devět variací a finále. Přiznám se, že jsem byl inspirovaný především Paganinim, který ve svém životě napsal mnoho variací. Aby se umělci v jeho době zavděčili publiku, vymýšleli je na slavné písně. A tenkrát byly slavné především árie z oper, přičemž Paganini si je bral většinou z Rossiniho děl. Napsal ale i variace na God Save The Queen, anglickou hymnu.

Mé variace byly tedy psány v paganinském virtuózním stylu. Z devětadevadesáti procent jde o variace na naši hymnu. V jedné cituji ze skladby Ktož sú boží bojovníci s určitými disonantními prvky. Snažil jsem se totiž propojit slavné téma nejen s minulostí, ale i se současností a s určitým napětím, možná i strachem o to, co bude.

Je to instrumentálně složitá skladba?

Je asi nejtěžší v mém repertoáru. Udělal jsem možná chybu, když jsem si řekl, že kdyby ji někdy někdo po mně hrál, aby nenabyl dojmu, že jsem si ji napsal moc jednoduchou. S tímto pocitem jsem složil tak těžkou skladbu, že ji musím neustále cvičit. Přestože ale má náročné parametry, je to pořád jedna z nejintimnějších kompozic, které hraju.

Jsme podle vás hrdý národ?

Poznal jsem mnohem menší národy, které jsou opravdu hrdé. Myslím, že my jsme národ, který národní hrdost ve své přirozenosti bohužel nemá. Přitom z hlediska historického i kulturního máme být právem na co hrdi. Domnívám se, že bychom měli více ctít tradice a nést jejich odkaz. Bohužel jsme ale opět před několika měsíci ukázali, že hrdost není naší silnou stránkou, a opět jsme ohnuli hřbet před jiným státem, tentokrát Čínou. Nesmírně se mě to dotklo, protože si myslím, že byť jsme malý národ, měli bychom stát na vlastních nohou a podobné věci nedělat. Tím spíš, když nejsou nutné.

Chápu, že potřebujeme obchodovat s různými státy světa, ale toto bylo příliš. Svou prací a třeba i tím, že ponesu do světa odkaz české kultury, bych chtěl k hrdosti naší země přispět.

Hrál jste někdy hymnu jiného státu?

Hrál jsem rumunskou. Jezdil jsem s kolegou a kamarádem houslistou po Rumunsku, prezentovali jsme společná dua a celý koncert začínal právě rumunskou a českou hymnou pro dvoje housle.

Jiří Kodet,*6.12.1937 - 25.6.2005 - herec

 

Jiří Kodet se narodil v roce 1937 v Praze. Již během studia herectví na pražském DAMU hostoval v Městských divadlech pražských. Po ukončení studií (1961) krátce působil ve Východočeském divadle v Pardubicích. V letech 1963-1965 byl členem ostravského Divadla P. Bezruče, kde se objevil např. jako Kristian ve hře Cyrano z Bergeracu.

Od roku 1966 až do roku 1991 působil v Činoherním klubu v Praze, např. hry Racek (Učitel), Višňový sad (Jáša), Revizor (Chlestakov) či Tři v tom (Ubaldo).

V roce 1991 se stal Jiří Kodet členem souboru Národního divadla. Objevil se zde mj. ve hrách Romance pro křídlovku (Dědeček), Večer tříkrálový (Kněz), Divoká kachna (MUDr. Relling), Hamlet (Herec, První hrobník), Komedie omylů (Skřipec), Oblak a valčík (Kohn) atd.

Jiří Kodet se do diváckého podvědomí dostal především díky televizním a filmovým rolím. V roce 1966 si zahrál ve filmu režiséra Jiřího Menzela, Ostře sledované vlaky natočeném podle stejnojmenné novely Bohumila Hrabala. Z dalších filmů můžeme jmenovat mj. Vrchní, prchni! (1980), Jak svět přichází o básníky (1981), Srdečný pozdrav ze zeměkoule (1982), Rozpuštěný a vypuštěný (1984), Létající Čestmír (1984), Jak básníkům chutná život (1987), Tankový prapor (1991) nebo Mandagora (1997). Roku 1999 si zahrál jednu z hlavních rolí v úspěšném filmu režiséra Jana Hřebejka Pelíšky a o rok později se objevil v dalším Hřebejkově filmu Musíme si pomáhat. Ze seriálů můžeme jmenovat např. Arabela (1979) nebo Nemocnice na kraji města (1977).

Herec Jiří Kodet zemřel 24.6.2005 ve věku 67 let.

zdroj Osobnosti,cz

28. června 2014 • 05:00

Houslista Pavel Šporcl: Opouští rodinu!

Šporcl si chce odpočinout od rodiny (na snímku zleva Violeta, Bára, Sophie a Pavel).
Šporcl si chce odpočinout od rodiny (na snímku zleva Violeta, Bára, Sophie a Pavel). (Foto – Hudební festival Znojmo, ara )
 
 
 
Spojit práci se zábavou se povedlo Pavlovi Šporclovi (41). Ten si léto naplánoval naprosto dokonale. Bez rodiny a obklopen lahvemi moravského vína, které miluje…

 

 

 

 

Houslový virtuos totiž stráví celý červenec na Moravě, kde bude patronem 10. ročníku Hudebního festivalu Znojmo. Kromě hraní na housle bude již tradičně nabízená degustace! „Budu chodit na každý koncert a do každého sklípku,“ prozradil své plány houslista, který tak na chvíli hodí za hlavu starosti všedních dní.

S herečkou Barborou Kodetovou (43) vychovává tři dcery – Lily (13 let, dcera Báry z prvního manželství), Violetu (7) a Sophii (5), takže si zasloužilý otec rád od rodiny na chvíli odpočine, i když ženským řečem o dětech neunikne. Festivalu se totiž zúčastní i těhotná Andrea Kalivodová (36), která nehovoří o ničem jiném než mateřství.

Autor:  kl

zdroj Aha,cz

25. října 2013 • 05:00

Vdova po Kodetovi způsobila rozkol v rodině: Šporcl s Bárou jí poslali drsný email!

Vdova po Jiřím Kodetovi je s rodinou na nože.
Vdova po Jiřím Kodetovi je s rodinou na nože. (Aha! - Martin Pekárek, ara, koláž Ahaonline.cz)
 
 

Herečka Bára Kodetová a jeden z našich nejlepších houslistů Pavel Šporcl jsou naštvaní na babičku svých holčiček. Vdova Soňa Kodetová (68) je dokonce vytočila natolik, že jí napsali hustý email s výhradami k jejímu chování. To se jí ale silně dotklo.

S postojem babičky se nemohou smířit

Pavel a Bára mají pocit, že by si maminka měla hlavně užívat vnoučátek a tak strávit podzim svého života. To je celkem hezká vyhlídka, ale paní Soňu to již zřejmě neláká, i když se kvůli tomu přestěhovala do Prahy. Rozhodla se totiž vrhnout do politiky a kandidovat za stranu s nepříliš dobrou pověstí. "Svou rodinu jsem postavila před hotovou věc a jejich názor silně nekoresponduje s mým. Kandiduji navzdory určitému nepochopení a nepodpory ," postěžovala si Kodetová časopisu Sedmička.

Místo  běžné domluvy email

Mladí nejspíš nechtějí, aby se jejich rodina ztrapňovala spojením s kontroverzní partají a navíc Báry máti kandiduje na v podstatě nevolitelné pozici. Takže výsledkem bude jen zanedbání babičkovských povinností a prospěch veškerý žádný. Kodetovi se ohradili emailem, což není úplně běžné, ale jsou všichni prý natolik vytížení, že tak v rodině prostě komunikují. Jisté je, že Soňa Kodetová nechce být jen chůva pro holčičky, mladým zase vadí diskreditace rodiny. "Oni to myslí dobře, neporadila jsem se s nimi a jen je donutila se s danou situací smířit," říká neposlušná babička.

Autor:  moc

zdroj Aha,cz

Šporcl je rád, že se jeho dcera vydala v jeho stopách.

Šporcl je rád, že se jeho dcera vydala v jeho stopách. Foto: Lenka Jíšová

Ta je ale sladká: Šporclovi roste nebezpečná konkurence v jeho roztomilé dceři

19. července 2014 5:55

Léto je v plném proudu a známý houslista Pavel Šporcl si ho skvěle užívá na jižní Moravě, kam vyrazil s celou rodinou jako patron Hudebního festivalu ve Znojmě.

Letos nepřijel na Moravu sám, jak tomu bývalo v minulých letech, ale doprovází ho jeho celá početná rodina – herečka Bára Kodetová (43) a dcery Bára (13 let - dcera Báry z prvního manželství), Violeta (7) a Sophie (5).

Právě prostřední dcera Violetka má za sebou svoji první koncertní premiéru hry na malé housličky před publikem. „Violeta byla vybrána společně s dalšími talentovanými dětmi, které vystoupily v rámci Hudebního festivalu ve Znojmě v programu Malí géniové. Já jsem ji doprovázel na klavír a moc jsme si to užili,“ svěřil se hrdý otec Pavel Šporcl.

Malá Violetka ale také poznala, co znamená trpět pro slávu. Těsně před vystoupením ji postihla nepříjemná bolest ouška, přesto zvládla svůj výstup na výbornou. A to také díky obrovské podpoře svého tatínka Pavla. „Měl jsem před vystoupením trému, abych to své dcerce nepokazil,“ dodal Šporcl a svou hrou na klavír publiku dokázal, že se jeho nadání neomezuje pouze na housle, které jsou jeho životní vášní. 

Jiří Čeladník, Super.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Petr Šporcl,7.1.1942 - 28.8.2014 - herec

 

V zápětí po absolvování DAMU v roce 1965 nastoupil Petr Šporcl do Jihočeského divadla, kde je dodnes stálým hostem. V průběhu svého jihočeského angažmá nastudoval desítky rolí v klasickém i moderním repertoáru.V současné době exceluje v roli Shylocka v Kupci benátském, za kterou byl nominován na cenu jihočeské Thálie.
 

 

 

Zemřel herec Petr Šporcl

Ve věku 72 let zemřel ve čtvrtek herec Petr Šporcl. Informovalo o tom Jihočeské divadlo, kde herec působil od roku 1965. Ztvárnil bezpočet divadelních rolí a objevil se také ve filmu Drahé tety a já, kde hrál jednoho z policistů.

 
Herec Petr Šporcl
 

Herec Petr Šporcl

 

„Jihočeské divadlo s bolestí oznamuje, že po krátké nemoci náhle zemřel přední člen činohry Petr Šporcl,“ informovalo na svých stránkách.

Agentuře ČTK informaci potvrdil i hercův syn, známý houslista Pavel Šporcl. "Byl to nejúžasnější tatínek, kterého jsme s bratrem mohli mít: byl vlídný, srdečný, věnoval se nám a měl nás rád. Milovali jsme ho. Bude nám velmi chybět," uvedl.

 

Šporcl se narodil 7. ledna 1942 a hned po absolvování pražské DAMU nastoupil v roce 1965 do Jihočeského divadla.

„Škála jeho jevištních rolí je tu vskutku impozantní. Od začátečnických milovnických úloh dozrál rychle k tzv. charakternímu oboru. Jeho herectví mu navíc umožňovalo střídat s velkou přesvědčivostí nejrůznější dramatické žánry včetně hudebních. V sezónách 1986/87 až 1987/88 stál jako umělecký šéf i v čele činoherního souboru,“ uvádí divadlo.

Vytvořil na 150 jevištních postav. Ztvárnil například postavu Pierra Bezuchova z Piscatorovy dramatizace Vojny a míru, Petra Vingla v Shakespearově Snu noci svatojánském či roli garderobiéra Normana ve slavné hře Garderobiér R. Harwooda. Diváci na něj nezapomenou v roli krále Agamemnóna v Euripídově Ifigenii v Aulidě nebo jako na Horáce Giddense v Lištičkách.

  20. září 2014 • 12:00

Bára Kodetová promluvila o nebezpečné poruše!

Ze svého problému se stejně jako hlavní hrdinka Nevinných lží dostala díky rodině.
Ze svého problému se stejně jako hlavní hrdinka Nevinných lží dostala díky rodině. (Foto pro Aha! – ČT, herminapress.cz, ara)
 

Dobrý herec zvládne zahrát jakoukoli životní zkušenost. Bára Kodetová (44) v inscenaci Vedlejší příznaky z cyklu ČT Nevinné lži přehrávat nemusela. Příběh o ženě trpící únavovým syndromem totiž částečně vycházel z jejího zážitku.

 „Tohle téma jsme s režisérkou Terezou Vrabelovou vytvořily. Přišlo nám aktuální, protože s ním mám svoje zkušenosti, ale znám i mnoho lidí v okolí, kteří zažívali podobné příběhy,“ prozradila Aha! manželka houslisty Pavla Šporcla (41).
Vedlejší příznaky,  jsou o ženě, která musela zvládat dům na samotě, tři děti a starat se o manžela, který je ale často pracovně pryč.

Bára jako máma Lily (13), Violety (7) a Sophie (5) sice tvrdí, že plno věcí je ve snímku fikcí, několik spojitostí s jejím životem to ale má. „Měla jsem možnost být spolutvůrcem něčeho, co pomůže druhým. Třeba si řeknou, já mám něco podobného, a vyhledají odbornou pomoc,“ dodala.

Jaké jsou příznaky?
Únavový syndrom je porucha, projevující se jako neustálé vyčerpání trvající nejméně půl roku. Stav značně omezuje veškeré aktivity nemocného. Vedle únavy jsou možné i další příznaky: Bolest hlavy a svalů, poruchy paměti, malátnost a neschopnost prožívat radost. Hlavními příčinami onemocnění je stres, velké nároky v povolání, domácnosti a péči o rodinu.

Autor:  vin

zdroj Aha,cz

 
Ian Kodet je synem Jiřího Kodeta.

Ian Kodet je synem Jiřího Kodeta. Foto: Archiv FTV Prima

Co myslíte, je mu podobný? Podívejte se, jak vypadá jediný syn nezapomenutelného herce Jiřího Kodeta

6. října 2014 10:57

Nezapomenutelný herec Jiří Kodet byl dvakrát ženatý. Z prvního manželství měl dceru Karolínu a z druhého dceru Báru, která se jako slavný táta taktéž věnuje herectví.

Málokdo ale ví, že měl Jiří Kodet také syna Iana. A ten se paradoxně tátovi vůbec nepodobá. Ian Kodet se věnuje především muzice, ale postupně přišel na chuť i herectví, které má v krvi.

Zatímco Jiří Kodet měl v sobě především elegána a šlechtice, Ian je spíše pořádný kus chlapa a lamač dívčích srdcí. Momentálně ho diváci mohou vidět v RockOpeře Praha, ale jak sám říká, původně vůbec nechtěl následovat herecké šlépěje svého otce.

„V tuhle chvíli jsem rozhodně víc muzikant, ale rád bych ty váhy srovnal a byl i herec, k tomu jsem se ale dostával strašně dlouho. Základní předpoklad totiž byl dělat něco jiného než táta, aby mě nemohli lidi srovnávat s tím, co táta dělá. Poté, co zemřel, mně došlo, že to je blbost a že už je možná čas zkusit, jestli to v sobě mám, nebo nemám,“ svěří se dnešním Top Star magazínu jediný syn Jiřího Kodeta.

K tomu, aby se z něj stal dobrý herec, však potřebuje především zkušenosti, ač mu základy samozřejmě nechybí. „Mám průpravu od táty, chodil jsem s ním do divadla a byl jsem u toho, když zkoušel doma role, ale nemám praxi,“ míní Ian, který zatím dostává spíše vedlejší role. Uvidíme, za jak dlouho Iana na jevišti uvidíme v hlavní roli, našlápnuto má zatím více než dobře... 

Anna Veškrnová, Super.cz

5. prosince 2014 • 12:00

Blízcí Jiřího Kodeta (†67) velmi tvrdě: Na slavném herci nenechali nit suchou! Čím je tak nahněval?

Cholerik a pedant Kodet prý hrál ve slavném filmu Pelíšky vlastně sám sebe.
Cholerik a pedant Kodet prý hrál ve slavném filmu Pelíšky vlastně sám sebe. (Foto Aha! – Martin Hykl a ČT)
 
 
Na Jiřího Kodeta nelze zapomenout. Už kvůli roli cholerického otce Krause z Pelíšků. Řekněme si upřímně: někoho takového mít doma, je prostě za trest! Jeho sestra, manželka i přátelé teď prozrazují, že nešlo jen o roli, on byl takový ve skutečnosti.

„Naše máma ještě ten film viděla, než zemřela, a ptala se, jestli to napsali o Jirkovi. Protože když jeho žena Soňa zkazila knedliky, tak to byl velký problém,“ líčí Kodetova nevlastní sestra, herečka Evelyna Steimarová. Že s Kodetem nebylo jednoduché pořízení, potvrzuje v dokumentu Tajemství Jiřího Kodeta i režisér Knoflíkářů Petr Zelenka. „On byl trošku útočnej, rád dával člověku najevo, že je trošku póvl. Pozurážel celý štáb, já jsem se pak za něj chodil omlouvat. On třeba méně známým herečkám říkal, aby nemluvily, když mluví on, že ony jsou z Plzně a on z Národního divadla z Prahy,“ vzpomíná Zelenka.

 
24. dubna 2015 • 12:00

Vdova po Kodetovi (†67) Soňa: Po jeho smrti udělala všechny věci, které jí on zakazoval!

Po smrti Jiřího Kodeta začala jeho žena Soňa žít opravdu naplno.
Po smrti Jiřího Kodeta začala jeho žena Soňa žít opravdu naplno. (Aha! - Martin Přibyl, Martin Pekárek)
 

 
 
 

Žiju život po životě! To o sobě prohlašuje vdova po herecké legendě Jiřím Kodetovi (†67), od jehož smrti uplyne v červnu už deset let. „Kdyby manžel žil, tak jsem nevystudovala vysokou školu a nejela do Číny. Byla bych hlavně s ním doma,“ tvrdí Soňa Kodetová (70), kterou manžel nechtěl nikam pouštět.

 

„V mládí jsem nemohla studovat z různých rodinných důvodů. Pak už na to nebyl čas, a navíc se mi ani nechtělo,“ svěřila deníku Aha! paní Soňa, která v roce 2012 získala magisterský titul v oboru veřejná správa. „Po manželově smrti bylo studium nastartováním jiných životních zkušeností,“ řekla maminka herečky Báry Kodetové (44).

Díky své diplomové prácí zabývající se veřejnou správou v Čínské lidové republice začala také cestovat. „Byla jsem dvakrát v Číně, celkově jsem tam strávila dva měsíce a procestovala ji skoro celou,“ zavzpomínala vdova po herci, která si tak plní jeden ze svých snů. „Letos jedu do Mongolska! A k sedmdesátinám, které jsem oslavila minulý týden, jsem dostala letenku do New Yorku. Takže si letos ještě takhle pocestuju,“ těší se Soňa Kodetová.

Kromě cestování se Soňa Kodetová věnuje psaní a politice. V roce 2012 vydala vzpomínkovou knížku na svého manžela »Ty a já na miskách vah« a o rok později kandidovala za ODS ve volbách do Poslanecké sněmovny. „Chci napsat ještě nějakou knížku a prosadit nějaké zákony,“ prozradila Aha! na středečním křtu knihy Když se lidi povedou..., do níž přispěla svou vzpomínkou na Jiřího Kodeta.

 

Třetí hvězdná svatba dne: První máj nalákal i houslistu Šporcla

1. května 2015 ● 21:34

Po patnácti letech společného života se konečně i Pavel Šporcl oženil se svou partnerkou Bárou Kodetovou-Šporclovou. A to přímo na svátek lásky, na prvního máje. Po Králové se Šlégrem a dceři rockera Brichty je to v pátek už třetí hvězdná svatba.

 
 
 

Bára Kodetová-Šporclová žila v nesezdaném svazku s Pavlem Šporclem mnoho let. Přitom ještě před pár lety se svatbou ani nepočítali - nakonec to ale vyšlo. A to Bára dokonce prohlásila, že když se pár nevezme do pěti let, tak už nikdy!

Dopadlo to ale jinak - pár se v pátek 1. května konečně vzal. Svatba byla utajovaná - její účastníci směli prozradit, kde jsou až nějakou dobu po obřadu. První to ale vyzradil na svém Facebooku přímo Pavel Šporcl. A tak i my gratulujeme!


 
Autor: dce
zdroj Blesk,cz
Novomanželům to moc slušelo.

Novomanželům to moc slušelo. Profimedia.cz

Praštili do toho po deseti letech a takhle jim to slušelo: Mrkněte na svatební fotky Báry Kodetové a Pavla Šporcla

4. května 2015 13:10

Těmi, kteří se rozhodli na Prvního máje vstoupit do svazku manželského, byli i houslista Pavel Šporcl a herečka Bára Kodetová. Celá řada lidí přitom žila v domnění, že jsou už dávno manželé. Opak byl až do prvního květnového dne pravdou. Šporcl žil s Kodetovou na hromádce dlouhých deset let a nesezdaný svazek jim i tak perfektně klapal.

Až v posledních čtrnácti dnech se prý náhle rozhodli, že do toho praští. Slavnostní obřad se konal v prostorách prvorepublikové vily v pražských Dejvicích.

Novomanželé na svatebních fotkách zářili jako sluníčko a moc jim to oběma slušelo. Za družičky jim šly jejich dcery Violeta a Sophia. Na obřadu samozřejmě nechyběla ani nejstarší dcera Kodetové Lily.

Na "1. máj, lásky čas" vstoupili do svazku manželského také modelka Lucie Králová s hokejistou Jiřím Šlégrem a dcera rockera Aleše Brichty

Anna Veškrnová, Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář